IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Това си го прочел в някой

    Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Глобализацията е полезна за всеки, който е поне малко над средното - но глобално средното равнище. И е вредна за всеки под средното. Дали ще става дума за наемен труд или за корпорации е все тая. Ако не си конкурентен губиш.
    Това си го прочел в някой учебник или вестник предполагам.

    Ей това е типичното мислене на чиновник който знае едната страна на моментата а за другата само е чувал слухове.

    Коментар


    • Аз не отричам

      Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
      Ей това е: човек сам твърдящ, че е забогатял от две фирми за аутсорсинг се оплаква от глобализацията! Че ти без нея щеше най-много да си програмист в държавния ИЗОТ
      Ти си poster child на ползите от глобализацията
      Аз не отричам че съм се възползвал до колкото съм могъл и от прехода и от всичко до което съм се докоснал. Но това не означава да кажа на бялото черно когато си говорим по принцип.

      И не съм забогатял от две фирми за аутсорсинг...но това няма значение.

      Коментар


      • Не бъркай монопола с конкуренцията

        Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
        Ами нормално, просто искаш да имаш по-малко конкуренция. Сама по себе си глобализацията е вредна за почти всички предприемачи с изключение на най-добрите или най-покровителстваните. От другата страна, тази на наемният труд, тя е полезна за всички с подсредни доходи, както и за най-добрите, които също са облагодетелствани от концентрацията.
        Не бъркай монопола с конкуренцията. Ако имаш 5 малки магазина и Била в един квартал това е монопол щото малките нямат шанс, ако имаш имаш обаче само 5 малки магазина - това е конкуренция. Ако имаш 5 големи - пак е монопол.

        Аз съм монополист в една малка област и знам какво е.

        Трябва да знаете че, това че говоря какво е правилно и какво мисля не означава че в бизнеса съм такъв. Мога да дам ред примери в това число и за мен самия че не правя това което говоря или което мисля за "справедливо" щото иначе не бих се занимавал с бизнес въобще. Справедливост - няма. Поне във формата в която си представят повечето хора с повърхностно мислене.

        Не защото съм лицемер . Бизнеса си е бизнес. Но човешката приказка си човешка.

        Наемния труд само си мисли че големите фирми са добре за него.

        Но това е дълга тема.

        Коментар


        • Не гледай..

          Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
          Освен ако приятелите ти не са Виктор Векселберг или Роман Абрамович
          Не гледай..кой какъв е а какви са му приятелите ))

          В това има много голям смисъл

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение
            Глобализацията е хубаво нещо ако е балансирана, ако ти вкараш вируси в дома си без преди това да си имунизирал семейството, кой е глупака?
            Резултата е отрицателни лихви, дефлация, застой а темата е дебела.
            Глупости са това. Коя държава затворена за глобализацията е прокопсала - никоя, няма такъв филм.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
              Само че средното равнище при предприемачите е доста динамична величина- на първият етап отпада половината от всички, на вторият- половината от оцелелите и така докато останат доста малка част от първоначалната полпулация. Ето затова Ив не се кефи..
              реално не намаляват като бройка - просто постоянно влизат нови и надъхани и излизат стари и уморени.

              Коментар


              • The Democratic presidential nominee rolled out fresh parts of her drug cost platform ahead of Labor Day weekend, including the establishment of a dedicated consumer oversight panel to protect consumers from aggressive price hikes. The group, composed of representatives of federal agencies, will determine unjustified, outlier price increases based on criteria like the trajectory of the price increase, the cost of production and the relative value to patients.

                Това ако не е само предизборно - единствено изкуфяла дърта комунистка може да го измисли.

