IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

    За кой дивидент? На мен за дивидента от 2020-04-15 са ми удържали 10%. Ти си подал W8BEN нали?
    Може ли конкретни подробности - компания, брокер, record date. Мисля, че бъркаш. 10% данък на върху разпределението (не е дивидент!) от LP, регистрирано в САЩ няма по нито един режим / спогодба. Когато бъркат, ползват американската ставка, която е 0.

    Коментар


    • А XOM се държи от $60. И по пътя надолу от време не време се повтаря, че много били падали и било време да се купува

      Факир!




      terziеv
      Junior Member
      ·
      20.05.2020, 20:04

      При горивата съм в акции само. Нямам капацитет за друго. И без това чета по 2-3 часа на ден отчети, анализи и данъчна информация. Повече съм в каруцари, заради високите дивиденти и ниските цени март-април. ET, WES, MPLX, AM, MMP. WES го взех на 3 и го продадох на 6.95, отделно дивидента. Удари ми стопа, иначе не исках да го продавам. Още е изгоден, но заради данъците няма да влизам. Отделно една позиция XOM, но нея съм я взел на 60. На дейтрейдинг добре изкарах от BSM, но се препотих 100 пъти. АМ пълня почти всеки ден, тук го обсъдихме вече. Предимството при него (за нас, като неамериканци) е, че е корпорация, а не LP. 10% вместо 37% върху дивидента. От европейските доста добре седи OMV-то. Поне така ми се струва.

      Коментар


      • Какво вика факирът terziev за ET? Огромни печалби, нали? Спиращи дъха печалби! Той се нахендри в ET баш на върха през юни на над $9

        Ама сега се хвали с ET, нали? Знаем си ние стоката...



        terziеv
        Junior Member
        ·
        07.06.2020, 20:00
        Ми толкова ми е акълът. Два месеца се въртя около BSM и да пропусна, че са MLP. Как да е, АМ до миналата година е била MLP, но сега е нормална компания. Съветвам те да не взимаш MLP, a ако все пак вземеш - да не го търгуваш, а да го дръжиш. Но истинско държане - година две три. Аз се нахендрих с ET и ми взима 37% от дистрибуцията, но дори и така не е никак зле. Фармата ти е супер стабилна, но не особено перспективна.


        Първоначално изпратено от vankata89 Разгледай мнение

        ET е master limited partnership. Те нямат акции имат дялове водело си че си партньор във фирмата и данъчно се облага с някаква си K-1 форма във щатите ако си USA residential и е голямо главоболие. Ако нямаш нищо общо със щатите май нямаш тия грижи но те дерат яко с дивидента
        Last edited by Money; 23.10.2020, 09:20.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          В момента вадят луди пари и със сигурност ще върнат дивидента. Тогава ще излети съвсем. Юни месец я пусках тук, когато беше 19-20 долара, но едни експерти казаха, че била "шит". Нямам я в портфейла, само защото не може човек да има всичко.
          Корифея който е казал че е шит да не е пуяка Пени . Той много ги разбира нещата ама джеба му е празен .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

            За кой дивидент? На мен за дивидента от 2020-04-15 са ми удържали 10%. Ти си подал W8BEN нали?
            ET е master limited partnership. Те нямат акции имат дялове водело си че си партньор във фирмата и данъчно се облага с някаква си K-1 форма във щатите ако си USA residential и е голямо главоболие. Ако нямаш нищо общо със щатите май нямаш тия грижи но те дерат яко с дивидента
            http://www.proflashgame.com

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              Хахах, това вярно ми е най-големият шит (след CXW). Буквално. Купувал съм на 12. После направих някои покупки на 5 и нещо, но средната ми цена е 8,5. Държа го заради дивидента, но и там се прецаках. Бях съвсем нов и не бях сигурен как се облагат. Още повече IBKR нещо объркаха и не ми удържаха от първото плащане. Подлъгах се по това и влязох през глава. И после БАМ 27% данък.
              За кой дивидент? На мен за дивидента от 2020-04-15 са ми удържали 10%. Ти си подал W8BEN нали?

