IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Intern-trader Разгледай мнение
    ..
    Имам въпрос към хората с опит в купуване на акции от американските и немски борси - струва ли си да се купуват акции на американски компании от Франкфурт, висока ли е ликвидността, отразяват ли се бързо трендовете от американските пазари, как е волатилността, т.е. струва ли си заради 10% данък и по-ниски транзакционни разходи, при леко по-високи такси да се предпочете Франкфурт вместо директно купуване от американските борси.
    ликвидността на ам. акции, търгувани на немски борси е много различна и е обусловена от доста странични фактори, разбираемо какви.
    има дни, в които интересни ам.акции са с минимална или никаква ликвидност във фра, ксетра, трейдгейт и др.
    търгувам през де брокер и имам фиксирана такса за рейндж инвестирана сума. в момента държа ам.акции 3 и канадски 2, закупени на немските борси и трейдгейт.
    Last edited by Ferry; 09.01.2018, 11:36.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от foggbg Разгледай мнение
      Да за сега още ги имам
      И аз така, но аз ги взех на 63.5 преди две годни. Беше леко неприятно за мене това спускане надолу.

      Коментар


      • Да за сега още ги имам
        бавно и тихо нагоре

        Коментар


        • Първоначално изпратено от foggbg Разгледай мнение
          Ликвидност има и на Франкфурт но е по малко
          ​иначе информацията се отразява и еднакво въпроса е колко често купуваш продаваш и колко ти е голям портфейла на Франкфурт може и с 200 Евро да започнеш.
          Добре направи ти с VF Corp. Още ли държиш?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Intern-trader Разгледай мнение
            7
            Имам въпрос към хората с опит в купуване на акции от американските и немски борси - струва ли си да се купуват акции на американски компании от Франкфурт, висока ли е ликвидността, отразяват ли се бързо трендовете от американските пазари, как е волатилността, т.е. струва ли си заради 10% данък и по-ниски транзакционни разходи, при леко по-високи такси да се предпочете Франкфурт вместо директно купуване от американските борси.
            Ако ще търгуваш често, определено не ти го препоръчвам. Освен евентуалното спестяване на данъка, друго предимство е, че няма да плащаш такси за превалутиране на средствата. Също така, всяка промяна се отразява веднага или на следващия ден (нали за това си има маркет мейкъри). От там нататък обаче, за мен не си заслужава. Първо, понеже аз съм купувал компании с капитализация под 10 млрд., ликвидонстта е несравнима и спредовете купува/продава са доста по-големи. Понякога минава цял ден, преди да ми се изпълни лимитираната поръчка. Аз също съм на ИБ през Карол и минимална такса, която съм плащал е 6 евро, но това може да е заради избора на компании и не нам как стоят нещата с най-големите. Друг лек минус, е че ИБ изобщо не ти предоставят котировки за такива акции. Трябва да гледаш от сайта на борсата какво се случва в момента и на тази база да си слагаш поръчките.

            Коментар


            • Ликвидност има и на Франкфурт но е по малко
              ​иначе информацията се отразява и еднакво въпроса е колко често купуваш продаваш и колко ти е голям портфейла на Франкфурт може и с 200 Евро да започнеш.
              бавно и тихо нагоре

              Коментар


              • От 2 месеца си активирах акаунт в Interactive Brokers и купувам американски акции по причини, както и допускам валидни за всички пишещи в тази тема - висока ликвидност, добри предприятия, вкл. и възможност за намиране на подценени и с потенциал за растеж, висока волатилност и възможности за влизане на добри нива, доста добра информация в специализираните сайтове, доста анализи, бърза реакция от пазара на всичко и позитивно, и негативно. Разбрах, че някои от тези акции, могат да се купуват и чрез борсата във Франкфурт, при съпоставима комисионна от 2 евро/вместо 2 usd (договорът ми е чрез Карол) минимум. Наясно съм с предимствата за немските борси - по-евтино захранване на сметки, необлагаеми доходи, по-бързи двупосочни трансфери.
                Имам въпрос към хората с опит в купуване на акции от американските и немски борси - струва ли си да се купуват акции на американски компании от Франкфурт, висока ли е ликвидността, отразяват ли се бързо трендовете от американските пазари, как е волатилността, т.е. струва ли си заради 10% данък и по-ниски транзакционни разходи, при леко по-високи такси да се предпочете Франкфурт вместо директно купуване от американските борси.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                  Пип, някви мисли за PCG? Знам, че преди беше почитател на този тип чартове.
                  Не знам, и не интересуемся.
                  От около 2г главно съм по индексите.

                  Коментар


                  • Марихуана акциите с бум в края на годината http://investments.dir.bg/_wm/librar...ya-na-godinata
                    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                    Коментар


                    • Worry? Don’t worry, be happy!

                      WSJ обяснява за какво да се тревожим и после защо тревогите вероятно са преувеличени:

                      https://blogs.wsj.com/economics/2017...-or-maybe-not/

                      Коментар


                      • Пип, някви мисли за PCG? Знам, че преди беше почитател на този тип чартове.

                        Коментар


                        • Няма нищо под 3% при тръмполини.
                          Въпроса сега е ще има ли 4% за Q4 ....

                          https://www.newyorkfed.org/research/policy/nowcast

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                            Кешът на Бъфет е по-скоро отражение на политиката му да чака удобен момент и да не купува само заради олимпийския принцип. Особено след провала (или поне не-справянето засега) на IBM, вероятно е станал още по-предпазлив.
                            Бъфет може да е демократ, но веднага след избора на Тръмп напазарува акции на стойност 12 млрд. долара.

                            Ето статия от януари 2017:

                            https://www.reuters.com/article/us-b...-idUSKBN15F286

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                              A представяш ли си къде щяхме да сме сега ако бе спечелила кощрамбата....най малкото трансакционните ни такси щяха да са по 3.

                              И всички умници де предричаха маркет краш при тръмп би трябвало да са се скрили в миша дупка вече. Да, ама не, тя наглостта е безкрайна...
                              Като почнеш с Кругман, Шилер, Сорос и т.н., дори приятелчетата на Рей Далио, да не говорим за останалите икономисти и анализатори некадърници...

                              http://www.breitbart.com/big-governm...-if-trump-won/
                              Не знам за тях, но ако си спомняш, казвах, че ако Тръмп спечели няма нищо особено да им стане на акциите.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                                Да търгуваш по политически убеждения е грешка...
                                Сорос от няколко години яде дървото, заемайки къси позиции срещу тренда. Само за броени месеци след избора на Тръмп изгърмя с над 1 милиард, още пари (около милиард) загуби от залозите срещу Брекзит и отражението му на пазара на акции. От последната си покупка на пут опции върху индекси миналата година, вероятно е пак толкова вътре. Кешът на Бъфет е по-скоро отражение на политиката му да чака удобен момент и да не купува само заради олимпийския принцип. Особено след провала (или поне не-справянето засега) на IBM, вероятно е станал още по-предпазлив.

                                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                                Коментар

                                Working...
                                X