IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение


    Това за редовното трейдване ми хареса.За мен да бъдеш само държач на акции не е много правилно.Има платформи където можеш да спекулираш всеки ден показвайки ти коя акция е свръхпродадена или купена и т.н където има хот бутони за извършване на сделка.Месечно абонамента е към 500 $.Аз не ползвам такава в момента.Предпочитам да ги гледам по 13 ч всеки ден.Вчера го размазах TOPS.Цената на премаркета и беше 1.94 $ и падна до 1.31 $. Затвори на 1.44 $. Шортнах я вчера яко.Виж само колко % разлика даде .В спекулата има смисъл и доходност,но трябва да се пипа внимателно без да се алчнее.
    тотала какъв е откакто спекулираш по пазарите?

    Коментар


    • Казвай ги тия работи предварително, Ташунко. Че да могат и нашите трейдъри тука да се облажат. Недей така следварително да казваш и само да ги дразниш

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

        не разбрах въпроса. С толкова 14500 лв ми е моментното портфолио на минус. Но като цяло инвестицията ми е на плюс 59.66% щото редовно трейдвам. За жилището не разбрах - него не го трейдвам ))

        Това за редовното трейдване ми хареса.За мен да бъдеш само държач на акции не е много правилно.Има платформи където можеш да спекулираш всеки ден показвайки ти коя акция е свръхпродадена или купена и т.н където има хот бутони за извършване на сделка.Месечно абонамента е към 500 $.Аз не ползвам такава в момента.Предпочитам да ги гледам по 13 ч всеки ден.Вчера го размазах TOPS.Цената на премаркета и беше 1.94 $ и падна до 1.31 $. Затвори на 1.44 $. Шортнах я вчера яко.Виж само колко % разлика даде .В спекулата има смисъл и доходност,но трябва да се пипа внимателно без да се алчнее.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

          не разбрах въпроса. С толкова 14500 лв ми е моментното портфолио на минус. Но като цяло инвестицията ми е на плюс 59.66% щото редовно трейдвам. За жилището не разбрах - него не го трейдвам ))
          Какво значи 59.66
          Вкарала си 100 бона и сега имаш 160 (+60%)
          Или това ти показва платформата за някакъв период

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Е, щом играеш на късо, то системата е ясна - преди този дивидент ще отиде едно 10% нагоре и веднага следва разпродажба. Рискът е в някаква неочаквана новина. Прегледай тогава и другите високодивидентни - над 12%. Не всички са LP-та. Дори T става за редовна търговия по този начин. Там амплитудите са бая по-малки, но пък са много по-сигурни.
            Играта е когато алчноста надуе акцията с повече от дивидента както стана с ЕТ.На афтърмаркета я закараха на 7.30 и тогава подкарах шорт села.При покриването шорта купувах и мои акции и така десетки пъти.Накрая за капак я шортнах на 7.15 и я покрих на 6.55.Красота!! Така им прибрах няколко хилядарки.Абе страхотен гейм.Чакам я ноември с нетърпение да дойде отново дивидента.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение


              ET няма какво да те притеснява.Много добра акция.Преди няколко седмици така хубаво я отиграх и направих хиляди долари че съм и върл фен.Чакам да дойде ноември пак да вляза ама тоя път ако мога и 50к долари ще вкарам.Знам точно как да я отиграя единствено което искам пак да я напомпят както предния път та ако може и повече.
              Е, щом играеш на късо, то системата е ясна - преди този дивидент ще отиде едно 10% нагоре и веднага следва разпродажба. Рискът е в някаква неочаквана новина. Прегледай тогава и другите високодивидентни - над 12%. Не всички са LP-та. Дори T става за редовна търговия по този начин. Там амплитудите са бая по-малки, но пък са много по-сигурни.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                Хехе, то и при мен самото портфолио е все около нулата. Кво ти дреме, резултатът е важен. Може би трябва да ги режа загубеняците по овреме, ама като половината загуба ми е ET, а там е 18% дивидент.

