IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Значи, Chipotle го продадох на $800 на почти 90% печалба... а можеше да го задържа и да го спечеля и още...

    Ама за банките си останах само с мисленето за продаване

    Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

    13.07.2019, 12:22


    Ха-ха, ами не, просто не ми се водят безсмислени спорове

    Пък и напоследък пазарите ги следя само с едно око, ама те пак си вървят нагоре. Мисля още малко да се изтегля в кеш и вече ще чакам корекцията, че миналата я пропуснах

    Инак за Home Depot, Visa, MasterCard, SPGI, Starbucks, Adidas, Nike, Google, Union Pacific и др. продължавам да съм дълъг и не продавам. От скоро се оказа, че имам и Walt Disney без да съм ги купувал . Но мисля да ги държа и тях

    Chipotle Mexican Grill ми се върти в главата да продам. Също си мисля да намаля американските банки, както и AIG

    Коментар


    • Пип, аз разкарах WFC миналата седмица май или по-миналата и взех още MasterCard

      Сега аз на дедо Бъфет си му се кефя, но не правя всичко, което и той прави. Той е продал MasterCard бунакът

      По-скоро сега ме е яд, че не взех Zoetis (ZTS) по време на спиха. Също ме е яд, че не взех повече Microsoft. Ако можеше да се върне времето назад може би щях да взема и компанията MSCI Inc. (MSCI), както и United Health (UNH) - нямам нищо от фармата за сега

      За да взема солидни позиции в тези компании щеше да ми се наложи да продам банки, да

      Ама аз това го бях подмятал преди време, че банките всъщност не са добра далавера. Обаче точно сега банките може и да добър value play. Стига да са добре подбрани. Примерно JPM не мисля да продавам сега


      Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      Мишо, понеже често за банки отваряш тема - не е ли време да последваш примера на УБ и да сториш същото ?
      И за тенекето включително

      Няма се притесняваш, той вече 50г + бе най известния хейтър, ма нати съпрайз - направо се е левърджнал с минъор.
      А не е по спекулациите знаеш...


      Last edited by Money; 15.08.2020, 20:54.

      Коментар


      • Мишо, понеже често за банки отваряш тема - не е ли време да последваш примера на УБ и да сториш същото ?
        И за тенекето включително

        Няма се притесняваш, той вече 50г + бе най известния хейтър, ма нати съпрайз - направо се е левърджнал с минъор.
        А не е по спекулациите знаеш...



        According to the latest 13F, Howard Buffett's Berkshire Hathaway not only dumped all his airlines - as we learned previously 0 but has also liquidated huge amounts of its exposure to US banks (exiting Goldman Sachs entirely).
        • Berkshire's JPMorgan Stake Down 62% to 22.2M Shrs
        • Berkshire's Wells Fargo Stake Down 26% to 238M Shrs
        • Berkshire trimmed its bet on PNC Financial and M&T Bank as well as Bank of New York Mellon Corp., Mastercard, and Visa.
        • Berkshire Exits Goldman stake entirely
        And while he modestly added to his positions in Kroger, Store Cap and Suncor Energy, the only new stock he bought in Q2 was... the world's (formerly biggest) gold miner:
        • Berkshire took a new stake (20.9 million shares) in Barrick Gold, a holding that was valued at about $564 million at the end of that period.

        Коментар


        • Абе за това спор няма. Нали затова пишем тука, до някъде да компенсираме това, че сме единаци

          Но в крайна сметка, Пип, знаеш, че алфата идва точно от отделни хора, не от отдела. Те затова се знаят кои са конкретно като хора. С което не подценявам важността на брейнсторминга, де

          Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

          Aбе не ми гавари ти....друго си е да седнеш на 1 голяма маса с 1 дузина хора от отдела и всеки да си каже своето за и против, да се направи brain storm и резултата/решенията накрая със сигурност ще бъдат по добри отколкото ако ти сам решиш нещо с достъп до оскъдно инфо само.
          Поне РД така ги описва нещата че стават и може да му се вярва мисля.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Да, ама освен ако не си ...
            Aбе не ми гавари ти....друго си е да седнеш на 1 голяма маса с 1 дузина хора от отдела и всеки да си каже своето за и против, да се направи brain storm и резултата/решенията накрая със сигурност ще бъдат по добри отколкото ако ти сам решиш нещо с достъп до оскъдно инфо само.
            Поне РД така ги описва нещата че стават и може да му се вярва мисля.

