IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

    много странно, че тези го разрешават шорт на тройни ЕТФи тва никъде не съм го видял, но е CFD сиреч ти срещу брокера с негови пари, т.е. ако стане нещо рязко с газта ше занитат кат гнида на стената нали ти е ясно тва нещо ? .... Тоя брокер имаше само английски и руски, кой ги регулира тия, да не са на некой сървър у некоя маза в Масква ? че ше ревеш кат оня олигофрен Матеев дет прай фасони за 3 хилки и само по една тръба мое им врътне аз друго не виждам кво мое напрай ....
    За мене тва е рискантно нит брокера брокер и некви неща разрешава дет не би требало, но с малки кинти ей така за чикалък стаа, ама нещо по-сериозно не бих сложил на твое место да нема няц ...
    Ами измислен е да

    RoboForex Ltd is a member of RoboMarkets/RoboForex group (website – rbfx.com), together with RoboMarkets Ltd (CySEC license No. 191/13) and RoboMarkets LLC (Certificate No. 15 dated 08.04.2019, issued by the National Bank of the Republic of Belarus). Но и да ги загубя тия стинки няма да рева за тях поради каквато и да е причина . Вкарвал съм и съм теглил пари не съм имал проблем до момента. Матеев реве за пари дет не са негови а от бонуси. Изобщо не си губя времето с бонуси . Бях вкарал към 250евро тази сума ми е за около година бях шортил dgaz като беше 103 долара и една година го чаках да падне на 80 90 за да затворя .
    http://www.proflashgame.com

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vankata89 Разгледай мнение

      Точно понеже тия болуци клонят към 0 е далавера да ги шортнеш. Е има малък риск да направят спайк няколко пъти за Tvix беше 15 на симулация по - времето на кризата 2008 тогава този боклук не го е имало. Та като шортиш е хубаво да имаш по 5 10 пъти повече пари от това което шортиш или да можеп бързо да ги вкараш за да няма маржин кол ама безлатен обяд както се казва няма. Все още незнам тия защо не начисливят overnight fee за шорт позиция твърде хубаво е за да е истина но за момента е така дали ще е така за в бъдеще никой не се знае.
      много странно, че тези го разрешават шорт на тройни ЕТФи тва никъде не съм го видял, но е CFD сиреч ти срещу брокера с негови пари, т.е. ако стане нещо рязко с газта ше занитат кат гнида на стената нали ти е ясно тва нещо ? .... Тоя брокер имаше само английски и руски, кой ги регулира тия, да не са на некой сървър у некоя маза в Масква ? че ше ревеш кат оня олигофрен Матеев дет прай фасони за 3 хилки и само по една тръба мое им врътне аз друго не виждам кво мое напрай ....
      За мене тва е рискантно нит брокера брокер и некви неща разрешава дет не би требало, но с малки кинти ей така за чикалък стаа, ама нещо по-сериозно не бих сложил на твое место да нема няц ...
      Last edited by michaelis12; 04.10.2019, 20:57.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

        тва кво е 3х шорт или 3х лонг щот пише inverse? И чудно как ти дават да ги шортиш тия, защото те всички такива клонят към 0, т.е. дългосрочно мое си държиш къси без проблематика и си винаги на печалба, странно .... И ако това е шорт ти шортиш шорта така ли ? ебаси алхимията ....
        Точно понеже тия болуци клонят към 0 е далавера да ги шортнеш. Е има малък риск да направят спайк няколко пъти за Tvix беше 15 на симулация по - времето на кризата 2008 тогава този боклук не го е имало. Та като шортиш е хубаво да имаш по 5 10 пъти повече пари от това което шортиш или да можеп бързо да ги вкараш за да няма маржин кол ама безлатен обяд както се казва няма. Все още незнам тия защо не начисливят overnight fee за шорт позиция твърде хубаво е за да е истина но за момента е така дали ще е така за в бъдеще никой не се знае.
        http://www.proflashgame.com

