IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

    Ще контролираш докато обществото верва, ако спре ще вярва ще контролираш грънци. Силата на системата е във вярата не в контрола.
    Разбира се некой вярват и контрола
    Примерно в Северна Корея или Третия Райх и не само те, но те са краен пример.
    Това относно проооооомититте мозъци.
    Е то и едно магаре ако го показваш всеки ден 5 години по телевизията може да стане депутат.Вярата идва от това което се пее всеки ден от анализатори и гурута на хранилка при същите хора.............Цели поколения например вече не възприемат златото за пари.Та стадото верва на това което му пееееееееееееееееееее радиотооооооооооооооооо.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

      Е то трябва да си с многооооооооооооо промит мозък да не ти е ясно това.И най-повърхностния анализ показва че има фактор който е на върха на системата и я контролира-ФЕД.А ФЕД е частен картел собственост на фамилии........................................... ..........
      Ще контролираш докато обществото верва, ако спре ще вярва ще контролираш грънци. Силата на системата е във вярата не в контрола.
      Разбира се некой вярват и контрола
      Примерно в Северна Корея или Третия Райх и не само те, но те са краен пример.
      Това относно проооооомититте мозъци.
      Last edited by Todor Sabev; 05.07.2019, 13:01.

      Коментар


      • Тоз същия елемент обявняваше в един семинар в какво се състои работата в сегашни дни на трейдъра в инвестиционната банка и в хедж фондовете. Има съществена разлика от същата работа преди 20г. където всичко е минавало през телефона и трейдъра е бил маркетмейкър където е рутел комисионни, прайл цени по телефона щот няма друго и в сегашни дни където всеки има достъп от кенефа до борсата и всичко алгоритмика и трейдърите вместо да трейдват гледат алгоритъма да не преебе нещата и тва х12ч. всеки ден. Накрая за награда комисионна йок, щот алгоритъма е млн. пъти по-бърз от човека и сделките се извършват за стотни от сек. За щастие алгоритъма не може да предвиди далече в бъдещето и да взима такива решения, но човека може .... Общо взето в днешни дни трейдърите не трейдват а гледат алгоритмите кво праят и тва без отпуски, а ако случайно има бонус то е в акции които не може да продадеш в следващите 5г. и така нататък си заключен за следващите 5г. и т.н. откажеш ли се изгаряш ..... За мене лично тва не звучи никак привлекателно и милионообещаващо ама никак и всичко отстава за банката ....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

          няма никакви конспирации, човека дет то каза това е работил в Голдмън Сакс, Морган и т.н. като трейдър, има му cv online това не си го измислям аз аз цитирам Антон Крейл. Той казва че това е абсолютен монопол и картел те работят заедно (то е просто логично) където държат "пазара" няма нищо чудно и конспиративно така работи тоя бранш. Аз знам че това не е никакъв "свободен пазар" просто този ми го потвърди .... Все едно в България строителния бранш да не е картел и да не работят заедно и да не държат цените, би било доста странно ...

          Anton Kreil Annihilates Retail Brokers and "Trading Educators"
          https://m.youtube.com/watch?v=L7G0OfJUON8

          P.S. това че аз съм шорт и то не пада като по-поръчка, а прави точно обратното е нещо съвсем нормално, би било много чудно каквото направя и то да тръгне веднага в мойта посока това е абсурд.
          Картела се състои в това да минават голяма част от оборотите през тях. Щавят комисиони от обемите. Манипулациите за които говориш са възможни само в много кратки периоди (в рамките на high frequency trading-a). Приеми че банките са чйндж бюра през които минават транзакциите.
          Дългосрочната посока не зависи от посредника, а от търсенето и предлагането на самите пазарни участници – Централни банки, пенсиионни фондове, застрахователи, взаимни фондове, …
          Ключът от бараката е – ликвидността. Докато има пари на пазара и ниски лихви (или очаквания за такива) сток маркета ще върви нагоре.
          Повечето хора не губят заради „конспиративните картели“, а заради собствените си грешки и погрешни представи.

