IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
    Докато дъвчите тази избушена и неизвестна фирма WELL, Излезоха данните за Initial jobless claims, и последваха разпродажби, дайте да коментираме, доколко трайни ще са тия разпродажби и в сесията, която почва след малко.
    Много зависи какво решение тези дни ще се вземе за изсипване на пари, на кого, как, до кога и т.н.
    Изсипване, така или иначе ще има, въпроса е дали ще е малко или голямо (естествено демократите искат помощи до Коледа !!!)
    Last edited by hazard; 23.07.2020, 17:25.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

      Не се оплаквам, а споделям опит и впечатления. Току виж някой има подобни. От как търгувам с акции все повече се убеждавам как ни работи рогатия - далеч не само мен, а всички.
      Пробвай преди да вземеш решение, хвърляй ези-тура, в половината случаи може да излезе правилно решение.
      Не, за друго, ами вътрешната информация за състоянието на фирмата се знае дни или седмици в адванс,
      отделно алгосите са секунди преди тебе - виждайки и твоите позиции.

      Коментар


      • Докато дъвчите тази избушена и неизвестна фирма WELL, Излезоха данните за Initial jobless claims, и последваха разпродажби, дайте да коментираме, доколко трайни ще са тия разпродажби и в сесията, която почва след малко.

        Коментар


        • Ето някои съображение относно сектора, в който е WELL. Тези senior housing, комплексчета с къщички за пенсионери, не са най-сигурното растежно място по време на Ковид-19 пандемия...

          Освен това, WELL дори да са били все още леко подценени в един момент (средата на март), това не значи, че и сега са също толкова атрактивни. Не знам Екса откъде го измисли точно този шит като уж най-доброто място за бързи печалби. Предполагам е чел някаква тъпа статия в SA


          Senior Housing is the Most Vulnerable of the Healthcare REIT Sectors Amidst the COVID-19 Pandemic

          The ultimate impact on the profitability of senior housing operators will depend on how long the pandemic lasts. In the near-term, the pandemic is limiting the ability to do tours and also resulting in admission restrictions at facilities that have COVID-19 cases. Move-in volume have thus been negatively impacted. In the meantime, occupancy is at risk of declining 3%-4% per month due to move-outs given the average length of stay is between 24-30 months. Operating expenses are up 5%-15% given the need for more labor, more cleaning supplies and the need for personal protection equipment (PPE) stockpiles. As such, we estimate SS NOI growth is set to tumble to -15% to -25% for the senior housing operating portfolios (SHOP) at WELL, PEAK & VTR over the next quarter or two.

          We also expect rent pressure from the triple-net senior housing portfolios with weak rent coverage (i.e., <1.0x).Even when the pandemic is eventually under control, we worry about longer-term demand given: 1) the negative headlines around high mortality rates at senior housing and nursing homes due to COVID-19 and 2) or expectation that demand weakens due to an economic recession. Unlike most other healthcare real estate sectors, we believe it could take well over a year before senior housing fundamentals stabilize post the COVID-19 pandemic.

          We also worry that several senior housing operators may not qualify for help under the numerous government assistance programs underway to assist corporations amidst the COVID-19 pandemic. Senior housing operators tend to be labor-intensive businesses and so often have more than 500 employees which makes them ineligible for the paycheck protection program (PPP). In addition, it does not currently appear that the senior housing sector will benefit from the $100B Emergency Fund as so far, it is being disbursed based on government Medicare payment history to a wide array of healthcare service providers dealing with COVID-19, and senior housing does not receive Medicare payments.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Защо тогава се оплакваш, че Рогатия е срещу тебе
            Не се оплаквам, а споделям опит и впечатления. Току виж някой има подобни. От как търгувам с акции все повече се убеждавам как ни работи рогатия - далеч не само мен, а всички. Той е и в казината - ролетката е базирана на него, като сбора от числата и е 666. Има и други символи там с това число, за да го призоват и да им съдейства в пъкления бизнес. Сигурна съм, че ми се присмивате, но аз да си знам, че съм казала. Пък който има очи и акъл да чете и да осъзнава. И ся малко се отплеснах и Фортум изхвърчал и се продал за 18.5 преди да успея да реагирам. Ето винаги така става - точно когато трябва да внимавам оня ме отплесне.

