IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

    Tова отбелязаното с червено, наистина ли не го забелязваш или просто ти се иска да е така? За мен, където и да погледна, има изключително много индикатори на "балон във всичко" и сме в последния стадий.
    PE 11.8 ( EM) и 14 ( развити пазари без сащ) на голям балон ли ти мяза ?

    Аз лично изключая броени месеци края на миналата година и особено януари тази не съм забелязал всеобща еуфория и оптимизъм за които говори ED. Тоя бул май продължава да си е най мразения.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

      Чайна е в деливъридж след избирането на пожизнения jinping. Не бих сложил и лев там.
      US маркета ми прилича на 98ма - Сериозна корекция да охлади ентусиазма после още един напън към върха. Мисля че ще направи още един опит защото ми липсват типичните показатели за връх - масова еуфория и оптимизъм, invert yield, excessive leverage, ...
      Чудя се кой ще е черния лебед този път
      Точно.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

        Чайна е в деливъридж след избирането на пожизнения jinping. Не бих сложил и лев там.
        US маркета ми прилича на 98ма - Сериозна корекция да охлади ентусиазма после още един напън към върха. Мисля че ще направи още един опит защото ми липсват типичните показатели за връх - масова еуфория и оптимизъм, invert yield, excessive leverage, ...
        Чудя се кой ще е черния лебед този път
        Tова отбелязаното с червено, наистина ли не го забелязваш или просто ти се иска да е така? За мен, където и да погледна, има изключително много индикатори на "балон във всичко" и сме в последния стадий. Дали истинския мечи пазар ще започне сега или след известно време, надали е толкова важно. Както и преди сме го казвали, както се видя и онзи ден, ETF-те и пасивното инвестиране само ще засилят нещата още повече. ETF SPDR като разпродаваха онзи ден използваха алгоритъм (то се очакваше) и както коментира по CNBC разпродажбата си беше безмислостна и навсякъде, без чувства, без мисъл - по предварително зададени критерии. Далио, TCW Group, Double Line Capital и други подобни, също използват алгоритми и по скоро е зад тях какви са критериите, но определено са мислени с деситилетия. Те пари няма да изгубят, ние да му мислим ако не сме подготвени. Аз лично пари нямам намерение да губя.
        Last edited by Minka; 12.10.2018, 15:29.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

          Чайна е в деливъридж след избирането на пожизнения jinping. Не бих сложил и лев там.
          US маркета ми прилича на 98ма - Сериозна корекция да охлади ентусиазма после още един напън към върха. Мисля че ще направи още един опит защото ми липсват типичните показатели за връх - масова еуфория и оптимизъм, invert yield, excessive leverage, ...
          Чудя се кой ще е черния лебед този път
          И на мен така ми се струва...малко ранко е за баш мечка стръвница.
          Вчера почнах да пълня от 8 прилично коригирали моментум акции, днес продължавам. Че пазара покрай лостовите ми забърса и стопа на моментум етф-а и сега нямам нищо от него. За не много лонгтърм естествено.

          Китай се опитвам да правя ботъм фишинг, все пак прекалено паднаха ( не че не може още) - бабата, джей ди....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

            Agree.
            Все пак бих предпочел по качествено китайско....не че ми са добре познати тия де си цитирал.
            При всички случаи Китай си е доста добър хедж за бъдещи проблеми с ДТ.
            Чайна е в деливъридж след избирането на пожизнения jinping. Не бих сложил и лев там.
            US маркета ми прилича на 98ма - Сериозна корекция да охлади ентусиазма после още един напън към върха. Мисля че ще направи още един опит защото ми липсват типичните показатели за връх - масова еуфория и оптимизъм, invert yield, excessive leverage, ...
            Чудя се кой ще е черния лебед този път

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              "Защитни" акции и ДЦК... при очакване за качващи се лихви?

              Може ДЦК, ама много плавно и с наблягане на късите дюрации

              Мхм, не бих пипал там преди СП да падне над 20% от върха.

              Коментар


              • "Защитни" акции и ДЦК... при очакване за качващи се лихви?

                Може ДЦК, ама много плавно и с наблягане на късите дюрации

                Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                Все още не е ясно, но много от тях започнаха прехвърлянето към defensives и treasuries . За мен какъв е тренда към момента нй-добре си пролича, когато ETF SPDR разпродаде рязко 1 час преди края на сесията и се прехвърлиха към Treasury bonds. Да видим.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение
                  buy Chinese IT stocks with high vola: IQ at 25, YY at 68
                  Agree.
                  Все пак бих предпочел по качествено китайско....не че ми са добре познати тия де си цитирал.
                  При всички случаи Китай си е доста добър хедж за бъдещи проблеми с ДТ.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                    Все още не е ясно, но много от тях започнаха прехвърлянето към defensives и treasuries . За мен какъв е тренда към момента нй-добре си пролича, когато ETF SPDR разпродаде рязко 1 час преди края на сесията и се прехвърлиха към Treasury bonds. Да видим.
                    Къде могат да се гледат такива интересни данни?

                    Коментар


                    • Short 10 Y T Note @
                      https://www.zertifikate.commerzbank....0%20Year/pdp-2

                      10000@ 3.68 /118.04

                      Set up for the day closed

                      Коментар


                      • buy Chinese IT stocks with high vola: IQ at 25, YY at 68

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение
                          Short Gold from 1225.15/ Put with strike 1200 / overreaction.
                          20000 @ 2.95

                          https://www.zertifikate.commerzbank....574186015/pc-4
                          perfect market. sell at 1217.25 @ 3.16 +21 cent

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            Пак започяат въпросите-корекция или началото на цикличната криза..
                            Все още не е ясно, но много от тях започнаха прехвърлянето към defensives и treasuries . За мен какъв е тренда към момента нй-добре си пролича, когато ETF SPDR разпродаде рязко 1 час преди края на сесията и се прехвърлиха към Treasury bonds. Да видим.

                            Коментар


                            • Традиционна октомврийска паника.


                              Todor Sabev
                              Junior Member
                              24.08.2018, 20:00
                              Първоначално изпратено от kotara22 Разгледай мнение
                              Вобще нищо не чякам , обясних защо влязох къс , никога не ми е давало шанс да тествам Елиат ,, но сега е в един пипа по връх от всичко времена и пробив от горе обезмисля Елиат защото тренда е абсолютно неправилен , значи според него трябва да е корекция , 1% срещу 35 няма как да не тествам нещо което цял живот съм смятал за глупост , но съм длъжен пред себе си да го проверя . Когато слезе ако вобще стане

                              Котар обърка темата тук се четат отчети. Според мен двоен връх няма да има,. ще пробие по - сериозно на горе и есента, зимата ще върне да тества януарския връх.

                              Тестването ще се окаже доста сериозно. За SNP ставаше въпрос преди пробив на върхът.
                              Last edited by Todor Sabev; 12.10.2018, 01:44.

                              Коментар


                              • Чини ми се, тоя път ще има мечо хоро за по-дълго. В Щатите имаме покачващи се лихви по облигацийте, покачващ се основен лихвен процент, начало на търговска война щото щатите са го закъсали и искат да вдигат мита, и никак не на последно място италянски слон в стъкларски магазин, дето не се знае ама хич накъде ще се запъти . Турция, вече го закъса яко, Борсите в турция, Русия, Китай, Япония са вече в сериозна корекция. Само чичо Сам си подсвирква...но докога. Може би поне още до 6ти ноември, поне да минат изборите за сената. Петрола пада, както направи и през 2007/8 година преди кризата.

                                Коментар

                                Working...
                                X