          Тоя пич е намерил пазарна маркетингова ниша и я експлоатира като му плащат за семинари и съвети. Хората вярват в какво ли не

          Коментар


          • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

            няма никакви конспирации, човека дет то каза това е работил в Голдмън Сакс, Морган и т.н. като трейдър, има му cv online това не си го измислям аз аз цитирам Антон Крейл. Той казва че това е абсолютен монопол и картел те работят заедно (то е просто логично) където държат "пазара" няма нищо чудно и конспиративно така работи тоя бранш. Аз знам че това не е никакъв "свободен пазар" просто този ми го потвърди .... Все едно в България строителния бранш да не е картел и да не работят заедно и да не държат цените, би било доста странно ...

            Anton Kreil Annihilates Retail Brokers and "Trading Educators"
            https://m.youtube.com/watch?v=L7G0OfJUON8

            P.S. това че аз съм шорт и то не пада като по-поръчка, а прави точно обратното е нещо съвсем нормално, би било много чудно каквото направя и то да тръгне веднага в мойта посока това е абсурд.
            Е то трябва да си с многооооооооооооо промит мозък да не ти е ясно това.И най-повърхностния анализ показва че има фактор който е на върха на системата и я контролира-ФЕД.А ФЕД е частен картел собственост на фамилии........................................... ..........

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

              На тоя ептен не са му се получили нещата щом от трейдър в голяма американски банка е изпаднал да води семинари. Иначе щеше да си и смуче дайкирито на некой остров с некой модел.
              ае да ти кажа чуй го първо кво говори помисли малко, поразсъждавай и тогава вече виж дали са му станали нещата, а на нас тука в измисления сайт дет дрънкаме глупости с жълтите стотинки сме къде къде "по-напред с материала". В нета пише че има състояние около 10 mln. $ това мисля е предостатъчно поне за мене ..... 100млрд. $ като некролога Бъфет е вече идиотщина такова не ми трябва ...

              P.S. дайкирита е смукал една две години насам натам ама и тва писва ....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                няма никакви конспирации, човека дет то каза това е работил в Голдмън Сакс, Морган и т.н. като трейдър, има му cv online това не си го измислям аз аз цитирам Антон Крейл. Той казва че това е абсолютен монопол и картел те работят заедно (то е просто логично) където държат "пазара" няма нищо чудно и конспиративно така работи тоя бранш. Аз знам че това не е никакъв "свободен пазар" просто този ми го потвърди .... Все едно в България строителния бранш да не е картел и да не работят заедно и да не държат цените, би било доста странно ...

                Anton Kreil Annihilates Retail Brokers and "Trading Educators"
                https://m.youtube.com/watch?v=L7G0OfJUON8

                P.S. това че аз съм шорт и то не пада като по-поръчка, а прави точно обратното е нещо съвсем нормално, би било много чудно каквото направя и то да тръгне веднага в мойта посока това е абсурд.
                На тоя ептен не са му се получили нещата щом от трейдър в голяма американски банка е изпаднал да води семинари. Иначе щеше да си и смуче дайкирито на некой остров с некой модел.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  Maй нещата юли с рязането се заформят доста сигурно....

                  https://www.bloomberg.com//news/arti...rnd=markets-vp
                  именно, ей тука спи котката. Всичко ходи нагоре защото е "сигурно" че ФЕДа "щял да подпомогне" пазара с намаляване на лихвите. Е да, но нещо напрайли ли са ? Ньет не са, добре защо да го правят сега, някаква причина да има, нещо да е станало - ньет ? И както ходи нагоре оня Пауъл ше излезе юли и ше кае "сега не е необходимо да се намаляват лихвите" което е и вярно и боц всичко наопаки на есен ....

                  Last edited by michaelis12; 05.07.2019, 07:37.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение


                    На хората им се привиждат всякакви конспирации когато нещата не се получават според очакванията им.
                    няма никакви конспирации, човека дет то каза това е работил в Голдмън Сакс, Морган и т.н. като трейдър, има му cv online това не си го измислям аз аз цитирам Антон Крейл. Той казва че това е абсолютен монопол и картел те работят заедно (то е просто логично) където държат "пазара" няма нищо чудно и конспиративно така работи тоя бранш. Аз знам че това не е никакъв "свободен пазар" просто този ми го потвърди .... Все едно в България строителния бранш да не е картел и да не работят заедно и да не държат цените, би било доста странно ...

