IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Какво ще кажете за Signet Jewelers Limited ...
    https://finance.yahoo.com/chart/SIG#...oxfX1dfQ%3D%3D
    реагира сериозно на пазарните нагласи - и в двете посоки ...ако имат кеш да издържат няколко месеца може да се утроят до края на годината. Доста рискови при тая ситуация когато всичко пуска кепенците...От друга страна, успешно разширяват своите онлайн продажби ...Преживели са няколко големи кризи , може и сега да оцелеят...
    Вероятно ще обявят отчайващи резултати на 27.03 и ще отрежат дивидента ...и тогава смятам да взема малко.
    Не мога до си купя диаманти (нито пък искам) , но тия бижутери ми се виждат пребити отвсякъде.
    Last edited by Protokol; 21.03.2020, 12:53.
    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
      Тук ако видим Филип Морис на 35$, ще "натоваря" яко...
      Почти дабъл да се сецне оттук насетне не е много за вярване май...
      А и не виждам особена логика да се товари яко нещо в сектор под тежка регулация и с ниска бета. Освен като част от по голям портфейл...и при мен има малко МО и вече съм 20% под вода.

      Заглеждам се и по смол капс и ск валю етф-те, още 10-15% и може се почне пълнене, ще са се сгънали > двойно както 2008-9.

      Коментар


      • Тук ако видим Филип Морис на 35$, ще "натоваря" яко...

        Коментар


        • Нещо се говори за въвеждане на национална карантина в US. Ако е до края на уикенда не знам дали и пазарите няма да затворят.

          Коментар


          • И 2 интересни сравнения взети от portfolio visualizer - инвестиция в сп500 спрямо златната пеперуда. За 20 год и 13г досега с Февр.вкл, след Март ще са още по зле цифричките за феновете на сп500 само.
            Portfolio Initial Balance Final Balance CAGR Stdev Best Year Worst Year Max. Drawdown Sharpe Ratio Sortino Ratio US Mkt Correlation
            Portfolio 1 = GB $10,000 $37,974 6.90% 6.84% 20.80% -8.25% -15.73% 0.77 1.22 0.72
            Vanguard 500 Index Investor $10,000 $31,216 5.86% 14.57% 32.18% -37.02% -50.97% 0.35 0.49 0.99
            Portfolio Initial Balance Final Balance CAGR Stdev Best Year Worst Year Max. Drawdown Sharpe Ratio Sortino Ratio US Mkt Correlation
            Portfolio 1 = GB $10,000 $26,215 7.70% 7.23% 20.80% -8.25% -15.73% 0.94 1.54 0.69
            Vanguard 500 Index Investor $10,000 $27,213 8.01% 14.79% 32.18% -37.02% -50.97% 0.54 0.76 1.00

            Коментар


            • Ето мерките на FED за стимулиране: https://www.marketwatch.com/story/heres-a-breakdown-of-the-feds-rescue-programs-to-keep-credit-flowing-during-the-pandemic-2020-03-20

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                Тоест инвестиционната ти теза е че ще върнат до предишния връх или ще го подминат и след изборите в САЩ ще го пуснат. На каква база стъпваш за такава прогноза?
                Ще изложа тезата си тея дни сега пиша от телефон.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  Мислех днес че ще счупи подкрепата от коледа 18та, ма не би, отскочи си.
                  E, 2 дена по късно вече е факт

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                    Заредил съм още за размазване.
                    А мега шорта. на балоняка ще е близо до върхът или малко над него към края на годината.
                    Тоест инвестиционната ти теза е че ще върнат до предишния връх или ще го подминат и след изборите в САЩ ще го пуснат. На каква база стъпваш за такава прогноза?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                      Размазали стопа.
                      Този балоняк е за мегашорт.
                      Заредил съм още за размазване.
                      А мега шорта. на балоняка ще е близо до върхът или малко над него към края на годината.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                        Long NDX, stop 7250
                        Размазали стопа.
                        Този балоняк е за мегашорт.

                        Коментар


                        • Long NDX, stop 7250

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Олиото нагоре днес...да не би ДТ да е звъннал на МБС да му набие канчето че ще му фалира шистоваците...
                            Знам си му кътните зъбки аз...


                            Oil prices recovered further on Friday, following steep gains in the previous session after U.S. President Donald Trump hinted he may intervene in the price war between Saudi Arabia and Russia at an “appropriate time”.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                              Някъде мярнах коментар, който ми се струва важен, да се сподели с инвеститорската общнст., четяща български език. Всички FII в щатите(Foreign institutional investors) заемат дълги позиции /каквото и да значи FII/. Не знам този човек откъде има информация какво правят чужди инвеститори, но ми се стори по-различно от бля-бля по форумите.
                              В момента могат да се пускат какви ли не слухове. Според мен е партенка. Нещата не отиват на добре щом почнаха с такива глупости кой кво купувал

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                                Някъде мярнах коментар, който ми се струва важен, да се сподели с инвеститорската общнст., четяща български език. Всички FII в щатите(Foreign institutional investors) заемат дълги позиции /каквото и да значи FII/. Не знам този човек откъде има информация какво правят чужди инвеститори, но ми се стори по-различно от бля-бля по форумите.
                                Не знам дали е така, ама като гледам пъстрата цветна пазарна мозайка определено ми се струва че се разпродават ниските бети, т.е. основно дефанзивните) и се купуват високите.

                                PS
                                This is the largest 8-day rally in the DXY Dollar Index... ever! Greater even than when Soros broke The Bank of England in Sept 1992...
                                Last edited by pipbel; 19.03.2020, 23:35.

                                Коментар

                                Working...
                                X