IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

    В смисъл това е някакъв осреднен дневен bid/ask на generic bond от съответната дюрация (това дори не знам дали е on-the-run bond или пак някакво осредняване)
    Нямам идея, предполагам че ти ги котират към доходността при издаване. Портфейла ми не е такъв че да мога да си позволя да търгувам облигации. И не им следя търговията. Като ми трябват облигации си купувам ETF

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

      SSO ти дава следване на индекса само на дневна база. Реално не ти гарантира в дълъг период че ще има двойна доходност. Още по-големия проблем е при спад на пазара. например ако индекса е 100 и първия ден на спад падне с 10% това ще падне с 20%. Но ако след това индекса скочи с 10% това ще скочи само с 16%. Няколко такива врътки на индексите при мечи пазар и си дълбоко на минус.
      Вярно е това, но може да се коригира сравн.лесно - най елементарно е да продадеш част или всичко от лоста ако падне под ма200 и после да възстановиш бройката на доста по изгодни нива.
      Те по принцип и лостовете са си за търговия, не за прекалено дълго държане.
      Другия вариант е да допълниш 20те % с акции с бета от около 2.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение


        Не, това трябва е цената, все пак говорим за bid/ask

        Аз ти давам само bid-а щото ми ги вади в отделни таблици
        В смисъл това е някакъв осреднен дневен bid/ask на generic bond от съответната дюрация (това дори не знам дали е on-the-run bond или пак някакво осредняване)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

          Не, не мисля. Човек докато не си строши сам главата не вярва на други хора.
          Да, ако реално търгува. Ако цял живот е на демо това вече е друга история

          На мене дори не ми е ясно защо се хаби този човек и влага толкова енергия и емоции в демо сметката си

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

            Само ти казвам информативно що за хора са

            Ако мислиш, че можеш нещо да им обясниш — good luck
            Не, не мисля. Човек докато не си строши сам главата не вярва на други хора.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

              Ми то и аз искам мир по света и всички жени да са като манекенки, ама не се получава така
              Само ти казвам информативно що за хора са

              Ако мислиш, че можеш нещо да им обясниш — good luck

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                няма как дюрацията да е 99 и нещо това означава се облигациите са със срок над 100 години

                Не, това трябва е цената, все пак говорим за bid/ask

                Аз ти давам само bid-а щото ми ги вади в отделни таблици

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                  +++ за подчертаното.

                  За другото - защо ти изглежда толкова трудно ?
                  Примерно 80% spy +20% SSO не е ли сравнително лесен начин да го направиш.
                  Или говориш за набор от отделни акции може би.. ?
                  SSO ти дава следване на индекса само на дневна база. Реално не ти гарантира в дълъг период че ще има двойна доходност. Още по-големия проблем е при спад на пазара. например ако индекса е 100 и първия ден на спад падне с 10% това ще падне с 20%. Но ако след това индекса скочи с 10% това ще скочи само с 16%. Няколко такива врътки на индексите при мечи пазар и си дълбоко на минус.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    При инвестиране важното е не да се контролира доходността, а да се контролира риска.

                    Най-трудния начин е да си конструираш сам портфейл, който като диверсификация е сходен до пазара, но средната му бета е около 1.2. Това вече е много трудно за изпълнение. Дори човек с десетилетие опит и отлично образование може да не успее да се справи. .
                    +++ за подчертаното.

                    За другото - защо ти изглежда толкова трудно ?
                    Примерно 80% spy +20% SSO не е ли сравнително лесен начин да го направиш.
                    Или говориш за набор от отделни акции може би.. ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Виж с'а, Ивелина иска да прави по 7% на месец от дей трейдинг

                      А Exxs-a / Терзо й е консултанта
                      Ми то и аз искам мир по света и всички жени да са като манекенки, ама не се получава така

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Виж с'а, Ивелина иска да прави по 7% на месец от дей трейдинг

                        А Exxs-a / Терзо й е консултанта
                        В "моята фирма" и на 1% бих бил доволен
                        Дори и не много дългосрочно, примерно след 3-4 такива години бих се "пенсионирал" от пазара. Е не баш всичко, може би ще оставя 1/4 ( портфейла на малкия) че той е с поне 15г+ хоризонт.

                        Коментар


                        • няма как дюрацията да е 99 и нещо това означава се облигациите са със срок над 100 години

                          Коментар


                          • Равновесие, защо като гледам bid/ask за дългите дюрации на USTs ми дава някакви числа като 99.45, а за 3 месечните ми дава 0.115 което май е yield-a

                            Гледам в Eikon

                            Коментар


                            • Виж с'а, Ивелина иска да прави по 7% на месец от дей трейдинг

                              А Exxs-a / Терзо й е консултанта

                              Коментар


                              • При инвестиране важното е не да се контролира доходността, а да се контролира риска. Доходността е винаги функция на късмет - който е неконтролируем и на риска - който е контролируем. За това е нормално човек да се фокусира върху това което може да контролира - риска.

                                Имаш един риск който е ясен - пазарния риск. Така ако инвестираш в пазарен риск, ще носиш пазарния риск и съответно ще имаш пазарната доходност. Това е принципа на ETF.

                                Да кажем че искаш да носиш 20% по-висок риск от пазарния, съответно да очакваш доходност около 20% по-висока от пазарната. Това можеш да го постигнеш по три начина. Лесния начин е просто като вземеш 20% дълг и го бутнеш пак в пазарен индекс - така общата ти доходност върху собствения капитал ще е 20% над пазарната - лихвите по-дълга.

                                Втория по леснота начин е да сложиш 60% в пазарен индекс и да сложиш 40% в отделни компании със средна бета около 1.5. Или 80% в пазарен портфейл и 20% в компании със средна бета 2.
                                Така общата бета на портфейла ти ще е 60%*1 . + 40%*1.5 или общо 1.2. Дори и да се издъни човек в подбора на компаниите поне 60% от портфейла му ще се движи с пазара. Подобно нещо правят повечето активно търгуващи фондове. Имат си портфейл, който е сходен с пазарния и вдигат делът на едни компании, а свалят дела на други компании, така че да настроят риска според мандата на фонда.

                                Най-трудния начин е да си конструираш сам портфейл, който като диверсификация е сходен до пазара, но средната му бета е около 1.2. Това вече е много трудно за изпълнение. Дори човек с десетилетие опит и отлично образование може да не успее да се справи. Или ще издъни диверсификацията или ще издъни риска. Така вече портфейла му може да не е свързан достатъчно добре с пазара и да не прави достатъчно пари когато пазара расте, а да губи пари когато пазара пада.

                                Ако иска пък портфейла му да носи по-малък риск от пазара си е елементарно просто слага подходящ процент във фондове за облигации.

                                Коментар

                                Working...
                                X