IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
    Само апокалиптични новини могат да сринат. Умерено лошите са добри. Добрите са си добри. Ако са супер добри и инфлацията се вдигне може временно да паднат и после пак нагоре.
    Пазарът може да падне и без пукната новина да има. Виж 1987 краша с 20% на ден имало ли е каквито и да било новини оправдаващи подобно нещо.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
      Само апокалиптични новини могат да сринат. Умерено лошите са добри. Добрите са си добри. Ако са супер добри и инфлацията се вдигне може временно да паднат и после пак нагоре.
      +1
      под супер добри(и временен спад на пазара)предполагам визираш по-високата вероятност при такава ситуация за реакцията на ФЕД относно лихвите
      Last edited by absd; 07.09.2016, 00:08.
      "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

      Коментар


      • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
        Може, ама щом за 2027-ма са 0,5%, сигурно за твоите условия ще се наложи да ти пуснат специална 500 годишна емисия Ако не друго, поне ще те впишат в Гинес Е парите няма да ги видиш повече, ама то кеф цена няма...
        Хубу де, Жабокът как пусна облизвации с 12% лихва? А на Sanofi - кой ще си купи облизвации с отрицателна дори лихва, вместо да си купи акции и да цоца 3% дивидент? За сигурност? С цената на загуба? Подобни книжа стават само за временно убежище, впрочем в моментът и аз отчасти съм в такива - през фонд.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
          Всички пейроли последните месеци се купуват без значение добри или лоши са.


          Проблема на тази игра е че не се знае кога ще те изненадат и да стане логичното.

          Трябва да се мисли като залог на рулетка ако не знае човек друго. След 10 пъти червено - пак може да се падне червено въппреки че има логика поне веднъж да се падне черно.

          Миналата година по това време беше същия филм. Като не вдигнаха лихвите пазара падна...що падна? Обяснението беше че пазара му е било хубо да има Ако са лошо - ок щото няма да вдигат лихвите, ако са добри - щото са добри.
          високи лихви видите ли и сега като не ги вдигнели - затова паднал. Сега да видим тоя месец как ще е ))

          Всички тези неща които ги казвам нямат ниакво значение.

          Ама не ми се иска да казвам какво има значение ))
          +1
          това което си написал си го мислех и аз.....въпроса е че може да се получи доста интересна изненада за всички Бици.....и да се търкалят доста счупени рога по пътя за надолЕ.... както се казва-знае ли човек
          Last edited by absd; 07.09.2016, 00:06.
          "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Аз бих заменил с някакви други облизвации Жабешките, дето изтичат декември, ама 0.5% не ме кефи - нещо по-сгодно няма ли? 7.8% поне?
            Може, ама щом за 2027-ма са 0,5%, сигурно за твоите условия ще се наложи да ти пуснат специална 500 годишна емисия Ако не друго, поне ще те впишат в Гинес Е парите няма да ги видиш повече, ама то кеф цена няма...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
              Ти гледаш ли изобщо кви ги пишеш или само чаткаш по клавиатурата?

              Buy the dip, всичко е точно. Предлагам ти да си купиш от пресните облигации на Санофи 2027 на 0,5% или от 3 годишните на -0,05%. Чух че било голяма далавера. Нямало начин да загубиш пари
              Говоря за акциите. За облигациите, ако са инвестмънт грейд, само лошите новини са добри.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                Ти гледаш ли изобщо кви ги пишеш или само чаткаш по клавиатурата?

                Buy the dip, всичко е точно. Предлагам ти да си купиш от пресните облигации на Санофи 2027 на 0,5% или от 3 годишните на -0,05%. Чух че било голяма далавера. Нямало начин да загубиш пари
                Аз бих заменил с някакви други облизвации Жабешките, дето изтичат декември, ама 0.5% не ме кефи - нещо по-сгодно няма ли? 7.8% поне?
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  Само апокалиптични новини могат да сринат. Умерено лошите са добри. Добрите са си добри. Ако са супер добри и инфлацията се вдигне може временно да паднат и после пак нагоре.
                  По твоята логика, Дау може да отиде и на 24 318... макар всъщност Насдак да е тоя, дето влачи нагоре като напушен алпинист с хемороиди. Цялата тая помпаница вече е лишена от логика - а в един момент логическото се случва.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    Само апокалиптични новини могат да сринат. Умерено лошите са добри. Добрите са си добри. Ако са супер добри и инфлацията се вдигне може временно да паднат и после пак нагоре.
                    Ти гледаш ли изобщо кви ги пишеш или само чаткаш по клавиатурата?

