IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от volatilnia Разгледай мнение
    -695.2pts(-3.65%)
    Къде го гледаш
    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

      аз лично държа по равно между TLT, QQQ и около 10% в злато. Каквито и симулации да съм правил по-добро от това няма.
      Бъдещето разбира се не гарантира да е като миналото.
      Точно така, задното стъкло по никакъв начин не гарантира на какво ще се натъкнеш занапред.
      TLT оттук насетне ( да не говорим за след вируса) накъде ще расте освен на червено ? Ами QQQ,то и след тия спадове 3 от осн.му компноненти са си още >1Т кап, другите близо..
      И аз имам сега от тях, ами ми се струва по подходящо де се допълват смолкапс тепърва, там спадовете са по брутални, съответно и после профитите при бичи пазар биха били по добри.
      10% злато е малко за мен ( имам голяма експозиция към $), повече предпочитам 15-20% интервал, сега съм по средата му.

      Коментар


      • -695.2pts(-3.65%)
        Last edited by volatilnia; 22.03.2020, 01:12.

        Коментар


        • -536.5pts(-2.82%)

          мда . възможно е да дръпнат шалтера . така ще размътят водата и на скъсилите и на дългите

          Коментар


          • Първоначално изпратено от volatilnia Разгледай мнение
            на премаркета дау жо върви много добре . хи хи

            -478.3pts(-2.51%)
            Притеснява ме, че по някое време ще издърпат шалтера. Иначе кацата е бездънна.

            Коментар


            • на премаркета дау жо върви много добре . хи хи

              -478.3pts(-2.51%)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Edmont Dantes Разгледай мнение

                Шортиш на дъно.

                Пазара. е като шанпанско което подрусваме а тапата е короно вируса. В момента, когато се разбере че епидемията затихне пазарите ще се изстрелят рязко. Светът е удавен от ливидност и вероятно Ценралните Банки ще отхлабят паричната политика още покрай създалата се ситуация. В момета е пикът на истерията. Вируса е сезонен и неустойчив. Ситуацията в Китай показва че може да се овладее, С нарасване на дължината на деня слънчевата радиация ще пребие вируса и степента на предаване рязко ще намалее.Тук пада големо чудене що вируса нещо не се разпространява в Индия Може да се забележи там където имаме силна слънчева активност огнищета не се разрастават рязко освен, ако не имало някакво голямо струпване на много хора като в затворено пространство като при сектат в Южна Корея или Кораба в Япония.

                Таргет за златото 1300-1400 август месец.

                ПП. Рубини е ултра мечи насроен а както знаем той е обратен индикатор, както и много от пишещите във форума доскоро бици сега вещаят апокалипсис или най малкото се ослушват.


                Заради новата регистрация съобщенията ми илизат на другия ден или въоще не излизат, затова ще ги добавям тук с червено може и да има дублиране.

                Еврото пощракля. Доларовия индекс пада . Вероятна скорошна намеса на ФЕД ще по скоро психологически. При златото вероятно вече е отразено, но може да има и oще път на горе.

                Изглежда и акциите са намерили дъно 17.35 часа 27. 02. 2020 без да пробият ,,свещеното,, 25734 при фючарсите на Дау.. Бяха добавени нови дълги с близки стопове.

                Моля модерацията да не трие и банва.


                TS
                Как е шампанското горчи ли?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                  И 2 интересни сравнения взети от portfolio visualizer - инвестиция в сп500 спрямо златната пеперуда. За 20 год и 13г досега с Февр.вкл, след Март ще са още по зле цифричките за феновете на сп500 само.
                  аз лично държа по равно между TLT, QQQ и около 10% в злато. Каквито и симулации да съм правил по-добро от това няма.
                  Бъдещето разбира се не гарантира да е като миналото.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                    Почти дабъл да се сецне оттук насетне не е много за вярване май...
                    А и не виждам особена логика да се товари яко нещо в сектор под тежка регулация и с ниска бета. Освен като част от по голям портфейл...и при мен има малко МО и вече съм 20% под вода.

