IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
    Дори и да не го прочетеш това...търговията със златото е повече от елементарна но не си залужава. Пряка корелация с пазара като цяло - никакъв фундамент. Пазара се видга...златото пада...и обратното. Не смятам че сега е момента за покупка на злато защото очаквам леко въстановяване на пазара както казах до към 202 -206 и мога да обясня защо разбира се... не щото звездите ми казаха.
    gold stock are up more than 60% on average for 2 months. bad idea

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
      А какво ще кажеш за ВЕИ, шистовата революция и това че петрола май се оказа неизчерпаем ресурс? За това последното съм се чудел от младеж. Как така петрола се е образувал от умрели организми, пък се намира в пустините. От къде са се взели тези умрели организми в пустините
      Преди само 2-3000 години Арабския Полуостров не е бил пустинята която днес познаваме,имало е реки ,градове, цивилизация.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
        В момента имам около 19 % от парите ми само в дълги позиции на епъл, прайслайн, банките повечето, дисней, wynn, lvs, дълъг на индекса на биотехнологиите, баба, биду, fcx и ммм.

        И не правя нищо...даже не съм си отварял акаунтите от седмица и нещо.

        Аз затова и пиша щото нямам работа....
        US exposure, bad diversification.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
          Ако наистина вярваш в това, на каква база вземаш решенията си тогава?
          Трябва да измисляш схема при която каквото и да се случи все да си на печалба. Да не си открил светият граал в икономиката ?
          На същата основа, на която всеки един човек взима всеки свой важен избор.

          Абсолютно неоправдана вяра и оптимизъм за светлото бъдеще

          Чисто реалистично погледното човек никога не взима рационален избор - за каквото и да било и когато и да било. Взима избор който му се струва най-добър в дадения момент. Ако все пак има малко акъл в главата към чисто емоционалните причини за вземане на един избор или друг ще добави и малко знание за това какво се е случвало в миналото при подобни избори на други хора. Ако вкара още малко акъл и ще разгледа и други възможни алтернативи - той като всеки избор е отказ от всички останали избори. Вкарва още малко разум и гледа да взима такива избори, които да му разширяват свободата на действие в бъдеще, а не да я намаляват.

          Ако има известно ниво на себеосъзнатост може да се опита да открие причините и за самите емоции, които са наклонили нещата към една или друга посока от самото начало и които му влият през целия процес на избори и откази. Ако може да се дистанцира и чисто ментално от самия процес на избора, то може да провери дали този процес всъщност не е елементарна рационализация на вече взето емоционално решение.

          И дори и ако направи всичко това в края на краищата всичко опира до скок на вярата.

          Коментар


          • Е явно...

            Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
            Аз като нямам работа имам ужасно много неща които да правя. Последното за което бих се сетил да правя ако няма какво да правя би било да пиша в някакъв си форум. Всички пишем защото не сме сигурни в позициите си. Ако бяхме сигурни нямаше да пишем. Нормално е човек да се притеснява от позициите си и да ги споделя с цел да чуе противоположните мнения и да има възможност да се поправи ако е сгрешил.
            Е явно...аз имам повече свободно време.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
              По - добре сам да фалирам отколкото да се осланям на чуждо мнение и пак да фалирам
              Едно е да чуеш чуждо мнение и то подкрепено с факти и обосновано а съвсем различно е да се осланяш на това чуждо мнение
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                Защото петрола първо не е само гориво, второ не става въпрос само за петрола а за всички природни ресурси. Трето защото Китайците не са спрели да забогатяват...но пък това забогатяване води до по скъпо производство и намален експорт който пък води след себе си до по малко потребление на ресурси и от там страх и т.н.... Така че за да има пак голям ръст баланса между експорт и вътрешно потребление трябва да се промени и той ше се промени. А потенциала на вътрешното потребление може да се окаже по силен от потенциала за износ...При все че Индия изглежда готова да замести Китай при евтиното производство.

                Знаеш много добре колко огромно е вътрешното потребление на Щатите , само си представи по голямо потребление от страна китайците...щото китайците са 1.5 милиярда.
                А какво ще кажеш за ВЕИ, шистовата революция и това че петрола май се оказа неизчерпаем ресурс? За това последното съм се чудел от младеж. Как така петрола се е образувал от умрели организми, пък се намира в пустините. От къде са се взели тези умрели организми в пустините
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                  Аз като нямам работа имам ужасно много неща които да правя. Последното за което бих се сетил да правя ако няма какво да правя би било да пиша в някакъв си форум. Всички пишем защото не сме сигурни в позициите си. Ако бяхме сигурни нямаше да пишем. Нормално е човек да се притеснява от позициите си и да ги споделя с цел да чуе противоположните мнения и да има възможност да се поправи ако е сгрешил.
                  По - добре сам да фалирам отколкото да се осланям на чуждо мнение и пак да фалирам

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Винаги съм смятал че като пиша нещо, то се чете от разумни хора, които са напълно наясно с физичните закони. Физичните закони, които не позволяват бъдещето да се знае.
                    Ако наистина вярваш в това, на каква база вземаш решенията си тогава?
                    Трябва да измисляш схема при която каквото и да се случи все да си на печалба. Да не си открил светият граал в икономиката ?
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      Аз затова и пиша щото нямам работа....
                      Аз като нямам работа имам ужасно много неща които да правя. Последното за което бих се сетил да правя ако няма какво да правя би било да пиша в някакъв си форум. Всички пишем защото не сме сигурни в позициите си. Ако бяхме сигурни нямаше да пишем. Нормално е човек да се притеснява от позициите си и да ги споделя с цел да чуе противоположните мнения и да има възможност да се поправи ако е сгрешил.
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Дори и да не го прочетеш това

                        Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        Внимавайте със златото. Отделно от теоретичните спорове, това което ravnovesie каза, днес го пише във ФТ:


                        But other analysts warned that the rally [in gold] had been highly dependent on ETF investors.

