IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    Съгласен съм, по принцип сме от един отбор. Други следват "логиката", че което е скъпо ще стане още по-скъпо. Въпросът е да хванем момента за излизане. По принцип завъртях портфейла към компании, които много трудно биха фалирали и които биха спечелили от спекула. Не виждам как Майкрософт например биха спечелили от крах и спекула. Но знам ли... Абсолютен песимист съм. Повече ме притесняват нови регулации, данъци, конфискации, събития като Шокът "Никсън" и т.н.
    Според мен може да се използва движението нагоре на борсата след като пуснат ваксината,но трябва да се излезе навреме от пазара,защото после ще има едно отрезвяване от цялата еуфория.Новите които идват на власт ще увеличат данъците.Ще спретнат нова война и обикновения американец отново ще обеднее.Може би е добре половината или една част от портфейла да си в кеш.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

      Не не примера ти със соца не е уместен,сащото точно в такива моменти се развихря спекулата.Не знам дали си виждал паника на пазара и мечи пазар,но аз съм виждал паника няколко пъти и знам как падат цените като ябълки от дърво.Понякога толкова бързо,че ако нямаш стопове нямаш време да сложиш оферта за да продадеш.След тази истерия с вируса вероятно ще има бум нагоре при пазарите което още ще балонизира много от компаниите.Сгоколясването на пазара ще зависи от темпа с който го надуят.Ако стане много бързо ще доведе до срив на пазара.Ако го надуват плавно може още и 15 г да няма срив.при всички случаи трябва да се внимава да се мисли.
      Съгласен съм, по принцип сме от един отбор. Други следват "логиката", че което е скъпо ще стане още по-скъпо. Въпросът е да хванем момента за излизане. По принцип завъртях портфейла към компании, които много трудно биха фалирали и които биха спечелили от спекула. Не виждам как Майкрософт например биха спечелили от крах и спекула. Но знам ли... Абсолютен песимист съм. Повече ме притесняват нови регулации, данъци, конфискации, събития като Шокът "Никсън" и т.н.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Хем си прав, хем не си. Всичко ще сиебемамата, но цените просто няма как да паднат. Нито на акциите, още по-малко на доматите. У нас, когато падна лошото соц, всичко се срина, хората останаха без средства, без работа.... Цените паднаха ли тогава?

        Дали борсата е най-доброто място за слагане на спестяванията е друг въпрос. Ако имах няколко едно 5-6 милиона сигурно нямаше да се занимавам.
        Не не примера ти със соца не е уместен,сащото точно в такива моменти се развихря спекулата.Не знам дали си виждал паника на пазара и мечи пазар,но аз съм виждал паника няколко пъти и знам как падат цените като ябълки от дърво.Понякога толкова бързо,че ако нямаш стопове нямаш време да сложиш оферта за да продадеш.След тази истерия с вируса вероятно ще има бум нагоре при пазарите което още ще балонизира много от компаниите.Сгоколясването на пазара ще зависи от темпа с който го надуят.Ако стане много бързо ще доведе до срив на пазара.Ако го надуват плавно може още и 15 г да няма срив.при всички случаи трябва да се внимава да се мисли.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

          Хората имат способноста да изпадат в еуфория като че ли от утре ще заживеят един вълшебен живот.Да да ама не.Всичко ще свърши с тая корона и като погледнат джобовете си те ще са празни отново.Затова аз пипам по внимателно и не налитам да купувам стремглаво понеже утре може да затръбят колко тежки са погромите от епидемията и всичко да тръгне надолу.
          Хем си прав, хем не си. Всичко ще сиебемамата, но цените просто няма как да паднат. Нито на акциите, още по-малко на доматите. У нас, когато падна лошото соц, всичко се срина, хората останаха без средства, без работа.... Цените паднаха ли тогава?

          Дали борсата е най-доброто място за слагане на спестяванията е друг въпрос. Ако имах няколко едно 5-6 милиона сигурно нямаше да се занимавам.

          ---

          Eто най-горните от моя списък (който целия съм пускал във форума):

          Click image for larger version

Name:	Screenshot 2020-12-04 180115.jpg
Views:	3
Size:	53.0 КБ
ID:	3686532

          Честно казано цялата работа беше толкова очевидна, че чак се съмнявах да не пропускам нещо голямо. Без никакъв бъзик ще кажа, че ниското ниво на постовете и съответно разсъжденията на "опонентите" във форума ме убедиха, че съм на прав път.

