IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    Не продавай командитните д-ва, ако не си съвсем сигурен какво правиш. Това, което ЕT разпределя не е дивидент.Влизаш в много опасен данъчен режим. Писал съм го назад във форума и съм давал линкове.
    За данъчно задължени лица в България нямащи нищо общо със САЩ не виждам кво ни интересуват щатските данъчни закони. Те си ни чешат с 40% данък за MLP-та и чичко Сам не го интересува друго. В Българския закон няма еквивалент на MLP тай че аз го пиша като дивидент пък който иска да ме съди данъчните ще се хванат за главата хахахаах.

    https://www.nasdaq.com/articles/tax-...ors-2010-12-27 от сайта на nasdaq какво би се случило със Ханс от Швабия ако си купи MPL. В Швабия няма еквивалент на сложната K1 данъчна форма чешат те на макс данък 40% и не можеш да си го върнеш. Ханс няма проблем с това но плаща 40% данък.
    http://www.proflashgame.com

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

      Не продавай командитните д-ва, ако не си съвсем сигурен какво правиш. Това, което ЕT разпределя не е дивидент.Влизаш в много опасен данъчен режим. Писал съм го назад във форума и съм давал линкове.
      За данъчно задължени лица в България нямащи нищо общо със САЩ не виждам кво ни интересуват щатските данъчни закони. Те си ни чешат с 40% данък за MLP-та и чичко Сам не го интересува друго. В Българския закон няма еквивалент на MLP тай че аз го пиша като дивидент пък който иска да ме съди данъчните ще се хванат за главата хахахаах.

      https://www.nasdaq.com/articles/tax-...ors-2010-12-27 Ето и статия от насдак където казват че Ханс от швабия не го интересува че се подавало сложната K1 форма понеже в Швабия няма K1 форма и си го чешат 40% данък за distribution което не е дивидент.
      http://www.proflashgame.com

      Коментар


      • [QUOTE=terziеv;n3635269]

        Не продавай командитните д-ва, ако не си съвсем сигурен какво правиш. Това, което ЕT разпределя не е дивидент.Влизаш в много опасен данъчен режим. Писал съм го назад във форума и съм давал линкове.[/QUOT

        За данъчно задължени лица в България нямащи нищо общо със САЩ не виждам кво ни интересуват щатските данъчни закони. Те си ни чешат с 40% данък за MLP-та и чичко Сам не го интересува друго. В Българския закон няма еквивалент на MLP тай че аз го пиша като дивидент пък който иска да ме съди данъчните ще се хванат за главата хахахаах.
        http://www.proflashgame.com

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Не мисля. Златото се влияе най-много от лихвите по длъгосрочните трежърита. Не мисля, че трендът ще се обърне точно сега. Най-вероятно ще можеш да го шитнеш на над 2100, че по-нагоре

          Ти на колко го взе това тенеке, че да си го изпуснала чак


          точно във вчерашния пик. Около 2053 го взех. Ама сертификат и в друга валута. Че и сертификата обърках - уж взех един па се оказа друг накрая. Гледам WELL скочиха и пак им погледнах отчета и сега виждам, че всъщност са на плюс. Ако разбира се гледам където трябва. Червената стрелка, нали?
          Click image for larger version

Name:	jpeg.jpg
Views:	1
Size:	10.7 КБ
ID:	3635791

          Коментар


          • Не мисля. Златото се влияе най-много от лихвите по длъгосрочните трежърита. Не мисля, че трендът ще се обърне точно сега. Най-вероятно ще можеш да го шитнеш на над 2100, че по-нагоре

            Ти на колко го взе това тенеке, че да си го изпуснала чак

            Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
            Дали не изпуснах момента да продам златото

            Коментар


            • Дали не изпуснах момента да продам златото

              Коментар


              • Страхотна игра.Шортнах снощи преди да затвори афтърмаркета 1500 бр ЕТ на 7.15 $ и ги покрих днес на брокера на 6.6 $.Това е борса не като умрялото бфб.Тая акция ми снесе за 2 дни 1600 $

                Коментар


                • Интересно ми е днес как ще реагира пазара към авиокомпаниите след като Тръмп каза че ще ги подкрепят с як стимул .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
                    Не успя ли да изчакаш още малко за WFC - днес е екс-дивидентната дата но да винаги има и алтернативи
                    Не, не можех да чакам повече, а и дивидента там стана смешен

                    Освен това не виждам каква врътка може да се изиграе с pre и ex divident. Теоретично NPV-то на дивидента + цената на акцията не би трябвало да се влияе от това

                    Но най-важното, бях решл да взимам MasterCard, което и направих. Купих ги на $311.50 и сега са на $328 за два дни. Докато WFC са съвсем леко нагоре. Всъщност даже и не са в предварителната търговия

                    Коментар


                    • Струва ми се че пазарите ще отворят на червено днес. Датските поне потъват
                      Last edited by IvelinaJensen; 06.08.2020, 14:36.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                        Силни отчети снощи, aко и да се надявах WELL да ги отвее с бая повече. Единствената дупка е SKT, но там мисля си научих урока и вече съм спец по всички видове молове, молчета и молища. В добавка добри новини за PFE и пак e бая близо до take profit.

                        Проблемът е CXW. Супер отчет, но ръководството сякаш е решило да срине цената. Oт една страна добрите фин показатели, от другата - мошеници начело и политически риск. Дали да излизам на -20% или да се надявам на общо събрание.

                        И пак - FRT на тази цена е бонбон. Може да остане дори за внуците.
                        Нещо не схванах за WELL. Погледнах набързо отчета им - ама те са надолу спрямо предни години. Кое му е силното? Или имаш предвид, че уж се очаквали по-лоши резултати?

                        Според вас доларът дали вече не пое курс нагоре?

                        Коментар


                        • Силни отчети снощи, aко и да се надявах WELL да ги отвее с бая повече. Единствената дупка е SKT, но там мисля си научих урока и вече съм спец по всички видове молове, молчета и молища. В добавка добри новини за PFE и пак e бая близо до take profit.

                          Проблемът е CXW. Супер отчет, но ръководството сякаш е решило да срине цената. Oт една страна добрите фин показатели, от другата - мошеници начело и политически риск. Дали да излизам на -20% или да се надявам на общо събрание.

                          И пак - FRT на тази цена е бонбон. Може да остане дори за внуците.

                          Коментар


                          • Не успя ли да изчакаш още малко за WFC - днес е екс-дивидентната дата но да винаги има и алтернативи

                            Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            ... Иначе днес направих една болезнена промята. Продадох Wells Fargo на загуба на $24.16 и взех още MasterCard на $311.50 ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                              Че какво променя сплита, че да пада Дау?
                              хм, при сплита какво става с цената и как се изчислява Дау? Може нещо да изпускам, странно. че не се сещата за какво питам
                              Last edited by petyob; 06.08.2020, 06:54.

                              Коментар


                              • Днес съм супер.Само от ЕТ извъртях спекула за над 600 $ а играта на афтърмаркета още продължава.Ей така я обичам тая игра .

                                Коментар

                                Working...
                                X