                ПС Голяма борба ще падне за членство в тая група/комисийка - извънредно бързото забогатяване е 100% гаранте...
                Last edited by pipbel; 02.09.2016, 17:15.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                  Само че средното равнище при предприемачите е доста динамична величина- на първият етап отпада половината от всички, на вторият- половината от оцелелите и така докато останат доста малка част от първоначалната полпулация. Ето затова Ив не се кефи..
                  Има го леко елемента the winner takes it all и напоследък се засилва

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Глобализацията е полезна за всеки, който е поне малко над средното - но глобално средното равнище. И е вредна за всеки под средното. Дали ще става дума за наемен труд или за корпорации е все тая. Ако не си конкурентен губиш.
                    Само че средното равнище при предприемачите е доста динамична величина- на първият етап отпада половината от всички, на вторият- половината от оцелелите и така докато останат доста малка част от първоначалната полпулация. Ето затова Ив не се кефи..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Как ще означава намаляване на възможностите за развитие. Изведнъж имаш достъп до глобален пазар. Е и другите имат достъп до твоя пазар. Ако искаш да оцелееш просто трябва да си по-добър от тях. Което в общия случай не е чак такъв зор - просто наемаш по-добри служители.

                      Но за доста български предприемачи точно това е проблемът - по-добрите служители означава по-високи разходи, и съответно по-малка норма на печалба. Но какво значение има ако правиш 20% на пазар от 7 милиона, ако можеш да правиш 5% но на пазар от 7 милиарда.

                      Ти говореше колко са важни мечтите - ама мечтите да се скриеш в дупка и да се надяваш че никой няма да те закача просто не са големи мечти
                      Глобализацията е хубаво нещо ако е балансирана, ако ти вкараш вируси в дома си без преди това да си имунизирал семейството, кой е глупака?
                      Резултата е отрицателни лихви, дефлация, застой а темата е дебела.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        Без да влизам в спор, и този ми е тоо матч обаче, забелязвам още един момент в който принципно се различават убежденията ни.

                        Ти явно си за глобализацията ( като повечето чиновници ) , аз съм против глобализацията ( като повечето които се занимават с реален бизнес ) с може би с малко изключение големите американски корпорации които единственно имат полза от глобализацията.

                        Защо е така? Елементарно. За теб границите са досадна пречка да си местиш задника от една държава до друга и да си търсиш работа или гадже ( като чиновниците ) и при глобализацията всичко ти е ок. За мен ( и почти за целия малък, среден и голяма част от големия не американски бизнес ) глобализацията означава бавна но сигурна смърт и още по лошо - силно ограничаване на възможностите ти за развитие. Не говоря лично - че ми дреме кой знае колко, аз съм вече "стар" - мен няма да ме засегне, обаче който иска да бъде обективен не може да не види това.

                        Та така...обективно погледнато аз съм против глобализацията. Както и отчасти против съществуващата европа. И бях ЗА Брексита поради подобни обективни причини, както и съм ЗА Тръмп не заради лични инвестиционни или кви да е причини, а поради обективни причини.

                        Както и между другото съм против силните регулации в европа обслужващи големия бизнес и против монопола който се налага на държавно ниво в полза на големите корпорации.

                        С две думи - революционер. Не че ще отида да се "бия" за тази идея, или пък ще плача ако не се случи. Дреми ми.

                        Но като седнем на маса разговора има две страни, от кое можеш да изкараш повече кинти и кое принципно не е правилно без значение че можеш да изкараш повече кинти.
                        Как ще означава намаляване на възможностите за развитие. Изведнъж имаш достъп до глобален пазар. Е и другите имат достъп до твоя пазар. Ако искаш да оцелееш просто трябва да си по-добър от тях. Което в общия случай не е чак такъв зор - просто наемаш по-добри служители.

                        Но за доста български предприемачи точно това е проблемът - по-добрите служители означава по-високи разходи, и съответно по-малка норма на печалба. Но какво значение има ако правиш 20% на пазар от 7 милиона, ако можеш да правиш 5% но на пазар от 7 милиарда.

                        Ти говореше колко са важни мечтите - ама мечтите да се скриеш в дупка и да се надяваш че никой няма да те закача просто не са големи мечти

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                          Ами нормално, просто искаш да имаш по-малко конкуренция. Сама по себе си глобализацията е вредна за почти всички предприемачи с изключение на най-добрите или най-покровителстваните. От другата страна, тази на наемният труд, тя е полезна за всички с подсредни доходи, както и за най-добрите, които също са облагодетелствани от концентрацията.
                          Глобализацията е полезна за всеки, който е поне малко над средното - но глобално средното равнище. И е вредна за всеки под средното. Дали ще става дума за наемен труд или за корпорации е все тая. Ако не си конкурентен губиш.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            Без да влизам в спор, и този ми е тоо матч обаче, забелязвам още един момент в който принципно се различават убежденията ни.

