IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение



    И кога шортна че не разбрахме ,то си шортнал вчера си вчера, а го обявяш днес.

    Вчера, 17:13


    Ебахти Ейпъла!! От началото на премаркета го убих от спекула.В 7 сутринта лортнах почти всички наблпдавани позиции.Покрих ги много мазно.Страхотна игра.





    ПП. Ама брато, казвай по рано тез работи, о време да моем и нии да се облажим. А не кат вече са се случили и само да ти завиждаме.
    Ами гледай бре Тоше!Аз ставам 5:45 сутринта измивам се и отварям премаркета.Нямам време да поствам на всеки какво виждам.Търговията е динамична и няма време да въвеждам сделки а камо ли да пиша на някой.

    Коментар


    • Аз ще взема компания за седла и подкови, смятам, че там е бъдещето

      Ама няма да кажа коя за да не намаже Шункича от моите идеи

      Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

      като ще се връщаме към базовото
      защо не производители на капачки за буркани, лопати, конски каруци?

      Извинявай
      не се сдържах да се пошегувам

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
        Логиката е проста - от ниското се отива нагоре, а от високото - сал надоле. Ама кажи го на МОМО художниците.
        Ти сериозно ли? Нали се разбрахме вече, че логика няма.
        Давам реален пример от днес - преди оупъна на датската борса преглеждам новините. Ørsted им дигнали курса на 1400. Зареждам се да купя на ниското. Отварят, не мога да смогна - народът се изпретрепва и цената хвърчи. Най-накрая се доредих и взех на 1102,5. И цената започва разбира се да пада - нормално - нагоре надолу. Да ама не - продължава да си пада стабилно и аз стискам. Осъзнах, че това е тенденцията и реших "Ми хубу - сменям стратегията - изчаквам дъното и дозареждам". Чакам търпеливо до обяд, стига 1051 и хоп - тръгва нагоре. Изчаквам малко да се уверя, че сменило посоката и дозареждам на 1063,5. Мръдва леко нагоре и пак почва да потъва и стига до 1051.
        Къде сбърках?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
          Аз пък си мисля, че IT-то немунуемо ще диктува света все повече и повече, искаме или не искаме
          То затова светът (нашият) отива на кур. Защото в нашия Западен свят 90% от хората не работят нищо. Клатят си краката и изглеждат заети. Като мина Унгария и почвам да се чувствам като Алиса. Това няма как да е устойчиво, няма как китайците да дойдат да ти сварят леща.

          Това не означава, че разни шитни няма да летят още. Това за мен означава просто, че нешитните имат потенциал да летят още повече. Виждаш инфлацията - всичко, което не ти ТРЯБВА става все по-евтино (дрехи, джаджи електронни например). Всичко, което НАИСТИНА ти трябва - храна, земя, суровини, труд е по-скъпо.

          ---

          АААА... забравих транспорта. Много важен. Чети на стари години Карел Чапек. Особено "Фабрика за абсолют". За съжаление почти не познавах сектора и закъснях да вляза пролетта-началото на лятото.
          Last edited by terziеv; 10.11.2020, 14:36.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            пълна автаркия
            защо ме караш на стари години (39) да уча нови думи?

            Автаркията е икономическа система, при която търговските връзки с външния свят са силно ограничени или не съществуват. Такава политика е следвана от някои европейски държави през 17-18 век и от Япония до средата на 19 век.
            Аз пък си мисля, че IT-то немунуемо ще диктува света все повече и повече, искаме или не искаме

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

              като ще се връщаме към базовото
              защо не производители на капачки за буркани, лопати, конски каруци?

              Извинявай
              не се сдържах да се пошегувам
              Баси, досега си мислех, че всеки твой пост е шега. Но, да. Прав си повече отколкото сам подозираш. Ако имах достатъчно пари изобщо нямаше да се занимавам с борси морси, а да си взема някой частен остров и да го докарам до пълна автаркия. Гледам да не слагам пари в паразити, а 90% от ИТ са паразитни структури.

              И понеже дома зимата само туршии мое производство ядем, а преди броени минути засадих две фиданки (круша и слива), ще ти кажа от опит, че сега и лопатите, и капачките не струват.

              Беше естествено да се случи вчерашното изригване. Е, не и в такива размери, но все пак. Няма как да не се надувам при положение, че WELL+PFE са ми с над 30% тежест. Oт 31 компании, само covid хеджът ми е надолу. Логиката е проста - от ниското се отива нагоре, а от високото - сал надоле. Ама кажи го на МОМО художниците.

              Коментар


              • Шитнах от Файзер на 41. Ако не ме беше шубя, щях и да вляза на късо. Не бих влизал в нито една от двете. Прекалено са скъпи вече. Търговията е нещо просто - купуваш евтино/продаваш скъпо. С купуваш скъпо/продаваш скъпо според мен не си струва да се занимаваш, докато на пазара има все още един куп промоции.

