IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз днес малко скъсих позициите, като попродадох нещичко и излязох от boeing с по 7-8 долара плюс, на книга. Може и да съм ограничил печалбите, ако утре продължи ръста, но какво да се прави ...... не съм се стърпял

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
      Terziev гледай моята златна кокошка.Струва ми се че днес отново ще направи 80-100 % ръст.
      Голяма рулетка беше и малко ме е шубе да не си насиля късмета. A и плащам комисьон на бр. акции, което в случай на загуба идва още по кур. Много ме радва като погледна графиката как успях да продам почти на най-големия връх. Сега се радвам на 3,5% при MO и съм турнал да продава половината позиция на 40. Другите ще си ги държа, че хванах много сгодна цена.

      ---

      За 10 хил. акции ми е 100 гущера (200 общо) комисьона, дееба. Заслужава си само в изключителни случаи.

      ---

      Виж VEON - добре играе и там. Няма шанс за бързо удвояване, но и няма шанс за фалит. Ако нямах такива такси бих спекулирал редовно.
      Last edited by terziеv; 28.09.2020, 17:46.

      Коментар


      • Terziev гледай моята златна кокошка.Струва ми се че днес отново ще направи 80-100 % ръст.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Само да напомня на меркалиите за дей трейдинг - днес чакаме ACN да се дигне
          Ми що не купуваш? Парички ли нямаш?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Само да напомня на меркалиите за дей трейдинг - днес чакаме ACN да се дигне
            Това е доста скромно, аз днес чакам всичко да се вдигне, но ще се огранича до ADCT, KC, DNK, APA, WKHS, RTLR, ADAP, BE, ALVR, RYTM, VIRT, MAXR, PLUG, BLDP, PLAY

            Коментар


            • А ILMN си продължават нагоре също

              Коментар


              • Само да напомня на меркалиите за дей трейдинг - днес чакаме ACN да се дигне

                Коментар


                • Разбрах аз... леко се бъзикам с тебе, а и с рейшотата

                  Ама това не значи, че съм против. Просто човек трябва да има едно на ум като гледа рейшиота

                  Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                  Говорим за ниво портфейл, мислях че се разбира от само себе си, не за отделна акция.

                  Всъщност да, може би по на място би бил поста ми в новата тема.

                  ПС Да се надяваме все пак че няма се нароят много нови теми.
                  Е, една алтернативна стига. Освен ако не направим по една за всяка компания
                  Last edited by Money; 28.09.2020, 15:14.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                    Е, ти сега навлезе в дълбокото

                    Чакай, че още не можем се разберем за месечната доходност 3 ли е или 7%. Тръгнал за risk adjusted return да говори.

                    сОпри се бре Т‘анасе
                    И такъв спор ли още има ? Не мина ли отдавна, явно не мога смогна да покрия всичко четейки на кръст....

                    Гив ми 1% енд мейк ми хяпи

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                      Това с доходността си е много относително понятие. Зависи кой какво търси като таргет и как го разбира. А и какъв риск е склонен да заложи за целта.
                      Вчера си извадих от ИБ портфолио анализа за тая година. Това че съм напред от бенчмарка двуцифрено ме радва( аз си знам че е главно заради по доброто представяне при мечия пазар фев/март), ама по ме кефи че шарпа и сортиното ми показва че са 1.01/1.35 срещу 0.31/0.43 за сп500 бенчмарка.
                      Та не е въпроса само да биеш пазара, това би било супер и към това се стреми всеки, ала по важно е какъв ти е risk adjusted return-а.
                      Примерно не бих бил особено огорчен, дори напротив ако да кажем идните няколко години имам само 90% от доходността на пазара, но го правя с двойно по малко поет риск.
                      Е, ти сега навлезе в дълбокото

                      Чакай, че още не можем се разберем за месечната доходност 3 ли е или 7%. Тръгнал за risk adjusted return да говори.

                      сОпри се бре Т‘анасе

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Пип, спомням си, че GILD едно време (в края на 2015 и началото на 2016) беше супер подценена компания с монго нисък риск и това ви го казваха някакви рейшиота...

                        А Мишо ви казваше съвсем друго... Ама рейшиотата са по-надеждни, разбира се
                        Говорим за ниво портфейл, мислях че се разбира от само себе си, не за отделна акция.

                        Всъщност да, може би по на място би бил поста ми в новата тема.

                        ПС Да се надяваме все пак че няма се нароят много нови теми.

                        Коментар


                        • Пип, спомням си, че GILD едно време (в края на 2015 и началото на 2016) беше супер подценена компания с монго нисък риск и това ви го казваха някакви рейшиота...

                          А Мишо ви казваше съвсем друго... Ама рейшиотата са по-надеждни, разбира се

                          Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                          Това с доходността си е много относително понятие. Зависи кой какво търси като таргет и как го разбира. А и какъв риск е склонен да заложи за целта.
                          Вчера си извадих от ИБ портфолио анализа за тая година. Това че съм напред от бенчмарка двуцифрено ме радва( аз си знам че е главно заради по доброто представяне при мечия пазар фев/март), ама по ме кефи че шарпа и сортиното ми показва че са 1.01/1.35 срещу 0.31/0.43 за сп500 бенчмарка.
                          Та не е въпроса само да биеш пазара, това би било супер и към това се стреми всеки, ала по важно е какъв ти е risk adjusted return-а.
                          Примерно не бих бил особено огорчен, дори напротив ако да кажем идните няколко години имам само 90% от доходността на пазара, но го правя с двойно по малко поет риск.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение


                            А иначе се радвам на супер доходността. Щом казваш.
                            Това с доходността си е много относително понятие. Зависи кой какво търси като таргет и как го разбира. А и какъв риск е склонен да заложи за целта.
                            Вчера си извадих от ИБ портфолио анализа за тая година. Това че съм напред от бенчмарка двуцифрено ме радва( аз си знам че е главно заради по доброто представяне при мечия пазар фев/март), ама по ме кефи че шарпа и сортиното ми показва че са 1.01/1.35 срещу 0.31/0.43 за сп500 бенчмарка.
                            Та не е въпроса само да биеш пазара, това би било супер и към това се стреми всеки, ала по важно е какъв ти е risk adjusted return-а.
                            Примерно не бих бил особено огорчен, дори напротив ако да кажем идните няколко години имам само 90% от доходността на пазара, но го правя с двойно по малко поет риск.

                            Коментар


                            • Не знам за седмицата, но аз сега очаквам да няма чак толкова голяма волатилност около изборите, по-скоро колкото е нормално за избори. Републиканците масово разкритикуваха Тръмп за коментарите, че няма да признае резултатите от изборите ако загуби. Без подкрепа от партията Тръмп ще изглежда смешен ако се запъне и пазарът няма да го вземе особено на сериозно

                              ***

                              А също и втората вълна наистина ще се окаже по-слаба от първата и като смъртност, и като ефект върху икономиката и като шок на пазарите
                              Last edited by Money; 28.09.2020, 11:38.

                              Коментар


                              • Как я виждате тази седмица (40-та седмица от годината) ? Ще има ли един по отчетлив тренд на Dow към 28 000 (дори и да не го достигне) ? Или пак ще има колебание в различните дни. Влизаме и в последния месец преди щатските избори.

                                Коментар

                                Working...
                                X