IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Сложих на монитора и CAT. Скъпичък ми е още, ама се надявам пазара пак поне до 90-100 да го натисне по някое време.

    Мисля че инфраструктурния план на ДТ ще мине, мяркал съм че и демократите го искат, вече въпрос на договорки там за да тръгне, ама вероятността да го бъде ми се струва добра.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Ти докато го написа това и то вече не е вярно. А след седмица в щатите ще има двойно повече отколкото в целия ЕС.

      Само вчера благодарение на олигофрена Трамп щатите са на +30 000 зарадени. Само почакай още малко и ще видиш, че в щатите ще измрат двойно повече отколкото в целия ЕС.

      Все пак като инвеститор трябва да гледаш и анализираш динамиката на един процес. Не бъди като "гениите" от темата за пандемията.
      Ха как да не е вярно бе пич...излагаш се.
      Сащ на 100к заразени 75, да не говорим че половината от тях са в щатите с най либерастко управление, случаЕност..?
      От 4те споменати от мен ЕС страни нито една не е с по малко, средното е над 155 на 100к

      Вътре в ЕС също е отчетлива тенденцията - Изт.Европа е 7-8 пъти по добре от гореспоменатите, пак ли е случайност ?

      Бъди сигурен че след тая криза Салвини ще се върне на бял кон....и не само там, това чака и Франция, Испания и най накрая (като най прости) и Германия.
      Чака ни една по добра Европа

      https://studylib.net/coronavirus

      Коментар


      • Ти докато го написа това и то вече не е вярно. А след седмица в щатите ще има двойно повече отколкото в целия ЕС.

        Само вчера благодарение на олигофрена Трамп щатите са на +30 000 заразени. Само почакай още малко и ще видиш, че в щатите ще измрат двойно повече отколкото в целия ЕС.

        Все пак като инвеститор трябва да гледаш и анализираш динамиката на един процес. Не бъди като "гениите" от темата за пандемията.

        Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        На криво либерале се Тръмп му пречи
        Да напомням ли че 1 седмица след локдауна в Ухан ДТ затвори полетите от Китай. Либерасткия ЕС кога... ?
        Грешката му бе че закъсня с Европа, зер съюзници - доста ковидзомбита са влезли оттам.

        Защо твоите любимци от Испания, Италия, Германия и Франция имат двойно повече заразени на глава от населението от щатите ?
        Ако Тръмп е за бой, то тия европейски либхайвани са си за бесене.
        Last edited by Money; 03.04.2020, 14:31.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

          Ще ми се да е така.
          Към момента съм ( с вкл. и бфб) около 47% в акции, 3 къси, 16 злато, 11 тлт и 23 кеш (вкл.3% типс)
          Надявам се да не падам повече от наполовина, макс 60% от пазара дори и в периодите когато хайваните заради ликвидност почнат да разпродават и жълтото и трежъритата.
          Това обаче важи и за нанагоре...
          По тая причина кратко/средносрочно повече съм склонен да стискам палци на мецаните поне още едно 15-20% да кихнат та да наместя на доста по изгодни нива кеша...гейм плана ми е докато се появят стадото бици и б.лебеди да съм не повече от 15-16% в дцк + кеш.
          Освен допълвания при акциите, смятам да ползвам и х2 лост при нива от над 33-35% спад на пазара.
          Звучи добра стратегия! Благодаря че споделяш!

          Колко очакваш СП500 ? 2200? 2000? По надолу трудно ще падне. Тоест на около 2200 ще вкараш х2 лост?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

            да така е някои може да занулят няма спор, ако оцелеят круизите като Карнивал имат голям потенциал заради демографията и бъдещето голямо търсене от пенсионери. Като цяло добре си позициониран щом и спадът ти е под 20%.