                Не стойте настрани, за да не станете злобни художници. Няма какво да го мислите толкова. Ако с мислене ставаше, само философите щяха да са милионери.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                  финансови, имотни и нафта/газ/тръби и високодивидентни. Извън тези сектори, потенциалът за сериозни печалби е нисък. Да следваш вълната може да изглежда по-сигурно, но пък и таванът е по-близо. Чисто статистически, не може да очакваш компании като Епъл да продължават с досегашния си ръст.
                  като ще се връщаме към базовото
                  защо не производители на капачки за буркани, лопати, конски каруци?

                  Извинявай
                  не се сдържах да се пошегувам

                  Коментар


                  • Ето от предложенията на Money - LLY, макар че днес може да е вече малко късно да се влиза, но все пак все още е подценена акцията, а и с новините от вчера може да си дръпне още нагоре.


                    "Lilly’s COVID-19 treatment receives emergency-use approval from FDA, stock jumps 3%
                    marketwatch дот ком
                    Last Updated: Nov. 9, 2020 at 7:32 p.m. ET"

                    "Pfizer, Eli Lilly Breakthroughs Provide Hope for Ending Pandemic
                    Bloomberg News
                    November 10, 2020, 12:18 AM EST"

                    Коментар


                    • В темата за хвалипръцкане всичко се казва или постфактум

                      Или се изреждат 150 тикъра и тука има, тука нема, все съм на печалба


                      Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                      И кога шортна че не разбрахме ,то си шортнал вчера си вчера, а го обявяш днес.

                      Вчера, 17:13


                      Ебахти Ейпъла!! От началото на премаркета го убих от спекула.В 7 сутринта лортнах почти всички наблпдавани позиции.Покрих ги много мазно.Страхотна игра.





                      ПП. Ама брато, казвай по рано тез работи, о време да моем и нии да се облажим. А не кат вече са се случили и само да ти завиждаме.

                      Коментар


                      • Тъпичко ми е днес. Вчера продадох цялата позиция Рено (225 бр.) на 25.40. Прибрах 420 евро, но днес гадовете стигнаха 28 и малко.
                        Преди две седмици не ги продадох на 25.2, защото очаквах, това което се получи днес. Тогава не предвидих връщането на Ковид-а.
                        Впоследствие паднаха до 21.
                        Този път ги продадох, но не очаквах добри новини за ваксина. Такива ми ти работи.

                        Доколкото им познавам движенията, мисля, че ще върнат между 15 и 20%. Тогава пак ще купя.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                          Всичко е под контрол.На кеш съм.Вчера използвах еуфорията на аматьорите и разпродадох всичко.Дето прибрах кеша ами и шортнах и завъртях една спекула.Приключих деня с 1792 $ печалба от спекула.


                          И кога шортна че не разбрахме ,то си шортнал вчера си вчера, а го обявяш днес.

                          Вчера, 17:13


                          Ебахти Ейпъла!! От началото на премаркета го убих от спекула.В 7 сутринта лортнах почти всички наблпдавани позиции.Покрих ги много мазно.Страхотна игра.





                          ПП. Ама брато, казвай по рано тез работи, о време да моем и нии да се облажим. А не кат вече са се случили и само да ти завиждаме.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                            Мисля, че този път яко бъркаш. Нали уж пазеше кеша, за да налазиш в подходящия момент.
                            Всичко е под контрол.На кеш съм.Вчера използвах еуфорията на аматьорите и разпродадох всичко.Дето прибрах кеша ами и шортнах и завъртях една спекула.Приключих деня с 1792 $ печалба от спекула.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              финансови, имотни и нафта/газ/тръби и високодивидентни. Извън тези сектори, потенциалът за сериозни печалби е нисък. Да следваш вълната може да изглежда по-сигурно, но пък и таванът е по-близо. Чисто статистически, не може да очакваш компании като Епъл да продължават с досегашния си ръст.
                              Обмислям да си направя нов ник - Вангиев

                              Влакът за имотни (FRT) и финансови (WASH) замина и няма да се върне. С тичане може да се хване последният вагон - нафта/газ/тръби. По-добре чист газ (AR/AM), а тръби имам предвид пренос, вкл. танкери. Имам и за там супер конкретни идеи, но не искам да стресирам допълнително кибиците.
                              Last edited by terziеv; 09.11.2020, 21:49.

                              Коментар


                              • Уху! Шункича дето очакваше пазаря да се срине като за световно

                                И терзича му пригласяше по едно време

                                Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                                Браво Ташунко. ИзкъртИ ги максимално.

                                Коментар

                                Working...
                                X