IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Майки, аз няма да ти кажа каква топка си ти... но хайде тебе да те вземем за опитно зайче. Твоят любимец терзиев като каже купи това и ти да купиш, купи онова и ти пак да купиш и после ела да докладваш резултати



    Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

    Ако участниците са с ниско ниво, това не означава, че трябва да им даваш оценки или да ги възпираш! Още повече, че както ти имаш съменние в техните качества, така и аз имам в твоите, но не влизам в темата, за да те спирам да пишеш, защото си "ниска топка" нали?

    Направи си собствена тема! Ако даваш стойност, каквито са собствените ти представи, хората ще влизат там, а не тук!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
      Страхотен ден!! Изстрелях се за деня 18к $ и общата ми доходност от април до сега е 43 %
      Супер, а колко мислиш може да се прави средно за месец на целия портфейл с дей трейдинг дългосрочно

      Коментар


      • Уффф, спам, спам, спам....канех се да споделя що свърших днес, то се не чете, отказвам се.
        За кой ли път се убеждавам че сме тъпо племе, гадно е, но е така за жалост.
        Айде лека.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа

          То ти май си една от тия маймуни .Не знаеш как да правиш дей трейдинг а акъли даваш.Айде си чети книжките по финанси.
          Много е тонизиращо (буквално), някой да ти обяснява колко много грешиш, как не може да си прав и колко десетки книги (винаги без заглавия) да прочетеш... и после да си погледнеш баланса, който за ден е скокнал колкото неговия за година.

          Мернах без да искам на комикса един пост, в който обяснява как си имал някаква стратегия, после чел, чел... няколко години чел и пак си му останала същата стратегия. Е, какво по-голямо признание къв си гьон, дееба.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Ама те нека си го губят. Защо нашето време ще губят и ще правят темата на парцал

            Ако участниците са с ниско ниво, това не означава, че трябва да им даваш оценки или да ги възпираш! Още повече, че както ти имаш съменние в техните качества, така и аз имам в твоите, но не влизам в темата, за да те спирам да пишеш, защото си "ниска топка" нали?

            Направи си собствена тема! Ако даваш стойност, каквито са собствените ти представи, хората ще влизат там, а не тук!

            Коментар


            • За стотинки

              Човек без пари и тъпи трейдове е дошъл да учи хора с пари, които правят още повече пари. Смешник

              Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
              Ма що ли се хабя изобщо, баси пропиляното време.

              Коментар


              • Видяла съм му всичко. Не лъже. И редовно си говори по телефона с брокера. Никога не бих казала нещо, което не знам със сигурност. Ква ми е ползата !!! Човекът е почнал от нулата навремето. Явно има бизнес талант - някои хора просто си ги бива. И не е лъжец, нито е комплексар. Когато загуби идва и се оплаква. Март месец примерно рева, че е загубил 4 милиона. Но успя да си ги върне че и отгоре.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение


                  Пожелавам на, Ташунко, Терзиев и Ивелина да са тук и след 10 години и да се похвалят със 100 000% ръст на портфейла. Възможно е! Но шанса е много малък.
                  А то за хвалене терзича нещо взе да предава фронта, откакто направи опит да напише ква позиция заема, все губеща се оказва. Че се впряга горкия, уж за трейдър се приема а не смее да каже кво купува на ква цена. Ама интересно да го гледаш как се напъва да ужеждава колко печеливши сделки прави

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                    Много е забавно да стоя и да гледам.
                    Тук очевидно има два отбора. Едните правят нещо... добро, лошо, но правят, опитват. Признавам, че повечето неща ги научих на проба/грешка. Отворих даже някви теми да пробвам плахо да питам за къси. Питах в темата за БФБ и беше "откажи се. как изобщо си помисляш."

                    На въпрос какво мислите за три конкретни компании получих най-любимия ми отговор - "Бъди антифраджайл, ако ме разбираш какво ти говоря". Ахам, да. Игла да фърлиш, недооценен гений ще уцелиш, дето стои, гледа и много, ама много ги разбира. От 20-30 години поне ги разбира.

