IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

    Мн хубаво правите, ама ние нямаме достъп до такава информация и затова сме дългосрочни, ако правим това което и вие, ще загубим пари със сигурност, затова остава по едни 10% на година и се надвваме да ги поддържаме 20-30години като влизаме поетапно на пазара. От твоята гледна точка може да е нищо, но от нашата е много.
    Така е.

    затова казвам да не се занимавате с това т.е с трейдинга

    Относно дългосрочните инвестиции.
    Искам да ми разбереш гледната точка за кво ти казвам че са безмисленни отново ако не си мега богат.
    Значи прав си че дългосрочно 20-30 години да кажем няма как да си на загуба дори рецесия да преживееш.
    Я сега се замисли колко са 20-30 години? Ама наистина се замисли....това ти е половината съзнателен живот.
    Човек учи до 25 години. После почва да работи....и почва да изкарва пари евентуално за да спестява около 30 години в добрия случай. И какво според теб трябва да направи тоя човек? Да спестява...и да купува акции за да може на 60 години да стане милионер? Когато част този приход ще бъде изяден в инфлация. Без ясна представа колко инфлация. Като депозит....ама с по голяма лихва.
    Питам те аз теб като човек...не те знам на колко години си....ти смяташ ли че човек става богат със спестявания? Какво ще ти коства това спестяване 30 години в реалния живот....т.е от ще се лишиш ли ти от много неща когато си млад за да спестяваш до като станеш на 60?

    Просто питам. Помисли.

    Друг вариянт. По някакъв неведум начин си направил някакви пари...не не много да кажем 100-200 К долара. Питам аз...най правилния начин ли според теб е да сложиш тея пари в акции и да чакаш 30 години? И в кой точно моемнт ще си ги обърнеш в пари? На 50..на 60..на 70 години ли като станеш или никога?

    Дългосрочните инвестиции са за пак тези които имат много пари...толкова че не им трябват. Тези хора печелят или правят бизнес от друго...и това са им излишни пари. Живота им не зависи от тях.

    Опитавам се да ти кажа....че ако имаш малко пари...това не е за теб. Има къде по добри начини ..... да оползотвориш тея пари. Дори и да си направиш повече удоволствия. Щото живота е кратък.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

      Мн хубаво правите, ама ние нямаме достъп до такава информация и затова сме дългосрочни, ако правим това което и вие, ще загубим пари със сигурност, затова остава по едни 10% на година и се надвваме да ги поддържаме 20-30години като влизаме поетапно на пазара. От твоята гледна точка може да е нищо, но от нашата е много.
      Много правилно мнение. Има достатъчно статистики които показват че при един хоризонт от 15-20 години и в комбинация с добри дивиденди, не си на загуба или правиш по 6-7% след разходи на година.Успех

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

        Дам...стратегии ...теории...история и очаквания.

        Пък ние...гледаме ако някой купува и ние купуваме...някой продава и ние продаваме - цял ден. Ако има воалитност от около - 0.5-0.6 % сме на печалба с почти 80 % вероятност. Ако уцелим някоя посока поради информация или новини или някой други обстоятелства които не искам да коментирам....хеджираме и седим до като не разберем че не трябва да седим. само трябва да изберем кво да търгуваме за деня или седмицата.
        Изглежда просто...ама хич не е просто.

        А често и нищо не правим - до като не дойде възможност.

        Всъщност това че често нищо не правим и седим в кеш и това се споделя изцяло от мен и моите партьори е най якото нещо дето ме накара да съм съдружник в този фонд. Като хиени сме.....чакаме да дойде на дюшеш нещо. Взимаме кинтите и бягаме. Без алчност и с примерен риск. И се ослушваме. А най ценното имаме много яки източници на информация от време на време. Като довабиш няколко много талантливи момчета които са на процент и цял ден гледат от кво може да се изкарат кинти....и правят предложения....работата е фън. Супер щаслив съм като сме в кеш на края на деня. Лягам си спокоен...много яко. Такива дългосрочни...переспективи...ебал съм им майката....ако може да вземеш пари - взимай ги....и бягай. Кво ще стане утре...не ти дреме....квото иска да става - като видиш кво става пак играй ако си затворил кеш имаш свободата да правиш квото искаш. Ей такава философия ми допада много на мен лично.

