IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Абе Ив, тия дето цъкат за тебе най-вероятно и те нямат понятие какво правят

    Времето е показало, че най-сигурният начин на инвестиране е като допуснеш, че нищо не разбираш и влезеш на малки порции диверсифицирано и дългосрочно.

    Тия, които много цъкат в 99% от случаите се оказва, че нищо не правят.


    Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

    Разбира се че можете да ме питате))) Що да не ме питате?)))

    Моите лични спекулации приключиха отдавна...и сега съм на ниво дет други цъкат за мен...което го почнах кат бях тука))

    Просто нямате представа за какво става въпрос....не щот сте глупави а щото нямате ниаккъв шанс никога да разберете....

    Good luck

    Коментар


    • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

      Интересно, ти твърдиш че едвам си я докарал до 5%,6%, личните ти пари са на -8%, и искаш да ти вярваме, че точно ти знаеш какво правиш.
      нека да не звучи като заяждане.
      На няколко пъти съм подмятал, че не трябва да се вярва на момчетата от GS , както и за дължината на тренда ... Не , че съм бил сигурен какво правя ...
      Шапка свалям на тези, които успяват да кажат баста и да приключат ...
      Нека да сподели с какво се е захванал - да клъвнем и ние малко култура ..

      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

        Разбира се че можете да ме питате))) Що да не ме питате?)))

        Моите лични спекулации приключиха отдавна...и сега съм на ниво дет други цъкат за мен...което го почнах кат бях тука))
        Сигурно обаче ти питаш за моите лични спекулации....те приклчиха месец след като избраха тръмп....горе долу...няколко дена след това хеджирах всичко с фютчерси...и както казах след няколко седмици затворих всичко печалбата от фютчерсите + загубата от късите с краен резултат...загуба от около 8 % от парите дет ги играех личните.....годината ми беше обаче на + 5-6 %...и така. Кой ебал ебал...кака се ожени )))

        Сега съм сaмо на оперативки every night...)


        Обаче като гледам....кво пишете сега...искренно се забавлявам на оптимизма и неподправения ви ентусиазъм че имате хабер като цяло какво правите въобще......

        Просто нямате представа за какво става въпрос....не щот сте глупави а щото нямате ниаккъв шанс никога да разберете....

        Good luck
        Интересно, ти твърдиш че едвам си я докарал до 5%,6%, личните ти пари са на -8%, и искаш да ти вярваме, че точно ти знаеш какво правиш.
        нека да не звучи като заяждане.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Ха, добре дошъл!

          Виж сега, и ние можем иронично да те питаме, скъсяваш ли още пазара
          Разбира се че можете да ме питате))) Що да не ме питате?)))

          Моите лични спекулации приключиха отдавна...и сега съм на ниво дет други цъкат за мен...което го почнах кат бях тука))
          Сигурно обаче ти питаш за моите лични спекулации....те приклчиха месец след като избраха тръмп....горе долу...няколко дена след това хеджирах всичко с фютчерси...и както казах след няколко седмици затворих всичко печалбата от фютчерсите + загубата от късите с краен резултат...загуба от около 8 % от парите дет ги играех личните.....годината ми беше обаче на + 5-6 %...и така. Кой ебал ебал...кака се ожени )))

          Сега съм сaмо на оперативки every night...)


          Обаче като гледам....кво пишете сега...искренно се забавлявам на оптимизма и неподправения ви ентусиазъм че имате хабер като цяло какво правите въобще......

          Просто нямате представа за какво става въпрос....не щот сте глупави а щото нямате ниаккъв шанс никога да разберете....

          Good luck

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Финансов инженеринг? Обратно изкупуване на акции - това е начин да се върнат пари на акционерите. Намалява броя на акциите и надува EPS-а. Лошо няма, не виждам как влошава изгледите на компанията за бъдещето. Имат пари бол, раздават ги на собствениците на компанията.
            Обратното изкупуване на акции наистина може да се срещне в много корпоративни презентации в слайд озаглавен "връщане на стойност на акционерите". Обикновено тези операции са несъразмерно по-големи от изплащането на дивиденти, а обявяваната причина - липсата на данъци за разлика от плащанията по дивиденти. В случая обаче причината е далеч по-егоистична - 30% от възнаграждението на CEO-то зависи от представянето на акцията на Виза спрямо S&P500.

            Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            ГААП/нон-ГААП - гледам стриктно и само нон-ГААП, защото ГААП показва глупости. Ако вярваш на ГААП ще излезе, че Виза доста са закъсали и печалбата им спада, но реално имат много големи еднократни разходи по придобиването на Виза Европа и от там ГААП-а показва изкуствено занижени печалби и спад. Реалността е, че Виза имат завиден растеж на печалбите, който си продължава.
            Счетоводните стандарти не са идеални, когато трябва да се изследва реалното представянето на бизнеса - това е ясно. Но пък доста сериозно ограничават своеволията на мениджърите, които се развихрят при изчислението на adjusted earnings. Тук говоря по принцип, а не за конкретната компания. Веднъж попаднах на компания, която 10 последователни години показваше коригирани печалби значително по-високи от счетоводните. Как може да се вярва, че това е реалния финансов резултат? Просто хората всяка година слагаха чисто оперативни разходи (като такива по затварянето на магазини) като еднократни и така цяло десетилетие.


            П.П: Загледах се в паричните потоци и баланса, когато са купували Виза Европа. Разполагаемите пари по това време са били предостатъчно за да завършат сделката и без дълг, но са емитирали 15 млрд. Защо? - Моето предположение е именно с цел да финансират обратното изкупуване на акции в последвалите две години. Но не мога да твърдя със сигурност, естествено.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

              Ранко е още, да кажем след годинка насетне...
              Аз мисля поетапно да се набухам в някой ривърс. Очаквам че ще стигне пак ол тайм хай, ама ако не го стигне да не съм пас.

              Не е препоръка.

              Коментар


              • Обмислям покупка на акции от Halozyme therapeutics (HALO). Смятам я за подценена. Ако някой има мнение или виждане за тази компания нека сподели?

                Коментар


                • Pimco calls top in 10-year Treasury yields at 3%

                  US inflation picking up but only gradually, says bond fund manager


                  Pimco, the world’s largest bond fund manager, is making a bold call on US Treasury debt and says fears of a bear market are overblown as the 10-year note yield has climbed to its highest level in four years.

                  Mark Kiesel, global credit chief investment officer at the California-based manager, said the recent jump in the benchmark Treasury yield towards 3 per cent is unlikely to go much further, as he believes inflation is rising only gradually.

                  Коментар


                  • Ха, добре дошъл!

                    Виж сега, и ние можем иронично да те питаме, скъсяваш ли още пазара

                    Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Хей, "Инвеститори" ...инвестирате ли?)))

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      Хей, "Инвеститори" ...инвестирате ли?)))
                      Ехее Welcome
                      къде се изгуби

                      Коментар


                      • Хей, "Инвеститори" ...инвестирате ли?)))

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Ще направиш ли експеримент да влезеш къс?


                          Изобщо няма нужда от експерименти, той в момента си е за къси.

                          Коментар


                          • За мене е странно, че точно тека се смята за най-надценен, а не примерно дивидентни ютилитита, които са bond proxy-та.

                            Според мене е инерция от 2001г.

                            Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                            Ранко е още, да кажем след годинка насетне...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Ще направиш ли експеримент да влезеш къс?


                              Ранко е още, да кажем след годинка насетне...

                              Коментар


                              • Ще направиш ли експеримент да влезеш къс?

                                Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                                Коментар

                                Working...
                                X