IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
    До сега им беше лесно. Създаваха криза след криза с надеждата да извлекат полза от слабостта на другият. Сега ще им се наложи да разрешават кризи. Тръмп, Путин, Джонсън и Ердоган само са създавали такива. Не знаем дали имат капацитет да ги решават.
    Сега ще гледат да задълбочават кризите с цел по-пълно овладяване на властта. За решаване и дума не може да става. Това са крайно цинични, безпринципни и безкрупулни хора, които гледат само личния си интерес.

    Коментар


    • Wrong medicine for a supply shock

      There is also the longstanding question of how effective monetary stimulus, and even some forms of fiscal stimulus, can be in the face of what is likely to be a “supply shock” — the type of economic hit caused by the absence of goods and services as the virus forces factory shutdowns and curtails transportation and travel. Monetary and fiscal stimulus is typically aimed at mitigating demand shocks, which are sharp cutbacks in spending by households, businesses or governments.

      Gold + 3.6%
      TIP + 1.4%

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

        А аз смятам че Макрон и ЕНП начело сМеркел са виновни за всичко......Единия който иска да прекара своя народ а другата стои до като ползва памперси...
        И тръмп и Путин и Борис и Ердоган и Салвини и Дън се борят за интереса на своята държава а не са проводник на глобализацията и транскомпаниите станали държава в държавата....
        До сега им беше лесно. Създаваха криза след криза с надеждата да извлекат полза от слабостта на другият. Сега ще им се наложи да разрешават кризи. Тръмп, Путин, Джонсън и Ердоган само са създавали такива. Не знаем дали имат капацитет да ги решават.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
          Интересни разсъждения срещнах за връзката между потреблението на петрол и коронавируса. Тезата на пръв поглед е перверзна, но все пак:
          Ефектът от короновируса ще предизвика силно повишение на потреблението на петрол.
          Причината е , че повечето хора ще избягват самолетния и въобще публичния транспорт и ще използват за пътувания личните си автомобили.
          А това е много по - енергоемко и гълта разбира се повече петрол.
          Това точно се е случило в Китай при епидемията от 2003-та година.
          Или ще почнат да си висят вкъщи, защото ги е страх да не се заразят. Бих купувал акции на компании произвеждащи консервени кутии.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
            Според мен лихвите не променят нищо. Проблемът не е ликвиден за да се бори с ликвидни средства. Въобразявам си, че този път възможностите пред Централните банки са доста по-ограничени. Сега топката е в полето на политиците, но че компетентността на водещите политици в държави като САЩ, Великобритания, Китай, Русия, Турция, Италия е на най-ниското си ниво от десетилетия. Просто тези лидери нямат капацитет да се справят със сериозен проблем. Та аз съм песимист. Въобразявам си че върховете на индексите за годината бяха през февруари. Горното не е препоръка за покупко-проджба на ценни книжа. Лаф да става.
            А аз смятам че Макрон и ЕНП начело сМеркел са виновни за всичко......Единия който иска да прекара своя народ а другата стои до като ползва памперси...
            И тръмп и Путин и Борис и Ердоган и Салвини и Дън се борят за интереса на своята държава а не са проводник на глобализацията и транскомпаниите станали държава в държавата....

            Коментар


            • Според мен лихвите не променят нищо. Проблемът не е ликвиден за да се бори с ликвидни средства. Въобразявам си, че този път възможностите пред Централните банки са доста по-ограничени. Сега топката е в полето на политиците, но че компетентността на водещите политици в държави като САЩ, Великобритания, Китай, Русия, Турция, Италия е на най-ниското си ниво от десетилетия. Просто тези лидери нямат капацитет да се справят със сериозен проблем. Та аз съм песимист. Въобразявам си че върховете на индексите за годината бяха през февруари. Горното не е препоръка за покупко-проджба на ценни книжа. Лаф да става.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                Колега, окъоравях докато търся бутона "правилно" на платформата си.
                Отиди на очен лекар, щом имаш проблем с очите. Имам чувството, че пазарите така ще ошамарят БГ спекулант експертите та чак свят ще им се завие. Ама те си го заслужават.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                  Много правилно се ориентираш. Там има много хляб ако го отиграеш правилно. Доста повече от избушеняците на Насдак.
                  Колега, окъоравях докато търся бутона "правилно" на платформата си.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                    Интересни разсъждения срещнах за връзката между потреблението на петрол и коронавируса. Тезата на пръв поглед е перверзна, но все пак:
                    Ефектът от короновируса ще предизвика силно повишение на потреблението на петрол.
                    Причината е , че повечето хора ще избягват самолетния и въобще публичния транспорт и ще използват за пътувания личните си автомобили.
                    А това е много по - енергоемко и гълта разбира се повече петрол.
                    Това точно се е случило в Китай при епидемията от 2003-та година.
                    Много правилно се ориентираш. Там има много хляб ако го отиграеш правилно. Доста повече от избушеняците на Насдак.

                    Коментар


                    • Интересни разсъждения срещнах за връзката между потреблението на петрол и коронавируса. Тезата на пръв поглед е перверзна, но все пак:
                      Ефектът от короновируса ще предизвика силно повишение на потреблението на петрол.
                      Причината е , че повечето хора ще избягват самолетния и въобще публичния транспорт и ще използват за пътувания личните си автомобили.
                      А това е много по - енергоемко и гълта разбира се повече петрол.
                      Това точно се е случило в Китай при епидемията от 2003-та година.

                      Коментар




                      • СТРАННА РАБОТА къде изчезнаха Равновесие и Ексман1 от темата за короната. То само май Матеев остана да брани фронта , обаче той ако не брани тоя фронт ще брани друг.

                        А Навънка едно хубаво слънце напича, докато си пия биричката под полъха на отиващатата си зима.

                        НАЗДРАВЕ И ЧЕСТИТ ПРАЗНИК.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от sirFaith Разгледай мнение
                          И на мен много ми е странно това движение вчера + 5% ... Вярно че миналата седмица пак прекалиха с тия -10% ..., но вируса си циркулира ли циркулира ... те и досега печатаха пари кат луди , сега не знам кво ще е .... явно попарата ще я сърбаме всички ....
                          Мисля си, че няма да се върне пак на 30к. Ще направи някакъв ход нагоре и после пак ще продължи надолу, да си довърши напълно корекцията. От 11 години расте, не може да е вечно

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            М-хъм... това изобщо не го очаквах. Дау +5% и днес се очаква още +1%

                            За Майкрософт да не говорим...
                            Еми нали говорихме за W...какви изненади. 2008 е имало няколко ралита с двуцифрени %.

                            Mишо ти като фен на democRATS да те питам - кога им е тоя суперВторника и кога щеше да се определи окончателно кандидатурата им ?
                            Лятото вируса вече ще е забравен и пазара ще се фокусира в/у това.
                            Да си правим сметките накъде евентуално ще поеме.
                            Аз поне мисля че ако е БС - знаеш..., ако е заспалия Джо - може да има нови атн и преди изборите дори.

                            Коментар


                            • И на мен много ми е странно това движение вчера + 5% ... Вярно че миналата седмица пак прекалиха с тия -10% ..., но вируса си циркулира ли циркулира ... те и досега печатаха пари кат луди , сега не знам кво ще е .... явно попарата ще я сърбаме всички ....

                              Коментар


                              • М-хъм... това изобщо не го очаквах. Дау +5% и днес се очаква още +1%

                                За Майкрософт да не говорим...

                                Коментар

                                Working...
                                X