IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Само на трейдърите препоръчвам също TRIL. Могат се пробват и с KOS или нещо като AEO, AIM, PMOIF

    Коментар


    • Какво значи Close at profit, Close at loss ?

      Коментар


      • Що не се пробвате с INO? Утепало се е за дей трейдинг

        Успех!

        Коментар


        • Сравни WELL за последните 5, 10, 15 години с компаниите, които изброих

          Сравни и със S&P 500

          Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
          Money, мъжът ми точно с имоти се занимава - отдава 120 жилища и 10 фирмени помещения. Не е имало случай през пандемията някой да не си плати наема. Отложи на 2-3 за месец, но изобщо нищо не се е променило. Хората пак си търсят и си сменят жилища и изобщо никаква промяна. Но и в Дания никой не принуждава наемодателите да държат наематели, които не плащат. Конкретен пример, че изобщо не е задължително REITs да пострадат

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Добавка - я обясни, моля, какъв формат е компанията на мъжо? Едва ли ги отдава като физическо лице.
            всичко са фирми, но някои са частни, а други - дружества. Сложно е, и аз не разбирам.
            Как ги различавате тия нарисувани шортове. Това MYL и аз го имам и отдавна чакам да мина на плюс да го разкарам, че ми блокира капитала.
            Иначе на демото съм на 19 000 кинта нагоре за нема и една седмица, хем че и за нощувки плащам там.
            Поредно доказателство за шиб...я ми късмет - иска да ми покаже какво мога, но няма да имам в реалния ми портфейл. Не е да съм толкова тъпа - поне с това се успокоявам.

            Некакво ми се струва, че днеска е ден за продаване ама.... неам топки и пусто FOMO...
            Last edited by IvelinaJensen; 15.09.2020, 18:45.

            Коментар


            • Махам take profit-a от MYL (AKA нарисуваният шорт, дееба) и слагам стоп на 16.

              Едито да сподели другите нарисувани шортове, ако обича. Ako иска да постне някоя картинка. Може акварел.

              Коментар


              • А стига три де.Оля се.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                  За твоите игри можеш да видиш TALO. Редовно играе по 2-3 и повече %. След всеки по-голям спад идва ръст и обратното. Като цяло е добре и дългосрочно, но си е голям риск. Освен цената на нафтата, тук има и голям политически.
                  Ще ги погледна.
                  Last edited by X_Y; 15.09.2020, 18:10.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                    Не се хаби да му обесняваш.Той си мисли,че разбира всичко.Уж той от години на борсата а ти за няколко месеце направи 60 000 евро горница.Иска му се да те стигне ама като го гледам за какви компанийки говори въобще не го отразявам даже.А на нен едната ми компанийка днес подскочи 40 % нагоре.Бях ти писал за нея преди време.
                    За твоите игри можеш да видиш TALO. Редовно играе по 2-3 и повече %. След всеки по-голям спад идва ръст и обратното. Като цяло е добре и дългосрочно, но си е голям риск. Освен цената на нафтата, тук има и голям политически.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                      Money, мъжът ми точно с имоти се занимава - отдава 120 жилища и 10 фирмени помещения. Не е имало случай през пандемията някой да не си плати наема. Отложи на 2-3 за месец, но изобщо нищо не се е променило. Хората пак си търсят и си сменят жилища и изобщо никаква промяна. Но и в Дания никой не принуждава наемодателите да държат наематели, които не плащат. Конкретен пример, че изобщо не е задължително REITs да пострадат
                      Не се хаби да му обесняваш.Той си мисли,че разбира всичко.Уж той от години на борсата а ти за няколко месеце направи 60 000 евро горница.Иска му се да те стигне ама като го гледам за какви компанийки говори въобще не го отразявам даже.А на нен едната ми компанийка днес подскочи 40 % нагоре.Бях ти писал за нея преди време.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                        Смисъл има при автоматични системи, където всичко е предварително дефинирано. При discretionary decisions не ми е ясно как симулаторите се използват. НЕ съм ползвал софтуерен симулатор.
                        Защо питаш?
                        Въпроса ми нямаше връзка с борсата.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                          Money, мъжът ми точно с имоти се занимава - отдава 120 жилища и 10 фирмени помещения. Не е имало случай през пандемията някой да не си плати наема. Отложи на 2-3 за месец, но изобщо нищо не се е променило. Хората пак си търсят и си сменят жилища и изобщо никаква промяна. Но и в Дания никой не принуждава наемодателите да държат наематели, които не плащат. Конкретен пример, че изобщо не е задължително REITs да пострадат
                          Пак се принуждавам да напомня, че този оценява REIT-овете по P/E. Ето елементарно обяснено https://www.fool.com/investing/gener...ng-a-reit.aspx

                          А в Дания едва ли има много еквивалент на REIT структурата, ама знам ли. Другото е, че има един кош видове REIT-ове, включително такива, които не притежават недвижимост.

