IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ей тука един поздрав за адаша дет не ми верваше, че разпадащата се Империя немат една асфалтирана улица и американюгите нема кво да ядат, а иначе имат претенции да управляват света и акциите им са "all time high" .....



    Кат ги гледам са по-зле от Перник и Филиповци, егати кочината е станало Сашово, още малко и ше затварят магазина NYSE .....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

      преди ги бях разглеждал и не можеше да си отвориш акаунт с български паспорт
      Да видях че е само за Америка и от скоро за Австралия . Може би след време ще са достъпни и в ЕС. Не знам дали знаеш че българин е съосновател. Наскоро са ги оценили на 1.3 милиарда долара!
      Last edited by SoHo; 08.05.2017, 23:42.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

        https://www.robinhood.com/

        Някой използвал ли е тази програма?
        преди ги бях разглеждал и не можеше да си отвориш акаунт с български паспорт
        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

        Коментар




        • https://www.robinhood.com/

          Някой използвал ли е тази програма?

          Коментар


          • Аз си въобразявам, че себестойността на шистоваците бавно ще спада. Това ще бъде някакъв таван на цената. Освен това си въобразявам, че ще имаме пик в търсенето някъде 2018-2020. Затова си мисля, че цените над 50$ неустойчиви. За сега ОПЕК се провалиха тотално. Вече нямат контрол над цената и всяка редукция в производството им води в средносрочен план само до загуба на пазарен дял.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

              Много се закучи този пазар. Въпреки, че не пипам петролни акции и аз съм изненадан, че петрола падна до $45 при работещо споразумение на ОПЕК. Поне числото $45 не ни изненадва, че го бяхме смятали за брейк ивън на шистоваците миналата година, нали?
              Мисля си за следващата среща на картела, която е на 25-ти май. Ако решат да кътнат още продукция, ще вдигнат цената за малко време, но ще загубят още веднъж пазарен дял за сметка на шистоваците и независимите от картела производители. Много лош бизнес за тях. Ако разтурят споразумението пък - цената на петрола би паднала толкова бързо и толкова дълбоко, че петролната криза може да мине в системна, ще загубят доверие и помежду си и...няма IPO на Арамко, няма доприватизация на Роснефт - не мисля, че е вероятно. Най-вероятно е да не решат нищо ново и да оставят сегашното положение.

              Гледам, че си избрал умишлено слаби акции, очевидно с идеята, че ако тръгне пазара нагоре, те ще растат най-бързо. Правил съм го и аз, докато разбрах, че собствения ми темперамент не ми позволява да ги държа достатъчно дълго, докато условията в които работят са неблагоприятни. Защото те гадовете растат твърде бързо, докато все още условията за бизнес пред тях са твърде лоши. Оттогава предпочитам производители с добри баланси, просто по-лесно ги задържам, ако стане временно напечено положението.

              От твоите компании следя единствено SWN. Защото е газова. Но и тя е с най-слабия баланс сред останалите в полезрението ми:
              EQT, RICE, RRC, AR, CNX, евентуално GPOR и QEP.
              Гледам по картинките, че слиза по един чорап надолу, който се затапва през следващите 30 дни при цена между $6.80 и $7.00. Картинката интересно съвпада с времето за ОПЕК среща. От там нататък, ако не тръгне нагоре, то вероятно ще слезе до $5.50-$6.00 откъдето вече би трябвало да се оттласне. Затова и плановете ми са за първа покупка между $6.80 и $7.00 и втора (ако даде) - между $5.50 и $6.00.
              Ако стане по този начин, това вероятно ще се случи при рейндж на петрола около $45 до ОПЕК.
              ...Е ако се окаже, че снощи сме минали през дъно за петрола, здраве да е. Поредната пропусната възможност.

