IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • И аз съм така

    Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
    парите са основа, но наи много пари прават хоарат, които са там zаради трапката. те не го прават zа пари, а да покажата 4е са добри, по добри от полето. това е моето правило, zатова и се наслждавам на това което права.
    И аз съм така. Дори да не ти изглежда така.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      И всеки който е бай енд холд следващите 5 години може да е фалирал без да пипа компютъра си в контекста на това което каза последно. Всеки знае пост фактум кое е било правилно. Както и може да стане по голям милионер. И следващите 5 да фалира.

      Всеки може лесно ако се върне назад да види какво е трябвало да направи.

      А принципно си прав. Всяка професия е нужна. Нужно е да има загубили, нужно е да има и спечелили. Когато се опитвам да говоря принцпино това не означава че отричам всичко и давам за пример себе си.

      Ако прочетеш една книга или гледаш филм и той целия или части от него ти хареса и пожелаеш и ти да бъдеш такъв - това не означава че ще станеш такъв. Но това означава че ще си мечтаеш да станеш такъв.

      Мечтите не е задължително да се сбъднат но мечтите те карат да се движиш в определена посока и те подстрекават да имаш амбиция.

      А движението в определена посока - те прави, това което си.

      Разбира се че не може всички да са бизнесмени или да работят за себе си. Разбира се че са нужни всички професии. Разбира се че живота е интересен защото има различни хора и абсолютно естествнно се разбира че не може никой да е като друг.

      Аз не отричам това, нито пък искам да е така а още по малко мога да направя това да е така.

      Обаче живота е това...да се променяш.

      Това че съм написъл това, не означава че трябва всеки да се юрне да стане като мен или още по малко да иска да е като мен. Напротив....като ме види може пък да разбере че не иска да е като мен което е пак полезно. Това което съм написъл е моята гледна точка. Различни гледни точки можеш да видиш във учебниците, книгите, филмите, живота и т.н
      И точно щото хората са различни, каквито трябва да са, един му харесва...на друг не. На някой това му е от полза ( чуждия опит ) на друг не.
      Някой искат да вземат най доброто от всеки - други не им пука за нищо по различно от края на месеца да си вземат заплатата и да се стремят да не ги уволнят.

      Естественно един постига едни неща в живота си , друг други.

      Каква е разликата? В амбицията.

      Ако напишеш книга, направиш филм или нещо друго в което си добър е възможно благодарение на твоята работа да активизираш някой който е със скрити заложби да направи нещо велико или да промениш живота му .

      Това няма да се случи на всички - ще се случи на много малко хора. Защото хората са различни. И няма нужда да се случи на всички....но на все някой ще се случи.

      Има ли смисъл от това? Или всеки е сам за себе си - цял живот наистина.

      Не всичко е пари но резултата от работата ти е пари в крайна сметка.
      парите са основа, но наи много пари прават хоарат, които са там zаради трапката. те не го прават zа пари, а да покажата 4е са добри, по добри от полето. това е моето правило, zатова и се наслждавам на това което права.

      Коментар


      • И всеки който е бай енд холд

        Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
        сори батка, но света е интересен zастото има раzли4ни хора с раzли4ни профили.

        всеки тапан от тоzи форум аргументира 4е професорите била тапи стото не трагували на паzарите и стото не се zанимвали с директен биzнес. посо4ват се и примери zа фалити (LTCM) и така нататак. теzи хора оба4е саzдават моделите и работат им да реплицират по наи добар на4ин реалността, а ти като практик да раzберес каде са "греШките" и да ги арбитрираШ. ако некои можеШе да рефлектира реалността 1 кам 1, вси4ки стехме да сме милиардери.

        и не вси4ко е пари. които така мисли, живота му го на4уква наи добре, рано или касно. ти 4е си преприем4 и поемаш некав риск които може да баде хонроран с висока пе4алба, не оzна4ава 4е всеки иска да е такав. има хора дето искат да полу4ават .... евро беz да се напрагат и да не са zанимават с товите проблеми, zастото при теб може и да се е полу4ило, на 90% zа иzдухали супата.

        а zа баи и холд

        всеки инвестирал последни 5 години лонг в неколко стабилни етф може да е милионер беz ваобсте да седи пред компутаra, да 4ете и да миси zа некви HFT
        И всеки който е бай енд холд следващите 5 години може да е фалирал без да пипа компютъра си в контекста на това което каза последно. Всеки знае пост фактум кое е било правилно. Както и може да стане по голям милионер. И следващите 5 да фалира.

