IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
    Какво мислите за Teva ? Днес излизат отчетите и пада забраната за продажба на акциите им в Алерган ... Ще има ли двоен страйк
    28.35 -2.88 (-9.22%)
    Pre-Market:
    Така е като не ми стиска да отварям къси ...само си говоря ...

    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

      Лека поправка, Алерган са тези дето имат акции в тева, от порядъка на 100млн мисля.
      Та в тоя ред на мисли дори и добър да е отчета цената ми се струва ще остане подтисната по длъжко.
      Вярно, какво съм написал .. не компютри а компоти ...
      Относно подтискането на цената - факта, че може да продават по малко и дълго се обсъжда отдавна и мисля, че това е основната котва която ще ги държи под 30 $ . Но понеже никой няма интерес от търговия от сорта на БФБ ...в един момент ще бъдат продадени накуп на някой фонд и ... кой купил ..купил ...
      Засега само ги оглеждам ...
      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
        Какво мислите за Teva ? Днес излизат отчетите и пада забраната за продажба на акциите им в Алерган ... Ще има ли двоен страйк
        Лека поправка, Алерган са тези дето имат акции в тева, от порядъка на 100млн мисля.
        Та в тоя ред на мисли дори и добър да е отчета цената ми се струва ще остане подтисната по длъжко.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение

          Може да звучи лаишки ама доколко свиването на баланса на ФЕД има връзка с корпоративният дълг и защо на пазара не му дреме ?
          Предполагам, че пазарът очаква сътресения в един момент. Под формата на по-високи лихви за корпорациите.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение


            Виж например това от днешния ФТ. Корпоративният дълг в САЩ е скочил от 5 трлн. преди кризата на 9 трлн. сега. Откъде са дошли тези 4 трилиона.Вероятно би било леко опростенческо да кажем, че цялото КУ e отишло в корпоратвни облигации, но мисля че не е далече от истината.
            Може да звучи лаишки ама доколко свиването на баланса на ФЕД има връзка с корпоративният дълг и защо на пазара не му дреме ?
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение

              Прав си, отплеснах се, но нещата за мен са свързани в една доста комплексна система.

              А що се отнася до ликвидността - вероятно има нюанси, които предотвратяват директната връзка между действията на Фед и цените на активите, но за мен тенденцията е кристално ясна. При толкова много изписани пари в икономиката последното десетилетие, няма как настоящите нива на множителите да се дължат само и единствено на ниските дисконтиращи стойности на бъдещите потоци. И още по-малко на подобряващата се икономика.

              Виж например това от днешния ФТ. Корпоративният дълг в САЩ е скочил от 5 трлн. преди кризата на 9 трлн. сега. Откъде са дошли тези 4 трилиона.Вероятно би било леко опростенческо да кажем, че цялото КУ e отишло в корпоратвни облигации, но мисля че не е далече от истината.

              The market for corporate debt has ballooned to nearly $9tn from roughly $5tn before the financial crisis and is now three-fifths of the size of the outstanding Treasury market, according to data from Sifma, the industry trade group.

              Коментар


              • Какво мислите за Teva ? Днес излизат отчетите и пада забраната за продажба на акциите им в Алерган ... Ще има ли двоен страйк
                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение
                  Аз чакам да видя кога печалбите на компаниите ще отбележат върхови стойности. Все още са под нивата от 2014 година, пък S&P 500 е нагоре с 35% за това време.
                  не трябват печалби вече ''инвеститорите'' се радват на по-малки загуби от очакваното

                  http://www.mysanantonio.com/business...s-11728443.php

                  +7% на aftermarket

                  Коментар


                  • Гледам един стар ФТ от 11 април 2010.

                    John Authers още тогава на СиП 1192 казва, че това не може да продължава и че индексът ще трябва да падне по някое време. Authers казва също, че ниските лихвите не можели да останат ниски, защото щяла да се появи инфлация. Доста интересно е да се четат старите вестници и списания. Преди няколко дни пък разлиствах The Economist от края на 2009 и там се дискутираше коя централна банка предстои първа да вдига лихвите.

                    Всичко това звучи доста наивно от днешна гледна точка.

                    Коментар


                    • Аз чакам да видя кога печалбите на компаниите ще отбележат върхови стойности. Все още са под нивата от 2014 година, пък S&P 500 е нагоре с 35% за това време.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение
                        паднаха
                        След Дау 22 000 е време да мислим за Дау 23 000

                        Коментар


                        • паднаха

                          Коментар


                          • Слабият долар привлича чуждестранни купувачи на американски корпоративен дълг и дърпа надолу лихвите, които американските корпорации плащат за нов дълг или рефинансиране на стар. Как няма да растат индексите, не само, че имаме глобален растеж във всички географии за първи път от 2006г. насам, не само корпоративните печалби растат, но и цената на кредита пада.



                            While the market has been helped by the resilience of global growth, the expansion has not been fast enough to prompt either the Bank of Japan or even the European Central Bank to end bond-buying programmes that have forced investors to hunt globally for returns. Now the dollar’s weakness is adding to the sweet spot the market is in, say money managers, by further sharpening its appeal to foreign investors.

                            “There is a lack of yield opportunities abroad,” says Hans Mikkelsen, a strategist with Bank of America Merrill Lynch. “Foreign investors don’t have a choice but to come to our market.” Interest from foreign buyers is accelerating again, with $26bn of corporate bonds bought in May — the largest monthly inflow since 2009, new data from the Treasury showed this month. Analysts at Goldman Sachs say that it “provided further confirmation that foreign demand [has] rebounded”.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                              какво точно ти харесва в компанията?
                              При Старбъкс не ми харесва това, че пазарът в САЩ е наситен и че растежът извън САЩ в момента се забавя. Не ми харесва и това, че взеха Тевана и сега се чудят за какво им е, както и това, че е възможно да направят още някой глупав тейк оувър.

                              Иначе силният бранд, перфектният мениждмът, агресивната стратегия на разрастване, реалният органически растеж на печалбите и на обората, ненадминатият марж на печалбата за този бранш няма как да не ме радват.

                              Чисто тактически, ме радва това, че днес акциите скочиха с 1.39% при 18 милиона акции оборот, като средният е 8.6 млн. За мене е сигнал, че утре е много вероятно да възстанови още малко.
                              Last edited by Misho ILIEV; 02.08.2017, 00:09.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение

                                Вероятно имаш предвид производство на органи.

                                Да, една от моите компании прави проучвания в този сегмент. За съжаление, напредъкът е доста бавен и първите реални резултати се очакват след поне 10 години. Причина за това е, че проучванията са сложни и изискват много финансови ресурси без абсолютно никаква гаранция за възвръщаемост.
                                да езентуялно и зa оргaни стязя на въпрос, но както казваш това е за поне след 10 години. В момента са на ниво тъканни, кожа и други подобни.
                                органово там работят но имат и доста конкуренция та затова се оглеждам

                                Коментар

                                Working...
                                X