                ET няма какво да те притеснява.Много добра акция.Преди няколко седмици така хубаво я отиграх и направих хиляди долари че съм и върл фен.Чакам да дойде ноември пак да вляза ама тоя път ако мога и 50к долари ще вкарам.Знам точно как да я отиграя единствено което искам пак да я напомпят както предния път та ако може и повече.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                  Портфолиото ми последните 3 месеца е на минус
                  Хехе, то и при мен самото портфолио е все около нулата. Кво ти дреме, резултатът е важен. Може би трябва да ги режа загубеняците по овреме, ама като половината загуба ми е ET, а там е 18% дивидент.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от todorov_74 Разгледай мнение
                    Има ли някой да е здраво налазил в комуналки? Ток, вода и т.н.? OTTR?
                    Аз съм в OTTR ........що годе здраво.Какво за него?
                    [/QUOTE]

                    То ти май ме светна за тях. Идеи за бъдещо представяне? Дори линк към някой анализ, чието мнение споделяш. Много харесвам компанията, но не знам в тези щати какви са перспективите. До каква цена мислиш да я държиш или си за дивидента? Ще излизам от PPL и ще имам малко ресурс. Доволен съм, но там май сме на тавана.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                      не разбрах въпроса. С толкова 14500 лв ми е моментното портфолио на минус. Но като цяло инвестицията ми е на плюс 59.66% щото редовно трейдвам. За жилището не разбрах - него не го трейдвам ))
                      браво
                      значи смело напред
                      и умната или ще отиде инвестиция в загуба "за образование"
                      колкото за MBA
                      Last edited by mpy_yordanov; 21.08.2020, 22:21.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                        здравей
                        браво за смелостта да споделиш за резултата
                        другите са все велики
                        тези 14 500 лр. колко процента от активите ти са (без жилището)
                        и с жилището

                        скоро си говорих с брокер
                        90% фалират 10% около нулата
                        толкова за спекулата...
                        не разбрах въпроса. С толкова 14500 лв ми е моментното портфолио на минус. Но като цяло инвестицията ми е на плюс 59.66% щото редовно трейдвам. За жилището не разбрах - него не го трейдвам ))

                        Коментар



                        • Има ли някой да е здраво налазил в комуналки? Ток, вода и т.н.? OTTR?[/QUOTE]

                          Аз съм в OTTR ........що годе здраво.Какво за него?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                            То от всичко се печели ако го купиш в точния момент. А ако работиш с големи суми няма и нужда да гониш чак толкова големи проценти. Хубаво си бях решила да чакам нещо да падне и да го гаврътна. Ама оня пак ми размъти мозъка и ме подлъга уж да яхна вълната. И накрая яхнах нещо друго. Портфолиото ми последните 3 месеца е на минус (в момента примерно е на около -14500 лв) като варира негоре надолу, но на плюс не е било. Явно не е толкова лесно да ми се види сметката така че няма страшно - имам лабилна нервна система, но психиката ми е бетон. Благодаря за подкрепата - само хора в бизнеса биха ме разбрали - всички останали ме критикуват все едно аз съм виновна за каръшината си.
                            здравей
                            браво за смелостта да споделиш за резултата
                            другите са все велики
                            тези 14 500 лр. колко процента от активите ти са (без жилището)
                            и с жилището

                            скоро си говорих с брокер
                            90% фалират 10% около нулата
                            толкова за спекулата...

                            Коментар


                            • То от всичко се печели ако го купиш в точния момент. А ако работиш с големи суми няма и нужда да гониш чак толкова големи проценти. Хубаво си бях решила да чакам нещо да падне и да го гаврътна. Ама оня пак ми размъти мозъка и ме подлъга уж да яхна вълната. И накрая яхнах нещо друго. Портфолиото ми последните 3 месеца е на минус (в момента примерно е на около -14500 лв) като варира негоре надолу, но на плюс не е било. Явно не е толкова лесно да ми се види сметката така че няма страшно - имам лабилна нервна система, но психиката ми е бетон. Благодаря за подкрепата - само хора в бизнеса биха ме разбрали - всички останали ме критикуват все едно аз съм виновна за каръшината си.

                              Коментар


                              • Аз пък пак се прецаках с твърде нисък лимит за ABEV. Май продължавам и да се прецаквам с надеждата Антеро да падне поне до 3,40. Стиснат съм, защото е малко свободният кеш. Все го чакам тоз PFE да удари take profit-a, за да се кача здравата у газа. Иначе и днес има цяла поляна с гъби за обиране. Банките особено.

                                Каква Тесла, ве Ивелина. Прецени какъв е рискът и каква е възможната печалба. Аз мисля, че Тесла като нищо може да удари и 3 хил., ама това е макс 50%. Сравни го с AR, където имаш едно 500% потенциал. Сравни го с печалбата от АМ, ако не беше продала.

                                Байдъвей... емпирично доказано, че дори дивидентен мастодонт като PFE, насред бичи пазар, може да докара заветните 7%+/мес. Стига да е купен в точния момент.

                                ---

                                Има ли някой да е здраво налазил в комуналки? Ток, вода и т.н.? OTTR?
                                Last edited by terziеv; 21.08.2020, 21:25.

                                Коментар

                                Working...
                                X