IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Пичове, някой следи ли TSLA по-внимателно?
    Продължават да набиват пари в новата кола + заводи за батерии. Нетната загуба расте, резервите вече са близо до 1 млрд.
    Га е добър момент за влизане? Мъск ме кефи и дългосрочно мисля, че позицията има сериозна перспектива, обаче от друга страна намаляват таргета за продадени коли за 2016 до 1600-1800 от 2000 + хакванията ... не знам.

    Коментар


    • Ох как ме изкушава това бяло сладко злато....облизвам се като котарак и се пляскам през ръката да не натиска бутона...
      Едно кръгло такова число 25$ за SGG...дали няма да закръгли по добре на 20....

      http://finviz.com/futures_charts.ashx?t=SB&p=m1

      Коментар


      • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
        Интуиция има човека, какви кристални кълбета ...
        Ми то на всеки кой гледа чарта интуицията тва му говори, ама и тея дет дърпат конците и те имат интуиция също, че и лостовете са в тях ...... докато те не решат тва да падне, значи няма да падне до тогава и аз ги чакам от 2012 да паднат ама ей на не рачат да падат, ем кво да напрайм са, квот такова .....

        треа да стане нещо да изпуснат контрола и лостовете кат през 2008 и да скиваш ква засилка ше вземе тва ..........

        Коментар


        • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
          ако видиш нещо в кристалното кълбо кажи да заложим и обувките си ......
          Интуиция има човека, какви кристални кълбета ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от elkin Разгледай мнение
            кога според вас ще е корекцията на фондовия пазар и с колко.
            аз лично мисля че ще имаме 30-тина % корекция на сп500 ,обаче след като качи 15% от предишните върхове.
            ако видиш нещо в кристалното кълбо кажи да заложим и обувките си ......

            Коментар


            • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
              На какво се базират предположенията ти?
              https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98...86%D0%B8%D1%8F
              Нека да изсмучим Земята , тя не ни е нужна.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от elkin Разгледай мнение
                кога според вас ще е корекцията на фондовия пазар и с колко.
                аз лично мисля че ще имаме 30-тина % корекция на сп500 ,обаче след като качи 15% от предишните върхове.
                На какво се базират предположенията ти?

                Коментар


                • кога според вас ще е корекцията на фондовия пазар и с колко.
                  аз лично мисля че ще имаме 30-тина % корекция на сп500 ,обаче след като качи 15% от предишните върхове.
                  Нека да изсмучим Земята , тя не ни е нужна.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                    Сложи ги по 200 млн $ - ей ти едни 18 млрд за Боинг и Еърбъс на година х 5 години ...
                    Pip ли ги разбираше самолетите

                    http://www.statista.com/statistics/2...craft-by-type/

                    http://www.statista.com/statistics/2...craft-by-type/
                    не знам кво ше купуват Иран и кво ше става, ама некви руски военни кораби отиват натам .......

                    What Will Russian Navy Ships Do at Iranian Port?
                    http://sputniknews.com/russia/20150808/1025539039.html

                    да стоят там да пазят случайно при покупките на тея бойнг мойнг да не им се отплесне пръста на смръдливите американци и да го обърнат на война ..... че ше ядат кютек май ....

                    Коментар


                    • Дедо нещо се издъни с резултатите

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от danielangelov Разгледай мнение
                        Здравейте на всички!

                        Не ми е силна страна анализирането на капиталовия пазар, но опитах чрез придобитите знания да анализирам цената на Епъл.

                        Какво мислите за пазарната цена на Apple? Според мен е завишена от реалната стойност, която компанията има. Реших да анализирам точно тази компания, понеже е лидер по пазарна капитализация. Ето и моя анализ. От преди месец е, промяната в цената е надолу - в момента е 115 долара, а не 123. Преди няколко дни бяха оповестени резултатите за последното четиримесечие и следователно EPS-а е леко завишен (8.65 вместо 8,05), доходността по 20-годишни ААА корпоративни облигации е спаднала с 26 процентни пункта от 4,02%, но изводите са идентични - за мен е надценена. Но не е само тя надценена, де.

