IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз даже не бих казъл, че липсва ликвидност , в светлината на това което казват kubrat и money. Липсва нормална политика на Централните банки и нормална цена на парите. Парите не струват и 0%, на какво прилича това ? В същото време дълга е голям, за какво е взиман този дълг ? По-богати и ще станем, ще вдигнем стандарта ли? Взимат и фирми и държави и граждани - даже и от бързите кредити ще се избият да взимат. Беше време кредита да е привилегия, дава се на богатия и способния, да се развиват някакви идеи.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

      Срещу мен е тази гад и няма надвиване. Взех Intel и Apple щото им идват отчетите, и вярвах, че ще са добри. Ама явно и отчети не помагат, особено ако става дума за акции, които точно аз съм купила. Тия Goldman Sachs са големи проклетници - всичко объркват.
      Защо не прецакаш рогатия, като държиш дългосрочно стабилни компании , иначе може боб и карти да хвърляш и квото покажат на демото да си цъкаш. Да оставиш рогатия да те цака докато си на демо

      Коментар


      • Така е, само че ръста в спестяването не е функция на демографската структура, а на щедрите държавни разходи. Концентрацията на сила и намеса на държавата в икономиката е това, което реално изкривява пазара и дава възможност за свръхспестявания, а намесата на централните банки повишава изкуствено доходността на капитала и изкривява още повече нещата.

        Коментар


        • (1) Ликвидността и (2) финансирането на държавата (или дори на частния сектор) от ЦБ са две различни неща, въпреки че се правят по един и същи начин - с "покупка" на активи от ЦБ

          Хроничният недостиг на ликвидност идва от Базел III регулациите, т.е. изискването банките да държат тонове активи под формата на HQLA и резерви в ЦБ. И банките като не могат нищо да правят с тази ликвидност, а трябва да я държат "паркирана" - все едно я няма. Т.е. липсата на ликвидност е изцяло изкуствено създадена от регулаторите

          А че ЦБ купува държавен дълг и по този начин финансира разходите на държавата, т.е. консумацията, това не променя факта, че се спестява повече, отколкото са капиталовите инвестиции

          Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

          Чудесно, а що са ни централните банки на пазара тогава, нали населението спестява повече от нуждата от инвестиции? По тази логика трябваше да има постоянни ликвидни излишъци, а всъщност без ЦБ имаме хроничен недостиг на ликвидност.

          Коментар


          • Одеве пуснаха тази новина и акциите на FLS тръгнаха нагоре. Може ли да ме светнете ЗАЩО? Положителна ли е новината, която на мен ми изглежда по-скоро лоша? Каква причината за скока?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
              Отрано мъдрости виждам в темата.
              Дайте да помислим какво ще се прави днес, поради това, че вчера пазара много падна и може да продължи и днес, а може и да върне.. Къде да се влезне при спада, малко ли да се влезе, по-силно ли да се влезе ? Като индекси и движение на пазара, не толкова конкретни фирми.
              Снощи влязох смело в SSRM .Към момента мисля само в този сектор да съм смел.По плахо се включих CPRX,Там имах ,но не издържах на спада.Вероятно сгреших ,че не изчаках 4,50.
              А иначе се надявам на спад.Колкото повече,толкова повече.От непопулярните,при мен на фокус са MU/OTTR/BIPC/-от тези имам,но ако дадат промоции с радост бих допълнил.UNM/HIG/INGR-бяха достигнали нивата ми за вход,но пуста алчност...........вероятно сгреших,че не влязох.Ако предоставят друг шанс,ще се възползвам.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Това няма как да е вярно. Желанията на малка група мениждъри на активи и формулите, които те са зазубрили няма как да променят факта, че извън техния малък свят има и един много по-голям, реален свят. В този реален свят живеят хора, които решават колко да харчат и колко да спестят. Също така има и фирми, които решават колко да инвестират в капекс на базата на очакванията за бъдещето. И когато населението като цяло започне да застарява и да спестява повече, тези спестявания отиват по необходимост в облигации без изобщо да се интересуват от Sharpe ratio-та

                Когато населението спестява повече отколкото фирмите искат да правят капиталови инвестиции доходоносността по облигациите пада драстично и не пита портфейлната теория дали това е окей и дали това ще помогне на порфейлите да се оптимизират. Всъщност портфейлите логично се оптимизират с това, че акциите на определен тип компании изхвърчат нагоре. Това са компаниите със стабилен баланс, ръст на кешфлоуа и печалбите, с високо ROE и солидно payout ratio
                Чудесно, а що са ни централните банки на пазара тогава, нали населението спестява повече от нуждата от инвестиции? По тази логика трябваше да има постоянни ликвидни излишъци, а всъщност без ЦБ имаме хроничен недостиг на ликвидност.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                  Отрано мъдрости виждам в темата.
                  толко си ми е капацита. Мъдростите ги чакам от теб.

