IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
    IvelinaJensen , ще си докараш нелош доход, ако всичките тези разсъждения ги пускаш през социална платформа, тубата или някъде на собствен сайт. На английски. Аз лично с удоволствие бих те чел, ако и да не съм съгласен с доста от нещата. Сега е моментът, има страшно търсене на практическа информация от първа ръка. Очевидно е, че който има заделени пари, но стои настрана от фондовата борса, дори да е иникален интелект, е финансов идиот. На първо време защо не ни
    кажеш 5-6 компании, които би искала да купиш и защо.

    ---

    Fortum-a излете с европейските борси. Много пекана акция - когата другите падат с 10%, той надолу с 1-2%. После обаче си скача с другите. За 99 дни ми е докарал 28% с дивидента. Май и тук имаме над 7%/мес
    Аз съм лузър - не бих си позволила зорлям да набутвам и други балъци. Отделно не си падам по инфлуенсърство. Ти си доста по-подходящ, защото си доста по-начетен и информиран и добре се обосноваваш. Пък гледам и на практика ме превъзхождаш. Единственото, в което съм сигурна и открито мога да заявя, е че инвестирането е късмет. Но кой има полза от това да го чуе? Освен да реши да си пробва късмета. Ако ако стане като с мен - късмета начинаещия и после каръщината на утвърдения лузър? Айде нема нужда - като знам колко нерви и време потроших да поправя малко от малки груби инвеститорски решения и то колко да не мина съвсем на минус.... Ежедневно стъпвам накриво - иска се специален талант за целта.
    Иначе на теория бих купувала паднали акции на утвърдени компании или на старъпи, които доверен човек ми е препоръчал (на практика май правя точно обратното - рядко успявам да купя нещо паднало - или се разколебавам поради някаква причина или точно тогава нямам капитал).
    За Fortuma - тъкмо бях на ръба да го джитна и той падна. Виж Vestas и Ørsted - те тия са пекани и препекани за мен

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

      Е, как да не, Ивелина иска нещо, което утре или най-късно до седмица да скочи с 20%-30%. Сиреч трябва да е с много висок риск и в двете посоки
      Еми. Комара е заразителен. Днес едно приятелче влезна в грипна компания с хиляди евра при положение, че от 0,15 цента в момента е 6,80 евро. За тръпката с дребни пари става ама да влизаш здраво безумие- По добре на рулетката в Баден Баден или в Дортмунд там по-малко лъжат-
      Иначе Визата препоръчана от тебе е интересна опция за дълго държане сравнително нисък риск, но алтернативните електронни разплащания като че ли и пречат и това се вижда от графиката.

      Коментар


      • IvelinaJensen , ще си докараш нелош доход, ако всичките тези разсъждения ги пускаш през социална платформа, тубата или някъде на собствен сайт. На английски. Аз лично с удоволствие бих те чел, ако и да не съм съгласен с доста от нещата. Сега е моментът, има страшно търсене на практическа информация от първа ръка. Очевидно е, че който има заделени пари, но стои настрана от фондовата борса, дори да е иникален интелект, е финансов идиот. На първо време защо не ни
        кажеш 5-6 компании, които би искала да купиш и защо.

        ---

        Fortum-a излете с европейските борси. Много пекана акция - когата другите падат с 10%, той надолу с 1-2%. После обаче си скача с другите. За 99 дни ми е докарал 28% с дивидента. Май и тук имаме над 7%/мес
        Last edited by terziеv; 21.07.2020, 13:26.

