IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    Никола20 , можеш да продадеш и преди плащането и пак ще получиш парите. Внимавай обаче за точната дата на записване, не винаги сайтовете/платформата показват достоверно. С pfe нямаш такива грижи, защото е грамадна.
    Ясно, благодаря!
    С Pfizer няма да се занимавам. Нямам достатъчно в брой, за да си струва усилията.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение

      Ще се научите да слушате кака ви, ама ще е късно. Жал ми беше за Ивелинчето и затова споделих акцията, ама понякога хората сами си бягат от успеха
      Е, то човек ако знае коя прогноза е вярна...
      Ти така и не каза защо си толкова уверена. Към онзи момент вече бяха 300% нагоре спрямо средата на юли.

      Можеше да кажеш, примерно:
      "Кака работи там" или "Кака е в борда на директорите", а защо не и "Кака Ивка държи контролния пакет и е подготвила сериозно развитие".

      Коментар


      • Що никой не се изказва за Модерна? Струва ми се, че тук стъпих накриво и всеки момент, още преди да съм минала на плюс дори, ще почнат да излизат лоши новини за нея, защото ще се окаже, че заедно с Pfizer не са подходящи за ваксиниране на индивиди вече преболедували вируса

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение

          Ще се научите да слушате кака ви, ама ще е късно. Жал ми беше за Ивелинчето и затова споделих акцията, ама понякога хората сами си бягат от успеха
          явно си познала. Ама ще се съгласиш, че и ти не би купувала акции само щото някой ти ги е препоръчал без да се е аргументирал за препоръката си. No съм сигурна, че си била с добри намерения и съм ти благодарна. Иначе от как търгувам март месец съм на 145% профит, та въпреки че много нерви потроших и продължавам да троша, не е чак пък да съм за съжаление

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

            Гледам, че QS (QuantumScape) пак са за нагоре от $55, таргет $85. За който има свободен ресурс да го играе, аз съм напълнил вече ремаркето със връх и само ще го гледам. Луда калинка е тая акция.
            къде видя тази таргет 85$ ? За тия само лоши новини и таргета който намирам в гугл е 28 $

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение

              Ще се научите да слушате кака ви, ама ще е късно. Жал ми беше за Ивелинчето и затова споделих акцията, ама понякога хората сами си бягат от успеха
              Дам, адашката ти е уникална в това отношение. Опитва обаче, което е най-най-влажното.

              Можеш да посееш мъдрост и за останалите от нас. Предубеден съм към "технологични", но на добра цена е друго.

              ~

              Никола20 , можеш да продадеш и преди плащането и пак ще получиш парите. Внимавай обаче за точната дата на записване, не винаги сайтовете/платформата показват достоверно. С pfe нямаш такива грижи, защото е грамадна.
              Last edited by terziеv; 14.01.2021, 11:46.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение
                Абе, помните ли една кака беше писала за ГеймСтоп GME да купуваме когато бяха на 14 $. Само ги вижте в момента къде са!

                Моля за извинение, кака!
                Ще се научите да слушате кака ви, ама ще е късно. Жал ми беше за Ивелинчето и затова споделих акцията, ама понякога хората сами си бягат от успеха

                Коментар


                • Спокойно можеш да продадеш на екс-дивидентната дата, ако цената за продажба те устройва. Или в зависимост от стратегията ти за държане, но няма нужда чак до 5 март да държиш акцията.

                  Иначе последните ми наблюдения са за ръст в цената на акциите на AT&T няколко дни преди наближаването на крайния срок с право на дивидент, както и при AbbVie, при които днес е екс-дивидентната дата и нищо чудно да видим спад, както беше при AT&T в следващите дни, не само заради калкулирането на дивидента в цената на акцията.

                  Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение
                  ...
                  В тази връзка имам един въпрос. Датата за записване при Pfizer е 28-29 януари, а плащането на 5-ти март. Какво става ако си купил на 27 януари и продадеш след 30-ти януари, но преди 5-ти март?
                  В смисъл, трябва ли да държиш акциите до датата на плащането, за да го получиш?