            Коментар


            • Защо тогава се оплакваш, че Рогатия е срещу тебе

              Коментар


              • Ми аз съм swing trader лаик и за целта не ми е особено нужно да задълбавам въс финансови сметки. Доказателство е, че вече спечелих веднъж от WELL без да знам що съм ги взела

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                  Ми аз не мога да преценя P/E дали им е високо. При мен показва 14,29 което не ми изглежда високо пък и не знам с какво да го сравнявам. Иначе не съм чела нищо за тях признавам си, но и не мога да разбера защо като толкова добре са вървели до преди кризата топръв ще търпят големи загуби.
                  https://howtovaluestocks.com/relative/pe


                  Направил съм един сайт за тази цел, тук може да си изчислиш теоретично PE според данни от компанията и как се променя спрямо растежа

                  Коментар


                  • По принцип не хубаво да взимаш неща, които не знаеш защо ги взимаш. Дори да приемем, че има нещо което на мене ми убягва в WELL, аз няма да сгреша като ги подмина

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                      Ми аз не мога да преценя P/E дали им е високо. При мен показва 14,29 което не ми изглежда високо пък и не знам с какво да го сравнявам. Иначе не съм чела нищо за тях признавам си, но и не мога да разбера защо като толкова добре са вървели до преди кризата топръв ще търпят големи загуби.
                      Уфф..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                        Високо p/e, очаквания за намаляващ оборот и EPS, ниско ROE, очаквания рязане на дивидент, намаляване от Fidelity и покупка от световно неизвестни малки фондове

                        А ти какво точно виждаш в тях?
                        Ми аз не мога да преценя P/E дали им е високо. При мен показва 14,29 което не ми изглежда високо пък и не знам с какво да го сравнявам. Иначе не съм чела нищо за тях признавам си, но и не мога да разбера защо като толкова добре са вървели до преди кризата топръв ще търпят големи загуби.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          Money, за WELL... под 44 ми е сумарно цената. Според мен имаш проблем с разчитането на финансовите показатели на рейтовете.
                          Значи нищо не правиш. Направил си едни келяви 18%, които много скоро могат да станат и по-малко. А подмяташ тука около 30 различни тикъра на какви ли не други шитове, които не перформват никак откакто си ги споменал

                          Ако приемем, че всичко ти е equal weighted не е сигурно дали портфейла щеше да ти излезе на плюс

                          Почни реална търговия и тогава нещата ще ти се изяснят. Така с демото си в света на фантазиите
                          Last edited by Money; 23.07.2020, 12:27.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                            Защо си толкова скептичен към WELL? Че и аз ги имам и разбира се съм на дълбок минус И с тях.
                            Високо p/e, очаквания за намаляващ оборот и EPS, ниско ROE, очаквания рязане на дивидент, намаляване от Fidelity и покупка от световно неизвестни малки фондове

                            А ти какво точно виждаш в тях?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                              WELL го погледнах за 3 минути — разкарай го. Особено ако си още на плюс
                              Защо си толкова скептичен към WELL? Че и аз ги имам и разбира се съм на дълбок минус И с тях.

                              Коментар


                              • Вчера, стана дума за Майкрософт, изкараха добри резултати, по-добри от очакванията приходи и печалба, а след сесията слезна надолу 5-6 $ (по спомен, гледам го на телевизора). Тая сутрин - някаква статия, че облачния бизнес не бил се увеличил достатъчно. Ама общите резултати са по-добри от оччакванията. Вероятно е повод за покупка.

                                Коментар

                                Working...
                                X