              От дълго време си мисля, че най-доброто за силните петролни компании и държави е да минат в бакуордейшън на петрола. Просто трябва да затапят цените на петрола година напред, за да предотвратят възможността за хедж на слабите и новите играчи....и стремеж към някаква консолидация в сектора на шистовите компании. Иначе играта е пат, защото след всеки пик на цените надолу и след всяка вълна от фалити се появяват нови ентусиасти да изгорят нови пари. Тези дни слушах CEO-то на една от газовите компании, които следя, по време на пресконференцията след отчета му.Та, човека твърди, че в момента е необходимо незабавно да се увеличат двукратно сондите, за да се гарантира, че до края на годината наличните по щатите тръбопроводи ще бъдат запълнени с газ в пълен капацитет.
              Прилоша ми. Не стана дума нито за прогноза за потреблението, нито за баланс с предлагането. Човека си иска да напълни тръбите докрай и това е положението. Така че умната и успех на всички, които пипат в енергийния сектор.
              +1
              много ти благодаря колега за изчерпателния коментар....съгласен съм с почти всичко написано от теб. Колкото до покупката на SWN аз няма да пипам преди 6.00 според мен ако тръгне да прави двойно дъно тук ще го играя 1 към 1 или казано по друг начин влизам наведнъж на 5,70-затварям очи и стискам поне за 30-40 % профит.Вярно е че така дигам риска неимоверно но ако се отвори такава възможност трябва да се отиграе максимално добре.Ако пък продължи надолу ще ми удари стопа на 9-10 % и ще пия една студена вода с идеята и утешителната награда че съм отиграл безуспешно многогодишно дъно по тази позиция.Все ми е на идея че на срещата на 25 май няма да има промяна поради причините които изказа в твоя пост.Въпросът е дали цената на петрола ще продължи да се движи около 50 $ за барел или ще станем свидетели на бавен и продължителен тренд надолу което от своя страна ще постави много от компаниите в нов ценови натиск.и ситуация която не може да бъде овладяна с инструментариума на ОПЕК.Предстоят ни интересни месеци...Успех и от мен на всички колеги "мъчещи се" в отрасъла
              "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

              Коментар


              • Първоначално изпратено от absd Разгледай мнение

                не се знае както е тръгнало надолу колко още може да откара....това може да е само началото на спада при петрола...
                аз лично съм си набелязал няколко позиции за пазаруване ако цената продължи да дълбае надолу....
                това са PBR,WLL,RIG,HES,SWN,BP и CHK.За сега изчаквам да видим пазара какво ще покаже
                Много се закучи този пазар. Въпреки, че не пипам петролни акции и аз съм изненадан, че петрола падна до $45 при работещо споразумение на ОПЕК. Поне числото $45 не ни изненадва, че го бяхме смятали за брейк ивън на шистоваците миналата година, нали?
                Мисля си за следващата среща на картела, която е на 25-ти май. Ако решат да кътнат още продукция, ще вдигнат цената за малко време, но ще загубят още веднъж пазарен дял за сметка на шистоваците и независимите от картела производители. Много лош бизнес за тях. Ако разтурят споразумението пък - цената на петрола би паднала толкова бързо и толкова дълбоко, че петролната криза може да мине в системна, ще загубят доверие и помежду си и...няма IPO на Арамко, няма доприватизация на Роснефт - не мисля, че е вероятно. Най-вероятно е да не решат нищо ново и да оставят сегашното положение.

                Гледам, че си избрал умишлено слаби акции, очевидно с идеята, че ако тръгне пазара нагоре, те ще растат най-бързо. Правил съм го и аз, докато разбрах, че собствения ми темперамент не ми позволява да ги държа достатъчно дълго, докато условията в които работят са неблагоприятни. Защото те гадовете растат твърде бързо, докато все още условията за бизнес пред тях са твърде лоши. Оттогава предпочитам производители с добри баланси, просто по-лесно ги задържам, ако стане временно напечено положението.

