IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
    Аз не вярвам и в доверителното управление. Риска е асиметричен. Инвеститорът може да спечели или да загуи. Управляващият парите ми не може да загуби. Той ще има стумул да носи риск с парите ми над допустимото защото така може да изкара максимално пари. Така в дългосрочен план аз ще съм от страната на късата клечка а управляващото дружество ще прави кинти. Тази схема не е моята.
    Е естествено, че е така. Иначе никой няма да се навие да ти вземе парите освен ако не е пълен измамник. И пак се опира до това кой колко сам може да загуби. Има доста хора, които оставени сами на себе си се представят блестящо с тази задача

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Нямаш проблеми - има една камара хедж фондове където инвестират в идеите си. Само че и това си се плаща и то десетки пъти по-солено
      Аз не вярвам и в доверителното управление. Риска е асиметричен. Инвеститорът може да спечели или да загуи. Управляващият парите ми не може да загуби. Той ще има стумул да носи риск с парите ми над допустимото защото така може да изкара максимално пари. Така в дългосрочен план аз ще съм от страната на късата клечка а управляващото дружество ще прави кинти. Тази схема не е моята.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
        Съгласен, ама и на това му е намерено цаката. Има взаимни фондове, в които управляващите портфейла са инвестирали лични средства също. Проблема е, че миналите резултати не предвещават по никакъв начин бъдещето
        Или както бе казал някакъв умен тип "тези които те изпреварват по пътя нагоре, пък ще ги срешнеш и по пътя надолу"

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
          Аз не вярвам на консултация съобразно която даващия я не е инвестирал пари. След като той не и вярва достатъчно за да рискува защо аз да го правя. От друга страна на инвестиционните консултанти им е забранено да имат инвестиции по конкретната позиция за да се избегне конфликта на интереси. Така влизам в параграф 22. Предпочитам да обсъдя въпроса с друг инвеститор/спекулант когото уважавам. Примерно Алонсо е идеален защото мозъка му работи по различен начин от моя.
          Съгласен, ама и на това му е намерено цаката. Има взаимни фондове, в които управляващите портфейла са инвестирали лични средства също. Проблема е, че миналите резултати не предвещават по никакъв начин бъдещето

          П.С Равния ти е написал същото, ама при хедж фондовете сумите са други, съответно и комисионните. Има си и по-прости схеми, където може и с по-малки суми.
          Last edited by snaky; 29.08.2016, 19:48.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
            Аз не вярвам на консултация съобразно която даващия я не е инвестирал пари. След като той не и вярва достатъчно за да рискува защо аз да го правя. От друга страна на инвестиционните консултанти им е забранено да имат инвестиции по конкретната позиция за да се избегне конфликта на интереси. Така влизам в параграф 22. Предпочитам да обсъдя въпроса с друг инвеститор/спекулант когото уважавам. Примерно Алонсо е идеален защото мозъка му работи по различен начин от моя.
            Нямаш проблеми - има една камара хедж фондове където инвестират в идеите си. Само че и това си се плаща и то десетки пъти по-солено

            Коментар


            • Аз не вярвам на консултация съобразно която даващия я не е инвестирал пари. След като той не и вярва достатъчно за да рискува защо аз да го правя. От друга страна на инвестиционните консултанти им е забранено да имат инвестиции по конкретната позиция за да се избегне конфликта на интереси. Така влизам в параграф 22. Предпочитам да обсъдя въпроса с друг инвеститор/спекулант когото уважавам. Примерно Алонсо е идеален защото мозъка му работи по различен начин от моя.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                В самата идея да вземаш пари за да казваш на някой как да прави пари за мен е извратена. Да не говорим и че е крайно нелогична.
                Разни хора разни идеали. Има доста хора, които вярват, че не им трубва чуждо мнение и за отрицателно време губят доста пари.

                Все пак е леко странно да твърдиш, че половината швейцарска икономика се крепи вече няколко столетия на нелогична идея, защото там големите банки са реално в бизнеса с управление на богатство, не в бизнеса с даване под наем на сейфове

                Очевидно има пазар за това и то не е никак малък. Не мисля че този пазар е възникнал въз основа на това че хората вярват в нелогични работи. Просто едно две поколения са си профукали парите, които са мислили за вечни и след това са се научили че по-добре да си плащат, за да не губят.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Аз лично не намирам причина да плащам за подобни неща, защото не вярвам, че някой ще ми каже нещо, с което да изкарвам пари устойчиво. Няма такъв филми. А за отделни спекулативни сделки характерът ми не е такъв, че да толерира спекула базирана на чуждо мнение.

