IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Проблема на днешният свят не е размера на богатството а неговото разпределение. Все по-засилващото се разслоение води до нестабилност в обществото. В общи линии е крайно време богатите да осъзнаят, че имат някаква отговорност да се грижат за тези, които нямат. Някаква форма на преразпределение е необходима за всички, защото достигне ли се критичната граница плебса вдига въстание и следва насилствен преразпределение на собствеността без богатите да могат да контролират процеса.
    В общи линии изкуственият интелект освен очевидните ползи ще създаде цели излишни прослойки в населението, които няма да могат да си намерят мястото. Появява се нова форма на живот, която много бързо ще ги измества. Как ще се разреши проблема? Намаляване на работната седмица, безусловен базов доход или намиране на безсмислена работа на хората за да може да им се дават пари с които да преживяват. За мен комбинация от трите. Но Изкуственият интелект ще засили разслоението в обществото до опасни граници. Следващите двадесет години ще са много интересни. Който контролира AI той контрлира всичко.

    Коментар


    • Т.е. ти смяташ, че светът се е пренаситил със стоки и услуги. Сиреч, че т.нар. non-satiation assumption не е верно...

      Съмнява ме да е така, защото ако бяхме стигнали рога на изобилието нямаше да има протестиращи, които смятат себе си за бедни, въпреки че живеят в нелоши жилища, имат достатъчно храна, вилици и лъжици, дрехи и електроника...

      На "нивото си" или на моето ниско ниво на мисъл

      Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
      Колкото до мебелировката все пак трябва да я продадеш преди да я отчетеш за полза.
      Или, ако трябва да сляза на нивото си, където ме търсиш. Колко точно вилици ти трябват, за да се чувстваш по успял

      Коментар


      • Маккинзи не говорят за печалби, а за вдигане на БНП, ми се струва

        Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

        Както виждаш, първо идва ефекта на конкуренцията и чак, като се поразчисти - идват и печалбите.

        Коментар


        • https://www.independent.co.uk/news/b...-a8498901.html

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

            Копелетата гърчави - имам си - от времето, когато не правех толкова задълбочен анализ на компаниите, но гледах само сгодата. Неслучайно са ми най-губещата компания в портфейлът - за щастие ми е втората по малкост в - намалили са им кредитният рейтинг... и пак снасят дивидент - не им пука - на 4-ий ще снесат 15 цента... ще гледам около зимният по-висок дивидент да ги разкарам тихичко и по терлички... поне ги имам от доста време и сосните дивиденти загубата ми ще намалят ... впрочем - като смятам - ако драсна сега - ще съм вътре само с по около един еврак на акция - ето как сосността на дивидентът винаги играе за човекът.

            https://www.ft.com/content/42d6b43e-...d-cba20d67390c
            Колебая се между Ford и Daimler... Много са различни от всякъде...
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

              Достатъчно е AI да вдигне ефективността на производството на други стоки и услуги, което вече се случва

              Също както с машини можеш да направиш повече мебели, чинии, чаши, вилици, да напечаташ повече книги и т.н. отколкото със занаятчийство
              Както виждаш, първо идва ефекта на конкуренцията и чак, като се поразчисти - идват и печалбите. Колкото до мебелировката все пак трябва да я продадеш преди да я отчетеш за полза.
              Или, ако трябва да сляза на нивото си, където ме търсиш. Колко точно вилици ти трябват, за да се чувстваш по успял

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                Повечко данъци за по-богатите и преразпределение към по-бедните
                Представям си го това в Испания и Италия. Или в България и други emerging markets

                Коментар


                • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                  А потенциалната безработица и социални конфликти ?
                  Повечко данъци за по-богатите и преразпределение към по-бедните

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                    А потенциалната безработица и социални конфликти ?
                    Не знам Ники. Твърдението ми до тук беше само на базата на източника, който ползва Мъни:

                    https://www.mckinsey.com/featured-in...-world-economy
                    Exhibit 1.

                    Как се решават потенциална безработица и социални конфликти, вече ми е политика и от нея не разбирам.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                      Ако (когато) AI стане предпоставка за възникване на нови стоки и услуги, тогава ще добави и GDP. Дотогава си е само средство за преразпределение.
                      Достатъчно е AI да вдигне ефективността на производството на други стоки и услуги, което вече се случва

                      Също както с машини можеш да направиш повече мебели, чинии, чаши, вилици, да напечаташ повече книги и т.н. отколкото със занаятчийство

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                        Ако (когато) AI стане предпоставка за възникване на нови стоки и услуги, тогава ще добави и GDP. Дотогава си е само средство за преразпределение.
                        А потенциалната безработица и социални конфликти ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Хайде... това, което dddd и аз сме го казвали много пъти сега го казват и то Маккинзи...

                          Идкуственият интелект ще донесе такъв растеж, какъвто едно време парната машина


                          A.I. could spur global growth as much as the steam engine did, study shows
                          • Artificial intelligence could contribute an additional 1.2 percent to annual GDP growth for at least the next decade, according to McKinsey Global Institute.
                          • The institute's model expects about 70 percent of companies will adopt at least one form of AI by 2030, and that a significant portion of large firms will use a full range of the technology.
                          https://www.cnbc.com/2018/09/05/arti...udy-shows.html
                          Ако (когато) AI стане предпоставка за възникване на нови стоки и услуги, тогава ще добави и GDP. Дотогава си е само средство за преразпределение.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Хайде... това, което dddd и аз сме го казвали много пъти сега го казват и то Маккинзи...
                            • Artificial intelligence could contribute an additional 1.2 percent to annual GDP growth for at least the next decade, according to McKinsey Global Institute.
                            • The institute's model expects about 70 percent of companies will adopt at least one form of AI by 2030, and that a significant portion of large firms will use a full range of the technology.


                            https://www.cnbc.com/2018/09/05/arti...udy-shows.html
                            Short

                            Коментар


                            • Хайде... това, което dddd и аз сме го казвали много пъти сега го казват и то Маккинзи...

                              Изкуственият интелект ще донесе такъв растеж, какъвто едно време парната машина


                              A.I. could spur global growth as much as the steam engine did, study shows
                              • Artificial intelligence could contribute an additional 1.2 percent to annual GDP growth for at least the next decade, according to McKinsey Global Institute.
                              • The institute's model expects about 70 percent of companies will adopt at least one form of AI by 2030, and that a significant portion of large firms will use a full range of the technology.
                              https://www.cnbc.com/2018/09/05/arti...udy-shows.html
                              Last edited by Money; 05.09.2018, 15:27.

                              Коментар


                              • Айде - и тия удариха 1 ГБ... това вече е балонство...

                                https://www.investor.bg/novini/261/a...dolara-267680/
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X