IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение


    За себе си направих извода, че е добре да започнеш да практикуваш по пътя на лихвите от 20% към 0%.
    А въпроса какво се случва, ако започнеш при лихви 0% - остава отворен.
    +++

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

      Интересно е как хората търсят под вола теле и не виждат очевидното.
      Успехът не зависи от инвестиционен стил или период!

      БТВ повечето от показаните са започнали много преди 2000та година и са издържали теста на времето!
      При всички случаи графиката, която качи е ценна и съвсем на място. Благодаря!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

        Еди, прави ли ти впечатление, че повечето умници са в структура около червената вертикална права.
        Аз предполагам, че и двамата смятаме, че умниците, които са готови да дадат всичко от себе си са сравнително равномерно разпределени във времето.
        Но графиката ти избира да лансира като успешни само тези, които са стартирали около 2000-та година
        Интересно е как хората търсят под вола теле и не виждат очевидното.
        Успехът не зависи от инвестиционен стил или период!

        БТВ повечето от показаните са започнали много преди 2000та година и са издържали теста на времето!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Питър Линч също не практикува, още от преди 2000 се е отказал. Гнилото е, че като правиш 29% годишно и за 15 години си 45х напред. Защо да се се оттеглиш



          Голяма досада си, като се забавляваш във форума. Оставам ти да откриеш, 3-тото изключение на графиката, което вече не практикува.
          За себе си направих извода, че е добре да започнеш да практикуваш по пътя на лихвите от 20% към 0%.
          А въпроса какво се случва, ако започнеш при лихви 0% - остава отворен.

          Коментар


          • Питър Линч също не практикува, още от преди 2000 се е отказал. Гнилото е, че като правиш 29% годишно и за 15 години си 45х напред. Защо да не се оттеглиш


            Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

            Греъм е изключение по графиката, останалите още практикуват
            Добре де, видях и че графиката е рисувана преди повече от 10 години
            Абе има нещо гнило в това концентриране по вертикала
            Last edited by Money; 13.08.2020, 16:51.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Не бе, Текилата!

              Тези 20 години не са последните 20 години

              Бен Греъм знаеш ли кой е


              Греъм е изключение по графиката, останалите още практикуват
              Добре де, видях и че графиката е рисувана преди повече от 10 години
              Абе има нещо гнило в това концентриране по вертикала
              Last edited by Tkilata; 13.08.2020, 16:31.

              Коментар


              • Не бе, Текилата!

                Тези 20 години не са последните 20 години

                Бен Греъм знаеш ли кой е

                Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                Еди, прави ли ти впечатление, че повечето умници са в структура около червената вертикална права.
                Аз предполагам, че и двамата смятаме, че умниците, които са готови да дадат всичко от себе си са сравнително равномерно разпределени във времето.
                Но графиката ти избира да лансира като успешни само тези, които са стартирали около 2000-та година

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                  Да кажем че е късмет кога и къде си родена, в какво семейство си отгледана и какво образование си получила, макар че историята познава и хора, които напук на всички несгоди постигат велики неща.

                  От тук насетне си ON YOUR OWN.

                  С риск да се повторя ако НАИСТИНА искаш да постигнеш нещо в сферата на инвестициите намери най-успешните инвеститори в историята, проучи подхода им и задълбай, в този който отговаря в най-голяма степен на твоите разбирания. Ако смяташ че всичко в живота е късмет и не си заслужава да се положат усилия не мога да помогна

                  Ето ти отправна точка:
                  [ATTACH=CONFIG]n3638381[/ATTACH]
                  Еди, прави ли ти впечатление, че повечето умници са в структура около червената вертикална права.
                  Аз предполагам, че и двамата смятаме, че умниците, които са готови да дадат всичко от себе си са сравнително равномерно разпределени във времето.
                  Но графиката ти избира да лансира като успешни само тези, които са стартирали около 2000-та година

