IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Отрано мъдрости виждам в темата.
    Дайте да помислим какво ще се прави днес, поради това, че вчера пазара много падна и може да продължи и днес, а може и да върне.. Къде да се влезне при спада, малко ли да се влезе, по-силно ли да се влезе ? Като индекси и движение на пазара, не толкова конкретни фирми.

    Коментар


    • Няма. Но Intel и Apple ако можеш да си ги държиш година-две, го направи

      Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

      Срещу мен е тази гад и няма надвиване. Взех Intel и Apple щото им идват отчетите, и вярвах, че ще са добри. Ама явно и отчети не помагат, особено ако става дума за акции, които точно аз съм купила. Тия Goldman Sachs са големи проклетници - всичко объркват.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Рогатият е срещу тебе. На на̀учен език му викат efficient market hypothesis. Не че хипотезата е абсолютно вярна, но в голяма степен е

        Пазарът рядко предоставя трейдове, от които очевидно лесно и бързо да спечелиш. И когато се появят обикновено изчезват много бързо
        Срещу мен е тази гад и няма надвиване. Взех Intel и Apple щото им идват отчетите, и вярвах, че ще са добри. Ама явно и отчети не помагат, особено ако става дума за акции, които точно аз съм купила. Тия Goldman Sachs са големи проклетници - всичко объркват.

        Коментар


        • Това няма как да е вярно. Желанията на малка група мениждъри на активи и формулите, които те са зазубрили няма как да променят факта, че извън техния малък свят има и един много по-голям, реален свят. В този реален свят живеят хора, които решават колко да харчат и колко да спестят. Също така има и фирми, които решават колко да инвестират в капекс на базата на очакванията за бъдещето. И когато населението като цяло започне да застарява и да спестява повече, тези спестявания отиват по необходимост в облигации без изобщо да се интересуват от Sharpe ratio-та

          Когато населението спестява повече отколкото фирмите искат да правят капиталови инвестиции доходоносността по облигациите пада драстично и не пита портфейлната теория дали това е окей и дали това ще помогне на порфейлите да се оптимизират. Всъщност портфейлите логично се оптимизират с това, че акциите на определен тип компании изхвърчат нагоре. Това са компаниите със стабилен баланс, ръст на кешфлоуа и печалбите, с високо ROE и солидно payout ratio

          Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

          Доколкото има ефективен пазар- да. А иначе доколо нормативната база и финансовата компетентност на част от инвеститорите отговарят на теоретичните постановки е съвсем отделен въпрос.
          Last edited by Money; 24.07.2020, 08:10.

          Коментар


          • Рогатият е срещу тебе. На на̀учен език му викат efficient market hypothesis. Не че хипотезата е абсолютно вярна, но в голяма степен е

            Пазарът рядко предоставя трейдове, от които очевидно лесно и бързо да спечелиш. И когато се появят обикновено изчезват много бързо

            Коментар


            • Пак заложих на куц кон. Предполагах, че кризата по-скоро е облагодетелствала Intel, ама как да допуснеш, че ще закъснеят с новия процесор и това ще е достатъчна причина да се срине акцията. Пореден пример за каръщината ми.
              Относно снимките - хората учат психология с години и пак не могат да разчитат характера по физиономията. А тук решихте, че и в това сте спецове. Изобщо не се разсейвайте с такива непосилни задачи бих ви рекла.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                основната задача на целия борд на публични компании е да омайват инвеститорите си.

                аз за това не слушам нищо от това което те приказват и не вярвам на нищо от това което обещават. Хората са си професионални лъжци. Всъщност буквално това им е работата. Ако ми плащат редовно достатъчно добри дивиденти и акциите им не са сриват заради техни действия добре. Ако не, хайде чао, все еднно как изглеждат или какво говорят.
                Така е, но виж Selena как ги разконспирира долните, всеки инвеститор трябва да има собствен и уникален подход, за да е по - добър от пазара. И да не е на 100% коректен подход, ако даде и 5% допълнително предимство, пак е добре. А и разчупваме малко темата за разнообразие с 1 - 2 поста с картинки, за юнаците под мен сме изписали доста през годините, може би без 1-2ма, но не са Бъфет, Мъск, Гейтс и не всеки ги познава.
                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                Коментар


                • Новите герои, на кого бихте доверили парите си?

                  1 (2).jpg
                  Изпълнителни директори, различни и сериозни компании, като имам фаворит, но съм обремен от цялостната информация, която знам, Selena ще споделиш ли мнение?


                  Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                  Коментар


                  • А, и ако почне някой CEO навсякъде да повтаря как те нещо как го правили по Техния начин. Каква готина фирмена култура имали, и други подобни глупости. Значи нещо някъде много яко се е издънило. Или не могат да правят печалби, или нещо някъде яко са осрали, или просто той е безподобен задник с грандоманско его и нещата ще се ос...рат в най-скоро време. Сещам се за този от We Work като скорошен пример за всичко от горното.

