IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
    Полу тех е, защото има голяма част реален бизнес модел. Приеми, че там направих грешка и се подведох по еуфорията. Като цяло теховете трябва да падат с МНОГО, а идустриалните (като OLN, дето е твърдо нье) да катерят с МНОГО. Не говоря за логика (само Господ може да каже кое е логично и кое не), а за малко елементарен здрав разум. Не съм сигурен обаче доколко такъв присъства на борсата.

    При все това, продължавам да смятам, че по същество няма значима тех компания, която заслужава сегашната си цена. Някаква комедия е AMDби да е оценена на 1/2 Интел.
    Какво не им харесвате на технологичните?!? Години наред растежът им е над 20-30% годишно, говоря за бизнеса им, не само за капитализацията. Предпочитам да съм съдружник в растящ бизнес, а не в намаляващ, както предлаш ти ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

      eе... сега... чак да ме съжаляваш не е нужно. Не че не съм за съжаление с тоя моя карък, но все пак съм на около 102% профит за тази кодина, което за много инвеститори си е мечта, но за мен е карък, защото ако не бях пропускала възможности и правила глупости щях да съм поне на 200%
      Хубаво е че си на профит, но тези душевни терзания дето си причиняваш не си струват

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

        Тех компаниите са НАЙ-скачащите и най-рисковите естествено. И това е от 100 години. Не 1, 10. от 100, откакто има борса.
        При тебе има само бля бля - играй и печели даже стоичката го е казал.
        Начи, разберете се лузърите. Едните ме обвинявате, че само компании съм препоръчвал, а не съм по стратегиите и обясненията; ти ме обвиняваш, че съм по празните приказки.

        Признавам, че ми вдигате яко самочувствието, защото става пределно ясно какъв ми е "проблемът".

        Пък да не говорим, че поне едно десетилетие теховете изобщо не са най-рискови.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          Четеш ли изобщо какво съм написал или видя две абревиатури и юруш на клавиатурата. Баси, три реда са и пиша на български:



          Няма проблем да не си съгласен, но има проблем да те мързи да четеш, но не и да пишеш.
          Тех компаниите са НАЙ-скачащите и най-рисковите естествено. И това е от 100 години. Не 1, 10. от 100, откакто има борса.
          При тебе има само бля бля - играй и печели даже стоичката го е казал.
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

            eе... сега... чак да ме съжаляваш не е нужно. Не че не съм за съжаление с тоя моя карък, но все пак съм на около 102% профит за тази кодина, което за много инвеститори си е мечта, но за мен е карък, защото ако не бях пропускала възможности и правила глупости щях да съм поне на 200%
            Не се стестявай да ни казваш
            ​​​​​какво купуваш и на какви цени, и кога продаваш и ние да облажим малко

            ​​​​​​

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение

              Ивелина, чак те съжалявам.
              Купи си GME и го забрави в портфейла. През Април ще ми благодариш
              eе... сега... чак да ме съжаляваш не е нужно. Не че не съм за съжаление с тоя моя карък, но все пак съм на около 102% профит за тази кодина, което за много инвеститори си е мечта, но за мен е карък, защото ако не бях пропускала възможности и правила глупости щях да съм поне на 200%

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                И как точно да се стегна. То замина. Знаех си, че вчера е ден за продан ама пусто FOMO. Проблемът ми е, че квото и да направя се оказва грешка и това ме парализира и не смея нищо да правя повече

                Драйфа ми се от шортери - ебаха майката на маркета
                Ивелина, чак те съжалявам.
                Купи си GME и го забрави в портфейла. През Април ще ми благодариш

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                  днес пак тръгват на зелено, което малко ме учудва
                  Защо те учудва? То повечето нямаше накъде да падат.

                  ---

                  Ама как се наших в Баба-та на 8-ти септември...

