IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • NKLA скоро ще е buy. И SE са леко надолу

    Коментар


    • MRNA е отново в игра за шорт сел.За сега шорт 68.35 покриване на 67.85 става идеално .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
        ED, от технически анализ не разбирам и в интерес на истината нямам и много желание да разбирам, защото се нагледах на сбъркани прогнози от ентусиасти в tradingview. И как да вярвам на технически анализ когато целият пазар е резултат от новини, а не от анализ на графики. Как според теб графиката на Intel преди последния срив е предричала срива? Според мен - никак - той се случи заради новина, която трябва да си или врачка или вътрешен човек за да предвидиш. Така че сори, ама графики гледам от любопитство и ориентировъчно, но не бих се водила от тях. Добре ли се обосновах? CCL имат връзка единствено с вируса и лечението му. Колкото по-бързо го намерят толкова по-малко вероятно е да фалират. И пак не е сигурно - може вече дори да обмислят фалит ама да не бързат да го обявяват. За Intel фалит изобщо не допускам.
        Така де и аз това казвам, че всеки гледа от призмата на своя опит и разбирания и понеже твоя не е много богат не бързай да обобщаваш какво работи и какво не.

        БТВ за технически анализ не става въпрос. Картинките показват просто и ясно пътя на най-малкото съпротивление UP or DOWN. И не, цените не се движат от новините, а от капитала, който влиза или излиза от дадена компания. Новините са бейкнати в цената, когато ги четеш или интерпретираш вече е късно.

        Виждам, че всичко е ясно, имаш стратегия и ясен план да се издържаш от трейдинг. Освен да ти пожелая късмет и добро здраве.

        Коментар


        • ED, от технически анализ не разбирам и в интерес на истината нямам и много желание да разбирам, защото се нагледах на сбъркани прогнози от ентусиасти в tradingview. И как да вярвам на технически анализ когато целият пазар е резултат от новини, а не от анализ на графики. Как според теб графиката на Intel преди последния срив е предричала срива? Според мен - никак - той се случи заради новина, която трябва да си или врачка или вътрешен човек за да предвидиш. Така че сори, ама графики гледам от любопитство и ориентировъчно, но не бих се водила от тях. Добре ли се обосновах? CCL имат връзка единствено с вируса и лечението му. Колкото по-бързо го намерят толкова по-малко вероятно е да фалират. И пак не е сигурно - може вече дори да обмислят фалит ама да не бързат да го обявяват. За Intel фалит изобщо не допускам.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

            Новак съм - да ме е срам ли? Когато няколко пъти си продал на загуба след като си чакал месеци и малко след това продаденото е скочило започваш да внимаваш повече преди да продадеш на минус. Особено ако си на мноооого дълбок минус с мнооог голям дял.
            Добре де, кажи ми сериозно - смяташ ли че трябва да продам Carnival и Intel на минус? Съвсем ли си отписал вероятността да тръгнат нагоре? Carnival са ми на -34,84%, а Intel - на -21,26%.

            И да - мисля, че съм карък. Защото в началото ми вървеше повече, а не знаех хептен нищичко
            If you are not willing to take a small loss sooner or later you are gonna take the mother of all losses”

            Не помня кой го беше казал, но смисъла е че делът на успешни/неуспешни сделки едва ли ще надхвърля 50% дългосрочно (всяка втора сделка ще е на загуба). Въпросът е дали загубата ще е малка или голяма! Позитивният резултат се генерира от печелившите сделки, при които възвръщаемостта изпреварва значително губещите сделки.

            Като гледаш CCL според теб на къде е по-вероятно да върви?

            Click image for larger version

Name:	CCL.jpg
Views:	1
Size:	48.9 КБ
ID:	3643070


            Кажи-речи същата работа с Интел:

            Click image for larger version

Name:	INTC.jpg
Views:	1
Size:	44.5 КБ
ID:	3643071


            На първо място не бих ги взел и двете, но това е мое мнение и не ангажирам с него. Ако сравниш Интел с AMD, коя акция е по-вероятно да върви нагоре (отново не е препоръка)?

            Click image for larger version

Name:	amd.jpg
Views:	1
Size:	46.8 КБ
ID:	3643072



            P.S. не мисля че някой от форума се присмива, че нямаш опит. Даже напротив, опитват се и аз включително да дадем що годе полезен съвет откъде да започнеш и как да се обогатиш със знания и опит, обаче ти си си втълпила, че всичко е късмет. Ако ти самата не пожелаеш никой не може да те убеди в обратното.

            Каръка няма нищо общо, просто пазара се еб.ва с голяма част от участниците през повечето време.

            Коментар


            • Какво ли ще изскочи от дупката на Джаксън, да видим.....

              Тука пак сте го ударили на лични заяждания, ползвайте функция игнор като не можете да мелите.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                при мен крудоила от април насам е все нагоре. Ти къде го видя да пада?
                А преди Април (откъм 20-25 Фев до Април, а и преди това ако не се лъжа) ? Мислите ли че някой нормален държи USO-то X-месеца ...!?

                Дадох ви добър съвет, парите са си ваши.