        Никой не знае бъдещето. Всеки момент може да се окажеш неподготвен освен ако не си на топа на пирамидата. Хората не могат да осъзнаят че всичко което е в капиталовите пазари е въздух. Това че си на печалба...в някой актив не означава нищо до като не затвориш сделката. Пазарната капитализация е имагинерна величина. Това не са пари. Парите са кеша. Само това има значение.

        За съжаление обикновенните хора не могат да правят това щото при всички е късмет ама при тях е само късмет. Затова богатите стават по богати...а бедните доста често губят всичко.
        А богатите стават адски по богати.
        Мн хубаво правите, ама ние нямаме достъп до такава информация и затова сме дългосрочни, ако правим това което и вие, ще загубим пари със сигурност, затова остава по едни 10% на година и се надвваме да ги поддържаме 20-30години като влизаме поетапно на пазара. От твоята гледна точка може да е нищо, но от нашата е много.

        Коментар


        • Iv max , тези анализи на компютрите и програмистите са Бош лаф , човешкото око е различно и зависи какво виждат моите очи за разлика от на друг , после зависи в колко часа заставаш пред монитора . Отваряш в 4 ри 10 Мин тех анализ изчакване както казваш ти за посоката вход стоп на 5 Мин по 4 часова графика ... обем затваряш и до утре в 85% от позициите си плюс 1% от капитала . Приятна търговия
          Животът е огледало.....усмихвай се

          Коментар


          • Не схващате ли, че Тръмп и Путин нарочно рутят пазарите, за да пазаруват евтино, не са заблудени, а само вманиачени.
            Друга групичка пък специално обсъждаха лани как да срутят долара, за да повишат котировките на петрола и газа - получава се засега

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

              И кое по точно бе толкоз смешното....

              Пък и поначало като видя че е от снн и не ми се губи времето с глупости.
              Сравнението на Белия дом с реалити шоу. Текста....а не видеото.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                https://edition.cnn.com/2018/03/06/p...sis/index.html

                Малко весело...)) Смях се с глас))

                прочетете
                И кое по точно бе толкоз смешното....

                Пък и поначало като видя че е от снн и не ми се губи времето с глупости.

                Коментар


                • One Republican policy expert said party leaders, almost all of whom oppose Mr Trump’s tariffs plan, considered Mr Cohn a “guarantor of stability on economic issues”.

                  “This is a very jarring moment,” the expert said. “Folks have a sense of there being no brakes left on the vehicle and the steering wheel having come off.”


                  Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                  Гари Кон си отива.
                  Конфигурацията пак се промени.
                  Питър Наварро ще тържествува сега. А той е леко луд. До сега го държаха изкъсо. Джон Кели му беше наредил да праща само имейли, в които Гари Кон е винаги в копие.

                  Да не говорим, че Белият дом ще стане още по-голям хаос без Хоуп Хикс и Кон. А самият Кели преди няколко дена беше намекнал, че и на него му писва от щуротии и една ли не съжалява, че е приел работата в Белия дом.
                  Last edited by Money; 07.03.2018, 12:58.

                  Коментар


                  • https://edition.cnn.com/2018/03/06/p...sis/index.html

                    Малко весело...)) Смях се с глас))

                    прочетете
                    Last edited by Iv_max; 07.03.2018, 05:40.

                    Коментар


                    • Тръмп според мене си е , абсолютно сериозно го казвам без да се бъзикам - идеот.
                      Това да не разбираш е едно....да не питаш кат не разбираш е по лошо ама айде и това го разбирам заради самочуствито....но да излезеш и да говориш убедено откровенни глупости и абсолютно неверни факти + да си президент на САЩ....ако не си идеот няма кво да си.
                      да излезеш и да кажеш на черното бяло....без въобще да се змаислиш поне 5 минути дали има логика в това което казваш не знам как да го определя. Айде ако беше някой там....коментатор...да го разбере човек...ама президент!!!

                      Това ако аз съм Путин.....сега...или някой противник на америка...в тоя момент ще дам банкет веднага...без да жаля средства. То да си мечтае човек за такъв идеот...не може да му се сбъдне.....

