IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
    Също не го следя, само наблюдавам как върви IP от известно време. Нямам никаква идея за динамиката на пазара на опаковачна и специализирана хартия и изобщо на хартията.

    Това, което особено ми прави впечатление е, че IP са почти без ръст за последните пет години, но за следващите пет се очаква годишен ръст от над 10%, а yahoo finance дават 13.22%. Ако това наистна стане, значи Goldman са прави, че IP е силно подценена. Най-малкото бих казал, че downside рискът е малък, а има добър upside потенциал. Само дето нямам идея до колоко е вероятно EPS-а им наистина да расте така както предвиждат анализаторите.
    news paper, graphic paper (default)
    tissues,hygienic etc. (strong)
    packing (fine tuning required)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
      Също не го следя, само наблюдавам как върви IP от известно време. Нямам никаква идея за динамиката на пазара на опаковачна и специализирана хартия и изобщо на хартията.

      Това, което особено ми прави впечатление е, че IP са почти без ръст за последните пет години, но за следващите пет се очаква годишен ръст от над 10%, а yahoo finance дават 13.22%. Ако това наистна стане, значи Goldman са прави, че IP е силно подценена. Най-малкото бих казал, че downside рискът е малък, а има добър upside потенциал. Само дето нямам идея до колоко е вероятно EPS-а им наистина да расте така както предвиждат анализаторите.
      Тези дългосрочни растежи дето ги дават са пълна глупост. Някой дет си няма друга работа разтегля едни формули в ексел, за да му се получи цената близо до пазарната. Взимаш десет такива безделника дето си нямат идея какво правят, те разтеглят десет формули в ексела - на всеки един допусканията за неговата собствена формула е гледане в тавана и изсмукване от пръстите. Като целта е през тези растежи да оправдаят настоящата цена, която пазара дава +- 20%. И след това като им намериш средното на височината на тавана и дължината на пръстите и изведнъж Оле - дългосрочен растеж.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
        no idea, have them since 2009
        Good for you! Но аз не бих взел точно сега.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
          Huhtamaki - интересна идея, но не са ли малко скъпички? EPS-а се е вдигнал с около 30% от 2010 насам, а акциите са скочили три пъти. Сега са на п/е 24. Окей, има очакване за растеж, но ми се вижда скъпичко. Какво става ако очакванията за растеж не се реализират?
          no idea, have them since 2009

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Не го следя този сегмент с хартията, но коефициентите и ми изглеждат нормални за компании от този сектор и почти без растеж, поне когато съм попадал на други подобни. Не изглежда никак скъпа, но определено не изглежда и безумно евтина. Или с други думи може да си кюта в този дипазон +-10 или 15 процента с години. Реално си е държане заради дивидент ако е дългосрочно, което поне на мен ми е леко скучно
            Също не го следя, само наблюдавам как върви IP от известно време. Нямам никаква идея за динамиката на пазара на опаковачна и специализирана хартия и изобщо на хартията.

            Това, което особено ми прави впечатление е, че IP са почти без ръст за последните пет години, но за следващите пет се очаква годишен ръст от над 10%, а yahoo finance дават 13.22%. Ако това наистна стане, значи Goldman са прави, че IP е силно подценена. Най-малкото бих казал, че downside рискът е малък, а има добър upside потенциал. Само дето нямам идея до колоко е вероятно EPS-а им наистина да расте така както предвиждат анализаторите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
              Сигурен бях -жалко, че взех само една цистерна ...
              Каръка при олиото ще го счупим по трудно ...имам предчувствие, че краят на януари ще е преломен ...
              интересна позиция...а през кои компании мислиш да отиграеш евентуалното възстановяване?
              "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                Have in my long term portfolio Huhtamaki (Starbucks ), Mayer Melnhof. That's is enough
                Huhtamaki - интересна идея, но не са ли малко скъпички? EPS-а се е вдигнал с около 30% от 2010 насам, а акциите са скочили три пъти. Сега са на п/е 24. Окей, има очакване за растеж, но ми се вижда скъпичко. Какво става ако очакванията за растеж не се реализират?

                Коментар


                • Малко ЕМ за торбата на дядо Коледа. VNM + EPOL.
                  + DEM като прокси за тайван, чайна и рашъ.

                  Тая газ - само 1 цистерна имам...
                  Волата е добра, края на сесията може да сложа още една, ма с dgaz кранче тоя път...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    sucker rally
                    Suckers rally, dead cat bounce.... ако може да се повозим. Ха дано и ветровете и снеговете идват
                    Като няма фундамент, ще гоним този дет духа

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                      Гъза май счупи каръка. Още 2-3 цента и може да се поусмихнем
                      sucker rally

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                        Гъза май счупи каръка. Още 2-3 цента и може да се поусмихнем
                        Сигурен бях -жалко, че взех само една цистерна ...
                        Каръка при олиото ще го счупим по трудно ...имам предчувствие, че краят на януари ще е преломен ...
                        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          ..
                          NTWK!!!!! Пипчо, помниш ли ги тези? Ти ги рекламираше тук, аз си купих преди 2 години на 6 и нещо. Те качиха малко и се сринаха. Аз обаче си ги запазих и лекичко си поснижих средната
                          Време е да кешнем малко: +47%.
                          Стават чудеса на Коледа

                          Коментар


                          • Гъза май счупи каръка. Още 2-3 цента и може да се поусмихнем

                            Коментар


                            • ETF Investors Have Spent $24 Billion Trying to Call a Bottom in Oil

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                                napusni temata. vednaga
                                Ограмоти се. Веднага.

                                (648 211 108 подигравателно плезещи се човеченца)
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X