                От твоите компании следя единствено SWN. Защото е газова. Но и тя е с най-слабия баланс сред останалите в полезрението ми:
                EQT, RICE, RRC, AR, CNX, евентуално GPOR и QEP.
                Гледам по картинките, че слиза по един чорап надолу, който се затапва през следващите 30 дни при цена между $6.80 и $7.00. Картинката интересно съвпада с времето за ОПЕК среща. От там нататък, ако не тръгне нагоре, то вероятно ще слезе до $5.50-$6.00 откъдето вече би трябвало да се оттласне. Затова и плановете ми са за първа покупка между $6.80 и $7.00 и втора (ако даде) - между $5.50 и $6.00.
                Ако стане по този начин, това вероятно ще се случи при рейндж на петрола около $45 до ОПЕК.
                ...Е ако се окаже, че снощи сме минали през дъно за петрола, здраве да е. Поредната пропусната възможност.

                От дълго време си мисля, че най-доброто за силните петролни компании и държави е да минат в бакуордейшън на петрола. Просто трябва да затапят цените на петрола година напред, за да предотвратят възможността за хедж на слабите и новите играчи....и стремеж към някаква консолидация в сектора на шистовите компании. Иначе играта е пат, защото след всеки пик на цените надолу и след всяка вълна от фалити се появяват нови ентусиасти да изгорят нови пари. Тези дни слушах CEO-то на една от газовите компании, които следя, по време на пресконференцията след отчета му.Та, човека твърди, че в момента е необходимо незабавно да се увеличат двукратно сондите, за да се гарантира, че до края на годината наличните по щатите тръбопроводи ще бъдат запълнени с газ в пълен капацитет.
                Прилоша ми. Не стана дума нито за прогноза за потреблението, нито за баланс с предлагането. Човека си иска да напълни тръбите докрай и това е положението. Така че умната и успех на всички, които пипат в енергийния сектор.
                Last edited by Tkilata; 06.05.2017, 13:19.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pirdop Разгледай мнение

                  при очакваната сравнително лошо Q2 не ги ли чакаш по-скоро около 200 отново, за влизане?

                  имайки предвид колко са волатилни няма да е изненада да ги видим на тези нива, а дори и под 200
                  Не ги виждам да паднат,чак до под 200,иначе би било чудесно.
                  Едва ли ще удържа порива и ще си купя още на 260-270.
                  Тази компания е много добра в обещанията,а те са най-силния катализатор за пазара.
                  Има много хляб в тях,и влизайки отново ще държа повече време,вече няколко пъти ги байвам при дипове и няма грешка,все излизат.
                  Успех.
                  Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                  Коментар


                  • https://fakti.bg/biznes/235370-g-20-...aign=firstpage
                    Вся Власть Советам

                    Коментар


                    • Къс насдак от бомбата опааааа

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
                        за феновете на дълбочиния риболов http://finviz.com/quote.ashx?t=FTR февруари ги извадиха от S&P500 и останалото е история. е все пак едва ли е толкова зле положението, не съм си взел още ама не знам дали и ще взимам
                        http://www.investor.bg/sasht/337/a/b...-kesh--227708/
                        към днешна дата кеша му 90 милиярда долара.
                        Last edited by Grosss; 05.05.2017, 20:04.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                          Тесла слиза от върховете
                          Мечо поглъщане на дневна
                          Има да затваря гапове в 260-70 ерията.
                          Добри нива за влизане.
                          при очакваната сравнително лошо Q2 не ги ли чакаш по-скоро около 200 отново, за влизане?

                          имайки предвид колко са волатилни няма да е изненада да ги видим на тези нива, а дори и под 200

                          Коментар


                          • Тесла слиза от върховете
                            Мечо поглъщане на дневна
                            Има да затваря гапове в 260-70 ерията.
                            Добри нива за влизане.
                            Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                            Коментар


                            • мише . днес направих най голямото си откритие . твоята рождена дата в инвестора е точно когато се появява и най големият обем в еврейската графика на Дау Жо - септември 2015. СЛУЧАЬЕНОС Не МИСЛА . ай наздраве за случайностите . хяхяхяхяххяяяяяяяя

                              Коментар


                              • за феновете на дълбочиния риболов http://finviz.com/quote.ashx?t=FTR февруари ги извадиха от S&P500 и останалото е история. е все пак едва ли е толкова зле положението, не съм си взел още ама не знам дали и ще взимам

                                Коментар

                                Working...
                                X