            Ще ми се да е така.
            Към момента съм ( с вкл. и бфб) около 47% в акции, 3 къси, 16 злато, 11 тлт и 23 кеш (вкл.3% типс)
            Надявам се да не падам повече от наполовина, макс 60% от пазара дори и в периодите когато хайваните заради ликвидност почнат да разпродават и жълтото и трежъритата.
            Това обаче важи и за нанагоре...
            По тая причина кратко/средносрочно повече съм склонен да стискам палци на мецаните поне още едно 15-20% да кихнат та да наместя на доста по изгодни нива кеша...гейм плана ми е докато се появят стадото бици и б.лебеди да съм не повече от 15-16% в дцк + кеш.
            Освен допълвания при акциите, смятам да ползвам и х2 лост при нива от над 33-35% спад на пазара.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

              Регистрирани в Панама, не могат да използват като помощ нито цент от милиардите подготвени от САЩ, както се измъкват Бойнг и авиолиниите, намериха финансиране сега на 11.5% някъде, като преди година на 1.5%, трябва да платят нови 4 или 5 кораба тази година. Добра компания беше, но ако не тръгнат круизите тази година, заминава на дъното. Като за няма 1% от портфейла, са супер, 5х потенциал при благоприятно развитие, добър коефициент награда/риск.
              https://qz.com/1830415/despite-coron...YPL&yptr=yahoo

              Kaто си на закотвен на кота нула - каквото и да е после ще е супер растеж. Въпроса е да се оцелее дотогава

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                кофти е целият сектор с евро банки. Банките бяха зле преди вирусът а след него е мега зле особено пък испанските банки. Предполагам че индексите ще паднат още поне да тестват дъната и евентуално тогава може да има някакви дъна при банките но си е много рисково.

                Не познавам банката но като гледам маркет капа около 20 милярда все още изглежда скъпичка

                Защо да е кофти комерцбанката е по 0,33 цента бройката. Какво и плащаш. Ама я издъних тая скрап. Плати ми каквото трябваше.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                  Извинявай ,че се намесвам в чата ...но чух за евро банки и да попитам - какво ще кажеш за BANCO BILBAO VIZCAYA ARGENTARIA
                  кофти е целият сектор с евро банки. Банките бяха зле преди вирусът а след него е мега зле особено пък испанските банки. Предполагам че индексите ще паднат още поне да тестват дъната и евентуално тогава може да има някакви дъна при банките но си е много рисково.

                  Не познавам банката но като гледам маркет капа около 20 милярда все още изглежда скъпичка


                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение



                    Това са много рискови спекули, нали си наясно че някоя/и от тях може да иде/ат до 0 = зеро=банкрут. Склонен съм до 5-6% макс до 7% от портфейла да отделя за тях. Смятам да допълвам добре по нанадолнището(тип кинжал, фишинг), както и моментумно когато пазара тръгне нагоре ( бял лебед)
                    Ала пък и наградата по дългосрочно може да е х 4-5-6 пъти.

                    Коли споменах не ме интересуват, единствената банка дето имам е KB и то на опашката по тежест.
                    Индексите ми са към 60% от общото, от акциите най тежки ми са BABA, JD, AAPL, към 30%, имам още 17 перманентни=по дългосрочни.
                    да така е някои може да занулят няма спор, ако оцелеят круизите като Карнивал имат голям потенциал заради демографията и бъдещето голямо търсене от пенсионери. Като цяло добре си позициониран щом и спадът ти е под 20%.


                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      Айде сефтето и на карнавала, вход съм имал гледам на 8.05.
                      С alk +save вече 3 картона в шит ъгълчето на портфейла...засега само 0.7% от него...има пространство за бая добавки, пу да падат харно още, работата е като мечо пух - колкото повече- толкова повече.
                      Регистрирани в Панама, не могат да използват като помощ нито цент от милиардите подготвени от САЩ, както се измъкват Бойнг и авиолиниите, намериха финансиране сега на 11.5% някъде, като преди година на 1.5%, трябва да платят нови 4 или 5 кораба тази година. Добра компания беше, но ако не тръгнат круизите тази година, заминава на дъното. Като за няма 1% от портфейла, са супер, 5х потенциал при благоприятно развитие, добър коефициент награда/риск.
                      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                        пип, 3 компании за общо за 0.7% ? ти да не колекционираш акции

                        Я кажи 3 любими с по голямо тегло. Интересно ще е за публиката. Нещо из Европа? банки, производители на коли?