                  Дайте да помислим какво ще се прави днес, поради това, че вчера пазара много падна и може да продължи и днес, а може и да върне.. Къде да се влезне при спада, малко ли да се влезе, по-силно ли да се влезе ? Като индекси и движение на пазара, не толкова конкретни фирми.
                  на базата на какво да мислим ?
                  Нали ме научихте да купя и да държа. Ето - на Карнивалите съм на минус 36,77% и държа. Блокирах и купчина пари в Apple и Intel - и тях ще ги държа. Нали трябва да сме сериозни инвеститори.

                  Коментар


                  • Отрано мъдрости виждам в темата.
                    Дайте да помислим какво ще се прави днес, поради това, че вчера пазара много падна и може да продължи и днес, а може и да върне.. Къде да се влезне при спада, малко ли да се влезе, по-силно ли да се влезе ? Като индекси и движение на пазара, не толкова конкретни фирми.

                    Коментар


                    • Няма. Но Intel и Apple ако можеш да си ги държиш година-две, го направи

                      Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                      Срещу мен е тази гад и няма надвиване. Взех Intel и Apple щото им идват отчетите, и вярвах, че ще са добри. Ама явно и отчети не помагат, особено ако става дума за акции, които точно аз съм купила. Тия Goldman Sachs са големи проклетници - всичко объркват.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Рогатият е срещу тебе. На на̀учен език му викат efficient market hypothesis. Не че хипотезата е абсолютно вярна, но в голяма степен е

                        Пазарът рядко предоставя трейдове, от които очевидно лесно и бързо да спечелиш. И когато се появят обикновено изчезват много бързо
                        Срещу мен е тази гад и няма надвиване. Взех Intel и Apple щото им идват отчетите, и вярвах, че ще са добри. Ама явно и отчети не помагат, особено ако става дума за акции, които точно аз съм купила. Тия Goldman Sachs са големи проклетници - всичко объркват.

                        Коментар


                        • Това няма как да е вярно. Желанията на малка група мениждъри на активи и формулите, които те са зазубрили няма как да променят факта, че извън техния малък свят има и един много по-голям, реален свят. В този реален свят живеят хора, които решават колко да харчат и колко да спестят. Също така има и фирми, които решават колко да инвестират в капекс на базата на очакванията за бъдещето. И когато населението като цяло започне да застарява и да спестява повече, тези спестявания отиват по необходимост в облигации без изобщо да се интересуват от Sharpe ratio-та

                          Когато населението спестява повече отколкото фирмите искат да правят капиталови инвестиции доходоносността по облигациите пада драстично и не пита портфейлната теория дали това е окей и дали това ще помогне на порфейлите да се оптимизират. Всъщност портфейлите логично се оптимизират с това, че акциите на определен тип компании изхвърчат нагоре. Това са компаниите със стабилен баланс, ръст на кешфлоуа и печалбите, с високо ROE и солидно payout ratio

                          Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                          Доколкото има ефективен пазар- да. А иначе доколо нормативната база и финансовата компетентност на част от инвеститорите отговарят на теоретичните постановки е съвсем отделен въпрос.
                          Last edited by Money; 24.07.2020, 08:10.

                          Коментар


                          • Рогатият е срещу тебе. На на̀учен език му викат efficient market hypothesis. Не че хипотезата е абсолютно вярна, но в голяма степен е

                            Пазарът рядко предоставя трейдове, от които очевидно лесно и бързо да спечелиш. И когато се появят обикновено изчезват много бързо

                            Коментар


                            • Пак заложих на куц кон. Предполагах, че кризата по-скоро е облагодетелствала Intel, ама как да допуснеш, че ще закъснеят с новия процесор и това ще е достатъчна причина да се срине акцията. Пореден пример за каръщината ми.
                              Относно снимките - хората учат психология с години и пак не могат да разчитат характера по физиономията. А тук решихте, че и в това сте спецове. Изобщо не се разсейвайте с такива непосилни задачи бих ви рекла.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                основната задача на целия борд на публични компании е да омайват инвеститорите си.

                                аз за това не слушам нищо от това което те приказват и не вярвам на нищо от това което обещават. Хората са си професионални лъжци. Всъщност буквално това им е работата. Ако ми плащат редовно достатъчно добри дивиденти и акциите им не са сриват заради техни действия добре. Ако не, хайде чао, все еднно как изглеждат или какво говорят.
                                Така е, но виж Selena как ги разконспирира долните, всеки инвеститор трябва да има собствен и уникален подход, за да е по - добър от пазара. И да не е на 100% коректен подход, ако даде и 5% допълнително предимство, пак е добре. А и разчупваме малко темата за разнообразие с 1 - 2 поста с картинки, за юнаците под мен сме изписали доста през годините, може би без 1-2ма, но не са Бъфет, Мъск, Гейтс и не всеки ги познава.
                                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                                Коментар

                                Working...
                                X