IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    10y - 2y гледам днес паднало до 0.52.
    Тоест петкратно сравнимо с преди 4г когато е бил над 2.6 спреда.
    И трикратно спрямо преди 2г около първия от 5-те рейт хайка когато е бил над 1.5
    Та добрия въпрос е кога ще имаме инверсия ?
    Не че непременно след това идва рецесията и маркет топа, ма надали ще са много далеко де.
    Изглежда си иска още около 3 рейт хайка, ако са другата година - към края и може и да сме обърнали кривата, ако ли не - по някое време 2019.
    Пип, тогава Федът по-хубаво да се спре с хайковете


    Иначе сериозно, тази инверсия ми е мистерия. Нямам ясно мнение по въпроса още.

    Коментар


    • 10y - 2y гледам днес паднало до 0.52.
      Тоест петкратно сравнимо с преди 4г когато е бил над 2.6 спреда.
      И трикратно спрямо преди 2г около първия от 5-те рейт хайка когато е бил над 1.5
      Та добрия въпрос е кога ще имаме инверсия ?
      Не че непременно след това идва рецесията и маркет топа, ма надали ще са много далеко де.
      Изглежда си иска още около 3 рейт хайка, ако са другата година - към края и може и да сме обърнали кривата, ако ли не - по някое време 2019.

      Коментар


      • All I want for Christmas is...
        https://twitter.com/jmackin2/status/942696782777192450

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

          Дано, дано...
          Предпочитам да не става, но пазарът не ме пита мене

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

            Едва сега започва мелтъпа: Surge in investor cash to stocks triggers more 'melt-up' fears
            Дано, дано...

            Коментар


            • Малко се отплеснах. Но идеята ми от четене на Ричард Ку е, че няма значение как е натрупан дългът, чрез банков или небанков кредит. И в двата случая може да има balance sheet recession, която да продължи години наред.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение

                Ми аз даже нямам съмнения. В крайна сметка като се замислиш и опростиш малко нещата, все някой трябва да поеме загубите като се пукне даден балон. Разликата в резултатите на различните балони идва от големината (номинално), кои точно са в играта (институционални, ритейлъри, банки, държава, всички?) и естеството на загубите (капитал или дълг). Колкото повече дълг (унищожаване на парична маса) по-зле. Колкото повече банки по-зле. Ама в крайна сметка резултата все е "мяу". Аз така ги виждам нещата.
                Балонът сам по себе си не от особено значение. Вземи биткойн. Всичко там е zero sum game между спекулантите. Един печели за сметка на друг, но като цяло богатството не се губи. (Хартиените загуби не ги броим, защото тези които са взели койни по 1 цент и сега са мултимилионери, реално нищо няма да загубят при креша на койните, защото и без това никога нищо не са имали.)

                Когато вземеш ипотека от банката, дългът и парите се създават от нищото (реално дългът идва от ангажимента ти върху бъдещите ти доходи, които ти решаваш да харчиш сега и да платиш цената за това удоволствие утре - лихвата). Като се спука балонът се оказва че продължаваш да дължиш огромна сума, а активите ти са намалели. Ако пък загубиш работа, което се случва по време на криза може да не можеш да си плащаш вноските, което създава верижна реакция. Банката има лоши кредити и това и пречи да кредитира други потенциални заемополучатели. Твоят имот излиза на публична продан и натиска още повече цените на недвижимите имоти, което води до риска други също да дефолтнат. Ти свиваш разходите, а твоите разходи са приходи за други, които от своя страна също свиват разходите, а техните разходи пък са доходи за трети и т.н. по веригата.

                Най-тежката криза е, когато банките спрат да си имат доверие една на друга и междубанковият валутен пазар замръзне, като стана 2008. Тогава за кратко спира почти цялата икономическа активност и всички са в паника.

                Мисълта ми е, че в днешно време, дори банките да не са част от кризата, е възможно, поне на теория, да има значителен небанков ливъридж с трансформация на ликвидност и матуритет, които да доведат до нещо подобно на банкова криза без да има замесени банки. Това може да стане ако shadow banking-а е достатъчно голям и ако кризата при него доведе до замръзване на репо пазара и на пазара на commerical paper. Става дума за икономики с развит финансов сектор.
                Last edited by Money; 18.12.2017, 01:33.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                  Snaky, интересно, но аз точно сега започвам да се съмнявам дали наистина е така както Мишкин казва.