          Разбира се, човек трябва да следи събитията и да си обира крушите овреме.
          Attached Files
          Last edited by terziеv; 04.12.2020, 18:08.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение

            Да съгласен съм че има прекалено много пари и в момента няма къде другаде да ходят. Ама все пак вече отиваме на някакви невероятни нива.


            За ваксината не вярвам. Чета просто защото пазара се движи от нея.
            Оооо, още нищо не сме видели. Майк Флорида пускаше едни графики от турската борса. Мисля че е време да се потърсят и погледнат отново. Иронията е, че самият Майк да не смяташе, че има връзка. Но аз почвам прекалено да се повтарям. Нещо изчезнаха агентите, които обясняваха, че не е сега времето да играеш на борсата, а трябва да се държиш кеш.

            Байдъвей... сега е времето да се предплаща за дългосрочни услуги. Преди час платих хостинга за пет години напред. Само за стабилни компании важи.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение
              Значи да уточним някои неща, защото явно има нещо сбъркано някъде:


              1.За момента няма нито една ваксина базирана на mRNA одобрена от FDA
              www.cdc.gov

              2.Moderna и PFE правят ваксина за Covid-19, които са mRNA базирани.


              3.Акциите на Moderna са в небесата въпреки, че не е произвела нито един продукт до сега.


              4.Шефа на PFE си продава акциите, точно в момента в който имат голям напредък с ваксината.


              5.Никоя от фамацефтичните компании до момента не дава публични данни за последните си тестове/резултати. И до колкото разбирам на последните тестове PFE са тествали на 170 човека ваксината ( на които реално са дали ваксината на 8, а на другите 162 се дава пласибо). Въпреки това докладват, че ваксината им има 95% успех.
              http://www.marketwatch.com/story/wha...ate-2020-12-02


              6.UK одобрява ваксината просто от данните/репорта на PFE.
              time.com/5917109/u-k-covid-vaccine-approved/


              7.По принцип трябва една ваксина да се тест-ва и наблюдава за странични ефекти няколко години.
              "The vaccine itself is still in Phase 3 trials, and participants in such trials are expected to be monitored for several years. Vaccines typically take years to develop, as they require a lot of safety data to ensure they do not have damaging side effects."

              8. Обаче всичко е цъфнало и завързало в момента и пазара си лети.


              9. Има предложение хората да получат чек със стимул само ако си сложат ваксината.
              The idea comes from entrepreneur John Delaney, a former Democratic congressman for Maryland who also ran for president in 2020
              http://www.cnbc.com/2020/12/03/1500-...ould-work.html

              Това го пиша във връзка, че пазара в момента основнов се движи от новините за ваксината и стимулите.

              Някой ? Някакви идеи ?
              Хората имат способноста да изпадат в еуфория като че ли от утре ще заживеят един вълшебен живот.Да да ама не.Всичко ще свърши с тая корона и като погледнат джобовете си те ще са празни отново.Затова аз пипам по внимателно и не налитам да купувам стремглаво понеже утре може да затръбят колко тежки са погромите от епидемията и всичко да тръгне надолу.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                Според мен вече пропусна част от бичия тренд. Виж какво стана с моята троица - тръби/финанси/имоти Няма вече какво да купиш.

                Аз не играя на късо, защото ме е шубе, но си мисля, че това да шортиш балоняци не пречи да сложиш и в някоя подценена.
                Да можеше и движението нагоре да хвана,но заложих на другото

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                  Много ги мислиш. Според мен най-голямата грешка е да търсиш някаква логика на борсата и да усложняваш нещата. Според мен е следното:
                  • има прекалено много хартийки и се печатат още;
                  • лихвите убиват спестителите;
                  • заемът е безумно евтин;
                  • всички тези пари трябва да отидат някъде
                  Има вариант просто да се изгарят насред мегдана, ама тогава хората наистина ще прогледнат. Затова едната клада е борсата.

                  ---

                  Апропо, ти НАИСТИНА ли вярваш в корона религията, че гледаш данни за "ефективност" на ваксините. Това при положение, че има руска ваксина от месеци.
                  Да съгласен съм че има прекалено много пари и в момента няма къде другаде да ходят. Ама все пак вече отиваме на някакви невероятни нива.


                  За ваксината не вярвам. Чета просто защото пазара се движи от нея.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение
                    Значи да уточним някои неща, защото явно има нещо сбъркано някъде:

                    ...

                    Това го пиша във връзка, че пазара в момента основнов се движи от новините за ваксината и стимулите.

