IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
    Да има дефицит при депресия е нормално, но да дойдеш на власт в процъфтяваща икономика с оптимална заетост и да тръгнеш да я "стимулиращ" е глупост, която всяка централна банка би коригирала. По време на пожар да наливаш гориво в огъня и да обвиняваш пожарникарите защо наливали повече вода е странно поведение. Реакцията на ФЕД беше предсказуема. Те действат анти циклично а Тръмп проциклично. Въпроса е ако на върха на икономиката имаш дефицит от пет процента от БВП, то какъв би бил по време на депресия? Тогава е ясно, че приходите ще намалеят и разходите ще се увеличат.
    +1 лайк от мен

    жалко, че толкова късно ги прочете и разбра тези неща...
    fuск the bеаr - give me the bееr

    Коментар


    • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение

      ДАУ ЖОТО НА СВЕЩЕНОТО 22222
      свещено или несвещено 22222 ........ важното е, че за дъртия няма спирка...

      акто не веднъж вече писах първата подкрепа за Дау е при 21 500, а основната цел си остава към 18 000 пункта
      fuск the bеаr - give me the bееr

      Коментар


      • честита ханука ханукяри. помнете архитектчето няма да се предаде никога . а отмъщението сега започва

        ДАУ ЖОТО НА СВЕЩЕНОТО 22222

        СИПА МАЛКО МУ ОСТАНА 2345 СВЕЩЕНОТО, ТАКА ЧЕ ЩЕ ИМАМЕ НОВИ ДЪНА

        НА НОРМАЛНИТЕ ХОРА ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ !!!!!
        Last edited by the architect; 24.12.2018, 18:03.

        Коментар


        • Pipbel, говориш като фен а не като икономист. Не е възможно когато сравняваш нива на бюджетни дефицити да не отчиташ етапа от бизнес цикъла в който се намира дадена икономика. Да има дефицит при депресия е нормално, но да дойдеш на власт в процъфтяваща икономика с оптимална заетост и да тръгнеш да я "стимулиращ" е глупост, която всяка централна банка би коригирала. По време на пожар да наливаш гориво в огъня и да обвиняваш пожарникарите защо наливали повече вода е странно поведение. Реакцията на ФЕД беше предсказуема. Те действат анти циклично а Тръмп проциклично. Въпроса е ако на върха на икономиката имаш дефицит от пет процента от БВП, то какъв би бил по време на депресия? Тогава е ясно, че приходите ще намалеят и разходите ще се увеличат.
          Пип, текущите ти разсъждения много ми приличат на ситуацията с Бразилия и сидрил от преди няколко години. Емоционалната ти обвързаност с квази тоталитарната кауза ти пречи на обективното мислене. Добронамерено напомняне както и тогава.

          Коментар


          • Днес чета за разговора на финансовия министър на САЩ с шефовете на 6-те най-големи банки.......През 1929 година е имало същия разговор на финансовия министър -човек но Рокфелерови-с шефовете на най-големите банки малко след първите трусове.............ДАУ тогава от 360 става 35...............10 ПЪТИ пада.......

            Коментар


            • https://www.reuters.com/article/us-u...-idUSKCN1OM0LJ

              Тръмпето свиква PPT. Явно се очакват големи червени дилдота в графиките.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Еми защото трябва да гледаш effective tax rate, т.е. какво реално плащат като се възползват от всичките loopholes

                И така се развенчава мита, че данъците били по-високи в САЩ преди Тръмп. Релано са били доста по-ниски

                А ниските данъци сега означават по-голям бюджетен дефицит и съответно по-високи данъци по-късно... Като прибавим към това, че Тръмповото намаляване на данъците не доведе до по-високи инвестиции и виждаш, защо е хазарт

                Хазарт, който не провървя
                Ако можеш да ми представиш надежден линк с effective tax rate по държави - евала ще имаш от мен, ама надали...
                Само за пример у нас - уж се води 10%, ама всъщност тоталната дан.тежест в общия случай за бизнеса е от порядъка на 40-50%.
                Корпоративните данъци преди тръмп си бяха в щатите най високите в света и то с много - това е всеизвестно, изглежда само на тебе не е.
                Големите мамути се спасяваха поединично с различни хватки, главно с износ на капитали чужбина и др.
                Ама малкия бизнес тотално си страдаше и си плащаше 35-38% реално като попове.