                  това което обикновено подобни анализи казват е как да не губиш много пари. Пък с това си го знам и сам, то не е квантова физика.
                  В самата идея да вземаш пари за да казваш на някой как да прави пари за мен е извратена. Да не говорим и че е крайно нелогична.
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Аз лично не намирам причина да плащам за подобни неща, защото не вярвам, че някой ще ми каже нещо, с което да изкарвам пари устойчиво. Няма такъв филми. А за отделни спекулативни сделки характерът ми не е такъв, че да толерира спекула базирана на чуждо мнение.

                    това което обикновено подобни анализи казват е как да не губиш много пари. Пък с това си го знам и сам, то не е квантова физика.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                      Значи да разбирам ли че и ти си от лагера на консултантите. Аз пък не вземам пари за консултации. И не само че не вземам ами и постоянно търся кого да консултирам безплатно за да мога да чуя чуждо мнение. Затова и пиша тук. Общо взето да съм прав ми е предостатъчно. Друго не ми трябва. Даже и пари не ми трябват. И да нямам пари веднага ще намеря. Само истината ми стига
                      Не, не бих се занимавал с подобно нещо - освен за много близки на мен хора. Но си е съвсем нормално човек да си плаща за подобни неща. Това си е принципен въпрос - за труд, опит и образование се плаща. Ако иска човек може да не плаща с пари, но ще трябва да плаща с време, собствен труд, и собствено образование.

                      Безплатните неща може да са най-ценните, но не и когато става дума за пари. Тогава почти винаги са нещо между пълни глупости и откровено вредни.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Естествено че с евзимат пари за подобно нещо. Това си е доста сериозен труд. И както човек може да плаща на водопроводчик за пълни глупости, така е редно да си плаща и за подобен труд.
                        Когато един измамник се изучи... става консултант... Нищо лично, просто цитат от уличен разговор -от преди доста време... пред Магурата
                        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Естествено че с евзимат пари за подобно нещо. Това си е доста сериозен труд. И както човек може да плаща на водопроводчик за пълни глупости, така е редно да си плаща и за подобен труд.
                          Значи да разбирам ли че и ти си от лагера на консултантите. Аз пък не вземам пари за консултации. И не само че не вземам ами и постоянно търся кого да консултирам безплатно за да мога да чуя чуждо мнение. Затова и пиша тук. Общо взето да съм прав ми е предостатъчно. Друго не ми трябва. Даже и пари не ми трябват. И да нямам пари веднага ще намеря. Само истината ми стига
                          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                            Ето това също е неразбираемо от моя гледна точка? Как така обсновката ти струва пари? За какво ти е да вземаш пари за консултации. Няма никаква логика.Нали си много добър? За какво са ти моите примерно 1000 лева като можеш да ги изкараш за 5 минути от някоя врътка с опции? Нали винаги печелиш стотици проценти. Просто си прави трейдовете и си лапай печалбите. Аз лично досега от консултант полза не съм видял. Само пари съм давал
                            Естествено че с евзимат пари за подобно нещо. Това си е доста сериозен труд. И както човек може да плаща на водопроводчик за пълни глупости, така е редно да си плаща и за подобен труд.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                              By the way: мнението за треидовете ми, не ме интересува
                              То е ясно че не те интересува. Нали си най-добрия все пак. Ама кажи каво те интересува та да си дойдем на думата. Тези със семките пред блока не ми ги обяснявай Ако искаш да печелиш от нас прави акаунт в някоя мрежа са социална търговия. Казах ти го вече
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Откакто се занимавам с пазари все на някой му се привиждат някакви апокалипсиси. И странно защо все тези хора са вечно губещите. Заемат все къси позиции когато всичко върви нагоре и гълтат постоянно вода, до като всички други печелят. И най-странното е че и когато всичко се сриваше пак никакви пари не направиха - прибраха някакви мижави проценти печалба и до там - страхуваха се да играят и на късо както трябва. Дават някакви примери как някои си били направили пари от кризата - ама никой от тях не е между тези някои.

                                След това като почнаха да вървят нагоре нещата и пак - айде все кризи, все нещо си щяло да се срути - пак само на късо - пак гълтаха вода за световно. И странно защо винаги те са най-приказливите

                                не че се оплаквам - дори и да не е игра с нулев резултат пазарът все е по-добре когато има достатъчно губещи.

                                Бай енд холд се препоръчва не защото е най-добрата стратегия. А защото 99% от хората на пазара си нямат идея какво правят на него или пък просто не им пука. И когато се комбинира пълна неспособност за разбиране на това какво се случва с пълно със страхове съзнание и нещата почти винаги стават потресаващи.

                                Може би все пак да питам феновете на вечната игра на късо. колко от вас са на плюс над 10 години от къси позиции. готов съм да се обзаложа че няма такъв човек - поне в България.

                                Коментар

                                Working...
                                X