                    Някой ? Някакви идеи ?
                    Много ги мислиш. Според мен най-голямата грешка е да търсиш някаква логика на борсата и да усложняваш нещата. Според мен е следното:
                    • има прекалено много хартийки и се печатат още;
                    • лихвите убиват спестителите;
                    • заемът е безумно евтин;
                    • всички тези пари трябва да отидат някъде
                    Има вариант просто да се изгарят насред мегдана, ама тогава хората наистина ще прогледнат. Затова едната клада е борсата.

                    ---

                    Апропо, ти НАИСТИНА ли вярваш в корона религията, че гледаш данни за "ефективност" на ваксините. Това при положение, че има руска ваксина от месеци.
                    Last edited by terziеv; 04.12.2020, 16:07.

                    Коментар


                    • Значи да уточним някои неща, защото явно има нещо сбъркано някъде:


                      1.За момента няма нито една ваксина базирана на mRNA одобрена от FDA
                      www.cdc.gov

                      2.Moderna и PFE правят ваксина за Covid-19, които са mRNA базирани.


                      3.Акциите на Moderna са в небесата въпреки, че не е произвела нито един продукт до сега.


                      4.Шефа на PFE си продава акциите, точно в момента в който имат голям напредък с ваксината.


                      5.Никоя от фамацефтичните компании до момента не дава публични данни за последните си тестове/резултати. И до колкото разбирам на последните тестове PFE са тествали на 170 човека ваксината ( на които реално са дали ваксината на 8, а на другите 162 се дава пласибо). Въпреки това докладват, че ваксината им има 95% успех.
                      http://www.marketwatch.com/story/wha...ate-2020-12-02


                      6.UK одобрява ваксината просто от данните/репорта на PFE.
                      time.com/5917109/u-k-covid-vaccine-approved/


                      7.По принцип трябва една ваксина да се тест-ва и наблюдава за странични ефекти няколко години.
                      "The vaccine itself is still in Phase 3 trials, and participants in such trials are expected to be monitored for several years. Vaccines typically take years to develop, as they require a lot of safety data to ensure they do not have damaging side effects."

                      8. Обаче всичко е цъфнало и завързало в момента и пазара си лети.


                      9. Има предложение хората да получат чек със стимул само ако си сложат ваксината.
                      The idea comes from entrepreneur John Delaney, a former Democratic congressman for Maryland who also ran for president in 2020
                      http://www.cnbc.com/2020/12/03/1500-...ould-work.html

                      Това го пиша във връзка, че пазара в момента основнов се движи от новините за ваксината и стимулите.

                      Някой ? Някакви идеи ?
                      Last edited by pantaleev; 04.12.2020, 15:56.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                        - (c)

                        Това за хората с 20+ години опит. Последно от серията, че вече даже не е забавно, а и се натрупа достатъчно архив. Както е добре известно, смисълът на всеки един спор не е да убедиш другия.
                        +1

                        Коментар


                        • Since the correction in September, the value-weighted Russel 2000 ETF (IWM) outperformed the tech-weighted SPDR S&P 500 ETF (SPY) and Invesco QQQ ETF (QQQ) by a staggering 12.47% and 14%.
                          - (c)

                          Това за хората с 20+ години опит. Последно от серията, че вече даже не е забавно, а и се натрупа достатъчно архив. Както е добре известно, смисълът на всеки един спор не е да убедиш другия.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                            Когато му дойде времето на бичия тренд ще стискам артиите до посиняване.Сега все още има движения които могат да се използват.И при очевадна алчност и бързо набалончване идва шортването което гледам да приключи в рамките на деня.За сега имам дребни загуби от шорт и доста мазни печалби.
                            Според мен вече пропусна част от бичия тренд. Виж какво стана с моята троица - тръби/финанси/имоти Няма вече какво да купиш.

                            Аз не играя на късо, защото ме е шубе, но си мисля, че това да шортиш балоняци не пречи да сложиш и в някоя подценена.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                              Най- големия шортър беше Архитекта в неговата тема. Обаче в последно време(от месец-два) не се обажда ?!
                              Питай Залмоксис за него. Беше готин тип. Ексцентрик. Като мене.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от arbeitmachtfrei Разгледай мнение
                                отворена 20 MRNA 130.6, затворена на 149.23

                                хайде още няколко пъти да го повторим
                                Немаш нерви за Фаучито аз я стискам от 20 гущера и под 200-250 няма да им я дам. Трябва да има някой гущер скъпо уиски.
                                Ще облажа до 150-160 гущера и от менгелето.
                                А от Курито на Баба Меркел ще ми остане за десерт за някое латино гадже от Майорка.
                                Last edited by Muller; 03.12.2020, 23:52.

                                Коментар

                                Working...
                                X