IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Някакъв "специалист" считал, че акциите на Tesla трябвало да са 87 $. Четете го, мен не ми се четеше до края
    https://finance.yahoo.com/news/tesla...180905935.html

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение


      Мисля че няма да е много дълбока, дори по вероятно е да е едноцифрена.
      Ясно, че ще има дърпания назад, то няма как всеки ден да носи рекорд. Но това с едноцифрената може още и след няколко дни; след някой твит за предстоящи мега санкции или някоя новина, че петшестотин души са починали от някоя от ваксините. С други думи, според мен политическият риск е по-значим от икономическото състояние за цената на акциите.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

        Една от причините да стоя по 13 ч на ден и да гледам как се движат цените е за да развия усещането....
        Вожде, води си прилежно и редовно записки баце, после ще ти са от полза, хубаво е да издадеш книга. Ще се търси, стила ти е уникален, повелителя на пазара тип дядо Йоцо гледа, никой гуру не може се похвали с нещо близко до това, хит ще е.
        Може да включиш и сопата в заглавието, най важно е кога да удари, нали...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          Грешните икономики гледаш. Пък и на САЩ износът се възстанови. Поне половината от акциите всъщност са на промоция. Не знам колко повече очакваш да паднат. Проблемът са излишните хора. Включително по банките. Но това е друга тема.
          Нещо не можем се разберем. Аз също съм на мнение и съм го казвал тук че половината поне акции са реално оценени, а и подценени има сред тях.
          Обаче корекция неминуемо ще има тая есен, няма как, без поемане на въздух не може здравословно се катери.
          Мисля че няма да е много дълбока, дори по вероятно е да е едноцифрена.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

            Има няма, без значение. Няма особено значение дори как крета реалната икономика, ние не сме в нея, по важното е нирваната на пазара да продължи колкото може повече, нъл тъй

            Грешните икономики гледаш. Пък и на САЩ износът се възстанови. Поне половината от акциите всъщност са на промоция. Не знам колко повече очакваш да паднат. Проблемът са излишните хора. Включително по банките. Но това е друга тема.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

              Ти си жива врачка. Възхищавам се на шортерите - аз нямам психика за short. Единствено с нафтата бих се пробвала ама не ми се подлага на стрес. Днеска всичко ми е на плюс с изключение на Intel и AMD. А там разбира се най-много съм наляла. Май трябваше да продам днес ама ми е трудно и утре ще ме яд, както винаги.
              Една от причините да стоя по 13 ч на ден и да гледам как се движат цените е за да развия усещането за падане на дадена акция или пазара като цяло.На БФБ до такава степен бях развил инстинкт за пазара,че имам над 30 излизания от ЦКБ преди то да се срине.Затова аз не привмам държателството на артиите до откат за правилно.Според мен ако си играч трябва да реагираш на пазара а не да си като една голяма част мазохист и да гледаш как ти се топят активите.Когато много си гледал как реагира пазара в един момент започваш да го усещаш и това те предпазва от загуби.Поне като не печели човек да не губи .Това SRNE го гледам от 4 месеца и затова днес го усетих че ще пада и го шортнах. Покрих го с 21% по-ниска цена.Абе обичам я тая игра !

              Коментар


              • Dow Jones и той най-после да направи едно движение, както трябва. Ама има много да гони Nasdaq-a

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                  Прочетох го и всъщност има някакво основание. В протмонето ми повечето са подценени. Щом ESG-то е вече напълно общоприето, що да не турнат и тази метрика. Ще докара още някое работно место за анализатор.
                  Има няма, без значение. Няма особено значение дори как крета реалната икономика, ние не сме в нея, по важното е нирваната на пазара да продължи колкото може повече, нъл тъй

                  Да си припомним пак дедо...

                  I don’t think we can continue to have these variables in this relationship. Now if we can, then stocks are ridiculously cheap… It looks like Nirvana; it looks like we’ve found the promised land where essentially money doesn’t cost anything and you can print lots of money and no inflation…

                  Коментар


                  • Днес ми е най-успешния ден от цялото трейдване (най-вероятно и не само на мен де). Завърших деня на +3,38%. Много се радвам и знам, че утре ще ме е яд, че не съм кеширала. Но поне до тогава да се порадвам - и аз съм човек.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      Хе хе, според иновативно измислено оценяване наречено OGA P/E пазара бил най евтин сега от 40г насам, оле...олеле пай се.

                      https://www.marketwatch.com/story/th...st-11598295650
                      Прочетох го и всъщност има някакво основание. В протмонето ми повечето са подценени. Щом ESG-то е вече напълно общоприето, що да не турнат и тази метрика. Ще докара още някое работно место за анализатор.

                      Коментар


                      • Хе хе, според иновативно измислено оценяване наречено OGA P/E пазара бил най евтин сега от 40г насам, оле...олеле пай се.

                        https://www.marketwatch.com/story/th...st-11598295650

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                          Както и предполагах SRNE падна с 21 % до тук.Като го гледам сега си викам що не го шортнах с повече бройки,но важна е дисциплината щото лакомо дупе кръв с.....Доволен съм с резултата до тук.Наред е сега TOPS.
                          Ти си жива врачка. Възхищавам се на шортерите - аз нямам психика за short. Единствено с нафтата бих се пробвала ама не ми се подлага на стрес. Днеска всичко ми е на плюс с изключение на Intel и AMD. А там разбира се най-много съм наляла. Май трябваше да продам днес ама ми е трудно и утре ще ме яд, както винаги.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                            А, това е за Ивето. Аз не се занимавам с тези неща
                            Защо какво те притеснява?Играта е ок.

                            Коментар


                            • Както и предполагах SRNE падна с 21 % до тук.Като го гледам сега си викам що не го шортнах с повече бройки,но важна е дисциплината щото лакомо дупе кръв с.....Доволен съм с резултата до тук.Наред е сега TOPS.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                                Сега ще ти кажа една артия която я наблюдаваме с един приятел от доста време и и измъкнахме добри печалби. XELA - прави движения от 15 до 50% в период 2-4 седкици.Понякога доста често дори заиграва в рейндж 0.50 -0.53. Тогава всеки ден може да превърташ десетина хиляди акции и да излезеш накрая на деня на кеш . Наблюдавай я.Не казвам,че е някаква незаминима акция.Просто ми харесва за спекула.
                                А, това е за Ивето. Аз не се занимавам с тези неща

                                Коментар

                                Working...
                                X