IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
    Равен,, колкото си далеч от пазара...много повече си далеч от бизнеса.

    Не знам кое е по далеч...не те познавам ама и двете са достатъчно далеч от теб.

    Ужасявам се като някой теоритик ти обяснява как се прави бизнес.

    Имало пазар....как да те таковам ))) извинявай от нулата ще тръгнеш да се състезаваш с Германия. Българския бизнес бил виновен...той че българския бизнес не е бизнес а далавера е повече от ясно...но българския бизнес има под нулата шанс да стане германския бизнес да не говорим за американския - и това не е въпрос на ум или амбиция. Ти нямаш представа..говориш наизуст от учебниците.
    Има под нулата шанс щото е некадърен. Я виж телерик дали се оплакват от глобализацията - или пък Спиди дори. Не мисля. Ама една камара назначени мениджъри дето не могат и да си обършат задника без да питат политическото ръководство много ясно че ще изпофалират всичките.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      Не бъркай монопола с конкуренцията. Ако имаш 5 малки магазина и Била в един квартал това е монопол щото малките нямат шанс, ако имаш имаш обаче само 5 малки магазина - това е конкуренция. Ако имаш 5 големи - пак е монопол.
      Зависи. Повечето големи бизнеси избутват малките конкуренти с по-ниски цени или по-добро качество или и двете. А защо пък потребителите трябва да плащат за лукса някой неконкурентен да се прави на предприемач?

      Пет големи може да мине за олигопол, но за звиси от структурата пазара, какви бариери за навлизане има, дали е нов и динамичен или стар и mature пазар.

      Коментар


      • Равен,

        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Как ще означава намаляване на възможностите за развитие. Изведнъж имаш достъп до глобален пазар. Е и другите имат достъп до твоя пазар. Ако искаш да оцелееш просто трябва да си по-добър от тях. Което в общия случай не е чак такъв зор - просто наемаш по-добри служители.

        Но за доста български предприемачи точно това е проблемът - по-добрите служители означава по-високи разходи, и съответно по-малка норма на печалба. Но какво значение има ако правиш 20% на пазар от 7 милиона, ако можеш да правиш 5% но на пазар от 7 милиарда.

        Ти говореше колко са важни мечтите - ама мечтите да се скриеш в дупка и да се надяваш че никой няма да те закача просто не са големи мечти
        Равен,, колкото си далеч от пазара...много повече си далеч от бизнеса.

        Не знам кое е по далеч...не те познавам ама и двете са достатъчно далеч от теб.

        Ужасявам се като някой теоритик ти обяснява как се прави бизнес.

        Имало пазар....как да те таковам ))) извинявай от нулата ще тръгнеш да се състезаваш с Германия. Българския бизнес бил виновен...той че българския бизнес не е бизнес а далавера е повече от ясно...но българския бизнес има под нулата шанс да стане германския бизнес да не говорим за американския - и това не е въпрос на ум или амбиция. Ти нямаш представа..говориш наизуст от учебниците.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
          Това си го прочел в някой учебник или вестник предполагам.

          Ей това е типичното мислене на чиновник който знае едната страна на моментата а за другата само е чувал слухове.
          Чиста статистика. Не можеш да спориш с нея. Е можеш ако бъкел не разбираш ама тогава само можеш да станеш смешен.

          Коментар


          • FT:

            And most importantly, there are far more important things in life than finance. Few of us have the privilege not to have to worry about money. But we should deliver ourselves from the agonies of investment choice to the greatest extent possible — and get on with the things in life that really matter.

            Коментар


            • Това си го прочел в някой

              Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Глобализацията е полезна за всеки, който е поне малко над средното - но глобално средното равнище. И е вредна за всеки под средното. Дали ще става дума за наемен труд или за корпорации е все тая. Ако не си конкурентен губиш.
              Това си го прочел в някой учебник или вестник предполагам.

              Ей това е типичното мислене на чиновник който знае едната страна на моментата а за другата само е чувал слухове.

              Коментар


              • Аз не отричам

                Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                Ей това е: човек сам твърдящ, че е забогатял от две фирми за аутсорсинг се оплаква от глобализацията! Че ти без нея щеше най-много да си програмист в държавния ИЗОТ
                Ти си poster child на ползите от глобализацията
                Аз не отричам че съм се възползвал до колкото съм могъл и от прехода и от всичко до което съм се докоснал. Но това не означава да кажа на бялото черно когато си говорим по принцип.

                И не съм забогатял от две фирми за аутсорсинг...но това няма значение.