            Коментар


            • Да, ама освен ако не си краткосрочен арбитражор, номерът не е в инфото и количествените анализи. Тази инфорамация много бързо влиза в настоящата цена, защото има доста хора със същата информация - повечето големи банки и фондове я придобиват горе-долу по едно и също време

              JPMorgan примерно като имат call-ове със senior management на компаниите пишат Note-ове и ги пускат в Блумбърг. Даже и аз се докопах до някои от тях като взех временен и силно ограничен достъп до Терминала

              Ако имаш малко по-дълъг хоризонт се наместват други фактори и не непременно "количествен" анализ. Поне аз със сигурност не смятам, че имам каквото и да било предимство в сметките, статистиката и икономитрията пред един дори и съвсем посредствен анализатор

              Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

              Не е само въпроса до изпреварваща информация, имат си и контактите където трябва, а и цели аналитични отдели....върви се сравнявай с тях.
              Last edited by Money; 15.08.2020, 14:44.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                За ползаве на инсайдър инфо в щатите се лежи в затвора, а и е доста очевидно когато търгуваш знаейки предварително какво казват отчетите

                За другото инфо, това от Bloomberg Terminal, то верно е или недостъпно за широката публика или идва със закъснение, ама всички професионалисти ги знаят тези работи така или иначе. Всичко това се арбитражира моментално от дилърите

                Не е в това номера

                А и помниш успеваемостта на Iv_max каква беше въпреки, че търгуваше с Блумбърг Терминал
                Не е само въпроса до изпреварваща информация, имат си и контактите където трябва, а и цели аналитични отдели....върви се сравнявай с тях.

                Коментар


                • За ползаве на инсайдър инфо в щатите се лежи в затвора, а и е доста очевидно когато търгуваш знаейки предварително какво казват отчетите

                  За другото инфо, това от Bloomberg Terminal, то верно е или недостъпно за широката публика или идва със закъснение, ама всички професионалисти ги знаят тези работи така или иначе. Всичко това се арбитражира моментално от дилърите

                  Не е в това номера

                  А и помниш успеваемостта на Iv_max каква беше въпреки, че търгуваше с Блумбърг Терминал

                  Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                  Че са добри, добри са, ама айде да не ги превъзнасяме чак толкова. Tия пичове имат достъп до информация и бази данни ( ама няма да го прочетеш като признание в записките им ), които ти не може и да помечтаеш да помиришеш. Благодарение главно на това е успешния им тайминг на бай/сел сделките.

                  Не си съвсем прав за индексите, има инструменти тоя век вече. Сложи примерно на доста консервативен портфейл като обикновената пеперуда само 1.2 лост и провери дали не бие индекса с над 50% за последните 15г. Ако лоста е 1.4 - двойно. И в двата случая с много по добър шарп от подлежащия !
                  Тя и без лостове го бие ама 15-16% само...

                  Да не говорим колко време блещене пред монитора се спестява за по хубави неща, не е истина...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                    При тия пичове трябва да е risk adjusted при това с 5 - 30% над пазара. Отстрани изглежда лесно, ама не е.

                    За Друкенмилър се знае че има само едно тримесечие на загуба с над 30% CAGR. това с индекси нема начин да се постигне.
                    Че са добри, добри са, ама айде да не ги превъзнасяме чак толкова. Tия пичове имат достъп до информация и бази данни ( ама няма да го прочетеш като признание в записките им ), които ти не може и да помечтаеш да помиришеш. Благодарение главно на това е успешния им тайминг на бай/сел сделките.