        Всеки може лесно ако се върне назад да види какво е трябвало да направи.

        А принципно си прав. Всяка професия е нужна. Нужно е да има загубили, нужно е да има и спечелили. Когато се опитвам да говоря принцпино това не означава че отричам всичко и давам за пример себе си.

        Ако прочетеш една книга или гледаш филм и той целия или части от него ти хареса и пожелаеш и ти да бъдеш такъв - това не означава че ще станеш такъв. Но това означава че ще си мечтаеш да станеш такъв.

        Мечтите не е задължително да се сбъднат но мечтите те карат да се движиш в определена посока и те подстрекават да имаш амбиция.

        А движението в определена посока - те прави, това което си.

        Разбира се че не може всички да са бизнесмени или да работят за себе си. Разбира се че са нужни всички професии. Разбира се че живота е интересен защото има различни хора и абсолютно естествнно се разбира че не може никой да е като друг.

        Аз не отричам това, нито пък искам да е така а още по малко мога да направя това да е така.

        Обаче живота е това...да се променяш.

        Това че съм написъл това, не означава че трябва всеки да се юрне да стане като мен или още по малко да иска да е като мен. Напротив....като ме види може пък да разбере че не иска да е като мен което е пак полезно. Това което съм написъл е моята гледна точка. Различни гледни точки можеш да видиш във учебниците, книгите, филмите, живота и т.н
        И точно щото хората са различни, каквито трябва да са, един му харесва...на друг не. На някой това му е от полза ( чуждия опит ) на друг не.
        Някой искат да вземат най доброто от всеки - други не им пука за нищо по различно от края на месеца да си вземат заплатата и да се стремят да не ги уволнят.

        Естественно един постига едни неща в живота си , друг други.

        Каква е разликата? В амбицията.

        Ако напишеш книга, направиш филм или нещо друго в което си добър е възможно благодарение на твоята работа да активизираш някой който е със скрити заложби да направи нещо велико или да промениш живота му .

        Това няма да се случи на всички - ще се случи на много малко хора. Защото хората са различни. И няма нужда да се случи на всички....но на все някой ще се случи.

        Има ли смисъл от това? Или всеки е сам за себе си - цял живот наистина.

        Не всичко е пари но резултата от работата ти е пари в крайна сметка.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
          Имаш прекрасен пример към момента относно - как се поражда финансовата нестабилност. Когато погледнеш политиката на централните банки. Това не е описано в теорията на Кейнс ( която смятам за 60% тотално погрешна ) Този период ще е описан в учебниците след 5-10 години. От някой умник като тебе напримр Мейнс.

          А как функционира икономиката ще разбереш когато наистина започнеш да се занимаваш с реалната икономика - вкл и акциите.
          Но тъй като и първото и второто няма как да ти се случат поради липсата ти на амбиция - ако се занимаваш с академична работа ще станеш поредния бла бла който учи децата на неща които в реалния свят са неприложими. И всеки завършил и започнал да се занимава реално с бизнес или търговия или каквото и да е го разбира след 1 година максимум.

          Ти си на топло в момента. Взимаш добра заплата и слушаш какво ти казват и го правиш. Израстването ти в кариерата в това поприще не е свързано с това дали си много умен а дали слушаш и изпълняваш директивите на началниците които пък изпълняват директивите на техните началници които пък изпълняват директивите на големия бизнес.

          Ако искаш да се научиш да плуваш винаги се налага да се намокриш. А ти плуваш на круизен кораб , а искап да се научиш да плуваш като гледаш водата от високо.

          На круизния кораб е "много сигурно" на пръв поглед но ако почне да потъва ( без значение от теб ) може да се спаси този който или може да плува или е достатъчно находчив да стигне пръв до спасителната лодка.

          Целия смисъл на живота за мен е да направиш така че той да зависи изцяло от теб. Т.е да успееш да постигнеш независимост. Когато човек работи за друг, той е 100 % зависим а когато няма амбиция да бъде някога независим - той няма шанс да бъде пълноценен.

          Едно от най измамните неща в живота е че добрата работа ти дава "сигурност" а бизнеса или самостоятелното взимане на решения е "рисково" и опасно.