                ПС. Не бях се логвал от Януари, ще се логна пак следващия декември, така, че не отговаряйте моля - безполезно е.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Vil Разгледай мнение
                  Във форумите дето ровичкам имаше хора дето си мислеха преди неколко месеца, че и круд ойла нема къде надолу да пада ... А не са имали дългосрочни мераци със сигурност :-) :-)
                  при мен крудоила от април насам е все нагоре. Ти къде го видя да пада?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                    Добре де, кажи ми сериозно - смяташ ли че трябва да продам Carnival и Intel на минус? Съвсем ли си отписал вероятността да тръгнат нагоре? Carnival са ми на -34,84%, а Intel - на -21,26%.

                    И да - мисля, че съм карък. Защото в началото ми вървеше повече, а не знаех хептен нищичко
                    Не искам да изглеждам арогантен по никакъв начин, но по-добре спри да инвестираш/спекулираш. Изчети 50-100 книжки, отвори си демо акаунт. Не трябва да те е срам, че си новак, но като чета написаното - нямаш правилно мислене.... А и щом говориш за каръщина - има си рулетка, BJ, т.н. за тази работа. С най-добронамерени пожелания - не си хвърляй парите на вятъра !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                      Кажи си резултата да те видим ти какъв outperformer си. Ама май не ти стиска.
                      Не е към мен, но да си кажа.

                      Въртиш педалите на колелото нагоре по баира и се ядосваш, че тези в колите не се потят и дори ти се подсмихват.

                      Тодор Събев, и за контра индикатор не стават.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                        Ако търсиш дийп велю и ти се чака години ...

                        когато видя компания да ъндърпърформва маркета не поглеждам по-нататък. Грозна картинка:
                        [ATTACH=CONFIG]n3642894[/ATTACH]
                        Пуснах RTX-a през TradingView сетъпа ми. Ми може да има индикатор на който да не е sell (не съм гледал фундаментали изобщо), но не го виждам на прима виста ;-) Технически погледнато, да купиш сега е добре познатия лаф за хващането на падащия нож ... Един от добре научените (и солидно подплатени със загуба) уроци, който имах е че само факта че нещо изглежда undervalued и underperformer, не бива да е единствената причина да се пазарува. Пътя надолу е дълъг и трънлив... Във форумите дето ровичкам имаше хора дето си мислеха преди неколко месеца, че и круд ойла нема къде надолу да пада ... А не са имали дългосрочни мераци със сигурност :-) :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                          Сигурна ли си че е карък или карма? Повече прилича на липсата на умения (опит).


                          А това е най-разпространената грешка на новака – да държи в портфейла ЗАГУБИТЕ (с надеждата да излезе на плюс) и да закрива ПЕЧЕЛИВШИТЕ позиции с малки печалби
                          Новак съм - да ме е срам ли? Когато няколко пъти си продал на загуба след като си чакал месеци и малко след това продаденото е скочило започваш да внимаваш повече преди да продадеш на минус. Особено ако си на мноооого дълбок минус с мнооог голям дял.
                          Добре де, кажи ми сериозно - смяташ ли че трябва да продам Carnival и Intel на минус? Съвсем ли си отписал вероятността да тръгнат нагоре? Carnival са ми на -34,84%, а Intel - на -21,26%.

                          И да - мисля, че съм карък. Защото в началото ми вървеше повече, а не знаех хептен нищичко

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от HSBC Разгледай мнение

                            М-не, с QQQ за точно същия период щеше да направи 72.4%, т.е. Ивчето underperform-ва само че с доста повече риск, нерви и както казваш загубено време
                            ти разбира се в QQQ инвестира и до сега лежа. Само леко си наруши покоя за да ми обясниш каква лузърка съм. Нямаше нужда - знам си го. Кажи си резултата да те видим ти какъв outperformer си. Ама май не ти стиска.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Спрете да дращите дебилщини. Аман от глупотевини. Направихте темата на клоака

                              Никво спиране идеални са ,ако може да се появят още и те да дращат , та да знам кога да пуснем BIG SHORT.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                                и за мен вчера беше много поучителен ден - за пореден път се убедих, че квото и да правиш от каръщината няма шанс да избягаш. Един път липса на новини ще ти е проблема, друг път, че си прочел новини, но твърде късно, трети път ще блокира компа, четвърти ще продадеш на корекция/take profit на загуба само щото не си се усетил, че е корекция, а си решил, че се реагира на неизвестна за теб новина, пети път ще купиш акция преди отчет, защото вярваш в добрия отчет и той наистина ще се окаже такъв, ама курсът пак ще падне щото не си предвидил, че ще съобщят, че са забавили новия процесор ( Intel ) и т.н. и т.н. винаги ще има причина и тя винаги ще е различна за да не можеш да си вземеш поука от грешките, но резултатът винаги ще е един - загуба или пропусната печалба. Просто щото така ти е писано.
                                Иначе има различни видове инвестиране. Моето не е с мисъл за пенсията, а с идеята да живея от него тук и сега.
                                Сигурна ли си че е карък или карма? Повече прилича на липсата на умения (опит).


                                Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                                Но като гледам без да искам някои позиции ще си останат дългосрочно защото са на дълбок минус. Така че ща не ща и аз комбинирам дългосрочно с трейдинг
                                А това е най-разпространената грешка на новака – да държи в портфейла ЗАГУБИТЕ (с надеждата да излезе на плюс) и да закрива ПЕЧЕЛИВШИТЕ позиции с малки печалби

                                Коментар

                                Working...
                                X