                      Толкова преди него...се бориха да завладеят европа...и военно да контролират положението...и европа да се чуди как да лавира за да преоодолее зависимостта си...и тоя лумпен сега да излезе и да изтърси че европа била на далавера щото америка я пазела....и това не можело да продължава....или друго...да кажеш при положение че целия ти технологичен сектор - най переспективния и важния ...го контролираш...целия интернет контролираш....най големите компании в света с твои....и да кажеш че европа спирала американските компании...е просто...нямам дума да го нарека....
                      Last edited by Iv_max; 07.03.2018, 04:59.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                        За да правиш пари ти трябват много пари. Просто
                        това е абсолютно верно

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kotara22 Разгледай мнение
                          Iv ... max всеки професионален трейдър търгува точно така ... Стоп от зона обем на позицията до съпротива затваряне и нова позиция . Определено всяка позиция е 1 % от капитала зависи може и 5 % , Вие не сте фонд а спекуланти каквито сме ние Форекс трейдърите .
                          Спекуланти казваш....ами то има ли други? Щото по принцип и на практика други няма ако не ти е ясно. Не броим тея дето им дават всеки месец пари само да купуват и да взимат таксата за управление.


                          понятието профисионален трейдър хайде да не го използваш моля те....такива останаха малцина в кредитния пазар главно. А да наричаш себе си профисионален трейдър е ....как да кажа.... В активите вече има хора с идеи + информация и програмисти. Трейдъри няма . Това къде си го гледал по филмите вече почти не съществува на практика.

                          нищо подобно не правим ние.

                          бях казал преди..сега го поттвърждавам....знаеш ли защо съществува техническия анализ?
                          Компютрите го правят тоя технически анализ. Не компютрите да търгуват по технически анализ...а те самите го създават помежду си. И затова в определени моменти е верен. Но само в определени моменти.

                          Небходимо е човек да добие реална представа за пазара за да разбере...но за съжаление е много трудно.




                          Коментар


                          • Iv ... max всеки професионален трейдър търгува точно така ... Стоп от зона обем на позицията до съпротива затваряне и нова позиция . Определено всяка позиция е 1 % от капитала зависи може и 5 % , Вие не сте фонд а спекуланти каквито сме ние Форекс трейдърите .
                            Животът е огледало.....усмихвай се

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Говори се, че Джон Кели е играл ключова роля в това Гари Кон, Мнучин и Тилерсън да надделеят над Рос и Наваро.

                              Надявам се да се намерят механизми при новата конфигурация най-гениалните идеи на Тръмп да бъдат спирани.


                              Гари Кон си отива.
                              Конфигурацията пак се промени.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                                Дам...стратегии ...теории...история и очаквания.

                                Пък ние...гледаме ако някой купува и ние купуваме...някой продава и ние продаваме - цял ден. Ако има воалитност от около - 0.5-0.6 % сме на печалба с почти 80 % вероятност. Ако уцелим някоя посока поради информация или новини или някой други обстоятелства които не искам да коментирам....хеджираме и седим до като не разберем че не трябва да седим. само трябва да изберем кво да търгуваме за деня или седмицата.
                                Изглежда просто...ама хич не е просто.

                                А често и нищо не правим - до като не дойде възможност.

                                Всъщност това че често нищо не правим и седим в кеш и това се споделя изцяло от мен и моите партьори е най якото нещо дето ме накара да съм съдружник в този фонд. Като хиени сме.....чакаме да дойде на дюшеш нещо. Взимаме кинтите и бягаме. Без алчност и с примерен риск. И се ослушваме. А най ценното имаме много яки източници на информация от време на време. Като довабиш няколко много талантливи момчета които са на процент и цял ден гледат от кво може да се изкарат кинти....и правят предложения....работата е фън. Супер щаслив съм като сме в кеш на края на деня. Лягам си спокоен...много яко. Такива дългосрочни...переспективи...ебал съм им майката....ако може да вземеш пари - взимай ги....и бягай. Кво ще стане утре...не ти дреме....квото иска да става - като видиш кво става пак играй ако си затворил кеш имаш свободата да правиш квото искаш. Ей такава философия ми допада много на мен лично.

                                Никой не знае бъдещето. Всеки момент може да се окажеш неподготвен освен ако не си на топа на пирамидата. Хората не могат да осъзнаят че всичко което е в капиталовите пазари е въздух. Това че си на печалба...в някой актив не означава нищо до като не затвориш сделката. Пазарната капитализация е имагинерна величина. Това не са пари. Парите са кеша. Само това има значение.

                                За съжаление обикновенните хора не могат да правят това щото при всички е късмет ама при тях е само късмет. Затова богатите стават по богати...а бедните доста често губят всичко.
                                А богатите стават адски по богати.
                                За да правиш пари ти трябват много пари. Просто

                                Коментар

                                Working...
                                X