                  Коментар


                  • Мен вчера нещо ме ядеше заради продажбата на NOVN и си купих обратно 396 бр. на 0.95. Средната цена с наличните дойде до почти 0.87.

                    ................

                    Д.Петков WATT май ще ни изненадат този път. Втори ден са се закучили и отказват да слязат под 3.15.
                    Last edited by Никола20; 14.01.2021, 09:13.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение
                      Знам че няма да излетят чак като вашите ракети, но мисля за пореден и последен път да пробвам PFE . Ако сега не дръпнат някой друг процент (5-6-7%) до датата на дивидента им (28 Jan 2021), не виждам кога ще е. От както ги одобриха и скокнаха за малко после само надолу вървят. А и мисля, че пазара вече се понаигра на риск и ще иска нещо малко по-малко рисково. Ние хубаво си играем с хилядарки ... ама има хора които си играят с милиарди и трябва да се наливат някъде. Предполагам най-малко 4% трябва да скокнат най-малкото заради дивидента им.
                      Мисля, че очакванията ти са съвсем нормални. Опитът ми на борсата е нищожен, но примерно Ориндж (ORA) месец преди дивидента бяха ок. 9.50 EU,
                      а стигнаха до 10.77. Вчера четох тяхна извадка, която показва колко на брой акции и права са имали през годината. В месеца преди дивидента са нараснали около 6 пъти. Веднага след това са върнали обратно.

                      А ти как мислиш да отиграеш ситуацията? Ще чакаш само за покачване на цената и ще продадеш или ще чакаш да вземеш и дивидента.

                      В тази връзка имам един въпрос. Датата за записване при Pfizer е 28-29 януари, а плащането на 5-ти март. Какво става ако си купил на 27 януари и продадеш след 30-ти януари, но преди 5-ти март?
                      В смисъл, трябва ли да държиш акциите до датата на плащането, за да го получиш?
                      Last edited by Никола20; 14.01.2021, 09:07.

                      Коментар


                      • Знам че няма да излетят чак като вашите ракети, но мисля за пореден и последен път да пробвам PFE . Ако сега не дръпнат някой друг процент (5-6-7%) до датата на дивидента им (28 Jan 2021), не виждам кога ще е. От както ги одобриха и скокнаха за малко после само надолу вървят. А и мисля, че пазара вече се понаигра на риск и ще иска нещо малко по-малко рисково. Ние хубаво си играем с хилядарки ... ама има хора които си играят с милиарди и трябва да се наливат някъде. Предполагам най-малко 4% трябва да скокнат най-малкото заради дивидента им.
                        Last edited by pantaleev; 14.01.2021, 00:03.

                        Коментар


                        • За SHIP византиецът гарантира, че до март абсолютно никакви сплитове, никакви нови акции. Т.е. може 2+ да удари. При сегашните стойности на навлото направо могат да си изплатят всички заеми до лятото. Е, вариант е и да лъже нагло нагло, но не ми се вярва, защото изявлението е абсолютно недвусмислено. Взех ноемврийските @2, не защото не предпочитах тези за май 2022, а защото съм стиснат. И сега стискам, ама палци... Мисля че шансът е бая над 50%, което си е супер за такава спекулация.

                          Хехе, TOPS се въртях около тях, но точно заради далаверите не пипнах. За Данайците ти писах, а пък LPG каруцарите ме подминаха с цената и не исках да ги гоня. Византийски номера да искаш, но точно в момента ти гарантирам, че няма нито една свободна лодка. Няма с какво да прекараш кило картофи през Средиземно.

                          Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение
                          Абе, помните ли една кака беше писала за ГеймСтоп GME да купуваме когато бяха на 14 $. Само ги вижте в момента къде са!

                          Моля за извинение, кака!
                          Каките трябва да се уважават. При все това такива фигни не мога да се накарам да купя.