                    После видях, че няколко души все пак правят нещо. Полускришно го правят, с недомлъвки, ама явно ги сърби да се пофалят. Няма лошо, даже напротив - страшно им се радвам. Копирах. Някои неща ми харесаха, от други се отказах, някои са ми още мътна Индия. Не съм излизал на пазара за суровини например.

                    Та не мога и не мога да разбера, защо другият отбор (дето стои и гледа) толкова иска тези, които все пак имат топки и са излезли на терена да се провалят. Ма иначе голям кеф умните глави да обсъждат пет компании на кръст. От колко ъгъла можеш да разгледаш Епъл, дееба? В темата за дакса всеки втори пост е шел, 2-3 банки и някое авто. Преди и wirecard. Темата за златото е нямам думи просто.

                    Ма що ли се хабя изобщо, баси пропиляното време.

                    Коментар


                    • Ама те нека си го губят. Защо нашето време ще губят и ще правят темата на парцал

                      Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                      Проблема не е в търговията или инвестирането, а в това, че 997 човека от извадката на ранен етап е трябвало да разберат, че не стават и да не си губят времето!

                      Коментар


                      • А днешната идея за трейдинг е... Accenture (ACN)

                        Long ACN @214.10

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                          По принцип "трейдърите" са с голямо его, пред мен форумни светила са занулявали акаунти
                          Всички успяли на пазарите са аномалии
                          много добре в ТЕОРИЯТА е обяснено, защо Бъфет е успял
                          Тръгват по пътя 1 млрд. души, ествествено един ще е първи. Но журналистите и т.н. тръгват бек енд. "А той е почнал на 11 г., затова е успял, измислил е стратегията за рова с крокодили, пръв се е сетил." Бек енд е първо намираш успешен човек и го обясняваш постфактум.

                          Финансите са наука за запазване на парите. Не за увеличаването. Увеличаването е късмет, свързан с късмет и знания и труд и време. Да. Когато Господ ти даде късмет и изкараш 10 пъти, трябва да си достатъчно умен, да смениш САМ модела и да защитиш успеха си. Ако продължиш по-старому, гейм овър. Като планктона, накъдето го води течението. Интуицията, Мигат екрани.

                          Това не означава, че някой хора няма да направят 50%. Виждал съм хора направили и 10 000% и 100 000% и 1 000 000% (само 10 000 пъти). Има такива хора, но не са много. На 1 000 тръгнали, 2-3 финишират.

                          Като в бягане, футбол, ски. Късмет, талант, на правилното място в правилното време и т.н.

                          Много е забавно да стоя и да гледам. В другите теми е скучно (за БФБ), но тук има такива типажи, "свекъра" много ме кефи. Напомня ми за един дето е бил в технически фалит от 1998 г. и чак кризата с швейцареца (май 2013 г. беше) го праща в зоната на фалита. Само ме е яд, че свекъра не е открил топлата вода (пазара) преди 70 години (когато е бил на 11 г.), щял да е смачка Бъфет!
                          Проблема не е в търговията или инвестирането, а в това, че 997 човека от извадката на ранен етап е трябвало да разберат, че не стават и да не си губят времето!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                            Всички успяли на пазарите са аномалии много добре в ТЕОРИЯТА е обяснено, защо Бъфет е успял.
                            Ако бях на мястото на Бъфет, щях да си купя ХИМ. За седмица щях да направя х20

                            Коментар


                            • ILMN +5%

                              Ето ви дей трейдинг в реално време



                              Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              "Трейдърите" пак си чешат езиците, но пропускат да напряват +3% с ILMN

                              Ако не съм аз кой ще дава идеи за успешен дей трейдинг тука
                              Last edited by aleks262; 25.09.2020, 09:10.

                              Коментар


                              • Разбирам те, но на мене хич не са ми забавни с абсолютно безсмислените им постове пълнеж

                                Коментар

                                Working...
                                X