                        Това са много рискови спекули, нали си наясно че някоя/и от тях може да иде/ат до 0 = зеро=банкрут. Склонен съм до 5-6% макс до 7% от портфейла да отделя за тях. Смятам да допълвам добре по нанадолнището(тип кинжал, фишинг), както и моментумно когато пазара тръгне нагоре ( бял лебед)
                        Ала пък и наградата по дългосрочно може да е х 4-5-6 пъти.

                        Коли споменах не ме интересуват, единствената банка дето имам е KB и то на опашката по тежест.
                        Индексите ми са към 60% от общото, от акциите най тежки ми са BABA, JD, AAPL, към 30%, имам още 17 перманентни=по дългосрочни.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                          пип, 3 компании за общо за 0.7% ? ти да не колекционираш акции

                          Я кажи 3 любими с по голямо тегло. Интересно ще е за публиката. Нещо из Европа? банки, производители на коли?
                          Извинявай ,че се намесвам в чата ...но чух за евро банки и да попитам - какво ще кажеш за BANCO BILBAO VIZCAYA ARGENTARIA

                          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Айде сефтето и на карнавала, вход съм имал гледам на 8.05.
                            С alk +save вече 3 картона в шит ъгълчето на портфейла...засега само 0.7% от него...има пространство за бая добавки, пу да падат харно още, работата е като мечо пух - колкото повече- толкова повече.
                            пип, 3 компании за общо за 0.7% ? ти да не колекционираш акции

                            Я кажи 3 любими с по голямо тегло. Интересно ще е за публиката. Нещо из Европа? банки, производители на коли?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Той вече го направи с КОВИД-19. Обяви да чакаме между 100 000 и 240 000 умрели от коронавируса в САЩ. Тия числа щяха да са поне наполовина по-малко ако си беше размърдал задника дори само една седмица по-рано вместо да плямпа щуротии как КОВИД19 било като грипа и как на 1 април като се затоплило и вирусът щял да изчезне яко дим. То бива глупотевини, ама неговите са просто... да ти падне ченето.

                              Не. Никакви жертви не искаме. Шеврона ми се нуждае от потребители. USA FIRST Поне на 83 гущера. После.............
                              Last edited by Muller; 02.04.2020, 20:01.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                                КАК БЕ МИШЕ . ДО СКОРО С ТИЯ РЪСТОВЕ ГО ВЪЗХВАЛЯВАХА ЗА НАЙ ДОБРИЯ, УСПЕШЕН , ГОТИН , С ГОТИНА МАЦКА , ЧОВЕК ЗА ПРИМЕР И ПОМПЕЩ ЕКОНИМИКАТА ПРЕЗИДЕНТ НА ЩАТИТЕ .

                                РЕКОРД СЛЕД РЕКОРД . НАЙ НИСКА БЕЗРАБОТИЦА ЗА ЦЯЛОТО ХИЛЯДОЛЕТИЕ . ЗАПЛАТИ ПО 200 300 К БЕЗ ДА РАБОТИШ НИЩО А САМО ДА ПЛЯМПАШ

                                ПАК СИ ГО ОБИЧКАТ . ТОЙ ПАК ЩЕ ИМ НАДУЕ БАЛОНЧЕТО И АМЕРИКАНЧЕТАТА ЩЕ ПАПКАТ БЕЗ ДА РАБОТЯТ . ПАК ЩЕ ГО ИЗБЕРАТ ЩЕ ВИДИШ . ХЯХЯХЯХЯХЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ
                                Да прав си. Перчема ги изигра. Язък за Байдана. А така се гласеше момчето. Ама знае ли се----

                                Коментар

                                Working...
                                X