IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
    Докато пазарите са късмет и усет, човек трябва да е готов да приема загуби.

    Не е препоръка.
    Другия път може направо да пропуснеш непоисканата от никого непрепоръка. Вместо нея направо премини към препоръката как на човек да не му се налага да приема загуби? Що ли ми се струва, че баш в твоя случай ще бъде "като не участва и гледа отстрани".

    Препоръка е. 8> _|_ и другите не ги знам

    Към момента Ивелина е доказано най-печелившият човек, който дращи в този форум. С оглед на това къде живее и на социалния си статус, можа да си позволи открито да покаже сумите в портфейла си. Нещо, което никой друг не е направил. И въпреки това двама трима наглеци продължават да и обясняват как не печели. Уникум някакъв.

    А стратезите, които са изчели всичко от Сун Дзъ, през Клаузевиц, та до Тухачевски, не са разбрали основният урок. Или по думите на Молтке "Kein Operationsplan reicht mit einiger Sicherheit über das erste Zusammentreffen mit der Feind hinaus. Или по-простичкото - стратегията е добра единствено, когато е печеливша.

    Колкото до INTC... https://www.tomshardware.com/news/am...k-singlethread

    Според мен обаче продължава да е добра компания, но премествам с шест гущера надолу цената за вход - 40.

    ---

    добавка - винаги съм се възприемал като бая голям сексист. Няколко от пишещите обаче ме карат да се замисля дали не съм криптофеминист. Една жена да пише тук и след всеки неин пост да полагат кански усилия да я прогонят.
    Last edited by terziеv; 24.10.2020, 20:23.

    Коментар


    • Ъъъъ, не става дума за конкретната "грешка" с Интел, а за цялостната стратегия на Ивелина или по-скоро пълната липса на такава

      Първоначално изпратено от male4ko Разгледай мнение
      ...А грешките всеки си ги заплаща сам, няма нужда да му се повтаря до откат че прави грешки, казва се веднъж.. Успех на Ивето!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
        Пазарите за мен са късмет и усет.
        Докато пазарите са късмет и усет, човек трябва да е готов да приема загуби.

        Не е препоръка.

        Коментар


        • Сега, аз от години не инвестирам по този начин, но виж преди покупката си на Интел графиката им и я сравни с тези на amd и nvda и пак се замисли какво би казал ED по въпроса.

          Коментар


          • Еее, човек да не защити жена в тоя форум, веднага е 'заяждане'... :///

            Коментар


            • ...А грешките всеки си ги заплаща сам, няма нужда да му се повтаря до откат че прави грешки, казва се веднъж.. Успех на Ивето!

              Коментар


              • Когато купих Интел средата на юли нямаше как да знам, че очакваният нов процесор ще бъде забавен. Това не беше написано в никои новини. И понеже не съм вътрешна за компанията да имам достъп до тази информация единственото на което се надявах е, че ще пуснат добър отчет, защото ми се виждаше логично покрай пандемията народът да се е заредил с компютри и че като цяло върви добре в интернет сектора. И бях права - изкараха хубав отчет. Но забавеният процесор срина всичко. Оказах се на зверска загуба и беше тъпо да продам. Реших да им дам шанс и наистина запълзяха нагоре. Сега пак отчетите им са ОК, но пак заради забавения процесор или не знам и аз що всичко се срина. Много добре знам, че Nvidia и AMD вървят по-добре. И ако не бях взела Intel щях тях да взема. Но вече бях похарчила парите. Освен това продължавам да вярвам, че Intel са сериозна фирма и ще се съвземат. Но както казах не съм им СЕО и няма как да знам нещо повече от това, което са обявили публично. Сега след дъжд качулка да ми говорите неща, които всички виждат няма смисъл. Но както вече се каза добрият инвеститор печели пари. Кажете вие колко спечелихте - само така мога да ви оценя колко сте добри. А с бла бла и то след дъжд качулка само си мислите, че се перчите с нещо. Нямаш ли реални печалби - не важиш. Та ако ще да си наизустил отчетите на фирмите години назад. Явно не е това начинът. Дори Бъфет е инвестирал в компании, които лично на него му харесват. Но явно е имал и усет. Пазарите за мен са късмет и усет. А не тежка терминология и движене на въздуха в безсмислени приказки.
                За сега Intel изглежда зле, но съм сигурна, че ако продам моментално след това ще излязат с някаква новина, която ще ги изстреля. На това му се вика каръщина и ако знаеш, че си карък трябва винаги да вземаш под внимание и този факт.