                Точно малкия бизнес като основа на икономиката е най печеливш от тези такс катс и дерегулации - неслучайно и бизнес оптимизма, наемането на работна ръка и инвестициите са здраво нагоре точно при тях - на 35годишен връх.

                Бюджетния дефицит за тая година се очертава близо 5% от гдп на фона на новите ниски данъци и увеличено финансиране за армията + безспирното вдигане на лихвите от фед и свързаните с това разходи по дълга.
                Да, изглежда солидно увеличение от 1-та година на Тръмп от 3.44%, но е разбираемо с оглед на горното.

                За справка - средното за 2-та мандата на твоя опушен либераст любимец е 5.75% .....при високите данъци и нулеви лихви по дълга

                Щото знам какво ще кажеш, айде ще махна 2009 и 2010 ( след криза все пак) - ама и за последните му 6г средното е пак немалките 4.6% от гдп.
                Та не разбрах точно за какво ревеш сега....освен по принцип заради TDS ?

                Коментар


                • Еми защото трябва да гледаш effective tax rate, т.е. какво реално плащат като се възползват от всичките loopholes

                  И така се развенчава мита, че данъците били по-високи в САЩ преди Тръмп. Релано са били доста по-ниски

                  А ниските данъци сега означават по-голям бюджетен дефицит и съответно по-високи данъци по-късно... Като прибавим към това, че Тръмповото намаляване на данъците не доведе до по-високи инвестиции и виждаш, защо е хазарт

                  Хазарт, който не провървя

                  Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                  Moжеш ли да ми обясниш как точно е хазартно това решение ?
                  Да имаш над 10години най високите корпоративни данъци в света - как точно е хазартно да ги намалиш до нивото на средното за 4-те най големи икономики в Европа + Канада и Япония, т.е. Г7 ?

                  https://home.kpmg.com/xx/en/home/ser...tes-table.html

                  Бюджета го дънят главно военните разходи, че харчат колкото целия останал свят, ама това е друга тема...

                  Черното иначе е вярно, и логично , ала аз пък съм убеден че проблема на пазара се казва не Тръмп, а точно ФЕД.
                  Last edited by Money; 24.12.2018, 10:48.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                    ...Тя вероятно ще се развие в зиг-заг, с дълбочина приблизителна на тази от 2008 г., но без толкова дълбоките нейни социални последици... http://investments.dir.bg/_wm/librar...ochna-v-sryada
                    Мисля , че ще я задмине и като големина и като времетраене................
                    Ако пък 03.10 се окже ГОЛЕМОТО (V)............... по възрастните пишещи , може и да не видят нов връх ..........
                    Сорри за сравнението.............
                    Last edited by БАЦЕ; 22.12.2018, 20:40.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                      За какви проблеми на пазара става въпрос?
                      Нещо не е наред ли?
                      Aaa, нищо си му няма, пазар като пазар.

                      Аз обаче също си имам един малък проблем дето рядко ми се случва - точно в момента не знам какво повече искам. Дали да падне още поне 20-30%, да потекат реките от кръв като хората, или пък да последва едно добро 20-30% рали пък нека после да идват най кръвожадните мецани.
                      В първия случай няма да падна повече от половината на пазара, ала ще се наплюскам с евтино качество като за световно...пък и кеша отдавна си ме сърби. A e повече от акциите сега, дори да прибавя към тях vtr рейта пак са по малко от него. Отделно в банката за 3г текущи за къщи.
                      Във втория ще се освободя при следващата еуфория от повечето баласт в картони и после ще помагаме на меците надоле с обратни етф-и....докато дойде ред пак за 1.
                      Бе каквото дойде - да идва, само да не е тесен рейндж и тъпчене на място за дълго време, туй най го мразя.