                        Ще се радвам да чуя вашите мнения
                        Анализи манализи, зарежи ги тия работи. Забогатява се с няколко удара, стига да са точни. След кризата 2008 ако беше купувал щеше да си бая напред.(чакай следваща криза) Иначе за ябълките, подценени, надценени до няколко години ще достигнат капитализация до 1 трилион, същото се отнася и за Tesla просто пазара така е настроен да види тези цифри. Аз лично чакам един сплит и влизам в Tesla , та мисълта ми е тия анализи не вършат работа и аз ги учих в университета ама файда никаква .

                        Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                          туй е в евраци, май от там идва разликата с RSX, иначе в Lyxor тежат доста повече Лукойл Газпрома Магнит и Сбербанка.

                          На 12 едва ли ще го видим
                          нема да му се невиди, тва е зарад тъпото евро щото то е в гъза и за тва цените на тва са такива високи ..... после па като започне да дава performance в долари, кухото евро ше се вдигне и па същото - йок щото печалбата нема да ти е същия % както в долари ае с тея криви валути е много тъпо

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                            кво е тва ве братче

                            Lyxor Russia (Dow Jones Russia GDR) UCITS ETF YTD Performance:23.36%

                            нали щеха да мрат и фалират тея ебаси цирка играят тука по новините .....
                            Аз гледам тва RSX да слезне още веднъж там къде си беше на 12 може и едно по-ниско дъно (да изглежда по добре с дивергенция) и ше ги метна all win ......
                            туй е в евраци, май от там идва разликата с RSX, иначе в Lyxor тежат доста повече Лукойл Газпрома Магнит и Сбербанка.

                            На 12 едва ли ще го видим

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от gabarduk Разгледай мнение
                              Като го гледам Бъфет вече е с 2млрд назад от IBM Така че не се води по него.Не вярвам да имаш толкова за губене
                              Коментирах статията, цитирана от danielangelov. Вътре се споменава критерият на Бъфет за инвестиране, който според мен е неправилно използван в статията.
                              Стратегията на Бъфет си е негова. Нито я приемам, нито я отхвърлям, нито я следвам.
                              Но си прав, нямам неговите възможности за губене

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Snipe Разгледай мнение
                                Моите 2 цента:

                                Бъфет инвестира в неща, които са силно подценени. Случаят на AAPL определено не е такъв, но това съвсем не означава, че компанията е надценена.

                                Dividend discount model според мен може да ти каже дали е по-добре да купиш AAPL или IBM примерно, но не и дали AAPL е добра сделка сама по себе си. Различните браншове като цяло дават различни дивиденти.

                                Бъдещото ниво на EPS в този бранш няма как да го знаеш, така че последният метод е съизмерим като достоверност с хвърлянето на зарове.

                                Плюсове за компанията:
                                1. Устойчив бизнес модел. Доказателство - EPS от доста години насам. Справка може да се направи в nasdaq.com.
                                2. "Добро" съотношение P/E, съчетано с ръст на цената в последните години.
                                3. Плаща приличен за бранша дивидент.
                                4. Гигант с много кеш, а не поредната IT еднодневка.

                                Има и рискове, разбира се:
                                1. Ако Айкън тръгне да излиза на пожар, цената ще се срине брутално.
                                2. Липсата на "бащицата".
                                3. Пазарът е силно конкурентен и изисква непрекъснато нагаждане на стратегията.

                                Лична оценка - компанията е по-скоро подценена.

                                Прогноза - ръст в дългосрочен план. И на цената, и на дивидентите.

                                Нищо от написаното не е препоръка. Имам акции.
                                Като го гледам Бъфет вече е с 2млрд назад от IBM Така че не се води по него.Не вярвам да имаш толкова за губене

                                Коментар

                                Working...
                                X