              Коментар


              • ИТ спекулацийката ми разказа играта. -15% след отчета. Да ми дойде акълът в главата, да не пипам облаци.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                  Хахах, това вярно ми е най-големият шит (след CXW). Буквално. Купувал съм на 12. После направих някои покупки на 5 и нещо, но средната ми цена е 8,5. Държа го заради дивидента, но и там се прецаках. Бях съвсем нов и не бях сигурен как се облагат. Още повече IBKR нещо объркаха и не ми удържаха от първото плащане. Подлъгах се по това и влязох през глава. И после БАМ 27% данък...
                  Е аз много късно влязох на ЕТ и съм на много ниска цена някъде средно около 5.90$. И сега ми е доволно на +.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение

                    Между другото един от твоите шитове днес е на 7.63% за момента ( ЕТ ). И Аз имам солидна ( за моя портфейл) позиция там .
                    Хахах, това вярно ми е най-големият шит (след CXW). Буквално. Купувал съм на 12. После направих някои покупки на 5 и нещо, но средната ми цена е 8,5. Държа го заради дивидента, но и там се прецаках. Бях съвсем нов и не бях сигурен как се облагат. Още повече IBKR нещо объркаха и не ми удържаха от първото плащане. Подлъгах се по това и влязох през глава. И после БАМ 27% данък.

                    AM/AR/WES/MPLX - това е моята добра игра в сектора. От всичките съм изкарал повече от двойно. За първите две съм писал поне едно 30 пъти. WELL пък (друга "шитня") ми е 15% от портфейла със средна цена 43. Няма да пиша колко ми е от днес резултатът, че някои или не вярват или се дразнят. Според мен обаче няма да задържи тази цена и утре ще има връщане.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      В момента вадят луди пари и със сигурност ще върнат дивидента. Тогава ще излети съвсем. Юни месец я пусках тук, когато беше 19-20 долара, но едни експерти казаха, че била "шит". Нямам я в портфейла, само защото не може човек да има всичко.
                      Между другото един от твоите шитове днес е на 7.63% за момента ( ЕТ ). И Аз имам солидна ( за моя портфейл) позиция там .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                        В момента вадят луди пари и със сигурност ще върнат дивидента. Тогава ще излети съвсем. Юни месец я пусках тук, когато беше 19-20 долара, но едни експерти казаха, че била "шит". Нямам я в портфейла, само защото не може човек да има всичко.
                        Аз ги наблюдавам до кога ще падат и мисля да понапазаря. Жалко че не съм ги видял по-рано.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение
                          Какво мислите за WY (Weyerhaeuser Co) ? Аз мисля, че днес е добра позиция за влизане до отчетите им. Отчетите им са след няколко дена и мисля, че ще надхвърлят всякакви прогнози с това лято където беше.
                          В момента вадят луди пари и със сигурност ще върнат дивидента. Тогава ще излети съвсем. Юни месец я пусках тук, когато беше 19-20 долара, но едни експерти казаха, че била "шит". Нямам я в портфейла, само защото не може човек да има всичко.

                          Коментар


                          • Какво мислите за WY (Weyerhaeuser Co) ? Аз мисля, че днес е добра позиция за влизане до отчетите им. Отчетите им са след няколко дена и мисля, че ще надхвърлят всякакви прогнози с това лято където беше.

                            Коментар


                            • Терзича нещо писал ама не виждам какво, че ми е блокиран душичката

                              Терзич, стотинки на NIO и sell на $11, хаха

                              По устам текло, а в ротик не попало. С другите неща даже и по устам не текло

                              Ще ме разбереш, знам

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                                Навремето познавах един патологичен случай, който живееше в някакъв измислен свят. Беше толкова убедителен, че всички се чудехме тоя човек за чии му е да се прави на такъв какъвто не е.

                                Продължавай с тикерите щом носят душевен комфорт. Ти си знаеш

                                Подозорам повечето участници са извадили изводи.

                                Късмет
                                Казах го и преди - завистта те заслепява. Освен, че е лошо за характера, пречи ти на преценката и в твоя случай очевидно сваля и α.

                                А щом си си направил изводите, можеш занапред да се въздържаш от бабешки клетви кой ще занули и от квалификации кой е глупак и кой измамник. Особено за хора, които за разлика от теб пишат конкретно и не се излагат с прогнози.

                                Пожелавам ти разум.

                                Коментар

                                Working...
                                X