                    Заглеждам се и по смол капс и ск валю етф-те, още 10-15% и може се почне пълнене, ще са се сгънали > двойно както 2008-9.
                    Индексите падат с 8-10% на ден, и то преди коронавируса да я навлязъл с пълната си мощ в САЩ. Когато и рецесията се официализира, не мисля че е невъзможно да видим подобна цена в обозримо бъдеще. Може и да не се случи разбира се, но не е и невъзможно. Разбира се че става въпрос за диверсифициран портфейл. След Бритиш Американ и Империал табако, само Филип Морис ми липса за да 'затворя кръга" от най-големите тютюневи компании.

                    Коментар


                    • Какво ще кажете за Signet Jewelers Limited ...
                      https://finance.yahoo.com/chart/SIG#...oxfX1dfQ%3D%3D
                      реагира сериозно на пазарните нагласи - и в двете посоки ...ако имат кеш да издържат няколко месеца може да се утроят до края на годината. Доста рискови при тая ситуация когато всичко пуска кепенците...От друга страна, успешно разширяват своите онлайн продажби ...Преживели са няколко големи кризи , може и сега да оцелеят...
                      Вероятно ще обявят отчайващи резултати на 27.03 и ще отрежат дивидента ...и тогава смятам да взема малко.
                      Не мога до си купя диаманти (нито пък искам) , но тия бижутери ми се виждат пребити отвсякъде.
                      Last edited by Protokol; 21.03.2020, 12:53.
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                        Тук ако видим Филип Морис на 35$, ще "натоваря" яко...
                        Почти дабъл да се сецне оттук насетне не е много за вярване май...
                        А и не виждам особена логика да се товари яко нещо в сектор под тежка регулация и с ниска бета. Освен като част от по голям портфейл...и при мен има малко МО и вече съм 20% под вода.

                        Заглеждам се и по смол капс и ск валю етф-те, още 10-15% и може се почне пълнене, ще са се сгънали > двойно както 2008-9.

                        Коментар


                        • Тук ако видим Филип Морис на 35$, ще "натоваря" яко...

                          Коментар


                          • Нещо се говори за въвеждане на национална карантина в US. Ако е до края на уикенда не знам дали и пазарите няма да затворят.

                            Коментар


                            • И 2 интересни сравнения взети от portfolio visualizer - инвестиция в сп500 спрямо златната пеперуда. За 20 год и 13г досега с Февр.вкл, след Март ще са още по зле цифричките за феновете на сп500 само.
                              Portfolio Initial Balance Final Balance CAGR Stdev Best Year Worst Year Max. Drawdown Sharpe Ratio Sortino Ratio US Mkt Correlation
                              Portfolio 1 = GB $10,000 $37,974 6.90% 6.84% 20.80% -8.25% -15.73% 0.77 1.22 0.72
                              Vanguard 500 Index Investor $10,000 $31,216 5.86% 14.57% 32.18% -37.02% -50.97% 0.35 0.49 0.99
                              Portfolio Initial Balance Final Balance CAGR Stdev Best Year Worst Year Max. Drawdown Sharpe Ratio Sortino Ratio US Mkt Correlation
                              Portfolio 1 = GB $10,000 $26,215 7.70% 7.23% 20.80% -8.25% -15.73% 0.94 1.54 0.69
                              Vanguard 500 Index Investor $10,000 $27,213 8.01% 14.79% 32.18% -37.02% -50.97% 0.54 0.76 1.00

                              Коментар


                              • Ето мерките на FED за стимулиране: https://www.marketwatch.com/story/heres-a-breakdown-of-the-feds-rescue-programs-to-keep-credit-flowing-during-the-pandemic-2020-03-20

                                Коментар

                                Working...
                                X