IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ще ходи до 20-22... LAKE на 17 беше по-добра сделка (потърси какво писах по-назад), но там изгорях с близък стоп и това мога да взема в момента на ангебот. Отгоре на всичко я следя отдавна и горе долу ѝ хванах спатиите; как се движи през деня, в какви обеми, как вървят опциите, как се отразяват новините.

    ////

    Иначе златните слизат на интересни нива... Бих джуснал малко WPM под 40, ако и да не очаквам чудеса там.
    Last edited by terziеv; 21.01.2021, 17:09.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
      Аааа, май ще шитнем една порция apt още в премаркета. ... С останалата ще чакаме късите да гризнат хурката.
      Ти може би е хубаво да се замислиш за тази компания на къде ще ходи ... все пак е канадска (не съм се зачитал много много просто википедия).

      "On his first full day in office, President Joe Biden released details Thursday of his sweeping plan to combat the coronavirus, announcing 10 executive orders and directing agencies to use wartime powers to require U.S. companies to make N95 masks, swabs and other equipment to fight the pandemic."

      Коментар


      • Аааа, май ще шитнем една порция apt още в премаркета. ... С останалата ще чакаме късите да гризнат хурката.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
          Ай пак развалената плоча. Добър инвеститор се става с късмет. Сега всички, дето не ни е ударила лопата по главата да чакаме дефлация, сме добри инвеститори. Умните пари ги видяхме що за стока са - продават банки и авиони на дъно, после си купуват закони, че да си избият парите.
          С късмет се печелят пари. Е ти лотарията - няма как да кажеш че някой е добър в залозите само щото е спечелил на късмет. Отдавна пея, ча за мен целият живот е късмет или карък. Но в случая дефинирах кой може да се окичи с титлата добър инвеститор. Колкото и да е късмет, няма как да си добър инвеститор и все да губиш. Значи все пак не си толкова добър.

          Коментар


          • Ай пак развалената плоча. Добър инвеститор се става с късмет. Сега всички, дето не ни е ударила лопата по главата да чакаме дефлация, сме добри инвеститори. Умните пари ги видяхме що за стока са - продават банки и авиони на дъно, после си купуват закони, че да си избият парите.

            Коментар


            • За да си добър инвеститор (не рисков на късмет) има 3 условия (изключвам да си CEO на дадената компания или много вътрешен човек): 1. Здрав разум. 2. Финансова грамотност специално в инвестирането, т.е. да си образован по темата. Примерно да си завършил Финанси. Само от четене по нета трудно става. Аз лично съм профан на тема финанси. 3. Да разбираш от бранша, в който инвестираш. Ясно е, че никой не разбира от всички браншове и е смешно как някои хора драскат със самочувствие на експерти за неща, от които нямат никаква представа. Аз специално имам някаква, доста постна, поредстава от ИТ и от медицина. Затова и избягвам да инвестирам в медицински акции, най-вече тия дето разработват лекарства за сложни здравословни проблеми, защото там рискът е много голям. Ако направят пробив ще излетят, но вероятността да го направят е много малка и обикновено новините са лоши, което срива акцията. Затова залагам на неща, които или ми харесват като идея или вярвам, че имат шанс за успех па кот доди.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                Обосновете се! Какво Ви изглежда обещаващо в компания, която гори пари на поразия?
                Идеята им е хубава. Изглежда и че работят здраво по нея. Няма как да я реализират без пари. Но ако наистина правят това, което пишат по медиите дългосрочно ще е добра инвестиция. Не работя за компанията и не нямам достъп до вътрешна информация така че мога само да чета, което са оповестили. Ако се окажат втори Николчовци - shit happens. Не разбрахте ли че тия борси са на доверие и късмет. Тия стартъпи са риск печели риск губи. Който не иска риск е пълно с утвърдени компании на които да се заложи

                Коментар


                • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                  Terziev, ти отваряш ли gamestop.com ? На мен ми дава access denied.
                  Не се отваря от Европа. Можеш да погледнеш gamestop.eu.
                  Иначе от американския може да видиш видят сегменти (например investor relations)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                    GEVO изглежда обещаващо
                    Обосновете се! Какво Ви изглежда обещаващо в компания, която гори пари на поразия?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                      GEVO изглежда обещаващо
                      Дам, обещавам, че това ще е първата хартия в списъка за купуване... след като завърша машината на времето. Знам и още една обещаваща - tsla. Ама не казвайте никому.

                      Коментар


                      • GEVO изглежда обещаващо

                        Коментар


                        • Humm https://support.mozilla.org/bm/questions/1276194

                          има ли значение.

                          честно казано в момента очаквам някой твит на Мъст и отиваме на 100 от раз.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                            На война като на война. Ще видим колко време ще е офлайн. Ако остане така с часове, ще повлияе. Заложени са млрди, няма как
                            Мисля че отдавна е така, по тяхна конфигурация. Ходил ли си някога на сайта им?

                            Коментар


                            • На война като на война. Ще видим колко време ще е офлайн. Ако остане така с часове, ще повлияе. Заложени са млрди, няма как

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                                $GME still going to $20 easy but Citron does not want to go live in the middle of a historic presidential inauguration. We respect the office of presidency and out country and will not interfere with market commentary. We look forward to the livestream tom. Gold Bless America
                                Terziev, ти отваряш ли gamestop.com ? На мен ми дава access denied.

                                Коментар

                                Working...
                                X