                    Не си съвсем прав за индексите, има инструменти тоя век вече. Сложи примерно на доста консервативен портфейл като обикновената пеперуда само 1.2 лост и провери дали не бие индекса с над 50% за последните 15г. Ако лоста е 1.4 - двойно. И в двата случая с много по добър шарп от подлежащия !
                    Тя и без лостове го бие ама 15-16% само...

                    Да не говорим колко време блещене пред монитора се спестява за по хубави неща, не е истина...
                    Last edited by pipbel; 15.08.2020, 12:11.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                      Mи то и обикновени пасивни портфейли ( достъпни за DIY за всеки ритейл, без да се налага да чете10ки трудове на гурута,често и противоречащи си) бият индексите вече четвърт век, ама нали знаеш, past performance....
                      При тия пичове трябва да е risk adjusted при това с 5 - 30% над пазара. Отстрани изглежда лесно, ама не е.

                      За Друкенмилър се знае че има само едно тримесечие на загуба с над 30% CAGR. това с индекси нема начин да се постигне.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение


                        Гледайки имената се вижда че са минали през няколко цикъла и са доказали че могат да инвестират в различни условия - bull, bear, high inflation, low inflation etc.
                        Mи то и обикновени пасивни портфейли ( достъпни за DIY за всеки ритейл, без да се налага да чете10ки трудове на гурута,често и противоречащи си) бият индексите вече четвърт век, ама нали знаеш, past performance....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                          За себе си направих извода, че е добре да започнеш да практикуваш по пътя на лихвите от 20% към 0%.
                          А въпроса какво се случва, ако започнеш при лихви 0% - остава отворен.
                          Не споделям

                          Ако погледнеш възвръщаемостта при акциите - bull маркета от 80те до 2000 година носи около 15% средно годишно. От 2009та до сега е около 14%. Няма кой знае каква разлика. Разликата е че в последните 20 години имаме две сериозни рецесии.

                          Ако мислиш че пазара преди 2000та е бил по-лесен от сега си в заблуда. От дистанцията на времето знаейки как са се развили събитията е лесно да си мислим така.

                          Гледайки имената се вижда че са минали през няколко цикъла и са доказали че могат да инвестират в различни условия - bull, bear, high inflation, low inflation etc.

                          Коментар


                          • 20 години стои много добре на графиката.
                            Ако приемем, че трудовия живот на човек е 40г, тогава в първата половина 20г трупа опит а във втората половина жъне резултатите.
                            Друг вариант е да имаш дарба и да прескочиш трупането на опит, и направо жънеш - е цял живот ли ще бачкаш?

                            Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                            Греъм е изключение по графиката, останалите още практикуват
                            Добре де, видях и че графиката е рисувана преди повече от 10 години
                            Абе има нещо гнило в това концентриране по вертикала

                            Коментар


                            • Текилата, такъв прецедент вече има. След края на Втората световна война идват изобилни 50-те и 60-те години, като 1950-те са били особено щедри към инвеститорите на фондовия пазар

                              Според мене по-истинския риск е какво ще стане ако САЩ се "японифицира" и всъщност лихвите се закотвят на минус. Но аз не мисля, че в САЩ ще стане така


                              Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                              Голяма досада си, като се забавляваш във форума. Оставам ти да откриеш, 3-тото изключение на графиката, което вече не практикува.
                              За себе си направих извода, че е добре да започнеш да практикуваш по пътя на лихвите от 20% към 0%.
                              А въпроса какво се случва, ако започнеш при лихви 0% - остава отворен.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение


                                За себе си направих извода, че е добре да започнеш да практикуваш по пътя на лихвите от 20% към 0%.
                                А въпроса какво се случва, ако започнеш при лихви 0% - остава отворен.
                                +++

                                Коментар

                                Working...
                                X