                  Коментар


                  • Това може да е интересно за хората, което се кефят на макрото

                    https://www.youtube.com/watch?v=mayq...ature=youtu.be

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                      И дългосрочния инвестиционен успех си зависи от късмета. Познавам хора инвестирали преди мноооого години в прохождащи фирми, които сега са милионери без да са продали или купили една акция от тогава. Ще кажеш Усетили са, че фирмата има бъдеще (всъщност дори не са правили проучвания, а по случайност да имали приятел, който е имал общо с фирмата и им предложил даинвестират в нея и те си казали Ми ОК, що не). За много неща изглежда, че имат бъдеще, но винаги може да се случи нещо, което да срине всичко. Най-малкото основателат може да се спомине неочаквано и без време. И други тарикати са инвестирали в start-up и са си останали с пръст в уста. Щото не са имали късмета на гореспоменатите тарикати. Разбираено е да ни се иска всичко в тоя живот да зависи от нас, но като се замислиш на практика се оказва съвсем различно
                      Да кажем че е късмет кога и къде си родена, в какво семейство си отгледана и какво образование си получила, макар че историята познава и хора, които напук на всички несгоди постигат велики неща.

                      От тук насетне си ON YOUR OWN.

                      С риск да се повторя ако НАИСТИНА искаш да постигнеш нещо в сферата на инвестициите намери най-успешните инвеститори в историята, проучи подхода им и задълбай, в този който отговаря в най-голяма степен на твоите разбирания. Ако смяташ че всичко в живота е късмет и не си заслужава да се положат усилия не мога да помогна

                      Ето ти отправна точка:
                      Click image for larger version

Name:	IMG_20170730_093641.jpg
Views:	1
Size:	79.3 КБ
ID:	3638381

                      Коментар


                      • Ама чакай сега, между това човек да е сериозен и да се взима на сериозно има една известна разлика

                        Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                        всъщност съвсем сериозна съм. Но на някои хора явно им трябва повечко време за да осъзнаят важни житейски положения. Лошо няма - аз само се опитвам да помогна да си спестят излишен труд, надежди и последващи разочарования и ядове

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Я да те питам друго, Пип. Защо тогава се плашиш толкова от ММТ? Това на ЯЦБ е може би възможно най-близкото до ММТ

                          Да се плашат каубоите от нея, не е да няма защо.
                          Мен ми е през..., не живея там, макар че те като се разкихат...
                          А дори за тенекето ми ще е супер.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Забелязъл съм, че Ивелина и Тарзан са дръвени глави и двамата, макар че Ивето е по-готина за събеседване защото поне не е мнителна и не се взима на сериозно

                            Затова и нямам апетит да им обяснявам Just saying
                            всъщност съвсем сериозна съм. Но на някои хора явно им трябва повечко време за да осъзнаят важни житейски положения. Лошо няма - аз само се опитвам да помогна да си спестят излишен труд, надежди и последващи разочарования и ядове

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                              Не си. Дойде с много важно уточнение. Понякога може да не ти върви много време, да потъваш дълго и продължително и точно когато си на ръба на отчаянието изведнъж да напипаш дъното и да отскочиш с всички сили от него. Или поне така да ти се струва, че е станало, но реално може би трябвало е да минеш през определени изпитания преди да си получиш наградата. Определено има и нещо, което всички нариат късмета на новака. Може би не всички хора го притежават, но много от нас са го изпитали, включително и аз като се наврях в борсите. Ама свърши благинката - от тогава насам само саботажи. Да видим имат ли край или целта е да ме откажат завинаги от този вид хазард.
                              Нак-важните неща за да си успешен е да можеш да чакаш когато другите не могат и да взимаш бързи решения когато другите са заслепени.

                              Коментар


                              • Забелязъл съм, че Ивелина и Тарзан са дръвени глави и двамата, макар че Ивето е по-готина за събеседване защото поне не е мнителна и не се взима на сериозно

                                Затова и нямам апетит да им обяснявам Just saying

                                Коментар

                                Working...
                                X