                          ========

                          Баси, и аз като Антеро днес - ATH.
                          Last edited by terziеv; 13.01.2021, 20:04.

                          Коментар


                          • Абе, помните ли една кака беше писала за ГеймСтоп GME да купуваме когато бяха на 14 $. Само ги вижте в момента къде са!

                            Моля за извинение, кака!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              Ай, станахме мелеонери. Петков, ще черпя по боза.
                              Става, ама да е със захар, че тия с подсладителите много ги мразя.

                              То перфектно отиграване е възможно само при късмет. Визирам твойте Antero. Щом си взел х3, нямаш повод да се оплакваш. Виж аз колко тъпо си продадох SHIP, че бързах да запълвам други пробойни, а не била толкова бърза работата. Ама няма как да знаеш, точно как ще се развият събитията.
                              Те днеска SHIP като гледам ще коригират, дано си купил по-евтините варанти със страйк $2, защото вече мисля, че цените ще идат над $2. Стискай ги до 11-ти февруари`21, че тогава ще обявяват печалбите и съм сигурен че ще изкъртят отрицателната прогноза. После задължително се махат, за да не извъртят някой обратен сплит както казваш. Тия SHIP със сигурност са същите мошеници като например TOPS (Top Ships), пак така периодично въртят обратни сплитове, разликата е само че SHIP още не са ги хванали в крачка. Давам пример как е имало разследване срещу TOPS:
                              https://www.prnewswire.com/news-rele...300519167.html
                              Накратко: изловили са ги в борсови измами, продали са 10 милиона акции на друга фирма (Kalani) с огромна отстъпка (дискаунт) и после тия Kalani продават акциите на дебелата борсова цена в договорена врътка с TOPS. Продажбата (не на веднъж), постепенно предизвиква спад в цената на акциите, после от TOPS правят обратни сплитове за да вдигнат цената. Някакви такива селски тарикатлъци. В смисъл, да не се заблуди някой колега и да ги държи дългосрочно. Гарантирана дългосрочна загуба! За неразбиращите графиката: след всеки обратен сплит (цената се вдига административно) и цялата графика се преизчислява за да има някаква приемственост. Затова изглежда, че при листването на SHIP една акция е струвала $175K, това е заради преизчисленията.

                              XELA изобщо не можах да хвана интригата защо е толкова евтина и затова вкарах ей така $200, като предварително ги считах за "тотална щета", те пък днеска подпалиха джапанките на север. И да исках, нямах вече пари да купя повече.

                              Юнити (Units) не купувам, щото то това са акция+варант в едно, т.е. две в едно. На мене идеята ми е да не плащам цялата стойност за акцията, за това купувам само варанта. Не че е лошо, даже така купуваш варанта на дискаунт (ако не се лъжа), но пак купуваш и акцията. Пък и има дълъг период след емисията (обикновено 30 дни) преди да се разпаднат на отделни парчета и да можеш евентуално да продадеш едното от двете.

                              С последни ресурси купих в Метатрейдъра 50 акцийки на PSAC на $11.64, които ще изведат електричките Faraday на борсата. Таргет $20.
                              Last edited by Д.Петков; 13.01.2021, 18:57.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                                +0.4967 (+78.4304%) As of 11:10AM EST. Market open.


                                И сега къде ще ги копаш кинтите?

                                Моята поръчка на 0,63 остана да гледа и да подсмърча.
                                Ох, на дядя!

                                Терзиев, с тая пазарна капитализация утре ще им скочат като тигри. Чак на 0.63 не вярвам да те огрее, но едни -30-35% мисля, че ще ги свалят. (то като твойта цена, де)

                                Вчера уплаших COTY-тата и се взеха в ръце.

                                Ако налазят стабилно Ексела-та, може и аз да се включа за нагоре, но само при -35%.

                                Моята вчерашна ракетка я погнаха при само 30% ръст за деня вчера.
                                Last edited by Никола20; 13.01.2021, 18:41.

                                Коментар

                                Working...
                                X