                  Коментар


                  • днес пак тръгват на зелено, което малко ме учудва

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                      Купувай Интел и шорти АМД. Какво по хубаво от това искаш?
                      С изкараните пари ще се смееш на карибите примерно
                      Четеш ли изобщо какво съм написал или видя две абревиатури и юруш на клавиатурата. Баси, три реда са и пиша на български:

                      теховете трябва да падат с МНОГО, а идустриалните да катерят с МНОГО.
                      Няма проблем да не си съгласен, но има проблем да те мързи да четеш, но не и да пишеш.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                        Полу тех е, защото има голяма част реален бизнес модел. Приеми, че там направих грешка и се подведох по еуфорията. Като цяло теховете трябва да падат с МНОГО, а идустриалните (като OLN, дето е твърдо нье) да катерят с МНОГО. Не говоря за логика (само Господ може да каже кое е логично и кое не), а за малко елементарен здрав разум. Не съм сигурен обаче доколко такъв присъства на борсата.

                        При все това, продължавам да смятам, че по същество няма значима тех компания, която заслужава сегашната си цена. Някаква комедия е AMD да е оценена на 1/2 Интел.
                        Купувай Интел и шорти АМД. Какво по хубаво от това искаш?
                        С изкараните пари ще се смееш на карибите примерно
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Полу тех е, защото има голяма част реален бизнес модел. Приеми, че там направих грешка и се подведох по еуфорията. Като цяло теховете трябва да падат с МНОГО, а идустриалните (като OLN, дето е твърдо нье) да катерят с МНОГО. Не говоря за логика (само Господ може да каже кое е логично и кое не), а за малко елементарен здрав разум. Не съм сигурен обаче доколко такъв присъства на борсата.

                          При все това, продължавам да смятам, че по същество няма значима тех компания, която заслужава сегашната си цена. Някаква комедия е AMD да е оценена на 1/2 Интел.

                          Коментар


                          • BABA не е ли tech ?
                            Струва ми се, че технически се сриват не толкова щото са надценени, а щото народът продава за да купува от сринатите, които тепърва ще растат след ваксинацията.
                            Ако имаха капитал да купят от сринатите, нямаше да продават техническите

                            А специално за AMD непрекъсанто излизат положителни новини както и отрицателни такива за Intel
                            Last edited by IvelinaJensen; 10.11.2020, 23:59.

                            Коментар


                            • Е па то художника ти го беше казал:

                              Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                              Не знам как определяш кое е скъпо и кое не, но както във физиката така и на пазара има една обща максима че “обектите в движение имат склонността да остават в движение”. С други думи вероятността NIO или AMD да продължат в същата посока е по-голяма, отколкото SPR да промени своята (не че е невъзможно, но е малко вероятно в краткосрочен период).

                              ...

                              Ако има някаква тайна в инвестирането то тя е да избираш много внимателно high RISK/REWARD set ups.
                              Аз не знам какво значи точно е high RISK/REWARD set ups, ама явно е някаква важна физическа величина. Или по физическо?

                              ---

                              Ся сериозно - моята школа е точно обратната - надцененото ке падне, подцененото ке се дигне. Специално AMD e МНОГО надценено и ще му е трудно да удари нови върхове без някаква бая положителна за компанията новина.

                              ---

                              добавка:

                              Бях платил за едно китайче, което много познава. В първите 100 на tipranks e.Та като бонус още имам достъп до неговия чат. Смята, че теховете ще са надолу. Точно той обаче ме вътри с мойта самотна тек шитня, от която и досега тегля като Белчо.
                              Last edited by terziеv; 10.11.2020, 23:28.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                                Дооообре... бабицата неутрална. И ипотеките днес утепаха рибата, даже повече от имотните!

                                Марян, както ги знае нещата, да ме беше светнал как да сложа на REML, дето мрънках до посиняване.
                                Кво значи как да сложиш? Не може ли да си го купиш какво всичко друго? Не мога да се ориентирам кво е това. Става ли за купуване?
                                Мда, пробвах - не става. Иска нещо си....

                                Техническите бая са паднали. Въпросът е дали са buy или утре продължават надолу. Как смятате?
                                Last edited by IvelinaJensen; 10.11.2020, 23:04.

                                Коментар

                                Working...
                                X