                            Ти явно си за глобализацията ( като повечето чиновници ) , аз съм против глобализацията ( като повечето които се занимават с реален бизнес ) с може би с малко изключение големите американски корпорации които единственно имат полза от глобализацията.

                            Защо е така? Елементарно. За теб границите са досадна пречка да си местиш задника от една държава до друга и да си търсиш работа или гадже ( като чиновниците ) и при глобализацията всичко ти е ок. За мен ( и почти за целия малък, среден и голяма част от големия не американски бизнес ) глобализацията означава бавна но сигурна смърт и още по лошо - силно ограничаване на възможностите ти за развитие. Не говоря лично - че ми дреме кой знае колко, аз съм вече "стар" - мен няма да ме засегне, обаче който иска да бъде обективен не може да не види това.

                            Та така...обективно погледнато аз съм против глобализацията. Както и отчасти против съществуващата европа. И бях ЗА Брексита поради подобни обективни причини, както и съм ЗА Тръмп не заради лични инвестиционни или кви да е причини, а поради обективни причини.

                            Както и между другото съм против силните регулации в европа обслужващи големия бизнес и против монопола който се налага на държавно ниво в полза на големите корпорации.

                            С две думи - революционер. Не че ще отида да се "бия" за тази идея, или пък ще плача ако не се случи. Дреми ми.

                            Но като седнем на маса разговора има две страни, от кое можеш да изкараш повече кинти и кое принципно не е правилно без значение че можеш да изкараш повече кинти.
                            Не те кефи конкуренцията май. Преди 20г. много бизнесмени в България бяха против супермаркетите, защото убиват гаражната търговия

                            Кофтито на глобализацията е прекалено свободното движение на спекулативен капитал. Но интересно, че ти не си против това.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              Без да влизам в спор, и този ми е тоо матч обаче, забелязвам още един момент в който принципно се различават убежденията ни.

                              Ти явно си за глобализацията ( като повечето чиновници ) , аз съм против глобализацията ( като повечето които се занимават с реален бизнес ) с може би с малко изключение големите американски корпорации които единственно имат полза от глобализацията.

                              Защо е така? Елементарно. За теб границите са досадна пречка да си местиш задника от една държава до друга и да си търсиш работа или гадже ( като чиновниците ) и при глобализацията всичко ти е ок. За мен ( и почти за целия малък, среден и голяма част от големия не американски бизнес ) глобализацията означава бавна но сигурна смърт и още по лошо - силно ограничаване на възможностите ти за развитие. Не говоря лично - че ми дреме кой знае колко, аз съм вече "стар" - мен няма да ме засегне, обаче който иска да бъде обективен не може да не види това.

                              Та така...обективно погледнато аз съм против глобализацията. Както и отчасти против съществуващата европа. И бях ЗА Брексита поради подобни обективни причини, както и съм ЗА Тръмп не заради лични инвестиционни или кви да е причини, а поради обективни причини.

                              Както и между другото съм против силните регулации в европа обслужващи големия бизнес и против монопола който се налага на държавно ниво в полза на големите корпорации.

                              С две думи - революционер. Не че ще отида да се "бия" за тази идея, или пък ще плача ако не се случи. Дреми ми.

                              Но като седнем на маса разговора има две страни, от кое можеш да изкараш повече кинти и кое принципно не е правилно без значение че можеш да изкараш повече кинти.
                              Ей това е: човек сам твърдящ, че е забогатял от две фирми за аутсорсинг се оплаква от глобализацията! Че ти без нея щеше най-много да си програмист в държавния ИЗОТ
                              Ти си poster child на ползите от глобализацията
                              Last edited by Pronto; 02.09.2016, 13:50.

                              Коментар


                              • Ами нормално, просто искаш да имаш по-малко конкуренция. Сама по себе си глобализацията е вредна за почти всички предприемачи с изключение на най-добрите или най-покровителстваните. От другата страна, тази на наемният труд, тя е полезна за всички с подсредни доходи, както и за най-добрите, които също са облагодетелствани от концентрацията.

                                Коментар

                                Working...
                                X