IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

    Това да не пише за цената на "Тесла", при жълтото няма спекула и мечти за Марс.
    Аз я помня цената на под 300 долара . Дори бижутата 14 карата въпреки надценката за труд се намираха на 14 лева грама и то италианските. Тогава ако някой беше направил прогноза за 1800 примерно щеше да звучи еретично като 5000 днес. Мечта за спекула няма, но фундамент и редица фактори, които биха могли да я отключат има много. Ехх тази Тесла, колко много животи ще почерни накрая- Тази година даже я шортих и даде добър профит- Ама то в онези бурни месеци, каквото и да шортише човек връзваше- Я дай прогноза за НАСКО до ноември как го виждаш?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

      5000 звучи по разумно според мен-
      Това да не пише за цената на "Тесла", при жълтото няма спекула и мечти за Марс.
      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

        Металите са добре, аз мисля обаче над 2000 да казвам чао на жълтото, да даде още малко и да не го мисля.

        .
        5000 звучи по разумно според мен-

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
          Какви са тези философски размишления бе господа Muller и Invest Man. Имате ли позиции на капиталовите пазари ?
          Дайте да коментираме конкретни параметри на пазара, компании.
          Или нищо не обаждате, както поне 20 хиляди български инвеститори на Международните капиталовите пазари.
          КЕШ Пост Молитва и Смирение- Хер ПИЧ. Дребните ми позиции не са интересни те са просто дивидентни динозаври от отминала епоха- Мисля скоро да инвестирам в библотеката си и да заредя някоя и друга книга. Как ти се вижда идеята?

          Коментар


          • От сините чипове NOC е акцията на деня. На страхотна далавера е. Бих набутал всичко налично, цената днес е бонбон.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Invest Man Разгледай мнение

              Аз съм кеш в момента и малко метали. Имам много малки позиции от години и акаунт при брокер, но към момента не смятам, че е добър момент за инвестиции в акции.
              Реално нещата не са просто балон, а нереален балон.
              Металите са добре, аз мисля обаче над 2000 да казвам чао на жълтото, да даде още малко и да не го мисля.

              Балон или не, надуват го с въздух от печатницата здраво и докато не секне, няма да се спука, най - много да поизпусне малко. Кеш не харесвам, но не съм измислил къде. Финановият сектор изгоден, но банки НЕ, НИКОГА(изключение краткосрочна спекулация), застрахователи до някъде, но и те не привличат. Енергийният сектор е също почти на мартенските си нива, но петролът влезе в рейндж, вярно леко възходящо се движи, но за секторът здравословни цени са над 55, а такива може да станат, само ако ОПЕК+ реши да запази големите съкращения и през следващите месеци, но ме съмнява. Недвижимите имоти са доста опасни, офиси, луксозен сегмент до някъде си струва, другото е страшно податливо на срив. Туризъм и пътуване по - зле от банките, нито акция вече в сектора, приключих със спекулациите, коли - също не, в момента са даже надценени. Технологиите са приятни, дадоха ми добре на места, но NASDAQ чупи рекорди, 1 - 2 компании са ми по - симпатични, но не ми се пипа.

              За спорта цъкам с по малки суми за по няколко дни позиции, по - голям хоризонт съм със стари имена, които си ги имам от много години, купувани на дънце и съм твърдо hold. Чакам някоя корекция и съм се ориентирал към енергийни и добивни, все такива, които държат добър пазарен дял и са с ниски нива на дълг.

              Знам, че тук има хазартно настроени: robintrack.com - показва тенденциите на "тъпите пари" и ако се догоди тренда, може да се намажат и 100% за 24 часа при знайни и незнайни герои. Повечето са пълен хазарт и глупост, но има и компании, при които може да се рискува. Ако някой си хареса нещо, можем да обсъдим, само дето често скачат с минути.
              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

              Коментар


              • MO отива към добро ниво, OLN също е чудесна възможност. Почти всичко финансово също. Аз препоръчвам по-малки и консервативни финове като AROW и OPY. За спекула - всички рейтове.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                  Какви са тези философски размишления бе господа Muller и Invest Man. Имате ли позиции на капиталовите пазари ?
                  Дайте да коментираме конкретни параметри на пазара, компании.
                  Или нищо не обаждате, както поне 20 хиляди български инвеститори на Международните капиталовите пазари.
                  Аз съм кеш в момента и малко метали. Имам много малки позиции от години и акаунт при брокер, но към момента не смятам, че е добър момент за инвестиции в акции.
                  Реално нещата не са просто балон, а нереален балон.

