IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

    Не, ма не ми е и това целта. Бенча ми е сп500. Дългите в акции ми са чат пат поравно между spy/qqq.
    A SPY

    Коментар


    • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

      Здравей, с твоята стратегия биеш ли qqq последните 5 г
      Не, ма не ми е и това целта. Бенча ми е сп500. Дългите в акции ми са чат пат поравно между spy/qqq.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        Eдин от пропуските ми при скорошните сривове бе при типс, когато взеха да разпродават дцк-та заради ликвиден зор.
        Само синковеца има такива, аз отдавна се канех да конвертирам част от кеша си в такива, ама заблян по другите позиции пропуснах тая възможност да го направя сгодно, вече възстановиха.
        Нищо, при следващия дип.
        Здравей, с твоята стратегия биеш ли qqq последните 5 г

        Коментар


        • Eдин от пропуските ми при скорошните сривове бе при типс, когато взеха да разпродават дцк-та заради ликвиден зор.
          Само синковеца има такива, аз отдавна се канех да конвертирам част от кеша си в такива, ама заблян по другите позиции пропуснах тая възможност да го направя сгодно, вече възстановиха.
          Нищо, при следващия дип.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

            И аз си помислих същото за Аляска, затова ги взех.
            Нелош избор, съгласен. Бизнеса е тегав и сложен, дълга е малка част от уравнението. НА обновиха много самолетите, отвориха пазар към Япония, Южна Корея, Австралия и доста карго, което ги диверсифицира, но са си локални. Засега явно дълга не ги притеснява толкова - изкупуваха собствени акции, пуснаха дивидент, дори сега през Февруари, но да видим как ще се развият нещата. Делта не барам. Имам BRKB от почти 20 години, имат сантиментална стойност от времето когато ми пращаха отчети по пощата и гледах котировките във вестника Приел съм ги за вид вътрешен индекс в портейла ми, но отдавна съм се отказал да го мисля дядо Бъф. Сигурно чака нещо по-дебело и/или ще изкупува собствени акции. Епъл напоследък са му много любими.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bebson Разгледай мнение

              Аз от натиснатите взех НА - държи пазар, а тази ситуация ще обърка плановете на конкурентите да влизат, имат добри коефициенти, нови самолети и ниската цена на суровините ги ползва. Светът няма да свърши и едва ли на народа ще му се ходи с лодка до Хавай
              И аз си помислих същото за Аляска, затова ги взех.
              Мисля че трябва забравим за всякакви други коефициенти в тия времена и тоя сектор освен дълга.
              ALK са на d/eq d/ebitda от 0.74/2.14, а твоите гледам 1.26/4.15...не че и аз не сложих малко в save, те са на 1.57/4.74
              Най добре са LUV 0.4/0.94 ама и цената не пада сносно, пазара не е прост...
              Ослушвам се и за JBLU ( 0.66/2.32), ама нека ги понатисне още малко ситуацията.

              Дедо Бъф май си е позагубил гат филинга, сумати милиони за добавки на делта похарчи началото на март на към 45$ май беше, човек сега може да я вземе двойно по евтино, ма мен ме не влече, предпочитам сякаш регионалите, смятам че ще въстановят по бързо.
              А тая седмица е продал малко от делта и лув...регулаторни причини ? под 10% дял да падне....може би се кани цели компании да награби за без пари ?...той кеш има бол.

              Коментар


              • Click image for larger version

Name:	91701125_153604042636804_4761088040661680128_n.jpg
Views:	1
Size:	21.8 КБ
ID:	3573807
                Click image for larger version

Name:	image_13723.jpg
Views:	1
Size:	693 Bytes
ID:	3573694



                Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                GILD никога не съм имал. Тука едно време GILD имаха много фенове, много евтина компания била, ниско p/e рейшио и феноменален растеж. Но аз бях голям скептик тогава.

                Наскоро само споменах, че работят по лечение за КОВИД-а. Дали ще намерят - божа работа.

                Да, само Тръмп може да спаси света и никой друг. И аз очаквам с един ловък туит да пребърне нещата на 180 градуса и да поемем напред към нови светли хоризонти


                Gild е интересен по скоро откъм наливане на пари в фармацията като монополист при инфекциозните заболявания. Може и да направи един шип нагоре. Фармацията ще е актуална идните години. Може и японски. Така и не отидох да си видя вишните при Аббе. Наслаждавам им се на снимка ама догодина съм там. Днес е било сносно времето там дъждовете са спряли.
                Last edited by Muller; 04.04.2020, 18:55.

                Коментар


                • Click image for larger version

Name:	sales_usa.png
Views:	0
Size:	0
ID:	3573607 Данни, за продажбите на коли в Щатите, много по-малки спадове от Европа. В европа спадовете са по 30-40% за 1-во тримесечие на 2020 г..Възможно да е поради по-късното настъпване на епидемията там и по-късното затваряне,

                  Коментар


                  • GILD никога не съм имал. Тука едно време GILD имаха много фенове, много евтина компания била, ниско p/e рейшио и феноменален растеж. Но аз бях голям скептик тогава.