                  Чета книгата на Richard Koo, The Holy Grail of Macroeconomics: Lessons from Japan's Great Recession, и едни съмнения започват да ме загризват.

                  https://www.amazon.co.uk/Holy-Grail-...sap_bc?ie=UTF8

                  В Япония банките естествено са били част от надуването на балона, но дори да не бяха, нещата май нямаше да са много по-розови.
                  Ми аз даже нямам съмнения. В крайна сметка като се замислиш и опростиш малко нещата, все някой трябва да поеме загубите като се пукне даден балон. Разликата в резултатите на различните балони идва от големината (номинално), кои точно са в играта (институционални, ритейлъри, банки, държава, всички?) и естеството на загубите (капитал или дълг). Колкото повече дълг (унищожаване на парична маса) по-зле. Колкото повече банки по-зле. Ама в крайна сметка резултата все е "мяу". Аз така ги виждам нещата.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение

                    Това цитираното е ясно, ама резултата е почти един и същ. Просто ако банките не са в играта, обикновено последствията са много по-краткосрочни и по-малко болезнени. А понякога тези "по-безопасни" балони водят до крешни решения (рязкото сваляне на лихвите от Грийнспан), последвалия ръст при имотите и после мяууу...
                    Snaky, интересно, но аз точно сега започвам да се съмнявам дали наистина е така както Мишкин казва.

                    Чета книгата на Richard Koo, The Holy Grail of Macroeconomics: Lessons from Japan's Great Recession, и едни съмнения започват да ме загризват.

                    https://www.amazon.co.uk/Holy-Grail-...sap_bc?ie=UTF8

                    В Япония банките естествено са били част от надуването на балона, но дори да не бяха, нещата май нямаше да са много по-розови.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

                      Ако тук преди зима не издържи.... Падаме под 2 кинта дългослочно.
                      На сондъорите изглежда им липсва нещо в главния мозък, или пък има нещо в повече, не знам.
                      Дано да не налазят и съседната тема и да почнат да добиват и там

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                        Това даже му влезнах. Обаче с голям страх.
                        Наивник, сметките показват, че догодина производството ще надхвърля консумацията с 2 Bcf дневно.
                        Още не схващам какво са намислили да я праят излишната газ тея момчета. Не е изключено да спрат да копат отново, като им свършат парите.
                        Ако тук преди зима не издържи.... Падаме под 2 кинта дългослочно.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                          Който гледа газ, може да се ослуша сериозно тук!!!
                          Това даже му влезнах. Обаче с голям страх.
                          Наивник, сметките показват, че догодина производството ще надхвърля консумацията с 2 Bcf дневно.
                          Още не схващам какво са намислили да я праят излишната газ тея момчета. Не е изключено да спрат да копат отново, като им свършат парите.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение

                            Това цитираното е ясно, ама резултата е почти един и същ. Просто ако банките не са в играта, обикновено последствията са много по-краткосрочни и по-малко болезнени. А понякога тези "по-безопасни" балони водят до крешни решения (рязкото сваляне на лихвите от Грийнспан), последвалия ръст при имотите и после мяууу...
                            Е, да, но после Грийнспан като вдигаше овърнайт лихвата, дългосрочните лихви, които са по-важни за ипотеките, падаха. Аз не бих стоварил цялата вина върху Грийнспан.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              Сложихте ли коланите....
                              Едва сега започва мелтъпа: Surge in investor cash to stocks triggers more 'melt-up' fears

                              • ETFs saw their second-biggest week of inflows ever at $31.4 billion as the Dow industrials threaten the 25,000 mark.
                              • The big surge in investor cash, particularly to passive funds, often coincides with market "melt-ups," according to market strategist Ed Yardeni

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                                Мишо няма да се появи, защото профилът му се блокира.

                                Това е старо, но интересно четиво за балоните и как пукането им се отразява на икономиката.

                                Това цитираното е ясно, ама резултата е почти един и същ. Просто ако банките не са в играта, обикновено последствията са много по-краткосрочни и по-малко болезнени. А понякога тези "по-безопасни" балони водят до крешни решения (рязкото сваляне на лихвите от Грийнспан), последвалия ръст при имотите и после мяууу...

                                Коментар

                                Working...
                                X