мишииееееее виде ли как при петрола еврейчетата си играят на пресечени третдлииниики за тези които четат еврейски книжки за трейдване . и хоп фалшиво пробивче на трендлинииката на петрола и обратно нагоре . класика . хяхяхяяхяхяхях
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
NYSE
Collapse
X
-
Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение
ако са 13.3% от 1кевро е едно, ако са от 1ок и 100к е друго.
аз лично снап го намирам за тийн-джиджафка и съм скептичен за концепцията.
но евала за ипо пиара и шумотевицата. тейк дъ мъни енд ран!
Тийн изгъзица - прав си, но отново ще кажа един пример, който наскоро написах тук - не карам Дачия, но те продължават да се произвеждат и да се купуват. Та и със SNAP съм така - за мен е пълна глупост, но малките консуматори го използват и реших да се възползвам с един бум от IPO-то им. Очаквах след старта да има спад, който не последва (последва, ама след като влязох с позиция)
С Тесла вече не търгувам. Станаха прекалено високи цените им, което за мен е абсолютен балон. Докато бяха на ниски нива Тесла ми докарваше няколко пъти добри печалби, но от тук нататък вече като ги знам как волатират, като нищо може и да слезе с 50-100 долара надолу и да ми замрази парите две години - нещо, което не мога да си позволя.
От големите само Фейсбук не вярвам да летят надолу. Въпреки, че ги нямам, скоро може да се включа с един пакет акции.От как излезе Вълка от Уолстрийт, депозит сметките в банките рязко намаляха.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнениетук бих обърна фокуса към соларите. след паденията на не 1 и 2 соларни фирми и при това с гръм и трясък, то как ли ще се развие концепцията на Тесла Солар с новите покриви и доколко успешна, купуваема и рентабилна за потребителите ще се окаже. бай Илон започна и за тях да събира по 1000 усд капаро, подобно на тЕслите коли.
Това никак не му попречи да кешира близо 2% от капа 120$ по ниско от днешните нива.
Ма докато има шарани запленени от светлото бъдеще - ще има и рибари.
- 3 Харесвания
Коментар
-
Teva-голем резил...за мен ... Вместо тях да продам, излязох от ABG часове преди ралито
п.с. Да е..а и казино да го... Фундамент-мундамет... Явно някой реши да затваря късите и отскочиха...Last edited by Protokol; 11.05.2017, 19:46.За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .
Коментар
-
тук бих обърна фокуса към соларите. след паденията на не 1 и 2 соларни фирми и при това с гръм и трясък, то как ли ще се развие концепцията на Тесла Солар с новите покриви и доколко успешна, купуваема и рентабилна за потребителите ще се окаже. бай Илон започна и за тях да събира по 1000 усд капаро, подобно на тЕслите коли.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Reptil Разгледай мнение
13.3% от портфейла ми са те. Здраве да е.
аз лично снап го намирам за тийн-джиджафка и съм скептичен за концепцията.
но евала за ипо пиара и шумотевицата. тейк дъ мъни енд ран!
Коментар
-
Snap записва загубата през първото тримесечие до 2 млрд. заради разходи, свързани с компенсации обвързани с първоначалното публично предлагане през март. От тези разходи главният изпълнителен директор Еван Шпигел получи бонус от 750 млн. Долара, за да привлече обществеността към компанията
баси бонусите баси чудото...поредната пирамида и понциВся Власть Советам
Коментар
-
Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение
аз нямам, но кураж ти пожелавам. дано успеят да стъкмят отчети другите ку-та, че иначе много преувеличена цена.
дано си с малко, за да не боли джобаОт как излезе Вълка от Уолстрийт, депозит сметките в банките рязко намаляха.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Reptil Разгледай мнениеИма ли някой глупак като мен със SNAP купени седмицата след IPO-то им?
дано си с малко, за да не боли джоба
Коментар
-
Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
Не ,не съм взел,но все още съм на мнение,че гапапа в 260-270 ерията трябва да се запълни.
Мога да чакам,по добре ми е да дебна добър вход,отколкото да вляза за по-малко,но по-бързо(по безопасно е)
Като цяла пазара си плаче за изпускане на парата,мисля,ще е тази година още.
П.С. Михаелис12,много ми намирисваш на Маранди-ти ли си?
от янурска 2017 гледна точка, ще е fair.
btw ако не си видял
http://ir.tesla.com/secfiling.cfm?fi...-1&CIK=1318605
и е продал веднага едни 109к акции
On May 8, 2017, the reporting person exercised long held stock options to purchase 119,100 shares of Tesla's common stock. These stock options were set to expire on June 11, 2017 if left unexercised. On May 9, 2017, the reporting person exercised additional stock options to purchase 11,972 shares of Tesla common stock. In connection with these exercises, the reporting person incurred significant exercise costs and tax liability. A substantial portion of the shares sold pursuant to transactions reported on this Form 4 was used to cover such exercise costs and tax liability. The net effect of the transactions reported on this Form 4 is to increase the reporting person's holdings in Tesla by 22,064 shares.
какви са тия costs за приблизително 30mln
Коментар
-
Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
Тоест плана е да си вземаш дивидентите и да въртиш синджирчето. Най-доброто врем за продаване на добра акция е никогаНе е лоша тактика, щом текущата дивидентна доходност да те устройва.
Даже и да оставим дивидентите настрана, примерно човек дори да е взел Адидас на върха през 2008, ако не е продавал, до сега е щял да направи доста пари независимо от срива през 2008-2009. Същата работа е с Гугъл, Виза и даже с Home Depot, които би трябвало да са силно корелирани с пазара на недвижими имоти в САЩ.
За човек, който зависи от инвестициите си за доход е добре да има поне едни 10-15% в краткосрочни ДЦК или кеш.
Иначе, аз просто не вярвам в маркет тайминга. Почти никой не успява систематично да го прави успешно, дори асовете в инвестирането. Защо тогава ние да се опитваме.Last edited by Misho ILIEV; 11.05.2017, 09:29.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
Тоест плана е да си вземаш дивидентите и да въртиш синджирчето. Най-доброто врем за продаване на добра акция е никогаНе е лоша тактика, щом текущата дивидентна доходност да те устройва.
И аз мислех така преди време. При корекция е ок, но при срив няма да ми е безразлично и да си казвам :
- какво като падат, акцията е желязна и все ще върне нивата .
И да гледам как се рути с 10-20% на ден ... щото държа предимно банки
За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .
- 1 like
Коментар
Коментар