        Коментар


        • Да това следи цената на газа наобратно -3x. Тоест когато ценатаана газта се дига това пада 3 пъти. Когато цената на газта пада това се дига 3 пъти. Писъл съм няколко пъти за този брокер roboforex.com. Ако някой го интересува това е страницата https://stock.roboforex.com/ имат демо 1:1 с реалното. За да не ви цакат за дълги и short позиции избирате levarage 1:1 задължително. Интересно е че видях как една моя позиция на слабо ликвидна компания за покупка на 101 акции мина през реалния пазар нищо че пише CFD. В същатат секунда за същата акция при един бахамски брокер видях как минават 101 акции и това беше единствената сделка тоест имат връзка с реалния пазар. Ето как върви акаунта ми https://ibb.co/nMSLdkV
          http://www.proflashgame.com

          Коментар


          • Сега в 15:30 ще стане интересно...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vankata89 Разгледай мнение
              Много са си готини levarage etf-фите особено за short . Пуснал съм две акции short на DGAZ https://i.ibb.co/KF8WPYN/1.jpg другия любим etf за short ми е TVIX. С брокера който ползвм не плащам overnight fees тоест плащам само комисионна и тва е като влизам и излизам от позиция.
              тва кво е 3х шорт или 3х лонг щот пише inverse? И чудно как ти дават да ги шортиш тия, защото те всички такива клонят към 0, т.е. дългосрочно мое си държиш къси без проблематика и си винаги на печалба, странно .... И ако това е шорт ти шортиш шорта така ли ? ебаси алхимията ....

              Коментар


              • Много са си готини levarage etf-фите особено за short . Пуснал съм две акции short на DGAZ https://i.ibb.co/KF8WPYN/1.jpg другия любим etf за short ми е TVIX. С брокера който ползвм не плащам overnight fees тоест плащам само комисионна и тва е като влизам и излизам от позиция.
                http://www.proflashgame.com