                    Наскоро само споменах, че работят по лечение за КОВИД-а. Дали ще намерят - божа работа.

                    Да, само Тръмп може да спаси света и никой друг. И аз очаквам с един ловък туит да пребърне нещата на 180 градуса и да поемем напред към нови светли хоризонти

                    Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                    Сакън, за Тръмпа. Акционер съм в Туитъра. Скоро ще върне до покупната ми цена и започвам да ставам нервен. Тръмп ще спаси света и ще го обяви по туитъра Вие не знаете ли. хахххххххххххххххх. Ще ставаме юноши скоро. Така пишат навсякъде. Подмладяваме се. Но пилето е имунизирано. Държиш ли още GILD Мъни? Май трябваше на 80 долара 78 евро горе долу да го разкараме? Ама пък може да ги изпомпат де да знае човек.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                      Като сте отворили темата за банките, извън "Ункредит" и "Интеса", HSBC която е с основна експозиция към Китай и в частност Хонг Конг е интересна. Имат си проблеми, като всички в сектора, спряха дивидента също. JP Morgan отвъд океана.
                      Харесвам HSBC , но според мен ще има още да пада ...предвид, че в Азия нещата не са много по-розови отколкото на запад . Отделно, че не може всичко което ни се иска да се вземе ...
                      И да не циклим само на тема банки какво ще кажете за суровинните , напр. Alcoa и Freeport-McMoRan ?
                      Аз съм се вторачил в първата ... Със сигурност я предпочитам пред United States Steel Corporation .... последната също си има фенове
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                        рискови спекули
                        Аз от натиснатите взех НА - държи пазар, а тази ситуация ще обърка плановете на конкурентите да влизат, имат добри коефициенти, нови самолети и ниската цена на суровините ги ползва. Светът няма да свърши и едва ли на народа ще му се ходи с лодка до Хавай

                        Коментар


                        • Като сте отворили темата за банките, извън "Ункредит" и "Интеса", HSBC която е с основна експозиция към Китай и в частност Хонг Конг е интересна. Имат си проблеми, като всички в сектора, спряха дивидента също. JP Morgan отвъд океана.
                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                            Чака ни По добра Европа. Звучиш като комсомолски секретар по време на Гладомора. Възхода на популизма не е решение а съпътстваш процес на мечия пазар . Така е било и 30 години както и преди това. Глобалния тренд на регрес е вход още преди пазара да обърне А популистите са неговите коне на апокалипсиса. Пазара ще възстанови в голяма степен. и вероятно Ще имаме Америка велика отново и Тръмр ще спечели изборите. Но това ще е класически капан за бикове.
                            YES AMERIKA FIRST. Да Бичи капан. Ще е много интересно. Аз честно казано бих измислил нов лозунг. Америка спаси света или нещо подобно. Ама не може ли преди това да ми свалите медта на 3500 долара. Аз все още тая надежди за това. Напълно искренно. Даже за 9 май може ръшаните и янките да спретнат общ парад на победата- Така и не отидох да видя нито веднъж парада. Казват, че било вълнуващо преживяване.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Ми не.

                              В щатите са на 76 на 100К
                              Четирите държави са на 144 на 100К


                              Да не говорим, че в щатите нищо не тестват. Тия щуротии как те тествали най-много от цял свят къде ги чете ти? Някакво измислено сайтче за крайнодясна пропаганда, нал тъй? Щото Германия, Италия и Испания тестват в пъти повече на милион население, само Франция е по-назад от амриканците, ама с малко.

                              Така че изчакай ти едни 24 часа още и хайде пак да сравним

                              А цялата простотия на Тръмптарда-олигофрен ще лъсне след две-три седмици. Сега е само началото

                              Сакън, за Тръмпа. Акционер съм в Туитъра. Скоро ще върне до покупната ми цена и започвам да ставам нервен. Тръмп ще спаси света и ще го обяви по туитъра Вие не знаете ли. хахххххххххххххххх. Ще ставаме юноши скоро. Така пишат навсякъде. Подмладяваме се. Но пилето е имунизирано. Държиш ли още GILD Мъни? Май трябваше на 80 долара 78 евро горе долу да го разкараме? Ама пък може да ги изпомпат де да знае човек.
                              Last edited by Muller; 03.04.2020, 16:23.

                              Коментар


                              • Вижда му се края на пандемията, вече връщане назад няма да има, трябва да се залагат портфейлите.
                                Събев, за италианските банки - питането е за темата на Dax-a, ама като ги гледам тия бамки, трудно връщат назад, еми все пак те не са на първа линия в тази криза, но ще дойдат ако техните длъжници се скапат, ама всички сектори не се скапват, а само някои сектори.

                                Коментар

                                Working...
                                X