                    Buy the dip, всичко е точно. Предлагам ти да си купиш от пресните облигации на Санофи 2027 на 0,5% или от 3 годишните на -0,05%. Чух че било голяма далавера. Нямало начин да загубиш пари

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Това е помпаница. Неподозрително: абсурдно става.
                      Само апокалиптични новини могат да сринат. Умерено лошите са добри. Добрите са си добри. Ако са супер добри и инфлацията се вдигне може временно да паднат и после пак нагоре.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        Айде и ти...значи и на теб не ти е ясно...

                        Е то кво да ти е ясно. Дарк пуловете шефе са си борси като всички останали и все едно ме питаш как влияе търговията в NYSE на "нормалния" пазар. Отговора е по същия начин като дарк пуловете.

                        Разликата е че дарк пуловете ( от името им ) са си дарк и поръчките които са там не ги виждат останалите участници на пазара ( освен ако не си платят екстра - а понякога е невъзможно за обикновен човек ) . Сделките не се извършват задължително в самите дарк пулове. Могат но не е задължително. Ако се извърши сделка за 100 хиляди акции в даден дарк пул акциите могат да бъдат взети от друга борса( борси ) или друг дарк пул. Което всъщност беше и е една от игрите на ВЧТ. ( бях я обяснявал преди ) И когато кибичиш в твоята платформа ще видиш сделката на монитора ти като обем и цена обаче когато е осъщественна вече.Само това е разликата. И разбира се промяната в цената.

                        Без информация от дарк пула не можеш да видиш истинския пазар както и истинския НББО както и истинския интерес за купуване и продаване. Не че точно тебе те бърка тая работа ама...))

                        Дарк пула си е борса като всички останали но ЧАСТНА. Прайв. Само за клиентите на съответния дарк пул. Има десетки дарк пулове - всяка банка и не само си има такъв.

                        Добрата идея при създаването им е следната ако не схващате :

                        Ако аз съм Бляк рок и искам да разкарам 1 милион акции на епъл и изляза с тези акции на пазара или пусна алгоритъм за продаването им ще уплаша пазара и ще срина цената до като успея да разкарам не повече от 10 %. За да не плаша пазара - аз отивам в даден един или повече дарк пулове с банките които работя и им давам на тях поръчката без да се вижда на "истинския" ти пазар. И банката я изпълнява тихомълком. УЖ. Щото хич не е тихомълком поради далаверата че веднага банката пък продава тази поръчка на ВЧТ които почват да събират от "истинския" пазар акции да задоволят клиента на банката и разбира се купуват по евтино със гарантирана печалба при продажбата в дарк пула...това разбира се е безкрайно честно и се води само от пазарни пронципи.

                        и т.н

                        аз се чудя що не разбирате ...какво говоря ...а то вие просто не знаете акк функционира дори елементарния пазар.
                        На базата на това, което току що прочетох в уики ми се струва, че голяма част от търговията в дарк пуловете като се прави като се match-ват ордерите на купувача и продавача, после си протича целият post-trading процес на потвърждавате, клиъринг с или без CCP, и после сетълмънт.

                        Не виждам нищо лошо в дарк пуловете. Даже по-добре, че ги има иначе щеше да има по-голяма волатилност и манипулация.
                        Last edited by Misho ILIEV; 06.09.2016, 23:35.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                          E, сега те разбрахме че си от Варна
                          Шерлок!

                          Коментар


                          • Всички пейроли

                            Първоначално изпратено от absd Разгледай мнение
                            прави ми впечатление че на NYSE каквито и новини да излязат все върви нагоре...без значение добри или лоши....много подозрително стана вече
                            Всички пейроли последните месеци се купуват без значение добри или лоши са.

                            Ако са лошо - ок щото няма да вдигат лихвите, ако са добри - щото са добри.

                            Проблема на тази игра е че не се знае кога ще те изненадат и да стане логичното.

                            Трябва да се мисли като залог на рулетка ако не знае човек друго. След 10 пъти червено - пак може да се падне червено въппреки че има логика поне веднъж да се падне черно.

                            Миналата година по това време беше същия филм. Като не вдигнаха лихвите пазара падна...що падна? Обяснението беше че пазара му е било хубо да има високи лихви видите ли и сега като не ги вдигнели - затова паднал. Сега да видим тоя месец как ще е ))

                            Всички тези неща които ги казвам нямат ниакво значение.

                            Ама не ми се иска да казвам какво има значение ))

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от White Walker Разгледай мнение
                              Няма нищо подозрително - на това му се казва "бичи пазар".
                              Това е помпаница. Неподозрително: абсурдно става.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от absd Разгледай мнение
                                прави ми впечатление че на NYSE каквито и новини да излязат все върви нагоре...без значение добри или лоши....много подозрително стана вече
                                Няма нищо подозрително - на това му се казва "бичи пазар".
                                BSE is dark and full of terrors...

                                Коментар

                                Working...
                                X