                        There had been no resurgence in physical demand in the main gold-consuming nations of India and China, which accounted for more than half of total demand last year, they noted.

                        http://www.ft.com/intl/cms/s/0/f8098...#axzz40ynKqdG6
                        Дори и да не го прочетеш това...търговията със златото е повече от елементарна но не си залужава. Пряка корелация с пазара като цяло - никакъв фундамент. Пазара се видга...златото пада...и обратното. Не смятам че сега е момента за покупка на злато защото очаквам леко въстановяване на пазара както казах до към 202 -206 и мога да обясня защо разбира се... не щото звездите ми казаха.

                        Коментар


                        • В момента ....

                          Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                          Look nobody cares. Is your money. I post my trades 5 min after execution, just for fun. A ti?
                          В момента имам около 19 % от парите ми само в дълги позиции на епъл, прайслайн, банките повечето, дисней, wynn, lvs, дълъг на индекса на биотехнологиите, баба, биду, fcx и ммм.

                          И не правя нищо...даже не съм си отварял акаунтите от седмица и нещо.

                          Аз затова и пиша щото нямам работа....

                          Коментар


                          • Те обикновенно каквото говорят...

                            Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                            Щом и Голдманите взеха да говорят за още 20% спад работата не отива на добре
                            Те обикновенно каквото говорят...официалнно става другото. И миналата година си промениха 2 пъти прогнозите...хубо че не ги слушах. И ми е много интересно как когато имаха прогноза за 4-6 % ръст миналата година....моя портфейл в голдман беше с 30 процента къси позиции.
                            Това им е работата да създават настроения.

                            Но между другото...тук ще са прави...но не сега...а твърде вероятно след юни месец. И не 20 % но около 1720-1750 за кратко е много вероятно да видим СП.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              Така така...благодаря много. Това че съм емоционален...не означава че не съм спокоен.

                              Аз казвам каквото мисля.....и какво правя реално на пазара също казвам....и който иска знае щото съм го казал. И може да си направи сметката ако толкова много желае въпреки че едва ли му влиза в работата да прецени дали аз печеля или губя от това което казвам че имам като позиции. И аз казвам позициите си преди да се случи нещо а не след това да кажа че съм имал еди какво си а то се е вдигнало.

                              Като влязах тук скоро...първите ми думи бяха ...бях шорт...сега съм леко дълъг на еди какво си. После казах....нищо не правя ...стоя си леко дълъг и чакам таргета ми. След като го казах това...пазара започна да се въстановява.....т.е съм бил прав. Към момемта можеш да направиш сметка дори и колко риск съм поел.

                              Може би за много хора тук...ако вчема че не позная и почна да губя....ще дадат банкет...с такова чуство оставам. Не вярвам някой да се е загрижил за моите пари убеден съм.

                              Като застана пак къс....пак ще кажа или ако реша да бъда посериозно дълъг. да може всеки който желае да ми направи сметката.
                              Look nobody cares. Is your money. I post my trades 5 min after execution, just for fun. A ti?

                              Коментар


                              • Така така...

                                Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
                                Пари има, нов бизнес няма. Че дори и стария не е особено читав. Затова и падат. Никакви конспирации и шменти-капели.
                                Ники добре ти го е казал по-долу. Аз само ще ти напомня да се успокоиш и да стоиш далеч от пазарите. В противен случай рискуваш, освен да загубиш доста пари, съвсем да му изпуснеш края.
                                Така така...благодаря много. Това че съм емоционален...не означава че не съм спокоен.

                                Аз казвам каквото мисля.....и какво правя реално на пазара също казвам....и който иска знае щото съм го казал. И може да си направи сметката ако толкова много желае въпреки че едва ли му влиза в работата да прецени дали аз печеля или губя от това което казвам че имам като позиции. И аз казвам позициите си преди да се случи нещо а не след това да кажа че съм имал еди какво си а то се е вдигнало.

                                Като влязах тук скоро...първите ми думи бяха ...бях шорт...сега съм леко дълъг на еди какво си. После казах....нищо не правя ...стоя си леко дълъг и чакам таргета ми. След като го казах това...пазара започна да се въстановява.....т.е съм бил прав. Към момемта можеш да направиш сметка дори и колко риск съм поел.

                                Може би за много хора тук...ако вчема че не позная и почна да губя....ще дадат банкет...с такова чуство оставам. Не вярвам някой да се е загрижил за моите пари убеден съм.

                                Като застана пак къс....пак ще кажа или ако реша да бъда посериозно дълъг. да може всеки който желае да ми направи сметката.

                                Коментар

                                Working...
                                X