                    Коментар


                    • основната задача на целия борд на публични компании е да омайват инвеститорите си.

                      аз за това не слушам нищо от това което те приказват и не вярвам на нищо от това което обещават. Хората са си професионални лъжци. Всъщност буквално това им е работата. Ако ми плащат редовно достатъчно добри дивиденти и акциите им не са сриват заради техни действия добре. Ако не, хайде чао, все еднно как изглеждат или какво говорят.

                      Коментар


                      • да фана да пусна и моя снимка да ми направите психопортрет? Ама не знам как ги пускате че да се виждат. Пробвах преди да ъплоадвам ама излузахс невидими министюри. Тази малката е дъщеря ми

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Не особено. Не ги знам кои са, просто ти поствам спонтанното първо усещане. Горният е екстроверт, долният е по-прикрит. И двамата са с жив пъргав ум. На нито един не бих поверила сума над определен лимит. Интересен ти е подходът.
                          Ей така, понеже къде на сериозно, къде на майтап се отвори темата и именно е важното да не се знае кой са, за да не се подведе. Хареса ми как ги описа, страхотно, ще допълня(понеже знам националност), че за мен първият прилича на републиканец, вероятно от южните щати, уверен, с голямо самочувствие, самонадеян, вторият лалушко някакъв, но добър с числата.

                          Господата са големи началници от екипа на FirstEnergy, край компанията избухна пред дни огромен корупционен скандал. Винаги предпочитам личният контакт, видеовръзка донякъде, за да разбера човек, но ти удари в десетката с преценката, браво, психология ли си изучавала или просто опит и талант? Бих пуснал и други снимки, че ми е интересно какво би казала.
                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                            Е няма как да не цитирам, аз прочувам биографиите им, но снимки : )))), може и да е много правилно, на живо познавам когато ме лъжат, къде гледат, как дишат, жестове, много неща, доста литература има по въпроса също, винаги хващам и ми е смешно за какви неща дори послъгват някои, но работя с хора и е супер полезно. Но снимки.....нямам наблюдение, сериозно, важи ли, може ли да дадеш пример за компания, на която не ти е харесал мениджмънта и после са се издънили, нещо като Wirecard? Мисля да опитам, не пречи, да видиш що за тупан е и външно.

                            П.П.: Даже може да си пускаме освен тикери, директно снимки и всеки да си каже мнението. Без БГ, че там е ясно.

                            Ще започна с тези господа, имате ли им доверие: [ATTACH=CONFIG]n3630190[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]n3630191[/ATTACH]
                            Не особено. Не ги знам кои са, просто ти поствам спонтанното първо усещане. Горният е екстроверт, долният е по-прикрит. И двамата са с жив пъргав ум. На нито един не бих поверила сума над определен лимит. Интересен ти е подходът.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                              Е няма как да не цитирам, аз прочувам биографиите им, но снимки : )))), може и да е много правилно, на живо познавам когато ме лъжат, къде гледат, как дишат, жестове, много неща, доста литература има по въпроса също, винаги хващам и ми е смешно за какви неща дори послъгват някои, но работя с хора и е супер полезно. Но снимки.....нямам наблюдение, сериозно, важи ли, може ли да дадеш пример за компания, на която не ти е харесал мениджмънта и после са се издънили, нещо като Wirecard? Мисля да опитам, не пречи, да видиш що за тупан е и външно.

                              П.П.: Даже може да си пускаме освен тикери, директно снимки и всеки да си каже мнението. Без БГ, че там е ясно.

                              Ще започна с тези господа, имате ли им доверие: [ATTACH=CONFIG]n3630190[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]n3630191[/ATTACH]
                              Разбира се,че имам предвид биографиите им. Снимките са метафора.
                              Още повече, че изводите до които си позволявам да стигна са съвсем ограничени и стигат само до това дали си имам работа със силни и енергични личности, които се канят да ми го на*укат или стари и уморени физиономии, който са уредени на "последна" работа за която не им пука.
                              Мога да ти дам пример с една от първите ми инвестиции - OCZ.(производител на SSD). Тогава все още смятах, че е достатъчно да имаш визия за бъдещето, поне колкото да хванеш, кое е това нещо, дето продажбите му ще растат. Времето показа, че продажбите може да растат, а марджина да пада, но да не се отплесвам.
                              Фирмата OCZ фалира, а основателя и CEO на OCZ и бивш крадец на автокасетофони последно някой го беше видял в Панама.
                              Хем го знаех, ама на! бил съм му дал втори шанс

                              Коментар


                              • Голем срут днеска. Струва ми се че тия неща са планирани и няма нужда да си измисляме причини и обяснения за тях. Самолетните обаче учудващо са нагоре

                                Коментар

                                Working...
                                X