IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Съмнява ме саудитците да мислят така.


    Това в анонимен инвестиционен форум се доказва лесно.
    В случая саудитците и руснаците решаваха проблем, който е проблем и за трета страна, която не участва в преговорите.
    Не знам за случай, когато решението не е било за сметка на Третия, особено, когато той е най-неконкурентен.
    Разбира се можеше да стане и на предната среща или пък на следващата.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
      Като, че ли се активира газовата ми теза от миналата година:
      1.На руснаците и саудитците им писна от американските шисти ( след като на американските петролни шисти им поизтекоха хеджовете през последните две години)
      2. По евтин петрол е равно на по-малко американски петрол е равно на по-малко асоциирана с него безплатна газ е равно на по-скъпа американска газ)

      Общо взето тамън подписахме газов договор, който ще зависи по-малко от цената на петрола и повече от газа ...и палачинката излетя )
      Путин сякаш нарочно издебна кога да удари по петродолара. Хода на саудитите бе предвидим.
      Остава да чоплим пуканките и да видим дали тая ва банк игра си заслужава.
      +1 за Европа засега..

      Коментар


      • VTR x 46$ Няма всички по старческите домове да измрът я....
        Малкия си има позиция тук на средна 50.5, време беше и тати да открие такава

        Коментар


        • Съмнява ме саудитците да мислят така.

          Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
          Като, че ли се активира газовата ми теза от миналата година:
          1.На руснаците и саудитците им писна от американските шисти ( след като на американските петролни шисти им поизтекоха хеджовете през последните две години)
          2. По евтин петрол е равно на по-малко американски петрол е равно на по-малко асоциирана с него безплатна газ е равно на по-скъпа американска газ)

          Общо взето тамън подписахме газов договор, който ще зависи по-малко от цената на петрола и повече от газа ...и палачинката излетя )

          Коментар


          • Като, че ли се активира газовата ми теза от миналата година:
            1.На руснаците и саудитците им писна от американските шисти ( след като на американските петролни шисти им поизтекоха хеджовете през последните две години)
            2. По евтин петрол е равно на по-малко американски петрол е равно на по-малко асоциирана с него безплатна газ е равно на по-скъпа американска газ)

            Общо взето тамън подписахме газов договор, който ще зависи по-малко от цената на петрола и повече от газа ...и палачинката излетя )

            Коментар


            • Каквото - такова.

              Продал съм малко в петък, ей така, за зор заман. Адидас ми беше хипер раздута позиция в портфейла така или иначе. А продадох на изключително сосна печалба от около 4х въпреки спада. Та сега ако й намаля малко теглото не е лошо.

              2019 не бях във форума, но порзапродадох някои неща, включително CMG на 801. После отиде още по-нагоре ама здраве да е.

              ***

              За пазара - не съм сигурен, че сега е дъното. Ще видим. Но има много ликвидност, която дебне да купи разпродадените акции. Всеки който има облигации може да кешира солидна печалба и вземе акции. Така че най-вероятно ще има V-shaped възстановяване. И няма да е лесно да се хване дъното.

              Обаче... какво правим като дойде избухването на короната в САЩ? Там нещата изглеждат изтървани също. И ако Путин и шейховете не се кротнат целия джънк бонд пазар отива в киреча. Шистовци ще пострадат, индустриалните, които прават сонди, помпи и т.н. за петро индустрията - и те. Има достатъчно причини да се мисли и за още спад.

              Но е много трудно да се каже.

              Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

              Баш сега да се продава според мен не много удачно близо сме до дъното пазара е свръх разпродаден. Американския пазар е доста по динамичен от европейския и вероятно ще върне рязко близо до върхът към есента отделно за сега нямаме големи огнища в Щатите а и американската икономика е в прилично състояние .
              В Европа мечия пазар вече е стартирал за съжаление.

              Тук имаше един приказки за SPX500 40 000 тогава трябваше да се кешира неква част.
              Last edited by Money; 09.03.2020, 14:56.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                Не знам дали не сгреших, че продадох малко. Ама не вярвам. Сега отгоре на вируса идва и ценовата война при петрола... трябва да има още надолу
                Баш сега да се продава според мен не много удачно близо сме до дъното пазара е свръх разпродаден. Американския пазар е доста по динамичен от европейския и вероятно ще върне рязко близо до върхът към есента отделно за сега нямаме големи огнища в Щатите а и американската икономика е в прилично състояние .
                В Европа мечия пазар вече е стартирал за съжаление.

                Тук имаше един приказки за SPX500 - 4 хиляди, тогава трябваше да се кешира неква част.

                И къв съвет дават сега ,,Икономист,, по случая че ми е любопитно.
                Last edited by Todor Sabev; 09.03.2020, 16:05.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от stabwound Разгледай мнение
                  Все още вървят шегички с болестта. Неподготвените и необучените ще реват.
                  Само да не става така, че вече е без значение, колко е индекса...
                  Да- Безбожно си прав.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                    Че света ще свършва, пак....

                    Днес ще пълним ли с тебе или ще чакаме 20% да удари....пък и да се попанират повечко бумърите
                    Не знам дали не сгреших, че продадох малко. Ама не вярвам. Сега отгоре на вируса идва и ценовата война при петрола... трябва да има още надолу

                    Коментар


                    • Кратко резюме на финансовите пазари .....................................







                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                        Не е. За пазарите особено нехубава е неизвестността какво следва от всичко това.
                        Че света ще свършва, пак....

                        Днес ще пълним ли с тебе или ще чакаме 20% да удари....пък и да се попанират повечко бумърите

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                          Щом се появи Кърков значи е време за дълги
                          Ааааа Лобос. Нали пусна дълги още ли ги държиш или ги затвори на 50 процента корекцията и пусна къси от там. Едва ли си пуснал къси особено на петрола след като каръков е тук. Хяхяхяххяхяххяхх

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от stabwound Разгледай мнение
                            Все още вървят шегички с болестта. Неподготвените и необучените ще реват.
                            Само да не става така, че вече е без значение, колко е индекса...
                            Ти кой си от панираните в онази тема , защото този ник ти е за Политика . Нали ?

                            Коментар


                            • Все още вървят шегички с болестта. Неподготвените и необучените ще реват.
                              Само да не става така, че вече е без значение, колко е индекса...
                              М.... . ш..... ..й.о!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                                Е сега вече американците си оправиха дефицита с Китай, няма нужда от търговски войни и дпълнителни такси на вноса на стоки. Проблема вече е при тях, тъй като всички доставки са нарушени и не могат и те да произвеждат. Проблемите с доставките и логистиката се усещат вече и в България, защото някои от нашите производители зависят от Китай. Има вече и първи завод с освободени за две седмици работници и спиране на производството, заради забавени доставки от Китай. Не е хубаво това.
                                Не е. За пазарите особено нехубава е неизвестността какво следва от всичко това.

                                Коментар

                                Working...
                                X