          Практически е точно обратното. Всичко дължиш и си зависим на 100 % от работата си. Ако по някаква причина те уволнят лошо или пък не дай боже се разболееш или се скараш с колегите и т.н и живота те принуди да се справяш сам с него по независещи от теб причини и тогава решиш да се занимаваш с бизнес без опит или с теоритичния който имаш за да живееш и подържаш стандарта на живот който имаш- шанса да се провалиш е над 90 % и да загубиш това което си спестил. Или другата алтернатива е да се примериш с по ниско платена работа ако намериш такава - което ще разруши стандарта ти на живот.

          Когато се занимаваш с бизнес - на пръв поглед риска е по голям щото може да загубиш пари ( които преди това може пък да си направил от друг бизнес ) . Но реално, по време на бизнесите ти с които си се занимавал ти ще си натрупал много опит и много практически знания които и всичко да загубиш, ще ти дадат възможност да започнеш на ново във всеки момент и шансовите ти ще бъдат с пъти повече да успееш отново.

          Това няма как да го разбереш - разбира се щото то не се учи в училище.

          Освен това в първия вариант ще живуркаш, във втория ще си активен до последния си дъх и ще имаш шанса да направиш нещо значимо в живота си различно от това да си чиновник.

          И ако ми опонираш че може да се развиеш и да станеш Марио Драги, веднага ще ти кажа че Марио Драги с кариера не се става. За да си Драги много лайна трябва да изядеш а теб те гледам че не си склонен на това.

          А стреса и в работата и в бизнеса понякога са еднакви а понякога по големи но не е задължително да бъде по-голям в бизнеса.

          А относно забогатяването - БАВНО ЗАБОГАТЯВАНЕ - не е възможно.

          Така е устроен света и икономиката ти която с учебници няма да разбереш.

          До сега нито един икономист не е постигнал нищо повече от това да анализира постфактум що еди какво си е е случило и как се е случило и как е било възможно да се избегне - ама не се е избегнало. Та и сега.

          Единствената полза от икономистите И цялата гилдия е че взимат пари които пари харчат и увеличават потреблението което е нужно на на реалния бизнес да печели.

          Сиреч ползата от теб е, че с парите които ти дава брюксел сиреч и аз с моите данъци, ти отиваш да си купиш баничка утре и вкараваш пари в иономиката.

          Ти си малко и незначително колелце в машината на големия бизнес.

          Това го написъх не да те обидя или да променя мнението ти , а да се опитам да те събудя да мислиш обективно без значение какво правиш.

          Човек може да е дълъг на пазара, а да мисли че всичко е наебано и ще гръмне - в това няма лошо щото е обективен но използва момента за да прави пари.

          Но трябва да е обективен поне пред себе си.
          сори батка, но света е интересен zастото има раzли4ни хора с раzли4ни профили.

          всеки тапан от тоzи форум аргументира 4е професорите била тапи стото не трагували на паzарите и стото не се zанимвали с директен биzнес. посо4ват се и примери zа фалити (LTCM) и така нататак. теzи хора оба4е саzдават моделите и работат им да реплицират по наи добар на4ин реалността, а ти като практик да раzберес каде са "греШките" и да ги арбитрираШ. ако некои можеШе да рефлектира реалността 1 кам 1, вси4ки стехме да сме милиардери.

          и не вси4ко е пари. които така мисли, живота му го на4уква наи добре, рано или касно. ти 4е си преприем4 и поемаш некав риск които може да баде хонроран с висока пе4алба, не оzна4ава 4е всеки иска да е такав. има хора дето искат да полу4ават .... евро беz да се напрагат и да не са zанимават с товите проблеми, zастото при теб може и да се е полу4ило, на 90% zа иzдухали супата.

          а zа баи и холд

          всеки инвестирал последни 5 години лонг в неколко стабилни етф може да е милионер беz ваобсте да седи пред компутаra, да 4ете и да миси zа некви HFT

          Коментар


          • Имаш прекрасен пример към момента

            Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
            Честно казано на мене ми е по-интересно да разбера как точно се поражда финансовата нестабилност, може ли да се избегне и как. Също ми е много интересно как функционира икономиката като цяло. Този уикенд четох General Theory на Кейнс. Затова и залитам в теоретични спорове. Може би е трябвало да се ориентирам към академията

            Ясно, че ми е интересно спестяванията ми да "работят" за мене, а не да ги давам на банките. Но мене бързото забогатяване не ме блазни, защото това означава доста голям риск и разчитане на голям късмет.