        Коментар


        • Не знам защо сте толкова скептични към Nikola. Вече имат готови продукти, с времето и печалби ще имат. Мен ми се струва, че основателите са се избазикали с Tesla (взели са първото име на Никола Тесла). Някой се е наточил здраво да са им сериозна конкуренция и при такъв хъс вероятността за успех ми се струва доста голяма. Гледам са и голям екип ентусиасти - не ми изглеждат никак фалшиви. Колкото до желанията ми за високо рискови акции - тъй си е - скучно е ако няма екшън. Пък и на мен за сега това ми е основно занимание щото не ходя на работа на този етап
          Last edited by IvelinaJensen; 21.07.2020, 13:38.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

            С точно тази не спекулирай според мен
            Е, как да не, Ивелина иска нещо, което утре или най-късно до седмица да скочи с 20%-30%. Сиреч трябва да е с много висок риск и в двете посоки

            Коментар


            • аз тоя премаркет не мога да го схвана. На кое му викат премаркет - на цялото време преди отваряне на борсите или на опоределен интервал малко преди да отворят?
              А нафтата цял месец се въртя като пръдня у гащи, изчака да продам и моментално скочи. Къде дават награди за каръщина да се кандидатирам поне от там ако може да намажа. Въпреки че съм такъв зверски карък, че дори и на каръшки конкурс ще остана втора. Все съм си внушавала, че поне малко от малко имам късмет в тоя живот, но трейдинга разби всичките ми надежди

              Коментар


              • Mda, не бях прав за NKLA. Никакво 10%, то в момента е почти 7%. Бях сложил премаркет поръчка за 39 и take profit 45. Мечти.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                  Много се чудя дали да разкарам малко от Nasdaq или да рискувам и изчакам earnings тия дни
                  Индекс ли имаш или конкретни книжа ? Аз бих разкарал малко . Макр че насдак-а си расте във време когато идват "вирусни новини" за покачване на заразените.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    Вчера много интересно се разделиха NIKLA и NIKLAW. Не съм достатъчно компетентен, за да си го обясня сам, а доста от анализите са скрити реклами. Като цяло според мен днес NIKLA-та ще върне едно 10%, защото вчера цената беше натисната от тълпата, която си упражнява правата по варантите и днес ще пълнят отново.
                    По добре спекулация с гриповете сребро някои други сектори от технологичните отколкото тази. Всичко свършва накрая с кардиограмата на мъртвеца. И лития и канабиса и тн. Сега просто помпат всичко и волатилността е х4. Накрая банката прибира всичко като при Картичката дава кратка почивка на знайните и незнайните герой и пуска нова серия на играта-

                    Коментар


                    • Много се чудя дали да разкарам малко от Nasdaq или да рискувам и изчакам earnings тия дни

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от No money, no credit Разгледай мнение
                        Добро утро, според вас вас какви новини биха съборили Наско от върховете? То е ясно, че фундамента се различава от сантименти, но нещо трябва да го върне към реалността
                        Някаква операция тип ала 11 септември- Блицкриг. Може да го изпържи набързо Иначе 15-20-25-30-45 000. Янките са магьосници ала Алиса страната на Чудесата.
                        Компания с 6 служителя с 6 милиона пари в брой, не приозвеждаща нищичко да ама капитализация 600 милиона и с великата преспектива да станела Х 10. Майката и Бащата на Балоните- Копие на Доткома-

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                          С точно тази не спекулирай според мен
                          Вчера много интересно се разделиха NIKLA и NIKLAW. Не съм достатъчно компетентен, за да си го обясня сам, а доста от анализите са скрити реклами. Като цяло според мен днес NIKLA-та ще върне едно 10%, защото вчера цената беше натисната от тълпата, която си упражнява правата по варантите и днес ще пълнят отново.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                            terziev, Nikola ми е много атрактивна - тъкмо паднаха - не мислиш ли, че са добра сделка? Ама нещо не ми се чака година да почнат да печелят ...
                            С точно тази не спекулирай според мен

                            Коментар


                            • Аз днес ще по-продам нещо дребно каквото има и съм пас.

                              Коментар


                              • Washington Trust Bancorp EPS beats by $0.61, beats on revenue
                                NASDAQ | Post-Market: $32.00+1.50 (+4.92%)5:28 PM

                                https://seekingalpha.com/news/359287...ats-on-revenue

                                Найс...

                                Коментар

                                Working...
                                X