                    Anton Kreil Annihilates Retail Brokers and "Trading Educators"
                    https://m.youtube.com/watch?v=L7G0OfJUON8

                    P.S. това че аз съм шорт и то не пада като по-поръчка, а прави точно обратното е нещо съвсем нормално, би било много чудно каквото направя и то да тръгне веднага в мойта посока това е абсурд.
                    Last edited by michaelis12; 05.07.2019, 06:19.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                      е много ясно, "пазара" се държи от 6 американски банки и три фирми които държат цялата борса, абсолютен монопол .... кво нема to fool of most people most of the time ... Ако пазара беше наистина пазар дет всички банки от цял свят да участват и да не е само в долари, тогава Жесито нема ги разправя тия, защото нема как да го бъзикат и да ходи само в една посока ....

                      На хората им се привиждат всякакви конспирации когато нещата не се получават според очакванията им.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                        Дет разправяше Джеси Ливърмур "market is designed to fool most of people most of the time".

                        В тоя ред на мисли в това рали голяма част от портфолио мениджърите не участват. С други думи има много кеш, който рано или късно ще влезе като FOMO реакция и ще подсили ралито.

                        Аз лично мисля че ще видим нещо подобно на 98-99та melt up rally.
                        е много ясно, "пазара" се държи от 6 американски банки и три фирми които държат цялата борса, абсолютен монопол .... кво нема to fool of most people most of the time ... Ако пазара беше наистина пазар дет всички банки от цял свят да участват и да не е само в долари, тогава Жесито нема ги разправя тия, защото нема как да го бъзикат и да ходи само в една посока ....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                          Tака се отпразнува национален празник ! класика.
                          Не се сърдим де, когато и при нас е ол тайм хай.

                          Може и още бая вътък да има за добър финален мелтъп, особено като гледа човек какво рекордно неверие,скептицизъм и късаци има...



                          https://www.barrons.com/articles/wor...of2&yptr=yahoo
                          Мдаааа. Така ми се струва и на мен. Бичия пазар не приключва в скептицизъм, а в еуфория.
                          Last edited by ED; 04.07.2019, 14:00.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                            Покачването в момента е корективно под формата на тройка. Следва спад, цел 2600 септември октомври . Патока Доналд се обяви за победител в търговската война , реално Китайците нищо не са разписали и нищо официално не казват по некое време Доналд ще се се изнерви и Китайците ще се дръпнат и тогава пазарите че се коригират , Пазарите катерят но увлечени да не вземат да изпуснат споразумението но вероятно ще бъдат изненадани

                            ИНТЕРЕСНО ТЕМАТА СЕ НАЛАЗИ ОТ ТЕХНИЧАРИ, , ЩО ;ЛИ

                            АЙде и един поздрав за техничарите и не само за тех
                            Съвсем пресно от плажа

                            https://www.youtube.com/watch?v=NzN97W7KCdA
                            Дет разправяше Джеси Ливърмур "market is designed to fool most of people most of the time".

                            В тоя ред на мисли в това рали голяма част от портфолио мениджърите не участват. С други думи има много кеш, който рано или късно ще влезе като FOMO реакция и ще подсили ралито.

                            Аз лично мисля че ще видим нещо подобно на 98-99та melt up rally.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                              SP 500 е на косъм от 3,000. Прогнози?
                              Tака се отпразнува национален празник ! класика.
                              Не се сърдим де, когато и при нас е ол тайм хай.

                              Може и още бая вътък да има за добър финален мелтъп, особено като гледа човек какво рекордно неверие,скептицизъм и късаци има...

                              fund managers are the most bearish they’ve been since the financial crisis in 2008.
                              https://www.barrons.com/articles/wor...of2&yptr=yahoo

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                                Има още път на горе
                                Ibex поне още 1000 пункта
                                ти на 1ч. ли гледаш графиката ? я си я пусни пак на седмична че на месечна майка плаче .... не искам да те разочаровам, но американците правят нови върхове а останалите като IBX35 са доста далече от там ...мнооого мнооого далече .... са не гледам на кафе, но по скоро с нови дъна може и да стане при шпаньолците ....
                                Last edited by michaelis12; 03.07.2019, 22:46.

                                Коментар

                                Working...
                                X