            А отварянето на реален бизнес също е рисково, но някак си по-полезно, според мене. Не мога да кажа, че никога не съм мислил за това...
            Имаш прекрасен пример към момента относно - как се поражда финансовата нестабилност. Когато погледнеш политиката на централните банки. Това не е описано в теорията на Кейнс ( която смятам за 60% тотално погрешна ) Този период ще е описан в учебниците след 5-10 години. От някой умник като тебе напримр Мейнс.

            А как функционира икономиката ще разбереш когато наистина започнеш да се занимаваш с реалната икономика - вкл и акциите.
            Но тъй като и първото и второто няма как да ти се случат поради липсата ти на амбиция - ако се занимаваш с академична работа ще станеш поредния бла бла който учи децата на неща които в реалния свят са неприложими. И всеки завършил и започнал да се занимава реално с бизнес или търговия или каквото и да е го разбира след 1 година максимум.

            Ти си на топло в момента. Взимаш добра заплата и слушаш какво ти казват и го правиш. Израстването ти в кариерата в това поприще не е свързано с това дали си много умен а дали слушаш и изпълняваш директивите на началниците които пък изпълняват директивите на техните началници които пък изпълняват директивите на големия бизнес.

            Ако искаш да се научиш да плуваш винаги се налага да се намокриш. А ти плуваш на круизен кораб , а искап да се научиш да плуваш като гледаш водата от високо.

            На круизния кораб е "много сигурно" на пръв поглед но ако почне да потъва ( без значение от теб ) може да се спаси този който или може да плува или е достатъчно находчив да стигне пръв до спасителната лодка.

            Целия смисъл на живота за мен е да направиш така че той да зависи изцяло от теб. Т.е да успееш да постигнеш независимост. Когато човек работи за друг, той е 100 % зависим а когато няма амбиция да бъде някога независим - той няма шанс да бъде пълноценен.

            Едно от най измамните неща в живота е че добрата работа ти дава "сигурност" а бизнеса или самостоятелното взимане на решения е "рисково" и опасно.

            Практически е точно обратното. Всичко дължиш и си зависим на 100 % от работата си. А в това няма нищо по несигурно щото не винаги зависи от теб.Ако по някаква причина те уволнят лошо или пък не дай боже се разболееш или се скараш с колегите и т.н и живота те принуди да се справяш сам с него по независещи от теб причини и тогава решиш да се занимаваш с бизнес без опит или с теоритичния който имаш за да живееш и подържаш стандарта на живот който имаш- шанса да се провалиш е над 90 % и да загубиш това което си спестил. Или другата алтернатива е да се примериш с по ниско платена работа ако намериш такава - което ще разруши стандарта ти на живот.

            Когато се занимаваш с бизнес - на пръв поглед риска е по голям щото може да загубиш пари ( които преди това може пък да си направил от друг бизнес ) . Но реално, по време на бизнесите ти с които си се занимавал ти ще си натрупал много опит и много практически знания които и всичко да загубиш, ще ти дадат възможност да започнеш на ново във всеки момент и шансовите ти ще бъдат с пъти повече да успееш отново.
            И в бизнеса няма нищо сигурно, но се учиш сам да ловиш риба а не разчиташ на други да ти наловят.
            И когато говоря за бизнес нямам пред вид само кебапчийница въпреки че и тя може да бъде по добра работа от твоята. Ще кажеш защо кебапчийницата може да бъде по добра работа от твоята като не е толкова интересна? Ще ти отговоря така - ако имаш кебапчийница и взимаш толкова пари колкото и сега - ще получиш възможност да управляваш свободното си време, ще се научиш да управляваш кебапчийница и ще можеш да да имаш шанса да отвориш друга. Ще се научиш как да правиш бизнес и утре може да отвориш следващия мак доналдс. Т.е увеличаваш шансовете си в живота си. Ако искаш да увеличаш шансовите си като чиновник - трябва да преосмислиш работата си и да гледаш на нея като като на бизнес или като стъпка на която трябва да стъпиш в израстването си и в крайна сметка да почнаеш да ядеш лайна ако се налага, т.е да правиш това което се налага да осъществиш мечтите си въпреки че не ти е присърце.

