IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Т.е. аргумента е че от 100 хиляди човека замиващи се професионално - т.е. за тези за които има данни има десетина които се справят добре със сток пикинг и да кажем 3 ма които се справят с маркет тайминг в дълъг период на време е достатъчен аргумент

    Наистина, така погледнато сток пикинга дава към 3 пъти по-висок шанс - от 0,003% скача на цели 0,01% - да си заслужава да се прави
    Нещо такова, само че шансът е около 100-200 пъти по-голям при сток пикинга.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Е, надали е толкоз лесно
      Не е задължително да е система за плащане чак Виза - примерно оставяш откраднатия телевизор или брачната си халка, но получаваш някакви електронни пари срещу които пазаруваш с отстъпка в ... Лидъл
      Last edited by Pronto; 31.08.2016, 12:30.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
        За мене пак си е маркет тайминг. Всеки който маркет таймва си има основателната причина за това, било фундаментална, било техническа.
        Всъщност, кое не е маркет тайминг - всеки свободен лев да го набиваш в Депото и Виза с вярата, че тези акции няма как да паднат освен временно? Ще кажеш че цената няма никакво значение върху доходността?
        Защото то ще излезе, че всяка стратегия която преценя дали една акция е скъпа или не преди закоуването й, ще е маркет тайминг
        Last edited by Pronto; 31.08.2016, 12:27.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
          Що не врънкаш Ирен "жабокът" да развие някаква своя система за плащане? Ще е интересно и много по-секси. То и без това стратегията със закупването на други заложни къщи е умряла работа
          Е, надали е толкоз лесно
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Прав си - засега: лидер, но има и други подобни разплащателни системи. Малцина знаят напримерно, че Перфектните пари дават месечна лихва върху сумите, които човекът в тях си държи - и то: нениска.
            Що не врънкаш Ирен "жабокът" да развие някаква своя система за плащане? Ще е интересно и много по-секси. То и без това стратегията със закупването на други заложни къщи е умряла работа

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              Аргументът ми е емпирически - има непренебрежимо малко на брой сток пикъри, които систематично бият пазара. Примерно в продължение на 10, 15 години. А майркет таймъри, които систематично бият, почти няма.

              Другият ми аргумент е, че това което тези стокпикъри казват за стратегията си, звучи логично и на мене ми харесва като идея.

              А че не е лесно съм се убедил от собствен опит
              Т.е. аргумента е че от 100 хиляди човека замиващи се професионално - т.е. за тези за които има данни има десетина които се справят добре със сток пикинг и да кажем 3 ма които се справят с маркет тайминг в дълъг период на време е достатъчен аргумент

              Наистина, така погледнато сток пикинга дава към 3 пъти по-висок шанс - от 0,003% скача на цели 0,01% - да си заслужава да се прави

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                А имаш ли смислен аргумент защо сток пикинга е по-ефективен от маркет тайминга? За мен са горе-долу с еднаква степен на трудност.
                Аргументът ми е емпирически - има непренебрежимо малко на брой сток пикъри, които систематично бият пазара. Примерно в продължение на 10, 15 години. А майркет таймъри, които систематично бият, почти няма.

                Другият ми аргумент е, че това което тези стокпикъри казват за стратегията си, звучи логично и на мене ми харесва като идея.

                А че не е лесно съм се убедил от собствен опит

                Коментар


                • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                  тук са сано англоеzи4ни. не им отвараи о4ите
                  ние сме полиглоти. пък и някои тука са ОК

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    За мене пак си е маркет тайминг. Всеки който маркет таймва си има основателната причина за това, било фундаментална, било техническа.
                    А имаш ли смислен аргумент защо сток пикинга е по-ефективен от маркет тайминга? За мен са горе-долу с еднаква степен на трудност.
                    Last edited by kubrat; 31.08.2016, 11:12.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                      Препоръчвам https://www.amazon.com/Strategy-Hist.../dp/1501227726 . Tова го препрочитам от 3 години
                      Купих я. Току що ми пристигна пратката от Амазон.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение
                        WIRECARD
                        тук са сано англоеzи4ни. не им отвараи о4ите

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                          Между другото за PayPal не съм сигурен, че имат стабилно конкурентно предимство. Мисля, че потенциално PayPal могат по-лесно да бъдат избутани от някой агресивен конкурент, отколото Виза и МастърКард в техния си сегмент.
                          Прав си - засега: лидер, но има и други подобни разплащателни системи. Малцина знаят напримерно, че Перфектните пари дават месечна лихва върху сумите, които човекът в тях си държи - и то: нениска.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от volaswap
                            американците ебат VW, време е и ние да ебем американците


                            дано успеят да намерят още интересни американски дупета за изстискване

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              Между другото за PayPal не съм сигурен, че имат стабилно конкурентно предимство. Мисля, че потенциално PayPal могат по-лесно да бъдат избутани от някой агресивен конкурент, отколото Виза и МастърКард в техния си сегмент.
                              WIRECARD

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Не са ли по-перспективни и секси PayPal ? Това е бъдещето на.
                                Между другото за PayPal не съм сигурен, че имат стабилно конкурентно предимство. Мисля, че потенциално PayPal могат по-лесно да бъдат избутани от някой агресивен конкурент, отколото Виза и МастърКард в техния си сегмент.

                                Коментар

                                Working...
                                X