                Коментар


                • До сега не съм видял нито Ивелина, нито терзиев да имат каквато и да било идея защо купуват дадена компания освен, че на тях нещо така им се е сторило, че е добре

                  Това, че пазарите реагирали нелогично при тях не е някакво емпирично наблюдение, а е a priori заложено. Те затова се надяват като маймунки да целят напосоки и така да победят борасата

                  Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение


                  Ако позволиш няколко коментара.

                  Пазарите може да реагират нелогично, но това дори да е вярно (а според мен не е) важи в краткосрочен хоризонт - ден, седмица. В дългосрочен план пазара винаги е прав. Този който греши е инвеститора.
                  Няма лошо да се греши стига да не е фатално за портфейла. В крайна сметка от грешките се учим.

                  Няколко думи и за Интел. Компанията за пазара е добра ако има перспективи за увеличение на продажби и печалаби. От всички компании в сектор Semiconductors Интел се представя най-зле. Това само по себе си трябва да говори, че нещо не е наред и може би перспективите не са толкова добри колкото ти се иска.

                  По-добре е да разгледаш най-добре представящите се компании в сектора и да търсиш подходяща цена (например при корекции на целия пазар), отколкото да влизаш в най-слабо представящата се компания в сектора и да се надяваш да “настигне” останалите.

                  Кои са най-добре представящите се компании е друга тема. Ако те интересува ще споделя.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение




                    С Intel съм на минус от предните earnings, но тук специално не се чувствам виновна, защото за мен Intel са си ОК и съм инвестирала в добра компания. Просто пазарите реагират нелогично

                    Ако позволиш няколко коментара.

                    Пазарите може да реагират нелогично, но това дори да е вярно (а според мен не е) важи в краткосрочен хоризонт - ден, седмица. В дългосрочен план пазара винаги е прав. Този който греши е инвеститора.
                    Няма лошо да се греши стига да не е фатално за портфейла. В крайна сметка от грешките се учим.

                    Няколко думи и за Интел. Компанията за пазара е добра ако има перспективи за увеличение на продажби и печалаби. От всички компании в сектор Semiconductors Интел се представя най-зле. Това само по себе си трябва да говори, че нещо не е наред и може би перспективите не са толкова добри колкото ти се иска.

                    По-добре е да разгледаш най-добре представящите се компании в сектора и да търсиш подходяща цена (например при корекции на целия пазар), отколкото да влизаш в най-слабо представящата се компания в сектора и да се надяваш да “настигне” останалите.

                    Кои са най-добре представящите се компании е друга тема. Ако те интересува ще споделя.

                    Коментар


                    • За Интел от юли месец. Направихме пълен кръг. С уточнението, че тогава беше малко по-зъл спад. Не бих продавал, но и не бих купувал. Има проблеми там.

                      Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      На тези цени обаче изглежда много добре... Вчера го добавих в моя списък. Не съм фен на компанията и изобщо на сектора, но на цена под 46 ще е рядка възможност. Едва ли ще отиде там.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                        Беше съвет как да процедираш. Повелително наклонение

                        Повтаряш до дупка, че правиш пачки и отричаш като партизанин на разпит

                        Вместо отбрана веднага преминаваш в атака и се нахвръляш върху всеки дръзнал да посочи фактите. Обвиняваш ги веднага, че завиждат. Така се троли по-ефективно
                        Няма как да повтарям, че правя пачки, при положение, че нито го мисля, нито реално правя - напротив - не мога да си изпълня плана и това ме изнервя. Откачам когато нямам контрол върху себе си и ситуацията. Но на теб явно ти се привиждат пачки и го приемам като комплимент. С Intel съм на минус от предните earnings, но тук специално не се чувствам виновна, защото за мен Intel са си ОК и съм инвестирала в добра компания. Просто пазарите реагират нелогично

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                          В 1040NR, box 62d се слагат удръжките от 1042-S (box 10 - box 11) https://www.interactivebrokers.com/w..._Customers.pdf