                Коментар


                • Като че ли пазара намери подкрепа и формира дъно, отново се въздържам от заемане на позиции.
                  Last edited by Todor Sabev; 05.10.2019, 20:47.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                    Дълъг в SWN от 1.88 и в AR от 2.82.
                    Краткосрочна инвестиция
                    че дългосрочно ми се струва да е спекулация
                    Затворени на 1.85 и 2.79.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                      Да, внимавам за контанго. Когато се появи контанго означава, че утре ще е по добре от днес. Тогава започвам да се интересувам от съответните бизнеси, който зависят от тази цена. В същото време при опциите те боли, защото продаваш изтичащата за да си купиш следващата по-скъпо. При бакуордейшън следващата ти опция е по-евтина от тази, която изтича и в този момент ти завиждам....но някак си, ...да купуваш нещо, за което има ясен консенсус, че е в тренд надолу.? Общо взето са полезен инструмент за хеджиране на тези в реалната икономика. Схванал ли съм нещо или още не?
                      нищо не ме боли за опциите аз не съм long call, а short put ....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                        с ЦДФките не е така даже ич, ама там играеш срещу брокера и може да ти го тури, а с опциите или фючърсите имаш Rollover какъв е проблема ?! Само трябва да внимаваш кое е с contango и кое с backwardation, аз па с голите пут опции на газта съм доволен, пускам с малко да не ме занитат, кат падне жас rollover и взимам повече премия до следващия път. Сигурна раота, че с тия акции поотделно ядох дървесината при жълтите буболечки. От тройните ЕТФ фондове обаче стойте далече, не знам Алчния ко напрай с газта там дано е излязъл овреме че тва как е троен ЕТФ пада 5х по-бърже ....
                        Да, внимавам за контанго. Когато се появи контанго означава, че утре ще е по добре от днес. Тогава започвам да се интересувам от съответните бизнеси, който зависят от тази цена. В същото време при опциите те боли, защото продаваш изтичащата за да си купиш следващата по-скъпо. При бакуордейшън следващата ти опция е по-евтина от тази, която изтича и в този момент ти завиждам....но някак си, ...да купуваш нещо, за което има ясен консенсус, че е в тренд надолу.? Общо взето са полезен инструмент за хеджиране на тези в реалната икономика. Схванал ли съм нещо или още не?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                          Проти, нещо друго ми хрумна. Доскоро се чудих защо ти и Монти...и други хора търгувате банки.
                          След като не виждам нищо обещаващо при банките. Аз дори не ги виждам, като икономически субекти в бъдещето. Според мен там нямаме нужда от тях, а следователно и тях ги няма. И след като изстрадах толкова много с моя газов интерес, промъква се някакво логично обяснение и за това.
                          Може би защото само от това разбираме. Вероятно не е в рамките на човешките възможности една-единствена глава да следи и разбира целия пазар по отрасли, в детайли.
                          И веднъж избереш ли - няма връщане. Можеш да избираш само кога да влезеш и кога да излезеш.
                          Въобще много съм притеснен за нашата (поотделно) конкуретноспособност. А законите на икономиката вероятно важат и за нас.
                          Ами за мен си почти прав , Следя немските и френски и испански банки плюс няколко компании от ДАХ като Байер ,Вирекард ,Фолсваген ,РВЕ и др.
                          Като участваш с дадена акция почваш да я чувстваш докъде е върха ,докъде е дъното...
                          А в спада не участваш като продавач а като купувач...защото вече си продал на дадена кота като се е качвала и я забравяш....до следното падане.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                            С другото съгласен, ама с подчертаното бих добавил един нюанс така да се каже - с 10-15 до макс 20 картона до голяма степен се диверсифицираш и следваш индексо, така че залога изглежда всъщност в пъти по добре отколкото само 6 от 49.
                            Не знам кой индекс имаш в предвид, но ако е този, който си мисля....
                            Можеш да го следваш с цел печалба само по два начина - с дълга или къса позиция?

                            Освен това стигаме до въпроса? В състояние ли си да познаваш 20 компании с ниска корелация помежду си?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                              Много просто. Защото изтичат в определен срок. А с тях изтичат в канала и надеждите.
                              Когато заложиш на акции, все едно залагаш на 6 от 49 до края на живота си, демек пак с опции, но с приемлив срок до падежа. И с една и съща първоначална сума участваш в един бюлюк тегления на тиража. (да чукна на дърво)
                              Майкъле що питаш очевидни неща?
                              с ЦДФките не е така даже ич, ама там играеш срещу брокера и може да ти го тури, а с опциите или фючърсите имаш Rollover какъв е проблема ?! Само трябва да внимаваш кое е с contango и кое с backwardation, аз па с голите пут опции на газта съм доволен, пускам с малко да не ме занитат, кат падне жас rollover и взимам повече премия до следващия път. Сигурна раота, че с тия акции поотделно ядох дървесината при жълтите буболечки. От тройните ЕТФ фондове обаче стойте далече, не знам Алчния ко напрай с газта там дано е излязъл овреме че тва как е троен ЕТФ пада 5х по-бърже ....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                                Много просто. Защото изтичат в определен срок. А с тях изтичат в канала и надеждите.
                                Когато заложиш на акции, все едно залагаш на 6 от 49 до края на живота си, демек пак с опции, но с приемлив срок до падежа. И с една и съща първоначална сума участваш в един бюлюк тегления на тиража. (да чукна на дърво)
                                Майкъле що питаш очевидни неща?
                                С другото съгласен, ама с подчертаното бих добавил един нюанс така да се каже - с 10-15 до макс 20 картона до голяма степен се диверсифицираш и следваш индексо, така че залога изглежда всъщност в пъти по добре отколкото само 6 от 49.

                                Коментар

                                Working...
                                X