                  Коментар


                  • Какви са тези философски размишления бе господа Muller и Invest Man. Имате ли позиции на капиталовите пазари ?
                    Дайте да коментираме конкретни параметри на пазара, компании.
                    Или нищо не обаждате, както поне 20 хиляди български инвеститори на Международните капиталовите пазари.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                      ....но че всичко трябва да рухне и върху руините му да се появи новото би било най-малкото спреведливо.
                      Новото започва винаги от пепелта!

                      От време на време колелото на живота трябва да се завърта, а след всяко завъртане, винаги има печеливши и неминуемо губещи!

                      Коментар


                      • AMD + 6.7% голямо рали му дръпна, Intel от своя страна -0.15%, ходи го разбери ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                          Дюд, това с интересните времена са китайците (уж), не евреите: https://en.wikipedia.org/wiki/May_yo...eresting_times
                          Който контролира Министерство на истината в цифровата ера, той контролира умовете на масите- !!! Казват ,че Китай щял да стане безкасово общество до 22-23 година, щял да превземе цифровото пространство и да стане хегемона на света покорявайки всичко. Но историята има това свое естествено устройство винаги в последния момент да прави най-нелогичния завой и да обърка и най-опитните прогнозисти- Дали новия ред ще бъде по същество съставен от градове влезли 22 век и периферия от 17 ти или нещо друго аз не се наемам да кажа, но че всичко трябва да рухне и върху руините му да се появи новото би било най-малкото спреведливо.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                            Ябълката бавно, но сигурно ще се наложат като еталон в сектора. Все пак Насдака е същинският балон майка и баща и на всички балони, който може би предстои да бъде надут до 15-20000 пункта, така че си представи каква пазарна капитализация би имала ябълката при такова развитие- После ще настъпи тишийна. Половината от компаниите в този сектор ще последват съдбата на картичката. Останалите ще намерят реалната си стойност, а техните акционери ще трябва да чакат десетилетие или повече, за да възвърнат евентуално инвестицията си.

                            Та ако си рисков играч правиш едно портфолио от SQ APPLE PAYPAL Въпреки, че е циганското лято вече, но времето е нпередсказуемо и може да удвоиш или утроиш инвестицията, ако си разумна златото е твоето поприще.

                            ORDO AB CHAO - Ехх докато се роди новия ред, колко вода има да изтече. Старите Евреи имали едно проклятие- Да живееш в интересни времена.
                            Дюд, това с интересните времена са китайците (уж), не евреите: https://en.wikipedia.org/wiki/May_yo...eresting_times

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                              А какви процесори ще ползват Microsoft според теб при положение, че сега основно са на Intel и AMD? Освен това всички геймъри са на Windows, ябълките не стават за гейминг
                              Ябълката бавно, но сигурно ще се наложат като еталон в сектора. Все пак Насдака е същинският балон майка и баща и на всички балони, който може би предстои да бъде надут до 15-20000 пункта, така че си представи каква пазарна капитализация би имала ябълката при такова развитие- После ще настъпи тишийна. Половината от компаниите в този сектор ще последват съдбата на картичката. Останалите ще намерят реалната си стойност, а техните акционери ще трябва да чакат десетилетие или повече, за да възвърнат евентуално инвестицията си.

                              Та ако си рисков играч правиш едно портфолио от SQ APPLE PAYPAL Въпреки, че е циганското лято вече, но времето е нпередсказуемо и може да удвоиш или утроиш инвестицията, ако си разумна златото е твоето поприще.

                              ORDO AB CHAO - Ехх докато се роди новия ред, колко вода има да изтече. Старите Евреи имали едно проклятие- Да живееш в интересни времена.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                                Ябълката е новата мода в този сектор Интел са пътници отдавна- АМД също са аут- После ще последва тишйна. Ако има човек ухо нека слуша
                                А какви процесори ще ползват Microsoft според теб при положение, че сега основно са на Intel и AMD? Освен това всички геймъри са на Windows, ябълките не стават за гейминг

                                Коментар

                                Working...
                                X