                Коментар


                • Не бъркай монопола с конкуренцията

                  Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                  Ами нормално, просто искаш да имаш по-малко конкуренция. Сама по себе си глобализацията е вредна за почти всички предприемачи с изключение на най-добрите или най-покровителстваните. От другата страна, тази на наемният труд, тя е полезна за всички с подсредни доходи, както и за най-добрите, които също са облагодетелствани от концентрацията.
                  Не бъркай монопола с конкуренцията. Ако имаш 5 малки магазина и Била в един квартал това е монопол щото малките нямат шанс, ако имаш имаш обаче само 5 малки магазина - това е конкуренция. Ако имаш 5 големи - пак е монопол.

                  Аз съм монополист в една малка област и знам какво е.

                  Трябва да знаете че, това че говоря какво е правилно и какво мисля не означава че в бизнеса съм такъв. Мога да дам ред примери в това число и за мен самия че не правя това което говоря или което мисля за "справедливо" щото иначе не бих се занимавал с бизнес въобще. Справедливост - няма. Поне във формата в която си представят повечето хора с повърхностно мислене.

                  Не защото съм лицемер . Бизнеса си е бизнес. Но човешката приказка си човешка.

                  Наемния труд само си мисли че големите фирми са добре за него.

                  Но това е дълга тема.

                  Коментар


                  • Не гледай..

                    Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    Освен ако приятелите ти не са Виктор Векселберг или Роман Абрамович
                    Не гледай..кой какъв е а какви са му приятелите ))

                    В това има много голям смисъл

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение
                      Глобализацията е хубаво нещо ако е балансирана, ако ти вкараш вируси в дома си без преди това да си имунизирал семейството, кой е глупака?
                      Резултата е отрицателни лихви, дефлация, застой а темата е дебела.
                      Глупости са това. Коя държава затворена за глобализацията е прокопсала - никоя, няма такъв филм.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                        Само че средното равнище при предприемачите е доста динамична величина- на първият етап отпада половината от всички, на вторият- половината от оцелелите и така докато останат доста малка част от първоначалната полпулация. Ето затова Ив не се кефи..
                        реално не намаляват като бройка - просто постоянно влизат нови и надъхани и излизат стари и уморени.

                        Коментар


                        • The Democratic presidential nominee rolled out fresh parts of her drug cost platform ahead of Labor Day weekend, including the establishment of a dedicated consumer oversight panel to protect consumers from aggressive price hikes. The group, composed of representatives of federal agencies, will determine unjustified, outlier price increases based on criteria like the trajectory of the price increase, the cost of production and the relative value to patients.

                          Това ако не е само предизборно - единствено изкуфяла дърта комунистка може да го измисли.

                          ПС Голяма борба ще падне за членство в тая група/комисийка - извънредно бързото забогатяване е 100% гаранте...
                          Last edited by pipbel; 02.09.2016, 17:15.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                            Само че средното равнище при предприемачите е доста динамична величина- на първият етап отпада половината от всички, на вторият- половината от оцелелите и така докато останат доста малка част от първоначалната полпулация. Ето затова Ив не се кефи..
                            Има го леко елемента the winner takes it all и напоследък се засилва

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Глобализацията е полезна за всеки, който е поне малко над средното - но глобално средното равнище. И е вредна за всеки под средното. Дали ще става дума за наемен труд или за корпорации е все тая. Ако не си конкурентен губиш.
                              Само че средното равнище при предприемачите е доста динамична величина- на първият етап отпада половината от всички, на вторият- половината от оцелелите и така докато останат доста малка част от първоначалната полпулация. Ето затова Ив не се кефи..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Как ще означава намаляване на възможностите за развитие. Изведнъж имаш достъп до глобален пазар. Е и другите имат достъп до твоя пазар. Ако искаш да оцелееш просто трябва да си по-добър от тях. Което в общия случай не е чак такъв зор - просто наемаш по-добри служители.

                                Но за доста български предприемачи точно това е проблемът - по-добрите служители означава по-високи разходи, и съответно по-малка норма на печалба. Но какво значение има ако правиш 20% на пазар от 7 милиона, ако можеш да правиш 5% но на пазар от 7 милиарда.

                                Ти говореше колко са важни мечтите - ама мечтите да се скриеш в дупка и да се надяваш че никой няма да те закача просто не са големи мечти
                                Глобализацията е хубаво нещо ако е балансирана, ако ти вкараш вируси в дома си без преди това да си имунизирал семейството, кой е глупака?
                                Резултата е отрицателни лихви, дефлация, застой а темата е дебела.

                                Коментар

                                Working...
                                X