                          ---

                          Добавка - я обясни, моля, какъв формат е компанията на мъжо? Едва ли ги отдава като физическо лице.
                          Last edited by X_Y; 15.09.2020, 18:45.

                          Коментар


                          • Money, мъжът ми точно с имоти се занимава - отдава 120 жилища и 10 фирмени помещения. Не е имало случай през пандемията някой да не си плати наема. Отложи на 2-3 за месец, но изобщо нищо не се е променило. Хората пак си търсят и си сменят жилища и изобщо никаква промяна. Но и в Дания никой не принуждава наемодателите да държат наематели, които не плащат. Конкретен пример, че изобщо не е задължително REITs да пострадат

                            Коментар


                            • Пип, съгласен съм с ED тука, макар, че той гледа на нещата по по-различен начин от мене

                              Тези избушеняци разбира се ще се дигнат. Някога. Ама не е ясно кога. Може да се наложи да почакаш доста повече отколкото мислиш. Просто не се знае


                              Специално за WELL, това е шит който изобщо не бих взел предвид моя хоризонт на държане. Направи следния тест. Представи си, че се връщаме обратно в средата на 2016 година. Ти WELL ли щеше да вземеш или Visa, MasterCard, Home Depot и Nike. Щото реално аз не съм излизал на минус с тези дори и март месец при най-големия спад. А ти с WELL какво щеше да направиш?

                              Ама я си представи, че беше взел WELL през 2006... Колко парички щеше да си докараш от това? И сравни примерно пак със Найки или МастърКард или Гугъл. Или пък с Union Pacific

                              Така че тези приказки как имоти щяли да се търсят и да се плащат наеми... остави тая работа

                              Лично аз не смятам да си губя времето с циклични избушеняци. До сега доста се нагледах на опити на колеги-форумци да играят подобни игри и май рядко са били успешни

                              Качествените компании винаги са били трепач на избушеняка и за сега няма причини това се промени (освен ако не изберат ДТ )


                              Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                              Не знам как ще се развие бъдещето за тези индустрии. Съмнявам се че някой знае

                              Просто не влизам в току що „пребити“ компании, на които ще им трябват години да се възстановят. Рано или късно ще дойде и тяхното време. От техническа гледна точка са „dead money“ за продължителен период (според мен). Аз лично предпочитам компании във възходящ тренд, които консолидират, оформят база и са готови да „избухнат“ отново във възходяща посока.

                              Споменатите са в откровена низходяща тенденция. От дъното през март са скочили над 70% от всички компаннии, включително и тези, но на мен ми се струва че са „dead cat bounce“ отколкото трайно възстановяващи се.
                              Но както казваш по вкус и цвет, товариш нет.


                              След корекцията сега ще се заформят добри нива за влизане (maybe).

                              Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                              Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              Maлко коментар и от моя страна.Тези дето съм подчертал ги има ( вместо уел имам вентас ама то същото) и при мен.
                              Защо смяташ че непременно трябва да ги маха ? Освен довода че на вкус и цвет таварищи нет....
                              Няма веч да се лети с авиолинии и да се ползват круизи ли,или пък няма се плащат наеми, или пък населението подмладява вместо застарява ?
                              Аз пък смятам че доста растеж ще има в тия сектори.

                              А и за справка - последните 6 месеца след мартенското задънването се представят двойно до над тройно по добре от сп500 и Насдак.
                              Last edited by Money; 15.09.2020, 15:10.

                              Коментар


                              • Започвам все по-сериозно да си мисля, че United Health (UNH) е добър залог за следващите 5-6 години.

                                MSCI и Texas Instruments (TXN) май също са много добри ама с прекалено завишена оценка

                                Коментар

                                Working...
                                X