                          А със Schedule E, на базата на K-1 се смята колко е income.
                          Попълване на tax return е рисково занимание, има penalty of $5,000 for filing a frivolous return.
                          Според мен тези фирми, които връщат данъци от студентски бригади би трябвало да могат да дадат по-достоверна консултация, въпреки че май не работят с акции.
                          Кое е по-различно при продажба в 1040-NR? Според мен при продажба има капиталова печалба, която не се облага в САЩ, а в БГ. Но дистрибуциите, май може да са тип cost basis reduction, и това май ти увеличава капиталовата печалба в БГ. Но аз тези си ги декларирам като дивидент в БГ. Не вярвам, че редовите данъчни правят разлика. Също има qualified dividends, които зависят колко дълго си държал акцията, но както говорихме, тези дистрибуции не са дивидент, а income, освен ако в K-1 не казват че са дивидент.
                          Благодаря, ще го прегледам пак. Много неща обаче остават неясни. Питах роден счетоводител, който се занимава с акции - нищо не може да направи. Силно съм скептичен към нашите фирми, а и ми излизат много скъпо услугите на чужди.

                          Иначе да, подоходен данък се плаща върху разпределението. Но по принцип след продажба на дяловете. Затова се води отложено. Тук в нашата декларация и аз го пиша дивидент, но това не ми носи нищо. Малко ме е шубе да не привличам прекалено внимание, защото декларирането на доходи от търговия с опции е също малко сиво.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                            Аз ли съм казала, че правя яко пачки? Че и от Intel? Че и ми завиждат? Или имаш проблем с паметта или не осъзнаваш прочетеното.
                            Не му обръщай внимание. Това не участва на борсата и злобее от скука. Ти си обиколки по-напред от това същество, че и разполагаш с пъти повече средства и това допълнително го съсипва клетото. При всяка една покупко/продажба се придобива някакъв опит, усет дори. Това, че някой държи акция две три години и подскача около нея от радост, не носи абсолютно нищо - ни акъл, ни умение, ни пари. Аз съм така с мотора - имам книжка А от десетина година, радвам и се. Обаче карам два пъти в годината и за малко да се утепам оня ден, че натиснах спирачката като глиган.
                            Last edited by terziеv; 23.10.2020, 22:49.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                              Аз ли съм казала, че правя яко пачки? Че и от Intel? Че и ми завиждат? Или имаш проблем с паметта или не осъзнаваш прочетеното.
                              Беше съвет как да процедираш. Повелително наклонение

                              Повтаряш до дупка, че правиш пачки и отричаш като партизанин на разпит

                              Вместо отбрана веднага преминаваш в атака и се нахвръляш върху всеки дръзнал да посочи фактите. Обвиняваш ги веднага, че завиждат. Така се троли по-ефективно
                              Last edited by Money; 23.10.2020, 22:24.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                                Taка е, но как да стане цялата работа? Ако не те мързи, можеш ли да обясниш по-подробно как се подава декларацията и особено как доказваш получените суми. IBKR ти дава 1042 формуляр, вероятно е достатъчен. 1040 обаче е малко по-различна, след продажба на единиците от д-вото.
                                В 1040NR, box 62d се слагат удръжките от 1042-S (box 10 - box 11) https://www.interactivebrokers.com/w..._Customers.pdf

                                А със Schedule E, на базата на K-1 се смята колко е income.
                                Попълване на tax return е рисково занимание, има penalty of $5,000 for filing a frivolous return.
                                Според мен тези фирми, които връщат данъци от студентски бригади би трябвало да могат да дадат по-достоверна консултация, въпреки че май не работят с акции.
                                Кое е по-различно при продажба в 1040-NR? Според мен при продажба има капиталова печалба, която не се облага в САЩ, а в БГ. Но дистрибуциите, май може да са тип cost basis reduction, и това май ти увеличава капиталовата печалба в БГ. Но аз тези си ги декларирам като дивидент в БГ. Не вярвам, че редовите данъчни правят разлика. Също има qualified dividends, които зависят колко дълго си държал акцията, но както говорихме, тези дистрибуции не са дивидент, а income, освен ако в K-1 не казват че са дивидент.

                                Коментар

                                Working...
                                X