IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

    А, това е за Ивето. Аз не се занимавам с тези неща
    Защо какво те притеснява?Играта е ок.

    Коментар


    • Както и предполагах SRNE падна с 21 % до тук.Като го гледам сега си викам що не го шортнах с повече бройки,но важна е дисциплината щото лакомо дупе кръв с.....Доволен съм с резултата до тук.Наред е сега TOPS.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

        Сега ще ти кажа една артия която я наблюдаваме с един приятел от доста време и и измъкнахме добри печалби. XELA - прави движения от 15 до 50% в период 2-4 седкици.Понякога доста често дори заиграва в рейндж 0.50 -0.53. Тогава всеки ден може да превърташ десетина хиляди акции и да излезеш накрая на деня на кеш . Наблюдавай я.Не казвам,че е някаква незаминима акция.Просто ми харесва за спекула.
        А, това е за Ивето. Аз не се занимавам с тези неща

        Коментар


        • Tesla чат пат пропада ама ябълката е вечна. На какво се дължи днешния борсов патос?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

            На мен ПФВ ми показва двойно на това, към 5% годишно.
            Зависи от дела на всеки инструмент и разглеждания период, но като цяло един балансиран портфейл (с включено злато) би изпреварил инфлацията дори и в по-турболентни времена. Но както казват - past results are not indicative for future performance

            Коментар


            • TOPS са също за шорт сел.Нищо чудно днес да забие под 1.3 $

              Коментар


              • SRNE е за шорт сел.Ще пада.Така ми мирише на премаркета.
                Last edited by Ташунко със сапа; 24.08.2020, 15:32.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Казвай ги тия работи предварително, Ташунко. Че да могат и нашите трейдъри тука да се облажат. Недей така следварително да казваш и само да ги дразниш
                  Сега ще ти кажа една артия която я наблюдаваме с един приятел от доста време и и измъкнахме добри печалби. XELA - прави движения от 15 до 50% в период 2-4 седкици.Понякога доста често дори заиграва в рейндж 0.50 -0.53. Тогава всеки ден може да превърташ десетина хиляди акции и да излезеш накрая на деня на кеш . Наблюдавай я.Не казвам,че е някаква незаминима акция.Просто ми харесва за спекула.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                    От 72 - 79та при 100% в американски акции обезценката е 2% годишно.
                    При по-балансиран портфейл с бондове и злато си на плюс след инфлацията с 2-3% годишно.
                    На мен ПФВ ми показва двойно на това, към 5% годишно.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                      Доста интересен въпрос.
                      За мен отговора е повечето време, може би едно 70-80% поне от времето пазара бие инфлацията, особено когато е нормална и умерена, може би само в периоди на силна/хиперинфлация като 70те му е трудно/ не успява.
                      Някой ако има по точен отговор - с интерес ще го чуем.

                      По данни за CPI зеления се обезценил някъде около 5 пъти за последните 45г.
                      Понеже доста хора не вярват на официалните данни - ако вземем за по добър измерител STT то излиза че обезценката е някъде близо 11 пъти.
                      Да ама пазара за 45г. ( сп500) ти докарва 90 пъти отгоре на всеки гущер.

                      За тоя век нещата седят по скромно ( пукането на дотком бабъла) ала все пак отново се покрива безпроблемно инфлацията макар и с по малка премия отгоре.

                      Съотв. 52% / 100%/ 220%
                      От 72 - 79та при 100% в американски акции обезценката е 2% годишно.
                      При по-балансиран портфейл с бондове и злато си на плюс след инфлацията с 2-3% годишно.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                        Исторически дивидентната доходност е била много по-голяма. Исторически в Съвременността отрицателни лихви не е имало.

                        И съвсем сериозен въпрос - исторически колко от това 80% време пазарът е над инфлацията? Без този отговор, все едно е разговор в таксито.
                        Доста интересен въпрос.
                        За мен отговора е повечето време, може би едно 70-80% поне от времето пазара бие инфлацията, особено когато е нормална и умерена, може би само в периоди на силна/хиперинфлация като 70те му е трудно/ не успява.
                        Някой ако има по точен отговор - с интерес ще го чуем.

                        По данни за CPI зеления се обезценил някъде около 5 пъти за последните 45г.
                        Понеже доста хора не вярват на официалните данни - ако вземем за по добър измерител STT то излиза че обезценката е някъде близо 11 пъти.
                        Да ама пазара за 45г. ( сп500) ти докарва 90 пъти отгоре на всеки гущер.

                        За тоя век нещата седят по скромно ( пукането на дотком бабъла) ала все пак отново се покрива безпроблемно инфлацията макар и с по малка премия отгоре.

                        Съотв. 52% / 100%/ 220%

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                          Аз имам бизнес и доходи от транспортна компания,ренти от апартаменти по черноморието и от разни други неща.Борсата ми е хоби,но идеята ми е след няколко години като се пенсионирам и дай боже да се установя на брега на Коста Рика или някой карибски остров да си спекулирам на пазарите и да си изкарвам едни джобни за деня . През другото време ще карам сърф.Не че мога но ще се науча .
                          Колко процетна доходност. годишно ти докарват имотите по морето преди Ковид.И къде си се ориентирал.
                          Last edited by Todor Sabev; 23.08.2020, 13:20.

                          Коментар


                          • Казано на езика на статистиката random walk with drift

                            Някои хора се опитват да печелят от random walk-а, други печелят от drift

                            Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                            Ако гледаш големите месечни графики - може би си прав. Но да търгуваш на тях означава да държиш една позиция или акция години наред. Повечето трейдери обаче запитат да търгуват краткосрочно (часове или дни) и ако погледнеш съответните графики, ще откриеш, че пазара е хаотичен или по-точната думичка е СЛУЧАЕН, от който не може да се спечели в статистически план, ако човек няма вътрешна информация.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                              Аз имам бизнес и доходи от транспортна компания,ренти от апартаменти по черноморието и от разни други неща.Борсата ми е хоби,но идеята ми е след няколко години като се пенсионирам и дай боже да се установя на брега на Коста Рика или някой карибски остров да си спекулирам на пазарите и да си изкарвам едни джобни за деня . През другото време ще карам сърф.Не че мога но ще се науча .
                              Планът ти е чудесен - дано успееш да го реализираш и да се засечем на Карибите като одъртеем, че и аз за това си мечтая. За това лято беше планиран карибски круиз, но ковида го отложи. Мислех да се издържам от трейдинг, ама пренастроих плана - ще бъде само за хоби и дай Боже джобни. Добре че семейството ми не разчита на моите доходи, че ще си пукнем от глад. Ма то не е и нужно - тоя мъж за кво ми е Сърф е готино - аз даже имам диплома, че мога да карам, въпреки че така и не успях да се изправя на два крака на него до края на курса.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                                Ти от трейдинг ли се издържаш?
                                Аз имам бизнес и доходи от транспортна компания,ренти от апартаменти по черноморието и от разни други неща.Борсата ми е хоби,но идеята ми е след няколко години като се пенсионирам и дай боже да се установя на брега на Коста Рика или някой карибски остров да си спекулирам на пазарите и да си изкарвам едни джобни за деня . През другото време ще карам сърф.Не че мога но ще се науча .

                                Коментар

                                Working...
                                X