                      Акции 42% (13бфб +29нисе) TLT +VTR 12% gold/silver 11% / cash 46%

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                        Moжеш ли да ми обясниш как точно е хазартно това решение ?
                        Да имаш над 10години най високите корпоративни данъци в света - как точно е хазартно да ги намалиш до нивото на средното за 4-те най големи икономики в Европа + Канада и Япония, т.е. Г7 ?

                        https://home.kpmg.com/xx/en/home/ser...tes-table.html

                        Бюджета го дънят главно военните разходи, че харчат колкото целия останал свят, ама това е друга тема...

                        Черното иначе е вярно, и логично , ала аз пък съм убеден че проблема на пазара се казва не Тръмп, а точно ФЕД.

                        Според всички статистики, нивото на неравенство в САЩ е много по-голямо от Европа, Канада и Япония, да не говорим за Азия, тоест преразпределението им е в полза на най-богатите и в най-голяма степен.
                        Не може силициевата долина да оправи цялата страна, там живеят и 200 милиона други, разглезени със самочувствие и чувство за дължим стандарт, но без да превъзхождат с нищо колегите си по света, които са с доста по-ниско заплащане... скапана глобализация
                        Това вероятно обяснява военните разходи или факта че Тръмп преговаря (не налага) на Китай.
                        По основната тема - влязох вчера с малко, колкото да сложа репер

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                          Moжеш ли да ми обясниш как точно е хазартно това решение ?
                          Да имаш над 10години най високите корпоративни данъци в света - как точно е хазартно да ги намалиш до нивото на средното за 4-те най големи икономики в Европа + Канада и Япония, т.е. Г7 ?

                          https://home.kpmg.com/xx/en/home/ser...tes-table.html

                          Бюджета го дънят главно военните разходи, че харчат колкото целия останал свят, ама това е друга тема...

                          Черното иначе е вярно, и логично , ала аз пък съм убеден че проблема на пазара се казва не Тръмп, а точно ФЕД.
                          За какви проблеми на пазара става въпрос?
                          Нещо не е наред ли?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                            Пип, Тръмп не се опитва да разрешава проблеми а търси кого да обвинява за собствените си действия и чии чужди заслуги да припише на себе си. В момента най-големият му ужас е да не би потопа вместо след него да дойде при него. Пауъл е удобна изкупителна жертва за експеримента с намалените данъци. Хазартно решение, което не сработи, но това не е първият провал и фалит на Тръмп. Тук даже му е по-добре. Ако съсипе бюджета на САЩ няма той да плаща сметката. Важното е просто да хвърли вината върху ФЕД или следващият президент.
                            Moжеш ли да ми обясниш как точно е хазартно това решение ?
                            Да имаш над 10години най високите корпоративни данъци в света - как точно е хазартно да ги намалиш до нивото на средното за 4-те най големи икономики в Европа + Канада и Япония, т.е. Г7 ?

                            https://home.kpmg.com/xx/en/home/ser...tes-table.html

                            Бюджета го дънят главно военните разходи, че харчат колкото целия останал свят, ама това е друга тема...

                            Черното иначе е вярно, и логично , ала аз пък съм убеден че проблема на пазара се казва не Тръмп, а точно ФЕД.

                            Коментар


                            • ...Тя вероятно ще се развие в зиг-заг, с дълбочина приблизителна на тази от 2008 г., но без толкова дълбоките нейни социални последици... http://investments.dir.bg/_wm/librar...ochna-v-sryada
                              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                              Коментар


                              • Пип, Тръмп не се опитва да разрешава проблеми а търси кого да обвинява за собствените си действия и чии чужди заслуги да припише на себе си. В момента най-големият му ужас е да не би потопа вместо след него да дойде при него. Пауъл е удобна изкупителна жертва за експеримента с намалените данъци. Хазартно решение, което не сработи, но това не е първият провал и фалит на Тръмп. Тук даже му е по-добре. Ако съсипе бюджета на САЩ няма той да плаща сметката. Важното е просто да хвърли вината върху ФЕД или следващият президент.

                                Коментар

                                Working...
                                X