            Свободното време малко или много е всичко за което човек трябва да се бори. И няма нищо по ценно от свободното ти време + възможността да го управляваш - сиреч да си независим или поне да се стрешиш и да имаш шанса да го постигнеш преди пенсия.
            Не можеш да имаш достатъчно такова ако не си "надвиеш на масрафа".А за да си надвиеш над масрафа - трябва риск. Който е по различен, но абсолютно същия който и сега поемаш като си зависим от настоящата си работа.

            Това няма как да го разбереш - разбира се щото то не се учи в училище.

            Освен това в първия вариант ще живуркаш, във втория ще си активен до последния си дъх и ще имаш шанса да направиш нещо значимо в живота си различно от това да си чиновник.

            И ако ми опонираш че може да се развиеш и да станеш Марио Драги, веднага ще ти кажа че Марио Драги с кариера не се става. За да си Драги много лайна трябва да изядеш а теб те гледам че не си склонен на това.

            А стреса и в работата и в бизнеса понякога са еднакви а понякога по големи но не е задължително да бъде по-голям в бизнеса.

            А относно забогатяването - БАВНО ЗАБОГАТЯВАНЕ - не е възможно.

            Така е устроен света и икономиката ти която с учебници няма да разбереш.

            До сега нито един икономист не е постигнал нищо повече от това да анализира постфактум що еди какво си е е случило и как се е случило и как е било възможно да се избегне - ама не се е избегнало. Та и сега.

            Единствената полза от икономистите И цялата гилдия е че взимат пари които пари харчат и увеличават потреблението което е нужно на на реалния бизнес да печели.

            Сиреч ползата от теб е, че с парите които ти дава брюксел сиреч и аз с моите данъци, ти отиваш да си купиш баничка утре и вкараваш пари в иономиката.

            Ти си малко и незначително колелце в машината на големия бизнес.

            Това го написъх не да те обидя или да променя мнението ти , а да се опитам да те събудя да мислиш обективно без значение какво правиш.

            Човек може да е дълъг на пазара, а да мисли че всичко е наебано и ще гръмне - в това няма лошо щото е обективен но използва момента за да прави пари.

            Но трябва да е обективен поне пред себе си.
            Last edited by Iv_max; 29.08.2016, 16:31.

            Коментар


            • Short Iron Ore @ 60
              Short Copper @ 4620

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                Именно защото съм разбрал само тази глава
                Да ти кажа, Кейнс не случайно я е вкарал в книгата тази глава. Напълно му се вписва в теорията Даже се съмнявам, че Кейнс щеше да разбере нещата ако не беше самият той инвеститор и спекулант.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  Да, прочетох точно до там, включително. Човекът е бил гений.

                  Само не мога да разбера, ако добре си разбрал дори само тази глава, как не си станал Кейнсианец. Но хайде да не навлизаме пак в спорове
                  Именно защото съм разбрал само тази глава

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                    Прочети ли поне единствената правдива глава, наречена с много академичното име The State of Long Term Expectation, но всъщност най-доброто четиво за инвестиране /след You can be a stock market genius/ и най-доброто безспорно за психологията на пазара?
                    Да, прочетох точно до там, включително. Човекът е бил гений.

                    Само не мога да разбера, ако добре си разбрал дори само тази глава, как не си станал Кейнсианец. Но хайде да не навлизаме пак в спорове
                    Last edited by Misho ILIEV; 29.08.2016, 13:55.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      Честно казано на мене ми е по-интересно да разбера как точно се поражда финансовата нестабилност, може ли да се избегне и как. Също ми е много интересно как функционира икономиката като цяло. Този уикенд четох General Theory на Кейнс. Затова и залитам в теоретични спорове. Може би е трябвало да се ориентирам към академията

                      Ясно, че ми е интересно спестяванията ми да "работят" за мене, а не да ги давам на банките. Но мене бързото забогатяване не ме блазни, защото това означава доста голям риск и разчитане на голям късмет.

                      А отварянето на реален бизнес също е рисково, но някак си по-полезно, според мене. Не мога да кажа, че никога не съм мислил за това...
                      Малко low energy ми звучиш, както би казал Тръмп, или като би писал Кейнз няма енимал спириц в тебе. Прочети ли поне единствената правдива глава, наречена с много академичното име The State of Long Term Expectation, но всъщност най-доброто четиво за инвестиране /след You can be a stock market genius/ и най-доброто безспорно за психологията на пазара?

                      Коментар


                      • Абе зависи, кого питаш. Има най-различни подбуди за инвестиция.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                          Защо трябва да се ограничаваш до бизнес? И бизнеса и покупката на акции е едно и също. На практика инвестиция. Не става дума за типа инвестиция а за начин на мислене.
                          За мене има доста голяма разлика.

                          Като говорим за отваряне на бизнеси - ето този пич, който е създал Kensho, много ме кефи.

                          http://www.nytimes.com/2016/02/28/ma...reet.html?_r=0

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                            Ами да де. Нещо интересно. Не е ли интересно да направиш големият удар на живота си или да направиш нещо, което никой или много малко хора са правили някога? Точно това имам предвид като казвам "велики неща". Би следвало да се подрзбира, че на нас всички пишещи тук това ни е интересно. Да търсим граала. Да разгадаем голямата загадка. Всеки обаче търси на различно място и има различна стратегия на търсене. Та това търся в този форум. Контакти със себеподобни. Бгмамите обсъждат деца, ние обсъждаме инвестиции и така
                            Честно казано на мене ми е по-интересно да разбера как точно се поражда финансовата нестабилност, може ли да се избегне и как. Също ми е много интересно как функционира икономиката като цяло. Този уикенд четох General Theory на Кейнс. Затова и залитам в теоретични спорове. Може би е трябвало да се ориентирам към академията

                            Ясно, че ми е интересно спестяванията ми да "работят" за мене, а не да ги давам на банките. Но мене бързото забогатяване не ме блазни, защото това означава доста голям риск и разчитане на голям късмет.

                            А отварянето на реален бизнес също е рисково, но някак си по-полезно, според мене. Не мога да кажа, че никога не съм мислил за това...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                              Предполагам си отговорил машинално без да помислиш Е как по дяволите като купиш нещо по един лев и като цената му стане 10 лева, после да реинвестираш в същото. Все пак помисли как въобще е възможно да вложиш един лев в нещо което да ти носи безрисково по три лева на месец за следващите 10 години
                              Представях си нещо от сорта на: купуваш стара къща в центъра, реновираш я, и я продаваш на тройна цена в сравнение с това което си платил за къщата и ремнота. После купуваш друга подобна къща и така.

                              Ако е едно и също нещо, на което цената му скача тройно всеки месец и така 10 години ми е трудо да се представя какво би могло да бъде. За 10 години цената му трябва да е скочила повече отколкото е цената на всички активи на земята дори да си почнал с една стотинка
                              Last edited by Misho ILIEV; 29.08.2016, 13:45.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                                Alonso, тогава защо си във форума, а не продължаваш да превърташ същата инвестиция. Също се чудя защо не си ре-инвестирал - за шест месеца щеше да направиш двойно повече отколкото за 10 г. без ре-инвестиране. Аз просто не знам за такава инвестиция. Дори и да знаех, щях леко да се притеснявам, че ще изчезне като влязат и други играчи. .
                                Предполагам си отговорил машинално без да помислиш Е как по дяволите като купиш нещо по един лев и като цената му стане 10 лева, после да реинвестираш в същото. Все пак помисли как въобще е възможно да вложиш един лев в нещо което да ти носи безрисково по три лева на месец за следващите 10 години
                                Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                                Иначе, на мене не ми се занимава с бизнес заради самия бизнес. Особено пък ако става дума за дюнерджийница или кафе. А да купя фалирал завод за коли и да почна като Мъск да правя електрически коли, не ми се вижда реалистично. Също така аз не познавам предприемчиви хора. Сам не ми се прави.
                                Защо трябва да се ограничаваш до бизнес? И бизнеса и покупката на акции е едно и също. На практика инвестиция. Не става дума за типа инвестиция а за начин на мислене.

                                Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                                И всъщност за мене е по-важно да правя нещо интересно отколкото да имам много повече пари отколкото вече имам като доход.

                                Велики неща не е лошо да се правят, но аз това не го отъждествявам с парите.
                                Ами да де. Нещо интересно. Не е ли интересно да направиш големият удар на живота си или да направиш нещо, което никой или много малко хора са правили някога? Точно това имам предвид като казвам "велики неща". Би следвало да се подрзбира, че на нас всички пишещи тук това ни е интересно. Да търсим граала. Да разгадаем голямата загадка. Всеки обаче търси на различно място и има различна стратегия на търсене. Та това търся в този форум. Контакти със себеподобни. Бгмамите обсъждат деца, ние обсъждаме инвестиции и така
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X